مدير01

مدير01

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 08:26

ابوالفضل قناعتی با اشاره به زمان اجرایی شدن مصوبه کرایه های حمل و نقل عمومی در سال ۹۶ گفت: بر اساس تغییراتی که مصوبه شورای شهر داشته و پیاده سازی نرخ های جدید و چاپ و نصب برچسب های جدید بر روی تاکسی ها پیش بینی می شود حداکثر تا ۱۵ تیر ماه این مصوبه اجرایی شود .

 

وی ادامه داد: افزایش اعلام شده برای کرایه های حمل و نقل عمومی ،میانگین افزایش خطوط است ودر برخی از مسیرهای تا ۱۰۰ درصد هم افزایش کرایه وجود داشت که در شورای حل اختلاف برخی از این نرخ ها تعدیل شده است.

این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران تاکید کرد: پیش بینی می شود اجرایی شدن این مصوبه بعد از تعطیلات عید فطر به تدریج اجرایی شود.

به گزارش چاپ و نشر ،بنابر ابلاغیه جدید هیئت حل اختلاف، نرخ کرایه‌های تاکسی ۱۰ درصد، مترو ۱۵ درصد و اتوبوس ۱۵ درصد افزایش خواهند یافت.

 

شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سال ۹۶ خواستار افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی متناسب با رشد قیمتها شد و مصوبه کارشناسی خود را هم به فرمانداری تهران ارسال کرد اما فرمانداری طی مراحلی با نظر شورای شهر مخالفت کرد و این مصوبه سرانجام برای تعیین تکلیف نهایی به هیئت حل اختلاف ارسال شد که در نهایت هیئت حلاختلاف نیز در روزهای گذشته میزان افزایش نرخ کرایه‌ها را برای اجرا به فرمانداری ابلاغ کرد.  

منبع: روز نو 

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 08:04

از کارل رن بورگ به عنوان پدر فروش مستقیم چندسطحی نام برده می شود. در سال 1915 میلادی، هنگامی که وی در چین در سمت عامل فروش برای یک کارخانه کار می کرد، هم زمان درباره اثرات رژیم و تغذیه بر روی سلامتی نیز تحقیق می کرد. در بازگشت به آمریکا، رن بورگ به تحقیقاتش ادامه داد و در سال 1934 شرکتی را در زمینه فروش مکمل های غذایی و معدنی و مولتی ویتامین تاسیس کرد.

 

وی به همراه همسایه اش دکتر کاسبری و لی می تینگر که مدیر فروش یک شرکت بود، در سال 1945 یک طرح بازپرداخت چندسطحی را به این شرکت اضافه کردند و بدین ترتیب اولین طرح فروش شبکه ای به شیوه امروزی پا به عرصه وجود گذاشت.

از آن تاریخ به بعد، فروش دچار تغییرات و تحولات فراوانی شده و هر روز جنبه های جدیدی به آن اضافه شده تا بتواند متناسب با نیازهای بازار حرکت کند.

زمانی که قرار است به عنوان نیروی فروش در جلسه ای حضور یابید و برای گرفتن پروژه با مشتری مذاکره کنید، رعایت یکسری از موارد تضمین کننده موفقیت شما خواهدبود. آمادگی پیش از جلسه، جمع آوری مطالب درست و دقیق و متناسب با نیاز مشتری، آگاهی از فنون مذاکره و... از جمله این موارد هستند. علاوه بر این موارد که درباره آنها مطالب زیادی خوانده ایم، یک مورد دیگر هم هست که برای موفقیت در جلسه ارائه یا مذاکره باید به آن توجه کنیم و آن حرفه ای بودن است.

مسلما مشتریان ترجیح می دهند با شرکتی کار کنند که کاملا حرفه ای باشد و بتواند به مشتری اطمینان دهد که درخواست او را به خوبی می تواند انجام دهد. حرفه ای بودن از پوشش آغاز می شود. خود شما به فردی که با شلوار جین و یک تی شرت با نوشته های عجیب و غریب در مقابل تان نشسته اعتماد نمی کنید و با او وارد معامله نمی شوید حتی اگر آن فرد دوست صمیمی شما باشد. شاید با چنین فردی رفتن به تفریح و گردش خیلی خوب باشد اما کسب و کار قواعد خود را دارد و شکستن این قواعد به نفع ما نخواهدبود.

از پوشش که بگذریم برای حرفه ای بودن باید بتوانیم حرفه ای صحبت کنیم. برای دستیابی به این هدف، این عبارت ها را در جلسه با مشتریان خود به کار بیرید:

1. «تخصص ما این است.»

بنا به درخواستی که از سوی مشتری برای شما ارسال شده، حوزه مورد نظر او را شناسایی کنید و در جلسه عنوان کنید که تخصص شما روی آن مورد است. شاید شما چندین تخصص داشته باشید اما روی تخصصی تمرکز کنید که مورد نظر و درخواست مشتری است. بسته پیشنهادی شما باید با در نظر گرفتن سلیقه مشتری به او ارائه گردد.

