مدير01

مدير01

رییس اتحادیه صنف چاپخانه‌داران، چاپ و تکثیر استان کرمان

تلاش برای ادامه بقا

پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 10:18

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از نگاه نو، رییس اتحادیه صنف چاپخانه‌داران و چاپ و تکثیر در خصوص اقتصاد نشر در این روزهای گرانی کاغذ می‌گوید:‌ این قدر اوضاع نشر خراب است که جای مصاحبه‌ای نمی‌ماند. علی نیک پور بابیان این‌که کار چاپ در حال حاضر فریز شده ، می‌گوید: کاغذ یا نیست یا این‌که قیمت آن مناسب نیست و گیر نمی‌آید.

رییس اتحادیه صنف چاپخانه‌دار و چاپ و تکثیر در خصوص اقتصاد نشر در این روزهای گرانی کاغذ می‌گوید:‌ این قدر اوضاع نشر خراب است که جای مصاحبه‌ای نمی‌ماند.

علی نیک پور  بابیان این‌که کار چاپ در حال حاضر فریز شده ، می‌گوید:  کاغذ یا نیست یا این‌که قیمت آن مناسب نیست و گیر نمی‌آید.

نیک پور در ادامه می‌افزاید: ناشران باید موردحمایت قرار گیرند و به آن‌ها کاغذ بدهند.وقتی کاغذ در بازار وجود ندارد آزاد نمی‌توانند بخرند.چراکه با قیمت‌های گران فعلی به‌صرفه نیست.

او در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر این که کاغذ کالایی است که عرضه و تقاضا بتواند قیمت آن را تعیین کند؟ می‌گوید: بله، اما در شرایط فعلی عرضه و تقاضایی وجود ندارد.

او با اشاره به این‌که دولت قرار بود به ناشران کمک کند می‌گوید: در حال حاضر هیچ حمایت دولتی نیست. قبلاً در بازار آزاد کاغذ بود و ما رول کاغذ را خریداری می‌کردیم.

او در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر این‌که  آیا موفق به دریافت کاغذ از سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد شدید؟ می‌گوید:‌ قرار بود به‌روزنامه‌ها و ناشران  کاغذ بدهند اما تاکنون کاغذی نداده‌اند.

او با خراب توصیف کردن وضعیت چاپخانه‌داران  کرمان می‌گوید: اگر کاغذ را  بندی 80 هزار تومان عرضه می‌کردند کار ناشران و چاپخانه‌ها پیش می‌رفت و کارگری بیکار نمی‌شد.

نیک پور صراحتاً عنوان می‌کند:  چاپخانه‌های کرمان کم کم  به سمت تعطیلی می‌روند. به طوری که در حال حاضر بیکار هستند و تلاش می‌کنند و دست و پا می زنند بسته نشوند.

او اما از بسته شدن واحدهای کوچک‌تر مثل واحدهای چاپ و تکثیر خبر می‌دهد و می‌گوید:  دولت بایستی کاغذها را با نظارت درست‌تری به اداره ارشاد ، اداره بازرگانی یا اتحادیه‌ها بدهد و آن‌ها هم با حساب‌وکتاب به ناشران و چاپخانه‌داران بدهند.

«طبق اطلاعاتی که من دارم تقریباً تمام چاپخانه‌ها در حالت نیمه تعطیل هستند.» این را مقصودی فعال حوزه چاپ می‌گوید و می‌افزاید: به علت اینکه دستگاه چاپ که روشن می‌شود بهتر است دیگر خاموش نشود چراکه اگر خاموش و روشن شود هزینه‌اش بیشتراست وقتی ناشران دستگاه‌ها را شنبه روشن می‌کنند دوست‌ دارند تا آخر هفته خاموش نکنند اما این شکل نیست.

مقصودی در خصوص اقتصاد نشر و چاپ در روزهای گرانی کاغذ می‌گوید: به دلیل این‌که دنیا به سمت چاپ دیجیتال رفته است و بیشتر محتواها به سمت فایل‌های صوتی و کم‌حجم رفته‌اند صنعت چاپ با مشکل مواجه شده است.

