بازاریابی محاوره‌ای چیست و چه مزایایی دارد؟

 

مردم اعتماد بیشتری به مشتریان یک برند در مقایسه با بازاریاب‌های آن دارند. دلیل آن نیز واضح است. بازاریاب‌ها دارای ابزارهای حرفه‌ای و ارتباط‌های وسیع به منظور جلب نظر مخاطب هستند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از نوش آنلاین، براساس پژوهش موسسه Social Media Today، فقط ۴درصد از مردم به بازاریاب‌ها و کمپین‌های بازاریابی اعتماد دارند. با این حساب وقتی مخاطب هدف به ما اعتماد ندارد، به عنوان بازاریاب چه کاری باید انجام دهیم؟ راهکار طلایی برندها در چنین موقعیتی اتکا به توصیه های مشتریان شان به عنوان تکنیک بازاریابی است.

مردم اعتماد بیشتری به مشتریان یک برند در مقایسه با بازاریاب‌های آن دارند. دلیل آن نیز واضح است. بازاریاب ها دارای ابزارهای حرفه ای و ارتباط های وسیع به منظور جلب نظر مخاطب هستند. با این حال مشتریان یک برند سود عینی از تبلیغ یک محصول کسب نمی کنند. تنها انگیزه مشتریان برای توصیه یک محصول کیفیت بالای آن است.

با توجه به آنچه گفته شد، ایجاد فرآیند بازاریابی محاوره ای یکی از ایده های کاربردی در دنیای کسب و کار مدرن محسوب می شود. پیش نیازهای توسعه بازاریابی محاوره ای چیست؟ یک برند در وهله نخست باید توانایی تولید محصولات باکیفیت را داشته باشد. وقتی محصول ما فاقد کیفیت لازم باشد، مشتریان تجربه مطلوبی از خریدشان کسب نمی کنند. به همین دلیل عدم علاقه شان به تبلیغ و توصیه محصولات برندمان کاملا طبیعی خواهد بود. از سوی دیگر، کیفیت مطلوب محصولات بدون نیاز به هرگونه تلاشی از سوی برندمان موجب توصیه اش از سوی مشتریان خواهد شد، بنابراین بازاریابی محاوره ای به جای تمرکز بر روی اقدامات جانبی یک برند، حول محور کیفیت محصولات شکل می گیرد.

به عنوان قاعده ای کلی، در بازاریابی محاوره ای ابتدا باید به نیاز مشتریان توجه کرد. سپس در مرحله بعد نوبت نیازها و اهداف برندمان خواهد رسید. تنها در این صورت شما توانایی ارتقای سطح رابطه تان به مرحله ای تازه تر را خواهید داشت. نکته مهم در اینجا توصیه محصولات برند ما از سوی مشتریان وفادار است. مفهوم مشتری وفادار به آن دسته از خریدارها با سابقه حداقل شش ماه رابطه نزدیک با برند مورد نظر اشاره دارد. بدون تردید هیچ کدام از ما علاقه ای به توصیه محصولات یک برند ناآشنا نخواهیم داشت، بنابراین باید تا جای ممکن سطح رابطه مان با مشتریان فعلی را افزایش دهیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)