عواملی که بهره‏ وری کاری را کاهش می دهد

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فرصت امروز، امروزه ثابت شده است که میزان بیش از حد استرس در افراد خود زمینه بسیاری از بیماری ها را فراهم می آورد. در این رابطه توجه داشته باشید که کار افراد نباید به نحوی باشد که سلامت شخصی آنها را با تهدیدی جدی مواجه سازد. در این رابطه توجه داشته باشید که همواره نمی توان محیط بیرونی را مورد انتقاد قرار داد و در بسیاری از موارد این ضعف خود افراد است که باعث می شود تا با کوچک ترین اتفاقی استرس آنها به مرحله غیرطبیعی برسد. در این رابطه توجه داشته باشید که این امر تنها در رابطه با کارمندان نبوده و مدیران خود در معرض موارد استرس زا به مراتب بیشتری هستند. اگرچه در این رابطه مقالات متعددی به چاپ رسیده است، با این حال در این مقاله به بررسی هفت راهکار ساده و در عین حال کارساز پرداخته ایم.

 

1-در رابطه با موضوعات مختلف صحبت کنید

جالب است بدانید که تقریبا نیمی از استرس های افراد ناشی از موارد غیرواقعی و نادرست است. به همین خاطر لازم است تا از همان ابتدا در رابطه با مسئله پیش آمده با رئیس و یا کارمندان خود گفت وگو کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که طولانی شدن استرس شما صدمات غیرقابل جبرانی را روی سلامتی شما خواهد گذاشت. در این رابطه می توان یک سیستم اشتراک اطلاعات مناسب ایجاد کرد و مطالب مفید و راهکارهای کنترل استرس را در آن مطرح کرد. در نهایت این امر که به صورت ماهانه از یک روان شناس دعوت کنید، خود به بهبود سلامت روحی تیم شرکت کمک شایانی خواهد کرد.

 

2-کارمندان خود را بیمه کنید

از جمله مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا افراد از همان ابتدای بروز نشانه های مریضی روحی و با جسمی خود، به دنبال بهبود آن نباشند، هزینه های بالای درمانی است. درواقع حقوق یک کارمند ممکن است تنها کفاف زندگی روزمره وی را بدهد و به همین خاطر لازم است تا شما برای آن برنامه ریزی داشته باشید. امروزه بسیاری از شرکت ها اقدام به برگزاری جلسات ورزشی و انواع بیمه نامه ها برای کارمندان خود می کنند تا سلامت آنها بیشتر حفظ شود. در این رابطه توجه داشته باشید که شما نیازمند کارمندانی خواهید بود که تا چندین سال بتوانند در بهترین سطح برای شما کار کنند. بدون شک کنار گذاشتن تیم کاری و جایگزین کردن آنها با افراد جدید، نه تنها هزینه بر خواهد بود، بلکه زمانی را نیز نیاز خواهد داشت تا به هماهنگی لازم با سایرین دست پیدا کنند. تحت این شرایط رشد شرکت شما با کندی محسوسی مواجه خواهد شد. به همین خاطر توصیه می شود تا در این رابطه برنامه ریزی دقیقی را داشته باشید. در این زمینه نظر کارمندان نیز کاملا همسو بوده و طی تحقیقاتی 88درصد آنها توجه به این امر را جزو معیارهای رضایت شغلی خود تلقی کرده اند.

 