او از دیگر عواملی که باعث شده است بازار نشر و چاپ با رکود مواجه شود را گرانی کاغذ و استقبال کم مردم می‌داند و می گوید: یکی از کارهایی که ما انجام می‌دادیم. چاپ کتاب برای اساتید دانشگاه بود.

او در ادامه با اشاره به این‌که کتاب‌های این اساتید بیشتر علمی بود و بعضاً مورداستفاده عموم قرار می‌گرفت. می‌گوید: در طی پانزده سال اخیر ما حدود 1000 تا 2000 نسخه کتاب دانشگاهی تیراژ داشتیم اما کم‌کم وقتی کتاب‌هایشان بلااستفاده ماند چاپش را کم کردند و تعداد آن به 500 کتاب رسید. الآن به جایی رسیده است که به تعدادی که دانشگاه نیاز دارد یعنی حدود 50 تا کتاب چاپ می‌کنند.

مقصودی می‌افزاید: قبلاً چاپ کتاب برایشان 5 میلیون هزینه داشته است اما الآن همان کتاب 10 میلیون هزینه می‌برد.

او بابیان این‌که در کرمان نویسندگان فعالی داشتیم که حتی به سمت چاپ کتاب‌های کودکان می‌رفتند اما این گرانی کاغذ باعث شده است که هیچ‌چیز صورت ایدئال خودش را نداشته باشد، صراحتاً عنوان می‌کند: دولت نمی‌گوید کاغذ نیست بلکه دولت می‌گوید ما یک تعداد کاغذ را از عده‌ای گرفتیم، این حرف باعث شده است مردم انتظار بکشند این کاغذها به بازار بیاید و قیمت‌ها کاهش یابد.

مقصودی صراحتاً عنوان می‌کند: آن چیزی که واضح است این است که کاغذ گران شده است و به جای قبلی‌اش برنمی‌گردد.

او در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر این‌که در حال حاضر کاغذ را به چه قیمتی می‌خرید؟ می‌گوید: قیمت دقیق کاغذ را نمی‌دانم چراکه ما بیش‌تر واگذار می‌کنیم به خود ناشر که کاغذ را تهیه کند.

این فعال حوزه چاپ با طعنه کاغذ را به طلا و سکه تشبیه می‌کند و می‌گوید: خریدار همان لحظه تماس می‌گیرد و قیمت لحظه را به شما اعلام می‌کند؛ و روز بعد دوباره یک قیمت جدید دارد.

مقصودی در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت کاغذ را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند می‌گوید: کاغذ زیاد به عرضه و تقاضا بستگی ندارد و واردکنندگان کاغذ منتظر نمی‌مانند که عرضه و تقاضا تعیین‌کننده قیمت بازار باشد.

او در ادامه عنوان می‌کند: وقتی کاغذ گران می‌شود گران شده است و این‌طور نیست که اگر مصرف نکنیم ارزان می‌شود. شاید در درازمدت اتفاق بیفتد که عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کند اما به‌طورکلی مصرف‌کننده ما نمی‌تواند آن‌قدر منتظر بماند و بایکوت کند و نخرد تا واردکننده بگوید کاغذ روی دستم مانده است پس قیمتش را پایین می‌آورم.

مقصودی بابیان این‌که سهمیه کاغذ فعلی خیلی کم است، می‌گوید: قبلاً کاغذ سهمیه‌بندی بود و با قیمت مناسب به ما می‌دادند اما الآن سهمیه را برداشته‌اند و آزاد کردند چراکه می‌گویند این سهمیه‌بندی باعث برخی استثنائات می‌شود.

او در خصوص خرید کاغذ از سامانه‌ای که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد معرفی‌شده است می‌گوید:‌ با مراجعه‌کنندگان که صحبت می‌کنم می‌گویند از سامانه وزارت فرهنگ چیزی خریداری نکردند.

این فعال حوزه چاپ بابیان این‌که کرمان یکی از شهرهایی است که دیرتر از همه‌جا به چیزی می‌رسد می‌گوید: اگر هم در سامانه فروشی باشد اولویت با تهران، قم و شهرهای بزرگ است.

پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 10:03

 

 

سال 2019 بیش از هر زمان دیگری تحت سلطه نسل جوان خواهد بود. این یکه تازی هم در زندگی روزمره و هم در شبکه های اجتماعی حس می شود. همچنین نرخ جست وجوی تصویری در موتورهای جست وجوگر رشد بسیار بالایی را تجربه می کند. به همین دلیل فناوری هوش مصنوعی برای بسیاری از کسب وکارها ضروری قلمداد می شود. در این میان اگر به دنبال کسب سود و فعالیت موثر در فضای کسب وکار هستیم، باید خود را با تغییرات پیش روی هماهنگ کنیم.

در این مقاله من به بررسی پنج استراتژی کاربردی به منظور بهبود وضعیت بازاریابی برندها در سال جاری پرداخته ام.

 

1. جست وجوی تصویری

مفهوم جست وجوی تصویری یکی از ترندهای در حال رشد است که توسعه فراوانی را در سال 2019 به خود خواهد دید. اکنون مشتریان خواهان یافتن هر آنچه در زندی واقعی است، به راحت ترین شیوه در فضای اینترنت هستند. یک نمونه بارز از شیوه کار جست وجوی تصویری به شرح ذیل است: در ماه فوریه، پینترست سرویس لنز خود را رونمایی کرد. این سرویس به کاربران امکان استفاده از دوربین گوشی های هوشمندشان به منظور ثبت تصویر از مناظر اطراف شان را می داد. نکته جالب اینکه پس از ثبت تصویر موتور جست وجوی پینترست تصاویر مشابه را برای کاربر به نمایش در می آورد (گوگل همچنین سرویسی تحت عنوان لنز دارد). از زمان شروع به کار سرویس لنز در پینترست به طور میانگین 600 میلیون کاربر ماهانه از آن استفاده می کنند.

با توجه به آنچه گفته شد، شما چگونه فرصت استفاده از این ایده برای بازاریابی برندتان را خواهید داشت؟ برخی از برندها مانند ASOS در حال بهره برداری از قابلیت جست وجوی تصویری در اپ های اختصاصی خود هستند. اگر شما نیز در کسب وکار خرده فروشی فعالیت دارید، استفاده از موتور جست وجوی تصویری کارتان را بسیار راحت خواهد کرد.

اگر برند شما بودجه کافی برای راه اندازی بخش جست وجوی تصویری خود را ندارد، از فعالیت مناسب در پینترست مطمئن شوید. در هر صورت موتور جست وجوی پینترست تصاویر شما را به هنگام جست وجوی کاربران به آنها نشان خواهد داد.

 

2. هوش مصنوعی و صورت های تعاملی

فرقی ندارد مورد استفاده شما پاسخگویی واقع نمایی به مشتری باشد یا حتی سیستم توصیه برنامه های نت فلیکس، در هر صورت هوش مصنوعی کارها را ساده تر می کند. با این حال مدیریت حجم بالای اطلاعات نیز دردسرهای خاص خود را دارد. در هر صورت معنادار ساختن اطلاعات کامپیوتری به هیچ وجه کار ساده ای محسوب نمی شود.

درست در همین نقطه صورت های تعاملی و تصویرسازی وارد صحنه می شوند. بدون تردید نمودارها، جدول ها و ستون های گزارش که به طور خودکار به روز رسانی می شوند، کار را برای بسیاری از تحلیل های بازاریابی ساده خواهند کرد. به این ترتیب دیگر نیازی به جست وجوی اطلاعات و تلاش برای به روز رسانی شان به صورت دستی نیست.

به نظر من شروع استراتژی بازاریابی برندمان در سال جدید با یافتن صورت های تعاملی (به منظور ارائه خدمات بهتر به بخش بازاریابی برندمان و مشتریان) گزینه منطقی خواهد بود. همچنین انجام این کار در زمینه مدیریت ابرداده ها نیز به شما یاری می رساند.

