استارت‌آپ‌ها در ایران ناموفق بودند

 

دبیر راهبردی و برگزارکننده رویداد کنفرانس شکست یا FAILCON با بیان اینکه سومین رویداد Failcon ویژه استارت‌آپ‌ها بود، گفت: حضور استارت‌آپ‌های مشهوری که تجربه ناموفق در سال‌های اخیر داشته‌اند دراین کنفرانس می‌تواند منتقل‌کننده بسیاری از نکاتی باشد که سایر استارت‌آپ‌ها از آن بیاموزند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از روابط عمومی شرکت ایران کیش، آرش سروری با اشاره به Paintech  (راهکاری برای کمک به استارت‌آپ‌های ناموفق) و حمایت شرکت ایران کیش ازاین رویداد گفت: این روزها استارت‌آپ‌ها مدام شکست می‌خورند؛ درحالی‌که تا سه سال پیش کمتر به این موضوع فکر می‌کردیم. طبق آمارها ۹۸ درصد استارت‌آپ‌ها درایران ناکام ماندند، دلیل این موضوع باید بررسی شود.

وی افزود: ایران کیش دراین باره راهکاری را به نام Paintech عملیاتی کرده است.Paintech ایران کیش قرار نیست حامی استارت‌آپ‌هایی باشد که موفقند، بلکه قرار است آن دسته از استارت‌آپ‌هایی را حمایت کند که در مرحله شکست قرار دارند و این کار مهمی است. زمانی که من از «پین تک» ایران کیش شنیدم این موضوع برایم جالب بود، چندماه بود به این فکر می‌کردیم که چگونه می‌شود به استارت‌آپ‌های شکست‌خورده کمک کرد. هم اکنون ممکن است با Paintech این رویای ما محقق شود. سروری اضافه کرد: همان‌گونه که از نام Paintech هم پیداست، Paintech به مشکلاتی که در این عرصه پیش می‌آید فکر می‌کند.

البته به نظرم Paintech همین که بتواند درصد شکست استارت‌آپ‌ها را کاهش دهد کار بزرگی انجام خواهد داد. دبیر راهبردی رویداد Failcon به این نکته اشاره دارد که شرکت ایران کیش در این راستا باید به موارد مختلفی توجه کند و مشکلات استارت‌آپ‌ها را نیز از همه جهات چه بعد حقوقی، مسائل تیمی و مالی مورد بررسی قرار دهد.

وی افزود: تصور می‌کنم که بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگی که در این حوزه فعالیت می‌کنند و می‌خواهند دراین راستا به استارت‌آپ‌ها کمک کنند باید از «پین‌تک» پیروی کنند. شاید خیلی‌ها در کنفرانس Failcon اولین باری است که نام Paintech ایران کیش را می‌شنوند، ولی همین کنفرانس می‌تواند باعث شود تا بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که در مرحله شکست هستند ازخدمات Paintech استفاده کنند.

بنابر این گزارش، رویداد Failcon امسال در تالار اندیشه واقع در پارک اندیشه برگزار شد. این رویداد، رویدادی یک روزه مخصوص کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، توسعه‌دهندگان و طراحان برای شناخت اشتباهات خود و دیگران و آماده شدن برای حرکت در مسیر موفقیت بود.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)