حمایت ها زبانی استارتاپ های خسته

 

مدیرعامل یک شرکت استارتاپی فعال در حوزه سرویس خودرو گفت: متاسفانه در حال حاضر هیچ حمایتی از سوی سازمان ها، نهادها و دستگاه ها دولتی در خصوص ایجاد و توسعه فعالیت های استارتاپی در کشور صورت نمی گیرد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از رادیو اقتصاد، محمد مصدق افزود: این در حالیکه فعالیت استارتاپی در بسیاری از کشورها به عنوان یک فرصت بی بدیل در رفع مشکلات اقتصادی در نظر گرفته شده است.

وی اظهارداشت: خدماتی که از طریق این نوع فعالیت ها به جامعه ارائه می شود توانسته بخش قابل توجهی از مشکلات تولید، اشتغال، تجارت، مباحث مالی و خدماتی کشورهای دنیا را برطرف کند.

مدیرعامل یک شرکت استارتاپی فعال در حوزه سرویس خودرو گفت: شوربختانه در ایران بستر رشد و بالندگی برای فعالیت استارتاپ ها به نحو بایسته و شایسته فراهم نبوده چرا که هیچ حمایتی از سوی سازمان ها و نهادهای دولتی در این حوزه صورت نمی گیرد.

وی افزود: حمایت مادی و معنوی لازمه ایجاد و توسعه فعالیت های استارتاپی در جامعه است.

مصدق بیان داشت: تاکنون با ۱۵۰ دستگاه، نهاد، سازمان وارگان به جهت تامین مالی طرح توسعه این مجموعه برای ۵۰۰ اشتغال مکاتبه شده اما تاکنون نتیجه ای در بر نداشته است.

وی گفت: برای اجرای طرح توسعه این پروژه استارتاپی تنها به دفتر مقام معظم رهبری مکاتبه ای صورت نگرفته است.

مدیرعامل یک شرکت استارتاپی فعال در حوزه سرویس خودرو افزود: اگر این مکاتبات و پیگیری ها به نتیجه ای نرسد به یقین درخواست خود را با دفتر معظم له در میان خواهیم گذاشت.

وی ضمن اشاره به اینکه استارتاپ ها در بحث اشتغال افزایی بسیار نقش آفرین هستند، اظهارداشت: کشور امروز با چالش بزرگی تحت عنوان بیکاری مواجه است بنابراین برای رونق اشتغال دولتمردان باید دست فعالان این حوزه را به گرمی بفشارند و به معنای واقعی از آنان حمایت کنند.

مصدق همچنین بروکراسی کاذب اداری، قوانین دست و پاگیر، عدم حمایت های مادی و معنوی و بسیاری موارد دیگر را از موانع جدی رشد و بالندگی استارتاپ ها در مملکت برشمرد و افزود: کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) به دلیل اهمیت بالا در اقتصاد و ایجاد اشتغال به یکی از موضوعات مهم در کشورهای مختلف دنیا تبدیل شده اند.

وی در ادامه یادآورشد: برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها در کشور باید به نحوی باشد که از ظرفیت ها و فرصت های استارتاپی برای برون رفت از مشکلات بالاخص اقتصادی در جامعه به بهترین وجه ممکن استفاده شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)