 

3. بازاریابی برای نسل جوان

به گزارش بلومبرگ در سال 2019 نسل جوان (تحت عنوان نسل Z) از نظر میزان فراوانی جمعیت نسل دهه 70 و 80 را پشت سر می گذارد. این به معنای ضرورت جهت گیری بسیاری از برندها به سوی تحول الگوی بازاریابی شان در راستای جلب نظر نسل جوان است. بدون تردید در زمینه بازاریابی و تبلیغات سلیقه نسل جوان به طور معناداری با نسل های قبلی فرق دارد. دلیل اصلی آن نیز زندگی در عصر دیجیتال و بروز تکنولوژی های مدرن متعدد است.

پرسش اصلی در مورد بازاریابی برای نسل جوان شیوه دستیابی به آنهاست. به عبارت بهتر، چگونه ما موفق به جلب نظر این نسل خواهیم شد؟ چندی پیش من مقاله ای روی شش نکته مهم پیرامون بازاریابی برای نسل جوان نوشتم. بدون تردید محدودیت این مقاله مانع بیان تفصیلی آن موارد خواهد شد. به همین دلیل به ذکر برخی از توصیه های مهم اکتفا خواهم کرد.

به عنوان نکته نخست، باید نگاه ویژه ای روی فرمت ویدئویی داشته باشید. براساس آمارهای رسمی علاقه به فرمت ویدئویی در سال های اخیر رشد زیادی داشته است. پیش بینی بسیاری از کارشناس ها حاکی از اشغال 80درصد از ترافیک اینترنت از سوی ویدئوها تا سال 2020 است. همچنین توجه داشته باشید که نسل جوان به طور معمول در طول روز 68 ویدئو (کوتاه و بلند) تماشا می کند. با این حساب توجه به فرمت ویدئویی بدل به ضرورتی اجتناب ناپذیر می شود.

نکته مهم درخصوص ساخت ویدئو برای نسل جوان توجه به المان های جذاب است. به این ترتیب اگر ویدئو ما در همان لحظات ابتدایی نظر مخاطب جوان خود را جلب نکند، دیگر شانسی برای تعامل با وی نخواهد داشت. این نکته از آنجایی اهمیت می یابد که براساس گزارش Hubspot بیش از 70درصد ویدئوهای تبلیغاتی فقط پس از دو ثانیه از سوی مخاطب مورد بی اعتنایی قرار می گیرد.

علاوه بر طراحی جذاب ویدئوها باید به هماهنگی آنها با پلتفرم مادر نیز توجه داشت. بر این اساس هر ویدئو مخصوص یک پلتفرم خاص طراحی می شود. به عبارت بهتر، فرمت ویدئو بارگذاری شده در فیس بوک با اینستاگرام به طور کامل فرق می کند. اگر به این موضوع توجه نکنیم، کیفیت ویدئوهای ما در شبکه های اجتماعی مختلف بسیار متفاوت خواهد بود. بدون تردید مشاهده کیفیت های متفاوت از ویدئوی تبلیغاتی واحد از سوی مخاطب با واکنش مطلوبی همراه نخواهد شد. نکته جالب در این میان تفاوت فرمت های دو شبکه اسنپ چت و اینستاگرام با وجود شباهت های ساختاری بسیار میان شان است. به این ترتیب بررسی و ویرایش ویدئوها پیش از بارگذاری شان یک امر غیر قابل اجتناب است.

 

4. شخصی سازی پیام ها

کوین جورج، مسئول بازاریابی برند Email Monks، در اظهار نظری جالب در مورد آینده سرویس های ایمیلی چنین می گوید: «آینده ایمیل مبتنی بر خدمات واقع گرایانه و سریع است. به عبارت بهتر، شخصی سازی مبتکی بر رفتار ویژه هر کاربر در کانون توجه قرار خواهد گرفت. براساس مطالعه ای از سوی موسسه مارکتو ایمیل های شخصی سازی شده براساس رفتار کاربران سه برابر شانس بیشتر در جلب نظر مخاطب هدف دارد.»