2. «برنامه این است.»

یک فرد یا شرکت حرفه ای قادر است دانش و بینش خود را در قلب یک «برنامه» به مشتری ارائه دهد. بنابراین حتما در جلسه با مشتری به او برنامه بدهید. اگر بهترین اطلاعات و داده ها را هم داشته باشید تا زمانی که این اطلاعات را تبدیل به یک برنامه مدون نکنید، نمی توانید ادعا کنید که می توانید برای مشتری خود یک شریک حرفه ای باشید. برنامه داشتن به معنی احترام قائل شدن برای وقت و پول مشتری است.

3. «می توانید روی ما حساب کنید.»

چرا مشتری حاضر شده به شما وقت بدهد؟ دلیلش این است که می خواهد بخشی از کار را به فرد دیگری بسپارد و خودش روی بخش های دیگر تمرکز کند. در چنین شرایطی چه عبارتی بهتر از «می توانید روی ماه حساب کنید» به او امید  و دلگرمی می دهد.

4. «اوضاع شما خوب است اما چالش هایی هم وجود دارند.»

از همان ابتدا روی مشکلات مشتری تمرکز نکنید. مسلما آنها خودشان می دانند که ضعف ها و کمبودهایی دارند وگرنه با شما کاری نداشتند. پس خیلی لازم نیست اوضاع بد آنها را به ایشان یادآوری کنید. ابتدا به آنها اعتماد به نفس بدهید و از تلاش هایی که تاکنون کرده اند، قدردانی کنید و سپس بگویید که چند مورد هم وجود دارد که نمی گذارد شما به جایگاه واقعی تان برسید. وظیفه ما این است که این چالش را شناسایی و برطرف کنیم.

بسیاری از مشتریان نسبت به کاری که می کنند تعصب و عشق دارند بنابراین باید به گونه ای مذاکره کنیم که این فکر در ذهن مشتری شکل نگیرد که ما دستاوردهای او را زیر سوال می بریم.

5. «چه کار دیگری می توانیم برای تان انجام دهیم؟»

یک فرد یا مجموعه حرفه ای فقط روی یک مورد خاص کار نمی کند بلکه از منظری جامع به موضوع می نگرد و راه حل ارائه می دهد. به عبارتی، فقط تاکتیکی فکر نکنید و تفکر استراتژیک نیز داشته باشید. جامعیت نگری باعث می شود مشتری با خیال راحت تری با ما مراوده تجاری داشته باشد.

6. «تا دو ماه دیگر کار را به شما تحویل می دهیم.»

تعیین ضرب العجل توسط شما به مشتری نشان می دهد که از تعهد و دقت بالایی برخوردار هستید و نظم در مجموعه شما حرف اول را می زند. البته توجه داشته باشید که با توجه به ظرفیت های خود به مشتری زمانی را اعلام کنید تا به دلیل بدقولی در روابط تان اختلالی ایجاد نشود. بدقولی ولو یک بار باعث لطمه خوردن به رابطه ای می شود که سال ها برای ایجاد آن زحمت کشیده شده است.

7. «ما مسئولیت این اتفاق را می پذیریم.»

اشتباه همیشه پیش می آید. حرفه ای بودن به معنای اشتباه نکردن نیست بلکه منظور از حرفه ای بودن این است که اگر قصور از طرف ما بوده، مسئولیت اشتباه را بپذیریم و درصدد برطرف کردن آن برآییم. شانه خالی کردن از مسئولیت به مشتری ثابت می کند که ما فقط رفیق روزهای خوب هستیم و در مواقع سخت و بحرانی سود خود را به منافع مشتری ترجیح می دهیم.

 

منبع: برترین ها

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 07:52

آئین‌نامه اجرایی فعالیت ناشران و ویرایشگران بازی‌های رایانه‌ای در سال ۱۳۹۶ توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای منتشر شد.

 

به گزارش چاپ و نشر، این آئین‌نامه به‌صورت سالانه به‌روزرسانی شده و اوایل هر سال منتشر می‌شده است. براین اساس آئین‌نامه اجرایی سال ۱۳۹۶ نیز به منظور حمایت از شکل‌گیری بخش توزیع هنر صنعت بازی‌های رایانه‌ای در کشور و نظارت بر نشر و عرضه بازی‌های خارجی، براساس نظرهای فعالان این حوزه تدوین شده است.

آئین‌نامه اجرایی فعالیت ناشران و ویرایشگران در هشت بخش منتشر شده و به تفصیل روند فعالیت امور نشر و توزیع در آن ذکر شده است. سیاست‌های کلان این آئین‌نامه که بخش دوم آن آمده از تاریخ ۱ تیر ۹۶ به مدت پنج سال به قوت خود باقی خواهد ماند.

