رقابت در برندسازی کسب وکار تجارت الکترونیک

کسب وکارهای حوزه‌ی تجارت الکترونیک بیش از همیشه با رقابت روبه رو هستند و برندسازی در چنین بازاری نیاز به دقت و تلاش فراوان دارد.

مرگ و زندگی بسیاری از کسب وکارها به برندسازی آن ها وابسته است. در برندسازی، ثبات در پیامی که از سوی برند ارسال می شود، حس پایداری را در مشتری ایجاد می کند. به همین ترتیب، پیام های متناقض و عدم حفظ هویت برند می تواند وفادارای آن ها را کاهش دهد. حصول اطمینان از اینکه پیام های برند در خطی ثابت و هم مسیر با اهداف ارسال شوند، قطعا دشواری های زیادی به همراه دارد.

در دنیای کنونی جلب توجه بیش از همیشه دشوار به نظر می رسد و بازار آنلاین به قدری شلوغ و پر از خدمات مشابه شده است که شاید پیام های یک کسب وکار در میان رقبای متعدد گم شود. در میان دسته های متعدد کسب وکارها نوپا، شرکت های مرتبط با تجارت الکترونیک آن هم از نوع فروش محصولات، بیش از همه به چشم می خورند. چنین کسب وکارهایی برای جلب نظر مخاطبان چالش های بیشتری دارند.

نکته‌ی ابتدایی برای حضور موفق در کسب وکاری که غول های بزرگی همچون آمازون و شرکت های محلی متعدد در آن فعال هستند، انتخاب بازاری تخصصی و بکر است. به بیان دیگر علاقه مندان به فعالیت در حوزه ی تجارت الکترونیک باید ابتدا بازاری تخصصی تر را انتخاب کنند و به همان دسته ی کوچک تر مشتریان، خدمات عالی ارائه دهند. درنهایت همین دسته ی کوچک می تواند به درآمدزایی مناسب برای شرکت مورد نظر منجر شود. در ادامه ی این مقاله ی زومیت، راهکارهای برندسازی را برای این دسته از فعالان تجارت الکترونیک شرح می دهیم.

 

نظر اختصاصی در موقعیت های چالش برانگیز

بسیاری از بنیان‌گذاران و مدیرعامل های استارتاپ ها نگران انتخاب سمت و سو در چالش های اقتصادی و اجتماعی هستند. به بیان دیگر آن ها تلاش می کنند تا نظر خود درباره ی مسائل تفرقه انگیز اجتماعی و اقتصادی را پنهان کنند. ترس از دست دادن مشتری باعث چنین تصمیم گیری هایی از سوی مدیران می شود. آن ها تمایل دارند تا همه ی افراد جامعه را صرف نظر از عقیده به خود جذب کنند. به علاوه وقتی کسب وکار به موقعیتی مهم با طرفداران بسیار دست پیدا کند، دیگر نمی توان آن اظهارنظرهای اولیه را تغییر داد و شما در یک سوی جامعه قرار خواهید داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 07:39
  • اندازه قلم