نکته مهم در این میان ضرورت شخصی سازی بسیاری از بخش های برندمان در سال جاری است. به این ترتیب ظاهرا فرصتی برای رسیدگی به بخش بازاریابی ایمیلی نخواهد ماند. با این حال توجه داشته باشید که مشتریان، به ویژه مشتریان نسل جوان، علاقه بسیار زیادی به مشاهده محتوای شخصی سازی شده دارند. این محتوا احساس احترام برند مقابل به آنها را زنده می کند. صادقانه بگویم، همه ما از محتوای شخصی سازی شده استقبال می کنیم. با این حال در مورد نسل جوان این امر شدت بیشتری دارد.

راهکار کاربردی در اینجا شخصی سازی پیام مان برای مخاطب های مختلف است. بدون تردید شخصی سازی ایمیل ها برای تک تک کاربران امکان پذیر نیست. با این حال تاکید روی المان های مورد علاقه مشترک هر گروه از مخاطب ها نتیجه بسیار مطلوبی به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال، ویدئوهای ما در فیس بوک به طور سنتی بیشتر از 30 ثانیه هستند. دلیل این امر استقبال نسل قبلی از ویدئوهای طولانی است. با این حال در اینستاگرام محدودیت نمایش ویدئو برای پست ها کمتر از 60 ثانیه و استوری ها فقط 15 ثانیه است. این به معنای تغییر سلیقه مخاطب های مختلف است. به صورت مشابه ما باید برای جلب نظر مخاطب های مختلف در بخش بازاریابی ایمیلی فرمت محتوای مان را اندکی دستخوش تغییر کنیم.

 

5. طراحی رسمی

تعجبی ندارد که طراحی های رسمی و ویژه برندها شش برابر تاثیرگذاری بیشتری روی مخاطب در مقایسه با طرح های استاک (بهره مند از تصاویر پایه رایگان) دارد. در حقیقت با توجه به رشد علاقه کاربران به محتوای بصری مانند اینفوگرافی ها در یک دهه اخیر، بسیاری از بازاریاب ها سراغ تولید محتوای بصری به منظور جلب نظر مخاطب های شان رفته اند.

نکته مهم درخصوص تولید محتوای بصری برای برندمان توجه به ساختار ویژه آنهاست. بر این اساس استفاده از طرح های رایگان سایت ها برای طراحی محتوای بصری برندمان به هیچ وجه ایده مناسبی نخواهد بود. این کار فقط مخاطب برندمان را ناامید و دلسرد خواهد کرد. به همین دلیل توصیه من جهت گیری به سوی استفاده از تصاویر اختصاصی برای برندمان است.

 

پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 09:51

 

آیا زمانی که اینستاگرام در سال 2013 برای نخستین بار امکان بارگذاری ویدئو را برای کاربران خود مهیا کرد به یاد دارید؟ در نخستین آپدیت این برنامه شما فقط مجاز به بارگذاری ویدئوهای ضبط شده از طریق دوربین گوشی تان بودید. به علاوه مدت زمان این ویدئوها نیز حداکثر 15 ثانیه می شد. در آن روزها اغلب مردم الگوریتم اینستاگرام در زمینه بارگذاری ویدئو را با شبکه اجتماعی وابسته به توییتر تحت عنوان Vine مقایسه می کردند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فرصت امروز، از آن زمان تا به حال اینستاگرام راه طولانی را پشت سر گذاشته است. صادقانه بگویم، از آن زمان تا به حال اینستاگرام به طور کامل پلتفرم Vine و هر رقیب بالقوه دیگری را پشت سر قرار داده است. به مانند هر شبکه اجتماعی دیگری در اینستاگرام نیز تغییرات زیادی را در طول زمان برای بهبود تجربه کاربران در استفاده از امکاناتش مشاهده می کنیم.

در اواخر مارس 2016 اینستاگرام اعلام کرد که در زمینه سرویس بارگذاری ویدئو محدودیت زمانی را به 60 ثانیه افزایش می دهد. همچنین خبر خوش برای کاربران IOS امکان بارگذاری چند ویدئو دنباله دار در قالب یک پست بود (ویژگی که خیلی زود برای کاربران اندروید نیز ارائه شد.)

به لطف این تغییرات بازاریاب ها امکانات بسیار وسیعی برای تعامل با مخاطب های هدف شان به دست آورده اند. زمینه اصلی این تعامل انتقال داستان برند، برندسازی و مهم تر از همه ارائه محتوای جذاب برای جلب نظر کاربران است.