همچنین همه فرآیندها و تعاملات میان بنیاد، ناشران و ویرایشگران برای اموری همچون درخواست‌های بررسی بازی رایانه‌ای، درخواست ویرایش و سایر فعالیت‌ها به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

 

منبع: روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 06:33

برخی از آژانس‌های مسافرتی خارجی مانند آلمانی‌ها به ما گفته‌اند که مسافرانشان را برای خرید به فروشگاه‌های صنایع‌دستی نبریم.

 

به گزارش چاپ و نشر، محمد علی واقفی عضو هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران گفت: گردشگران خارجی دیگر مانند گذشته صنایع‌دستی نمی‌خرند به خصوص در شهر اصفهان. ما جلسه‌ای با اتحادیه صنایع‌دستی اصفهان برگزار کردیم امیدواریم که این موضوع را ساماندهی کنند ما نمی‌توانیم به عنوان توراپراتور خودمان را بیشتر درگیر این موضوع کنیم چون همین الان آوردن گردشگر خارجی به ایران وقت‌گیر است و پیچیدگی‌های خود را دارد و گرفتاری‌اش کم نیست به همین دلیل دیگر فرصت پرداختن به این موضوعات را نداریم.

وی گفت: یکی دو سالی هست که خرید گردشگران از اصفهان و یا شهرهای دیگر بسیار کمتر شده است چون می‌بینند که ضرر می‌کنند. به عنوان مثال آلمانی‌ها هم به ما می‌گویند که مسافرانشان را به خرید صنایع‌دستی نبریم.

واقفی بیان کرد: ما راهنمایانی داریم که به همراه مسافران برای خرید نمی‌روند و خودشان را درگیر این موضوعات نمی‌کنند راهنمایانی هم هستند که برایشان خرید مسافر و سودی که از کنار آن می‌برد خیلی مهم است حتی از برگزاری تور و درآمدش از این طریق نیز بیشتر اهمیت دارد.

 

منبع: مهر

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 06:22

آیا میخواهید مردم به حرف‌های شما گوش کنند و شما را جدی بگیرند؟ این را بدانید که فقط حرفی که میزنید اهمیت ندارد؛ بلکه شیوه ادای آن هم مهم است.

 

شما ایده‌هایی عالی دارید و میخواهید دنیا را تغییر دهید یا حداقل بخشی از آن را! میخواهید روی دیگران تاثیر بگذارید و میخواهید مردم شما را جدی بگیرند. خب، چطور می‌توانید این کار را انجام دهید؟

خیر، شما نمی‌توانید همیشه کارهای دیگران را کنترل کنید، اما می‌توانید خودتان را کنترل کنید و برای بهینهسازی تاثیرگذاری‌تان باید اهمیت تاثیر صوتی را درک کنید.

برای این که بتوانید اهمیت «صدا» را درک کنید، به این پژوهش نگاهی بیندازید. در یک مطالعه از بیش از ۳۰۰ نفر درخواست شد تا به برخی مشخصات شخصیتی امتیاز دهند. از شرکتکنندگان خواسته شد تا تنها بر اساس شنیدن یک کلمه «سلام» به ویژگی‌هایی نظیر قابلیت اعتماد، غلبه و جذابیت امتیاز دهند. نتیجه چه بود؟ ۹۲ درصد از پاسخ‌ها به یکدیگر شباهت داشت که نشان می‌دهد در مورد لحن ادای آن کلمه اتفاق نظر وجود داشته است. این یعنی مردم شما را بر اساس صدایتان قضاوت میکنند و ممکن است حتی حرفی را که زدهاید هم درک نکرده باشند.

خبر خوب این است که شما می‌توانید با اعمال چند تغییر کوچک تاثیرگذاری صدایتان را بهینه کنید. در زیر نه نکته برای کنترل کردن لحن و صدا ذکر شده است تا بتوانید با قدرت بیشتری بر دیگران تاثیر بگذارید:

1. از صدای آرامی استفاده کنید

صدای آرام حالت قدرتمندتر و عالمانه‌تری دارد. مطالعات زیادی نشان دادهاند که صدای آرام با ویژگی‌هایی نظیر «سرگروه در نظر گرفته شدن»، «بهتر به خاطر سپرده شدن» و «درآمد بیشتری داشتن» عجین شده است.

اگر به صورت خدادادی از صدای آرام بهرهمند نشدهاید، مراقب باشید. یک مطالعه در دانشگاه دوک نشان داده است که مردم، آنهایی را که سعی در آرام نشان دادن صدایشان دارند، به عنوان افرادی با صلاحیت و قابلیت اعتماد کم در نظر میگیرند.

2. گفتوگوی درونی‌تان را تغییر دهید.

یک روز داشتم با خانمی که به عنوان دستیار یکی از پروژههایم استخدام کرده بودم، کار می‌کردم. به سرعت مشخص شد که او نسبت به من احساس رنجش خاطر داشت با این که ما قبلا با هم ملاقات نکرده بودیم. احساس ناراحتی او به طور ناخودآگاه به صدایش سرایت کرده بود. چیزی در حرفهایش مشهود نبود اما لحنش چیز دیگری میگفت.

