اتوماسیون بازاریابی

ارتباط با مشتری کسب‌وکار شما را افزایش می‌دهد

 

 

ترجمه: محمود سمیعی

 آیا شما به دنبال راهی برای حفظ کسب‌وکار چاپی خود هستید؟ برای بقای یک کسب‌وکار خوب یک بازاریابی مناسب، امری حیاتی است. یکی از روش‌های بازاریابی مناسب در زمان حال برای ارتباط با مشتری بازاریابی دیجیتالی است که می‌تواند موجب رشد کسب‌وکار شما شود. بدون یک بازاریابی درخور و مناسب و تخصصی مشتریان شما نمی‌دانند که شما کجا هستید چه‌کاری انجام می‌دهید و یا چه کمکی می‌توانند به مشتریان بکنند؟

 بازاریابی کسب‌وکار چاپ با آوردن مشتریان جدید و تقویت ارتباط با مشتریان قدیمی می‌تواند موفق باشد در همین راستا باید گفت که بازاریابی دیجیتال در این زمان یک بازاریابی ضروری و حیاتی است مشتریان شما همیشه آنلاین هستند واژ اطلاعات بازاریابی شما استفاده می‌کنند به همین خاطر شما بایستی در محل حضور داشته باشید تا با آن‌ها ملاقات کنید و آن‌ها را بشناسید و نشان دهید مجموعه چاپی شما زنده و کارا و آماده پاسخگویی به نیازهای مشتریان است.

 

 فقط یک مشکل وجود دارد برای به دست آوردن یک بازاریابی کیفی بایستی زمان زیادی را صرف کرد و این زمان زمانی است که اتوماسیون بازاریابی خود را مطرح می‌کند؛ اما قبل از اینکه به سراغ اتوماسیون بازاریابی برویم، بیایید نگاهی به اینکه چرا کسب‌وکار چاپی شما نیاز به بازاریابی دیجیتال دارد، بپردازیم. محصول شما ممکن است یک محصول مانا و کیفی باشد، بااین‌وجود بازاریابی شما هنوز نیاز به عناصر دیجیتال دارد هنگام خرید بیایید توجه بیشتری به این مسئله داشته باشید که چرا کسب‌وکار چاپی شما نیازمند بازاریابی دیجیتال برای ارائه‌دهندگان کالاهای چاپی است؟ مشتریان شما ابتدا به دنبال یک بروشور برای کار خود هستند. بسیاری از آن‌ها برنامه‌های گوگل و فیس‌بوک را مطالعه کرده و به دنبال یک فروشگاه ای هستند که کارهای چاپی آن‌ها را انجام دهد.

 مشتریان شما همیشه در شبکه وب وجود دارند البته آن‌ها فقط به دنبال خدمات چاپ در شبکه وب نیستند آن‌ها مشکلات خود را در این شبکه مطرح می‌کنند که بتوانند راه‌حل‌هایی مناسب برایشان پیدا کنند شاید یکی از مواردی که در درباره آن صحبت می‌کنند بازاریابی دیجیتال و اینکه آیا صنعت چاپ نیز جایگاهی در جامعه دارد، باشد. البته شما از این مسئله ممکن است اطلاعات کافی داشته باشید اما بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان نیز بر این مشکلات واقف‌اند.

 خلاصه، بازاریابی دیجیتال شمارا با مشتریان چشم‌اندازهای جدید متصل می‌کند این نوع بازاریابی مسیری برای ایجاد روابط بلندمدت و وفاداری با مشتری است. محتویات موردعلاقه مشتریان شما ممکن است ایمیل و رسانه‌های اجتماعی باشد و این روش فرصتی است برای پیوستن مشتری به شما برای گفتگو در مورد مشکلات و نیز به مشتریان می‌گوید که شما چه مشکلی را می‌توانید برای آن‌ها حل کنید.

 چرا بازاریابی به یک‌میزان برای همه مشتریان مناسب نیست؟

 مشتریان شما یکسان نیستند هر یک در رابطه با کسب‌وکار چاپ خود در مراحل مختلفی هستند و درنتیجه هر یک دارای نیازهای خاص خود و نقاط ضعف و قوت مخصوص خود هستند.

در بازاریابی یکپارچه پیامی مشترک برای تمامی آن‌ها فرستاده می‌شود که می‌تواند یک تجارت خطرناک باشد ارسال پیام‌های بازاریابی مشابه به تمام مشتریان به این معناست که بسیاری از این پیام‌ها حذف‌شده و یا حداقل نادیده گرفته می‌شود چراکه در مورد مشکلات آن‌ها صحبت نمی‌کنند.