بی شک برندهای بسیار زیادی در حال تولید و بارگذاری تصاویر جذاب در فضای اینستاگرام هستند، اما اوضاع در مورد فرمت ویدئو چگونه است؟ اگرچه بسیاری از برندها هنوز هم خود را به طور کامل با شرایط خلق ویدئوی جذاب در اینستاگرام سازگار نکرده اند، اما برخی از برندهای موفق و مشهور در حال سرمایه گذاری تاثیرگذار روی این بخش هستند. در ادامه این مقاله من به بررسی چند نمونه از موفق ترین برندها در زمینه تولید ویدئوهای جذاب در اینستاگرام پرداخته ام.

 

1. Oreo

برند Oreo برای محتوای ساده و در عین حال خلاقانه خود در شبکه های اجتماعی شهرت دارد. در این زمینه ویدئوهای اینستاگرامی این برند نیز قابل توجه هستند. ویدئویی که در اینجا قصد بررسی آن را داریم، یکی از نمونه های عالی فعالیت بازاریابی مبتنی بر ویدئو این برند محسوب می شود.

توجه داشته باشید که در ویدئوی پیش رو صدای پس زمینه بسیار جذاب به نظر می رسد، اما به راستی این صدا چیست؟ با کمی دقت متوجه اوج خلاقیت برند Oreo خواهیم شد. آنها از صدای قلم و کاغذ به عنوان پس زمینه کلیپ شان استفاده کرده اند. صداهایی که به طور معمول برای بسیاری از ما آزاردهنده قلمداد می شود. نکته جالب دیگر طراحی ویدئوی این برند به گونه ای مستقل از صوت است. براساس تنظیمات اینستاگرام اگر کاربران دستگاه هوشمند خود را در حالت بی صدا یا ویبره قرار دهند، به هنگام پخش ویدئو صدایی به گوش نمی رسد. امروزه اغلب کاربران از این ویژگی برای فرار از صداهای اذیت کننده استفاده می کنند. به این ترتیب برند Oreo برای فرار از ناکارآمدی ویدئوی خود آن را به گونه ای معنی دار حتی بدون پخش صدای پس زمینه تولید کرده است.

به هنگام تولید محتوای ویدئویی بعدی برندتان به نکته مهم برند Oreo توجه داشته باشید. در حقیقت ویدئوی شما باید به اندازه ای جذاب باشد که مخاطب را ترغیب به افزایش صدای دستگاه شان کند. همچنین باید توجه داشت که بسیاری از کاربران اصلا تمایلی به پخش صدا ندارند. به این ترتیب ویدئوی ما باید خواسته این دسته از کاربران را نیز محترم شمارد.

 

2. برگر کینگ

در اینجا با یکی دیگر از ویدئوهایی که نیازی به افزایش صدای دستگاه کاربران ندارد، مواجه هستیم. در حقیقت، این ویدئو به طور کامل بی صدا تولید شده است. دلیل چنین اقدامی نیز کاملا هوشمندانه است. اگر کمی دقت کرده باشید، برند برگر کینگ همیشه بی سر و صدا در مجامع و کنگره های سالانه صنایع حاضر می شود.

با این حال در جشن سالگرد 199 سالگی زبان اشاره آمریکا (ASL) آنها سکوت خود را هم در اینستاگرام و هم در یوتیوب به دو شیوه متفاوت شکستند. در اینستاگرام آنها اقدام به تولید محتوای ویدئویی دارای صوت کردند. در یوتیوب نیز ویدئوی آنها از حد معمول بسیار طولانی تر محسوب می شود.

در این ویدئو برگر کینگ از مشتریان ناشنوای خود در مورد علامت مخصوصی که باید برای فست فود محبوب شان وضع شود، سوال پرسید. این ویدئو کاربران سراسر دنیا را به ارائه ایده های شان برای شرکت ترغیب کرد. هشتگ رسمی این مراسم نیز WhopperSign نام داشت.