برای جلوگیری از اتفاق افتادن این موضوع برای خود، به گفتوگوی درونی‌تان مراجعه کنید، انتقادهای درونی را از بین ببرید تا صدایی با اعتماد به نفس و مثبت به دست آورید.

3. لبخند بزنید

لبخندزدن باعث می‌شود که احساس شادتری داشته باشید. این احساس به صدای شما هم انتقال می‌یابد و مردم معمولا به سوی افرادی که حالت مثبت‌تری دارند گرایش می‌یابند. علاوه بر این، لبخندزدن باعث ایجاد تغییرات ساختاری در دهان شما می‌شود که می‌تواند لحن صدایتان را تحت تاثیر قرار دهد. لبخندزدن به شما کمک می‌کند تا حالت دوستانه‌‌تر و پاسخگو‌تری داشته باشید.

4. از لحن پر شور و شوق‌تری استفاده کنید.

لحن ساده یا بدون رعایت زیر و بم صدا باعث خستگی و بیحوصلگی مخاطب می‌شود. این موضوع از تاثیرگذاری شما بر مخاطب می‌کاهد. در عوض، سعی کنید لحن افتان و خیزان صدا را رعایت کنید. این کار باعث می‌شود تا حرفی که می‌زنید بهتر و متقاعدکننده‌‌تر جلوه کند.

5. به طرز هوشمندانه‌تری از سرعت استفاده کنید.

مردم اینطور می‌پندارند که افرادی که با سرعت کمی صحبت می‌کنند، صداقت، تاثیرگذاری و قدرت کمتری نسبت به افرادی دارند که با سرعت بیشتری صحبت می‌کنند. افرادی را که به سرعت صحبت می‌کنند، به عنوان افرادی پر انرژی، شایسته و باهوش در نظر میگیرند.

این بدان معنی نیست که بخواهید با سرعت نور صحبت کنید! بلکه باید از سرعت به نحوی استفاده کنید که شنونده هیجان شما را احساس کند و همچنین بتواند به خوبی حرف‌هایتان را درک کند.

6. از مکث نترسید

شاید به نظر برسد که این نکته با نکته بالایی در تضاد باشد، اما استفاده هوشمندانه از مکث می‌تواند به شما کمک کند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشید. به عنوان مثال، مکث قبل از بیان یک جمله باعث مهم‌‌تر جلوه کردن آن می‌شود. یک مکث خلاصه در هنگام سخنرانی می‌تواند به شما کمک کند تا افکارتان را متمرکز کنید تا از ادای اصواتی که نشان از فراموشی مطلب دارد، جلوگیری کنید.

7. با لهجه آنها صحبت کنید.

پژوهش نشان داده است که مردم به افرادی که با لهجه‌ای غیر از لهجه خودشان صحبت می‌کنند، اعتماد کمتری دارند. شاید شما نتوانید زبان مادری‌تان را کنترل کنید اما باید تلاش کنید تا لهجه‌تان را تغییر دهید.

یکی از دوستان من یک مجری تلویزیونی مشهور است که در جوانی با لهجه غلیظ بوستون صحبت می‌کرد. زمانی که او به جای دیگری نقل مکان کرد، متوجه شد که چقدر حذف لهجهاش که متعلق به شمال‌شرق کشور بود، اهمیت دارد.

8. نفس کشیدن

تنفس کم عمق و مضطربانه باعث تنگ‌‌تر شدن تارهای صوتی می‌شود. این موضوع نه تنها باعث می‌شود که اضطراب بیشتری در صدایتان احساس شود بلکه باعث بلندتر شدن صدایتان نیز خواهد شد (برای این که متوجه شوید چرا نباید با صدای بلندی صحبت کنید، به نکته شماره یک بازگردید). اما تنفس عمیق باعث کاهش اضطراب، آرامش تارهای صوتی و ایجاد لحنی آرام‌‌تر خواهد شد.

9. لحنتان را تنظیم کنید.

تنظیم لحن به معنای قراردادن تاکید و تکیه روی کلمات است. کسانی که عادت دارند از لحن خیزان استفاده کنند (شروع صحبت با لحن آرام و اتمام آن با لحنی بالاتر؛ مثل وقتی سوالی می‌پرسید) به عنوان افرادی نامطمئن و غیر قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شوند. در حالی که استفاده از لحن افتان (شروع با لحن بالا و اتمام با لحنی پایین تر) برای القای حس اطمینان و قدرت  بهتر خواهد بود.

 

منبع: برترین ها

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 05:39

راه‌اندازی واحدهای بسته‌بندی و فرآوری عسل در استان لرستان در اولویت کاری قرار گیرد.