 حتی بدتر از همه بازاریابی یکپارچه می‌تواند منجر به کسب‌وکار شما به‌عنوان پیام‌های نامربوط یا «هرزنامه» تلقی شوند این پیام‌ها هرگز به شما کمکی در رابطه با ارتباط قوی با مشتری به وجود نمی‌آورد در عوض سعی کنید مشکلات مشتری‌های خود را جداگانه بررسی کنید تا هر مشتری تنها مشکلی را که با آن مواجه است و برایش اهمیت دارد را مطرح کند.

 _ اگر مشتریانی دارید که علاقه‌مندند که در بازاریابی از کانال ارتباطی خاصی استفاده کنند محتوای کار خود را فقط برای این قبیل مشتری‌ها ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما در مورد روش کاری شما اطلاعات کافی دارند.

_ به مشتریان خود بگویید ما «چگونه آن را انجام داده و حل کرده‌ایم» و به بازخورد جواب‌های آن‌ها به‌خوبی و با توجه گوش کنید.

_ پیشنهادات ویژه برای مشتریان بفرستید که آن کار را تکرار کنند و در صورت موفقیت به آن‌ها امتیاز دهید بگذارید مشتریانی که همیشه به فروشگاه چاپ شما می‌آیند بدانند که می‌تواند به‌سرعت در شبکه وب آنلاین شوند و با سایرین ارتباط برقرار کنند.

 هنگامی‌که جداسازی را برای مشتریان در بازاریابی انجام می‌دهید اطمینان حاصل کنید که هر مشتری فقط محتوایی را که واقعاً به آن اهمیت می‌دهد را می‌بیند و ساده‌ترین راه برای بازاریابی شما بازاریابی به‌صورت اتوماسیون یا اتوماتیک است.

 

 اتوماسیون بازاریابی چیست؟

 اتوماسیون بازاریابی به معنای استفاده از نرم‌افزار برای انجام خودکار وظایف ارزیابی است. این ممکن است شامل ایمیل ایجاد و ارسال پست به رسانه‌های اجتماعی، ارزیابی کار چاپی، ردیابی آنچه بازدیدکنندگان در وب‌سایت شما به دنبال آن‌اند، دعوت از مشتریان برای برنامه‌ریزی، تماس با شما و ارسال متن و پیامک‌های اینترنتی و پیام‌های شخصی باشد.

 اتوماسیون بازاریابی این امکان را به شما می‌دهد که مجموعه‌ای از جریان‌های کاری را تنظیم کنید تا بتوانید به بهترین وجه ممکن با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. شما می‌توانید نکات مهم را مشخص کرده سپس یک عمل خاص را شروع کنید نکات مهم می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

_ آیا سفارش مشتری انجام‌شده است مشتریان ۷ روز پس از انتشار یک ایمیل به شما، انتظار بازخورد آن را دارند.

_ ممکن است یک مشتری یک قطعه خاص از محتوای کار را که باب میل وی است را دریافت کرده و یک سری ایمیل مبهم را به آن افزوده و آن را پخش کرده که همه آن‌ها در محتوای کار قرار گرفتند باید به این موارد توجه کنید.

_ یک مشتری ثابت ممکن است در ۶ ماه سفارشی نگرفته باشد در جریان کار باید از او بپرسید که آیا ما می‌توانیم از طریق ایمیل کاری در زمینه پیشبرد کار شما انجام دهیم؟

_ یک مشتری برای دریافت پیامک‌های کوتاه sms از شما ممکن است پیامی مقدماتی را وارد کند درواقع همه‌چیز در مورد ساخت راه‌های مختلف برای مطابقت با شرایط مختلف و تعیین پارامترها در راستای چاپ صورت می‌گیرد.

 

مزایای اتوماسیون

 اتوماسیون بازاریابی مزایای زیادی را برای کسب‌وکار چاپی شما فراهم می‌کند. صرفه‌جویی در وقت وقتی‌که شما گردش کار و راه‌اندازی اولیه را شروع کردید اتوماسیون بازاریابی به کمک شما می‌آید و لزومی ندارد که کاری را به‌صورت دستی انجام دهید چون تمام‌کارها به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود هرگز فرصت را از دست ندهید ممکن است که فراموش کنید یک ایمیل پیگیری را بفرستید و یا تماس تلفنی فراموش شود ولی با شیوه اتوماسیون بازاریابی همه چیز برنامه‌ریزی شده است.

