مشتری مداری

 

 ترجمه: محمود سمیعی 

 مدیران فروش شرکت‌ها معمولاً برای حل مشکلات مشتریان خود راه‌حل‌هایی را ارائه می‌کنند که بتوانند به‌طور صحیح آن‌ها را به اجرا درآورند آن‌ها بر روی دستگاه‌ها و ابزارهای جدید فنّاوری و اتوماسیون کار سرمایه‌گذاری می‌کنند و این سرمایه‌گذاری نه به خاطر جدید بودن آن بلکه برای اینکه این کار باعث کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری، انجام کار بهتر برای مشتریان، هدف خوبی برای مشتریان است آن‌ها افراد مناسبی را در بین کارکنانشان دارند کسانی که به‌طور مداوم باهم در حال تعامل‌اند تا کارشان بهبود یابد و کار را برای مشتریان خود آسان سازند و سرانجام آن‌ها دارای انضباط رهبری و احساس نیاز به چکش‌کاری برای اصلاح از طریق بی‌توجهی‌های روزانه راه‌اندازی یک کسب‌وکار خوب هستند این‌ها ممکن است مسائلی باشند که در حال حاضر برای شما مطرح است یا اینکه قبلاً آن را با موفقیت هدایت کرده‌اید.

 

از مشتریان خود شروع کنید و ببینید که آن‌ها چه می‌خواهند؟

 برای ایجاد چنین تفکری بگذارید به ویژگی‌های خوب مشتریان شما نگاهی اجمالی بیندازیم. با استفاده از این مراحل ممکن است شما بهترین مشتریان را پیدا کنید.

- با فوریت کارتان را انجام دهید

- کیفیت کار را باید به‌طور مداوم بالا ببرید.

- قیمت کار یک عامل است اما اولویت اول و بالاترین اولویت نیست.

- همیشه به دنبال کمک و راهنمایی در دستیابی به اهداف مرتبط با چاپ کار خود باشید.

 نکات دیگر:

 شاید شما علت خرید مشتریان از خود را عواملی مثل موارد زیر تصور کنید.

- زمان‌های چرخش و تغییر برنامه

- اعتبار و استحکام

- بهترین روش قیمت‌گذاری

- ارتباط با نمایندگی‌های فروش و یا روابط با مشتری یا کارکنان مجرب

- کارهای اخلاقی و باارزش که توسط شرکت مهم نشان داده می‌شود

ویل موارد دیگر مثل:

 

 پاسخ به این سؤال که چرا این یافته‌ها مهم است؟

 چون شما از مشتریان خوب و عالی اطلاعات بیشتری دارید شما را به‌عنوان تأمین‌کننده انتخاب کرده‌اند این باعث شده است که شما بتوانید آن‌ها در فرآیند توسعه کسب‌وکار جدید خود استفاده کنید مهم‌تر از همه اگر شما دلایل انتخاب خود را به‌عنوان تأمین‌کننده بدانید که به شما اعتماد دارند در این صورت می‌توانید نتایج کار خود را ارائه دهید برخی ممکن است در این موردبحث کنند که ما باید راه دیگری را در پیش بگیریم. بهتر است نتایج کار خود را برای دیگران تعریف کنید و سپس مشتریانی را که با شما هماهنگ هستند را جذب کنید درواقع بگذارید آن‌ها انتخاب کنند این مسئله برای این است که درباره‌اش به‌طور بحث آزادانه بحث شود. درهرصورت آنچه را که شما ارائه می‌کنید تفاوت کار شما را با شرکت‌های دیگر به شیوه‌ای خاص بیان می‌کند و شما را متمایز می‌سازد و بر تجربه و ورزیدگی شما تأکید می‌کند و می‌گوید که آخرین حبه‌ترین محصول نهایی همان محصولی است که شما تولید کرده‌اید و تنها این محصول ارزش و کیفیت نهایی را دارد.

 در زمانی که همه می‌توانند یک محصول خوب را در شرایطی خاص تولید کنند آن محصول به‌تنهایی برای جداسازی و تمایز نسبت به بقیه محصولات موجود کافی نیست.

 علاوه بر این همان‌طور که مدیرعامل CEO (راهنمای مشتریان) Mckinsey Quarterly در تاریخ آگوست ۲۰۱۶ می‌نویسد این بدان معنی است که توجه کامل به مشتریان باتجربه در یک شرکت را از دیدگاه خود باید در نظر داشته باشید یعنی مشتریانی باتجربه شما و کارکنانی که کار شما را خوب می‌شناسند.

 بسیاری از شرکت‌ها که بر روی تأثیر متقابل فرد اختصاص داده‌شده به صورتحساب در هنگام تماس برای خدمات و غیره تمرکز دارند در مقابل یک حرکت مشتری ممکن است شامل پیشرفت در مکان‌های اساسی باشد و از ابتدا تا انتهایش به‌خوبی تعریف‌شده باشد درواقع باید بگویم که این‌یک مقاله عالی در مورد مشتری است و من به شما توصیه می‌کنم که آن را به‌خوبی بررسی و مطالعه کنید.

 

مراحل بعدی که شما می‌توانید انجام دهید

در جهانی که محصولات در زمان رکود تبدیل به کالای خام شده‌اند ایجاد یک مرکز مشتری محور با تمرکز بر نیازهای مشتریان کلید موفقیت برای موفقیت‌های پایدار و درازمدت برای شرکت‌های امروزی است.

 در اینجا بعضی از مراحلی که شما می‌توانید مشتری بیشتری پیداکرده و تولیدات محصول خود را به‌خوبی ارائه دهید مطرح می‌شود:

·        این راه‌حل تنها در مورد محصول شما نیست

·        این کار در مورد راه‌حل کسب‌وکار است و پیاده‌سازی و اجرا و آزمایشی است که شما می‌توانید به‌طور دائم ارائه کنید

·        مورد سوم هم مربوط به گروه مشتریان شما است که تصور می‌کنند که شما بهترین منبع قابل‌دسترس در کار هستید.

 بسیاری از شرکت‌ها از عرضه محصولات و خدمات خود و ایجاد امید برای پاسخ دادن به مشتریان خود اطلاع دارند. آن‌ها می‌دانند که باید نگران تولیدات خود باشند و فرصت‌هایی را که ممکن است حتی از آن‌ها آگاهی نداشته باشند را باید به آن‌ها گوشزد کرد. در مواردی آن‌ها یا بازی را تغییر می‌دهند یا از استراتژی «اقیانوس آبی» استفاده می‌کنند. (خلق و نوآوری جدید برای مشتری در بازار)

 همان‌طور که یک دیپلمات سیاستمدار می‌گوید: «نیازهای خود را بازتعریف کنید و با آن خوش باشید» به من هم اجازه دهید که ببینم که شما کار را چطور انجام می‌دهید و از آن لذت می‌برید؟

 مایک فیلی Mike Philie می‌تواند در روش کسب‌وکار شما تغییراتی را ایجاد کند او می‌گوید تغییر مسیر کسب‌وکار بسیار دشوار است درحالی‌که به‌طور هم‌زمان می‌توان مهارت‌های اصلی را مدیریت کرد مایک استراتژی و بینشی را برای مدیران اجرایی و صاحبان برندها در صنعت ارتباطات گرافیکی با ارائه ارزیابی مستقیم و واقعی ارائه می‌کند و می‌گوید که نگران نباشید اگر صداها و نظرات غیرمنطقی می‌شنوید و بهتر است به مسئولان در هدایت کار برای تغییرات اساسی از عقل سلیم و رویکرد علمی بهره./نوشته: مایک فیلی Mike Philie

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)