 

به گزارش چاپ و نشر، محمدرضا صفی‌خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در جلسه کارگروه اقتصادی و تولید استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مکاتبه‌ای که سال گذشته صورت گرفت بنا شد بحث خوشه عسل در اولویت کار شرکت  شهرک‌های صنعتی استان قرار بگیرد ولی این اقدام تاکنون عملی انجام نشده است.

وی افزود: مقدار زیادی از تولیدکنندگان عسل نمی‌دانند عسل را برای فرآوری به کجا ببرند و در کجا بسته‌بندی شود؛ بنابراین در راستای خوشه عسل باید اقدامات عملی داشته باشیم و این موضوع در اولویت باشد که واحدهای بسته‌بندی و فرآوری عسل را در استان راه‌اندازی کنیم که پیش‌بینی می‌شود این اقدام امسال در استان به نتیجه برسد.

بختیار رازانی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: شرکت شهرک‌ها دو وظیفه اساسی دارد که یکی از وظایف آن حمایت از صنایع یا کسب‌وکارهای کوچک است.

وی افزود: در سطح کشور 360 خوشه مطالعه شده که درحال‌توسعه است ولی متأسفانه سهم استان لرستان تنها دو خوشه سنگ، گلیم و جاجیم بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان عنوان کرد: امسال شناسایی و به‌روزرسانی ظرفیت‌های استان را در دستور کار داریم که امیدواریم از این مطالعه حداقل 16 ظرفیت کسب‌وکار شناسایی شود و بحث خوشه عسل نیز موردمطالعه قرارگرفته است.

وی بابیان اینکه عسل لرستان یکی از باکیفیت‌ترین عسل‌های کشور است و عسل فروشی‌های متعددی در استان وجود دارد  بیان کرد: شرایط تنوعی محصولات عسلی در استان وجود دارد ولی عدم تنوع بسته‌بندی محصولات عسل، رعایت نکات بهداشتی، ضعف اطلاعات و ناتوانی در نظارت و تقلب در بازار عسل می‌تواند از تهدیدات باشد.

رازانی تصریح کرد: در دو ماه آینده به بحث توسعه خوشه عسل ورود می‌کنیم، متولی توسعه خوشه عسل در سطح کشور شرکت شهرک‌های صنعتی است و ایجاد خوشه عسل برنامه‌ای توسعه‌ای است.

 

منبع: شهر فردا

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 05:27

همه ما روزانه مشغول عرضه محصولات یا خدمات خود به دیگران هستیم و برای معرفی و تبلیغ آنها تلاش فراوانی میکنیم. دست فروشان نیزاز این قاعده مستثنی نیستند و چه بسا خیلی بهتر و حرفه ای تر این کار را انجام میدهند و در مدت زمان کمتر از 1 دقیقه شما را بی انکه تصمیمی به خرید داشته باشید وادار به خرید میکنند.

 

دست فروشان از خیلی از تبلیغاتچی ها موفقترند چون فلسفه چینی نکرده و خیلی شفاف و واضح در مدت 2 ثانیه میگویند که به چه کاری مشغول هستند و چه کالایی را ارائه میدهند و در معرفی کالای خود قدری تبحر دارند که شما ترغیب به خرید میشوید.

به دلیل افزایش روز افزون تبلیغات که بیشتر آنها تکراری و یکسان هستند با گذشت زمان، دیگرنظرها را جلب نمیکنند و عادی می شوند بنابراین باید به جزئیات محصول یا خدمات و مزیت رقابتی آنها بیش ازپیش توجه کرد.برای دیده شدن باید متفاوت بود منظور از متفاوت بودن این نیست که برخلاف جریان آب شنا کنیم بلکه میبایست بهتر شنا کنیم تا دیده شویم.

در بازاریابی:

سعی کنید مانند دست فروشان شفاف و واضح عمل کنید و از حاشیه بپردازید، تلنگر زدن به حواشی باعث میشوند ذهن مشتری و مخاطب به آن سمت معطوف شود و اصل ماجرا که کالا یا خدمات شماست فراموش شود و وی را وارد وادی جدیدی کنید.

در بازاریابی:

به مزیت های رقابتی اشاره کنید اینکه شما بگویید شامپو دارم فایده ای ندارد و شما زمان را از دست داده ایدشما بگویید شامپویی دارم که مزیت و ویژگی آن را بیان کنید.

در بازاریابی:

از سروصدا دریغ نکنید سعی کنید همه جا حضور داشته باشید حضور شما به برندینگ شما کمک میکند و مردم شما را به ذهن خواهند سپرد از جمله این سروصداها داشتن شبکه های اجتماعی و فعالیت مستمر در آنهاست .

در نمایشگاه ها شرکت کنید، اسپانسر شوید و حضور در خیریه ها را فراموش نکنید به یاد داشته باشید شما مزیت رقابتی ویژه ای نسبت به دستفروشان دارید و آن این است که جو هوا بر فعالیت شما آنچنان که بر کار آنخا تاثیر میگذارد تاثیر گزار نیست پس فرصت را غنیمت بشمارید و بازار قبل از عید را از دست ندهید.هر چه در این 2 ماه  دی و بهمن بکارند در دوران راکد بودن بازار یعنی فروردین و اردیبهشت  برداشت خواهید کرد.