 پیام‌های بازاریابی مرتبط طراحی‌شده را می‌توانید برای مشتری بفرستید پیام‌های بازاریابی با اتوماسیون بازاریابی مناسب‌تر است درواقع شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریان چاپی شما اطلاعاتی را که مربوط به کسب‌وکار خودشان است را مشاهده می‌کنند و این بدین معناست که شما واقعاً در که نیازهای فعلی خود را بررسی کرده‌اید پرورش مدیریت بهتر از زمانی که برای اولین بار به وب‌سایت ایمیل یا یک تماس تلفنی بر می‌خورید می‌توانید یک رابطه تجاری مناسب را برقرار کنید ایجاد وفاداری با مشتری پیام‌های مرتبط‌تر و نیز تقسیم‌بندی بهتر کارها باعث وفاداری مشتریان نسبت به شما می‌شود این مسئله به شما کمک می‌کند تا روابط طولانی‌تری با مشتری داشته باشید شهرت خود را افزایش دهید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات سر وقت ارسال می‌شود و نیز این اطلاعات همواره پیگیری می‌شوند اتوماسیون بازاریابی هم در چنین شرایطی بر خطاهای انسانی مثل اشتباهات املایی وارد شده آن‌ها را کاهش می‌دهد و این کمک می‌کند که همیشه کسب‌وکار شما حرفه‌ای به نظر برسد صرفه‌جویی در سیستم اتوماسیون بازاریابی به خاطر کاهش زمان مورد نیاز کارمندان آن‌ها می‌توانند زمان بیشتری را صرف کارهای اصلی کسب‌وکار خود کنند که می‌تواند موجب صرفه‌جویی مالی و زمانی شود. راه‌های زیادی برای استفاده از اتوماسیون بازاریابی برای رشد کسب‌وکار چاپ وجود دارد. بااین‌حال همه آن‌ها با دو چیز حیاتی آغاز می‌شوند، ابتدا باید بدانید که مخاطبانتان را چگونه تقسیم‌بندی می‌کنید.

- شما ممکن است مخاطبان خود را در مدت‌زمانی که با آن‌ها کار می‌کنید میزان کارایی آن‌ها در صنعت چاپ، سفارشات قبلی، اقداماتی مانند سفارش آنلاین و یا دانلود محتوا از هم جدا کرده، تقسیم‌بندی کنید - دوم، برنامه‌ای برای جداسازی و تقسیم بندی مخاطبین انجام دهید. از خودتان بپرسید:

- چه چیزی از هر بخشی از اتوماسیون بازاریابی را می‌خواهم دنبال کنم؟ چه چیزی را می‌توانم در این فرآیند ارائه دهم که واقعاً مفید باشد؟

_چه‌کاری را در هر مرحله می‌توانم انجام دهم تا مشتریان را به خرید نزدیک‌تر و یا چه کنم که آن‌ها را به خود وفادارتر سازنم؟

راه‌های ایجاد رابطه

وقتی‌که مخاطبان و اهداف خود را شناسایی کردید راه‌های زیادی برای استفاده از اتوماسیون بازاریابی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید به دنبال موارد مشترک بین مشتریان جدید و مجموعه خود باشید در موارد خاص هم می‌توانید از هشداردهنده‌ها برای آگاهی تنها برای ایمنی مشتریان استفاده کنید شما همچنین می‌توانید هشدارهای پیامکی را برای مشتریان خود ارسال کنید تا آن‌ها خدماتی را که باید برای آن‌ها ارائه کنید را فراموش نکنند و نیز خودتان هم در جریان این خدمات باشید. مشتریان خود را دعوت به برنامه‌ریزی در کارها کنید و با آن‌ها در موردنیازهای چاپی بحث کنید پیام‌های کیفی و مفید برای آن‌ها بفرستید تا شمارا به‌عنوان یک مدیر قدرتمند قبول کنند از ایمیل و سایر برنامه‌های دیگر مثل وبلاگ‌ها و مقالات دیگر برای کمک به مشتریان برای توسعه کسب‌وکارشان استفاده کنید. برای مشتریان از طریق اینترنت پیام بفرستید تا به آن‌ها نشان دهید که چه کمک مهمی می‌توانید به آن‌ها بکنید ایمیل‌ها را پس از مدتی دانلود کنید و از مشتریان بخواهید که فرم‌های درخواستی را کامل کنند و بگذارند که شما به نیازهای چاپی آن‌ها پی ببرید تا بتوانید با آن‌ها کمک کنید اتوماسیون بازاریابی برای هرگونه کار چاپی می‌تواند یک شیوه جدید داشته باشد. مثلاً شما می‌توانید در محتوای کاری مشتری تمرکز کرده و به‌طور مستقیم در مورد کارشان برای مدت طولانی با مشتری صحبت کنید. تا اعتماد وی را به خود جلب کنید. /نوشته: جان فولی John Foly

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)