3-دورکاری را پیشنهاد دهید

دورکاری درواقع به این امر اشاره دارد که کارمندان همواره نباید در محیط شرکت حضور داشته باشند و برخی از کارهای خود را در محیط خانه نیز می توانند به پایان برسانند. مزیت این امر خصوصا در شرایط حساس بسیار بالا خواهد بود. برای مثال ممکن است کارمندی به تازگی صاحب فرزند شده باشد. بدون شک امکان اعضای مرخصی طولانی مدت از جانب شما فراهم نخواهد بود. علت این امر نیز به این خاطر است که تحت این شرایط شرکت با تاخیر در انجام کارها مواجه خواهد شد. به همین خاطر دورکاری می تواند به خوبی رضایت کارمندان را به همراه داشته باشد. همچنین فراموش نکنید که این امر برای شما نیز مزیت های اقتصادی زیادی را به همراه دارد. برای مثال تحت این شرایط شما دیگر به فضای بسیار بزرگ نیاز نخواهید داشت و می توانید در بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی کنید. با این حال دورکاری نیز نباید به اقدامی تمام وقت تبدیل شود و بهتر است تا حداقل ماهی یکبار کارمندان در شرکت حضور یابند. نتایج آمارها در این رابطه حاکی از آن است که افراد تحت این شرایط می توانند به کارهای دیگر خود بهتر برسند که این خود زمینه کاهش استرس را به همراه خواهد داشت.

 

4-فضای شرکت را جذاب و آرامش بخش سازید

کاهش میزان سر و صداها، بهبود طراحی و ظاهر شرکت و اختصاص قسمتی به محل استراحت افراد از جمله مواردی است که به کسب آرامش افراد کمک خواهد کرد. بدون شک محیط کاری در صورتی که هدفمند شکل نگرفته باشد، مکانی کاملا استرس زا خواهد بود. در این رابطه توجه داشته باشید که الزام استفاده از حداقل یک گیاه و رسیدگی به آن نیز خود می تواند به کسب آرامش بیشتر در افراد کمک کند. همچنین این امر که افراد را در نحوه انجام کارها آزاد گذاشته و تنها نتایج مورد نیاز را تبیین کنید، از دیگر مواردی است که کارمندان شما را از فشار کاری بیش از حد دور نگه خواهد داشت.

 

5-برنامه کاری خود و افراد را مورد بازبینی قرار دهید

در بسیاری از موارد مدیران به صورت غیرعمدی اقدام به افزایش حجم کاری کارمندان خود می کنند. در این رابطه توجه داشته باشید که افزایش فشار کاری و خستگی کارمندان، خود آنها را در برابر انواع استرس ها ضعیف خواهد کرد. به همین خاطر لازم است تا همواره حجم کاری افراد را مورد بازبینی قرار داده و نظرات آنها را در این رابطه جویا شوید.

 

6-فراموش نکنید که حتی قوانین نیز قابل تغییر خواهند بود

هر قانونی باید از انواع تبصره و موارد استثنا برخوردار باشد. علت این امر به این خاطر است که با گذشت زمان ممکن است شرایط دستخوش تغییراتی شود. تحت این شرایط حتی امکان دارد که قانون رایج دیگر پاسخگوی نیاز شرکت نباشد. به همین خاطر لازم است تا در صورت نیاز حتی اقدام به حذف و یا جایگزین کردن برخی از قوانین نمایید. این امر نه تنها نشانه ضعف نخواهد بود، بلکه شجاعت و توجه شما را نسبت به کارمندان نشان خواهد داد. بدون شک کار کردن در شرکتی که مدیریت توجه کافی را نسبت به کارمندان خود دارد، برای هر فردی مناسب خواهد بود.

 

7-حجم کاری خود را کاهش دهید

این بخش کاملا به مدیران اختصاص دارد. اگرچه این افراد همواره از بالاترین سطح دانش و توانایی برخوردار هستند. با این حال این امر نباید منجر به حجم کاری بیش از حد شود. بدون شک مدیران نیز نقش های مهم دیگری غیر از مدیریت خود دارند و لازم است تا پاسخگو همه آنها باشند. تحت این شرایط این امر که بخشی از اقدامات خود را به کارمندان نمونه شرکت محول کنید، باعث خواهد شد تا آنها نیز بتوانند بخشی از کار مدیریت را تجربه کنند و با ادامه این روند جانشین های مناسبی از میان همان ها به وجود آید. بدون شک سپردن شرکت به فردی که از دل خود تیم رشد کرده است، با ریسک به مراتب کمتری همراه خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)