 

منبع: برترین ها

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 05:20

رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی در قالب شش تقاضا، خواستار تغییر و اصلاح در طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی که طبق گفته مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت تا یک ماه آینده در دستور کار قرار می‌گیرد، شد.

 

به گزارش چاپ و نشر، محمدرضا دیانی، در ارتباط با طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی که طبق گفته مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، تا یک ماه آینده کلید خواهد خورد اظهار کرد: این طرح در سال گذشته مطلوب بود اما با نقاط ضعف مختلفی همراه شد که مسئولان با اختلافات به وجود آمده در راستای حل آن تلاش نکردند و اگر قرار بر این است که در سال جاری نیز مد نظر قرار گیرد، نیازمند اصلاحات در بخش‌های مختلف است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته جامعه هدفی که می‌توانست از طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی استفاده کند محدود بود، گفت: باید محدودیت‌ها در ارتباط با جامعه هدف برداشته شود و به طور مثال کلیه کارمندان و کارگران امکان استفاده از این کارت‌ها را داشته باشند چرا که با بزرگ‌تر شدن جامعه هدف موفق‌تر شدن طرح مذکور دست‌یافتنی‌تر است.

رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی با بیان دومین درخواست در زمینه اصلاح شرایط طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی عنوان کرد: در این طرح باید سود در نظر گرفته شده برای بازپرداخت به بانک‌ها پایین‌تر از نرخ‌های عادی باشد و تسهیلات با سود کمتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

دیانی همچنین با اشاره به اینکه در سال گذشته اختلافات دستگاهی موجب شد تا طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی با مشکلاتی همراه شود تاکید کرد: در سال جاری اگر قرار بر اجرای طرح خرید کالای ایرانی است باید با هماهنگی کلیه بخش‌ها و دستگاه‌ها شاهد موفقیت این طرح باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه چهارمین مسئله عدم فروش کالاهای با برند خارجی است، خاطرنشان کرد: در طرح کارت خرید کالای ایرانی تنها کالاهای با برند داخلی مد نظر قرار گرفت اما در طرح کارت اعتباری خرید کالا، امکان خرید کلیه کالاها با برند داخلی و خارجی وجود داشت اما آنچه که در سال جاری ما به آن تاکید داریم این است که تنها کالاهای با برند ایرانی در طرح‌های مذکور گنجانده شده تا این گونه از تولید داخل حمایت شود.

رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه پنجمین نکته‌ای که باید در طرح خرید کالای ایرانی مد نظر قرار گیرد مدت زمان بازپرداخت اقساط است، گفت: باید بازه زمانی بیشتری برای بازپرداخت اقساط در نظر گرفته شود تا متقاضیان رغبت بیشتری نسبت به طرح از خود نشان دهند.

دیانی در پایان با بیان اینکه ششمین درخواست ما تسهیل فرآیند صدور و ارائه کارت است، اظهار کرد: از مسئولان تقاضا می‌کنیم تا فرآیند صدور کارت را تسهیل کنند چرا که در این صورت کمک بسیار بزرگی به طرح کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، طرح توزیع کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال گذشته در ابتدا با سقف شش و در نهایت با سقف ۱۰ میلیون تومان مد نظر قرار گرفت اما در ادامه با حواشی مختلفی همراه شد تا شاهد ایجاد اختلاف بین مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی بویژه در زمینه لیست کالاهای مورد فروش و نیز تسهیلات ارائه شده در طرح مذکور باشیم.

با این حال اخیرا محسن صالحی‌نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، از آغاز طرح جدید توزیع کارت اعتباری خرید کالای ایرانی تا یک ماه آینده خبر داده و اعلام کرده است که طرح مذکور با شرایط متفاوت‌تری نسبت به سال گذشته در دستور کار قرار می‌گیرد و به عنوان تکلیف از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به این وزارتخانه و نیز بانک مرکزی تکلیف شده است.

 

منبع: ایسنا

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 05:08

متأسفانه مؤلفان و نویسندگان در ابعاد سه گانه مجوز گرفتن، پیداکردن ناشر و پخش و توزیع کتاب دچار مشکات عدیده‌ای می‌شوند که ذوق نویسندگی را از بین می‌برد.

 

به گزارش چاپ و نشر، محمد برفی، مؤلف و پژوهشگر خراسان‌جنوبی،گفت: متأسفانه سال‌ها است حوزه نشر دچار مشکلات عدیده‌ای شده است که برای رفع آن باید چاره‌جویی کرد.

وی اظهار کرد: باید در نظام آموزشی ما شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا استعدادهایی که توان نویسندگی را دارند شناسایی شوند چرا که معمولا در کشور ما استعدادها نهفته باقی می‌مانند که در حوزه تألیف نیز همین گونه است.

گاه تأخیر در اعطای مجوز کتاب را از رده خارج می‌کند

نویسنده کتاب از میکده تا ماتمکده اعتیاد بیان کرد: متأسفانه مؤلفان و نویسندگان در ابعاد سه گانه مجوز گرفتن، پیدا کردن ناشر و عامل توزیع کتاب با مشکلات عدیده‌ای رو به رو می باشند که موجب دلزدگی نویسنده می‌شود.

برفی ادامه داد: گاه یک کتاب برای یک دوره و فصل خاص نوشته می‌شود که اگر چاپ کتاب به تأخیر بیفتد در واقع کتاب موضوعیت خود را از دست داده است و تأخیر در اعطای مجوزها چنین مشکلاتی را به وجود می‌آورد که گاه کتاب را از رده خارج می‌کند.

وی افزود: از طرف دیگر به دلیل عدم اقبال جامعه به مطالعه کتاب، چاپ یک کتاب از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست و کمتر ناشری حاضر می‌شود برای همه کتاب‌ها سرمایه گذاری کند چرا که از بازگشت سرمایه خود اطمینان خاطر ندارد.

مؤلف علاوه بر ذوق نویسندگی باید سرمایه‌ای داشته باشد

این پژوهشگر اهل سنت گفت: از این جهت نویسنده باید علاوه بر ذوق نویسندگی باید سرمایه و پولی داشته باشد تا هزینه چاپ کتاب را نیز بپردازد که این موضوع نیز باعث می‌شود که بسیاری از نویسندگان نتوانند آثار خود را وارد بازار کتاب کنند.

برفی اظهار کرد: یکی دیگر از مسائل مهم پخش ناامن کتاب است که معمولا به صورت امانی صورت می‌گیرد که گاه موجب می‌شود همه چیز از دست برود که برای آن نیز باید تدبیری اندیشیده شود.

وی بیان کرد: سیاست دولت گذشته که در راستای هدفمندی یارانه ها صورت گرفت که در آن مصرف کننده مد نظر بود و به او برای خرید یارانه تعلق می‌گرفت نیز نتوانست وضعیت بازار کتاب را بهبود بخشد بلکه گاه مشکل را افزون کرد.

تلاش کنیم ناشر کتاب را با نازل‌ترین قیمت به دست مصرف کننده برساند

نویسنده کتاب سیمای علی در آیینه شعر فارسی گفت: می‌توان به جای در اختیار قرار دادن یارانه به مصرف کننده برای خرید کتاب که گاه موجب دلالی در نمایشگاهها و بازار کتاب می‌شود، یارانه به کاغذ تعلق گیرد تا کاغذ با قیمت کمتری خریداری گردد کتاب را با نازل‌ترین قیمت در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

برفی اظهار کرد: یکی از راهکاری بهبود بازار کتاب و افزایش سرانه مطالعه در کشور خرید کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد و توزیع آن در کتاب‌خانه های سطح کشور است که بی‌شک در به روزرسانی کتاب خانه‌ها و بهبود مشکلات ناشران کمک بسزایی می‌کند.

وی یادآور شد: با لغو یارانه خرید کتاب که در نمایشگاه‌ها توزیع می‌شود و اختصاص آن به خرید کتاب توسط وزارت ارشاد و توزیع آن در کتاب‌خانه‌ها بازار کتاب رونق خواهد گرفت.

 

منبع: خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 04:51

فرض كنيد وارد يك مغازه فروش كامپيوتر شده ايد و مي خواهيد يك پرينتر بخريد! چه پرينتري انتخاب مي كنيد؟ چه مشخصاتي براي شما اهميت دارد اصلاً آن را براي چه كاربردي مي خواهيد؟

همه روزه افراد زيادي تعدادي پرينتر براي استفاده شخصي يا حرفه اي مي خرند. نوع پرينتري كه انتخاب مي كنيد بستگي به اين دارد كه از چه چيزي مي خواهيد پرينت بگيريد، متن يا گرافيك يا عكس سياه وسفيد؟ اگر بيشتر از متون پرينت مي گيريد و تعداد اين متون هم زياد است يك پرينتر ليزر سياه و سفيد براي شما بسيار مناسب است  اما براي پرينت گرفتن از عكس ها يا تصاوير گرافيكي احتياج به يك پرينتر رنگي جوهر افشان (جوهر پاش ) يا در صورت امكان يك پرينتر ليزر رنگي داريد.

پرينتر جوهر افشان و پرينتر ليزر رنگي

پرينترهاي جوهر افشان با پاشيدن نقاط كوچك جوهر در يك ورق كاغذ كار مي كنند. كه باعث بوجود آمدن تصاوير رنگي يا سياه و سفيد و در بعضي مواقع عكاس هايي با كيفيت مي شود. هر چند پرينترهاي جوهر پاش با خطوط تيز ممكن است مشكل داشته باشند بنابراين متني كه با آن چاپ مي شود ممكن است آن دقت لازم را نداشته باشد كه بستگي به سرعت پرينت هم دارد.

اكثر پرينتر هاي معمول جوهر افشان سه رنگ دارند كه براي ساختن رنگ‌هاي مختلف از آنها استفاده مي شود. و در بعضي از پرينتر ها براي ساختن رنگ سياه هم از همين سه رنگ استفاده مي شود كه باعث مصرف زياد جوهر مي شود و علاوه بر آن رنگ سياهي كه به اين صورت توليد مي شود يا به آبي و يا به سبز تمايل دارد كه براي پرينت گرفتن از يك متن ايده آل نيست. براي اينكه در يك پرينتر جوهر افشان رنگ سياه را بدرستي داشته باشيد احتياج به پرينتري داريد كه يك كارتريج مجزا براي رنگ سياه داشته باشد. كه در اين حالت حداقل دو كارتريج بايد وجود داشته باشد. يكي براي سه رنگ اصلي ( آبي قرمز سبز ) و يكي براي سياه كه به CMYK معروف است. بهترين ساختار براي يك پرينتر جوهر افشان كارتريجهاي مجزا براي هر رنگ است كه در صورت لزوم فقط كارتريجي را كه رنگ آن تمام شده عوض مي كنيد.

يك عكس خوب بوسيله يك پرينتر CMYK چاپ مي شود و براي عكسهاي با كيفيت حرفه اي به يك پرينتر شش رنگ احتياج داريدكه يك آبي روشن و يك قرمز روشن علاوه بر رنگهاي ذكر شده دارد. اين نوع پرينتر براي براي چاپ عكس بسيار عالي بوده ولي براي پرينت گرفتن از يك متن ضعيف عمل مي كند. بخاطر داشته باشيد كه هر چند پرينتر هاي جوهر افشان كيفيت بالا عكس هاي با كيفيتي را مي توانند چاپ كنند اما مصرف جوهر آنها هم بالاست بنابراين يكي از فاكتورهاي مهم مصرف جوهر آنهاست كه بر قيمت عكس چاپ شده تاثير دارد.

اما پرينتر هاي جوهر افشان بهترين پرينتر هاي موجود نيستند سرعت آنها 2 تا 3 صفحه در دقيقه براي پرينت متن است و براي چاپ هر صفحه گرافيك و عكس 2 تا 3 دقيقه زمان احتياج دارد. طبيعتاً قيمت اين پرينتر ها با افزايش سرعت پرينتر افزايش پيدا مي كند به هر حال پرينتر هاي جوهر افشان از نظر قيمت با بودجه بسياري از افراد سازگار است. البته همه پرينتر هاي جوهر افشان ارزان نيستند و پرينتر جوهر افشان با قيمت 1500 دلار هم در بازار يافت مي شود.

يك انتخاب گرانتر براي پرينت رنگي پرينتر ليزر است كه از تونر CMYK براي خلق تصوير استفاده مي كند. اين پرينترها تصاوير گرافيكي و عكسهاي با كيفيت فوق العاده عالي چاپ مي كنند. به همان خوبي كه خطوط تيز متن را پرينت مي گيرند. سرعت آنها هم قابل توجه است 6 تا8 صفحه در يك دقيقه براي يك متن و يك صفحه در دقيقه براي براي براي پرينت از از تصاوير گرافيكي و عكس ها. ولي يك پرينتر ليزر رنگي بسيار گران است. به طوريكه ارزان ترين پرينتر ليزري از گرانترين پرينتر جوهر افشان هم گرانتر است. البته در يك پرينتر ليزر رنگي هزينه چاپ هر برگ ارزان تر از پرينتر جوهرافشان است. و اگر قرار است تعداد زيادي پرينت رنگي داشته باشيد بايد در خريد پرينتر همه اين نكات را در نظر بگيريد.

 پرينتر هاي ليزر سياه و سفيد

پرينترهاي ليزر سياه و سفيد اساس كارشان مانند دستگاه فتوكپي است پرينتر ليزر يك متن را با فونت هاي تيز به خوبي و سرعتي برابر 6 تا 8 ورق در دقيقه  و براي تصاوير گرافيكي با سرعت 2 ورق در دقيقه چاپ مي كند. اين پرينترها براي چاپ متن بهترين انتخاب هستند بخصوص اگر متون با خط ريزتر از حد معمول يا درشت تر از حد معمول سر و كار داريد. قيمت تمام شده پرينت براي هر صفحه هم بسيار ارزان است و از كاغذ معمولي هم به راحتي پرينت مي گيرند با اندازه هاي مختلف كاغذ هم نسبت به پرينتر هاي ديگر بي دردسر ترند. قيمت آن مناسب است و اگر به پرينت رنگي احتياج نداريد بهترين انتخاب براي شما هستند.

 

منبع: خبرنو

صفحه1 از81