وقتی نشانه نهایی از دید داوران برگزیده شد، برند برگر کینگ لوگوی خود را با آن هماهنگ کرد. اگرچه این هماهنگی کوتاه مدت بود، اما بیانگر احترام اعضای برند به نظر مشتریان بود.

 

3. گو پرو

اگر شما حتی اطلاعی اندک از برند گو پرو داشته باشید، صفحه ای پر از هیجان را در اینستاگرام آنها پیش بینی خواهید کرد. در هر صورت این برند در زمینه تولید دوربین های فیلم برداری باکیفیت برای ورزش های سخت فعالیت دارد. همانطور که می توان پیش بینی کرد، اکانت های رسمی این برند در شبکه های اجتماعی پر از ویدئوهای هیجان انگیز است. با این حال ویدئوی کنونی مد نظر ما اندکی بیشتر از نمونه های عادی این برند طولانی است. البته پیش از فشردن دکمه پخش شما به طور کامل از هیجان بالایی که در این ویدئو منتظرتان است، اطلاع خواهید داشت.

نکته جالب در مورد این ویدئو جلوه اول شخص اش است. به این ترتیب شما تجربه هیجان بسیار بالایی را تجربه خواهید کرد (فکرکنید برای مشاهده این ویدئو از دوربین های VR نیز استفاده شود). زمان طولانی این ویدئو به هیچ وجه مخاطب را نسبت به تماشای آن دلسرد نمی کند. به طور عکس، مخاطب وقتی مدت زمان بالای این ویدئو را می بیند، انتظار ویدئویی بسیار هیجان انگیز را دارد.

 

4. ریباک

محتوای الهام بخش در شبکه های اجتماعی تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد. به ویژه در اینستاگرام طرفدارهای این سنخ از محتوا بسیار زیاد است. ویدئوی کنونی ریباک به طور کامل نمونه اصیل یک خلاقیت مدرن است. ایده اصلی این ویدئو که خود زیر شاخه یک کمپین بزرگتر است، تعداد روزهای باقیمانده از زندگی افراد است.

براساس یک محاسبه حدودی میزان روزهای زندگی یک فرد عادی محاسبه می شود. سپس کاربران با درج سن شان از روزهای باقیمانده مطلع می شوند. پرسش اصلی ریباک در اینجا شیوه گذران بقیه روزهای مان است. آیا دوست داریم بیشتر ورزش کنیم یا به همین زندگی کسالت آور ادامه دهیم؟ در هر صورت شعار کمپین 25.915 روز دقیقا همین است: شما با روزهای باقی مانده تان چه خواهید کرد؟

 

5. BuzzFeed

ویدئو Tasty برند BuzzFeed یکی از نمونه های معدود سازگار در هر دو پلتفرم اینستاگرام و فیس بوک است. این ویدئو هم جلوه های بصری زیبایی دارد و هم به راحتی قابل اشتراک گذاری و البته به درد بخور است. به عنوان یک کارشناس حوزه بازاریابی ویدئویی وقتی این ویدئو را نگاه کردم، در وهله نخست قصد ذخیره آن به منظور تماشای مجددش را داشتم. در حقیقت این ویدئو برای مشتریان این برند بسیار راهگشا و حیاتی به نظر می رسد.

اندرو گاوتیر، مدیر خلاقیت بخش تولید بصری برند BuzzFeed در مصاحبه با شبکه CBS به نکته جالبی در مورد این ویدئو اشاره کرده است: «ما قصد داشتیم ویدئوی خود را به گونه ای جذاب و در عین حال کاربردی برای مخاطب طراحی کنیم. به گونه ای که پس از مشاهده آن مخاطب بتواند از آن در زندگی روزمره اش استفاده عملی داشته باشد».

کمپین برند BuzzFeed از زمان شروع به کار این ایده تا به حال 500 ویدئوی خوشمزه را برای کاربران در شبکه های اجتماعی بارگذاری کرده است. نکته جالب اینکه ویدئوهای این برند از ماه جولای تا به حال بیش از 14 میلیارد بازدید داشته است. اگرچه اغلب بازدیدهای این برند در فیس بوک رقم خورده، اما کاربران اینستاگرام نیز نسبت به آن واکنش بسیار مثبتی داشته اند. به لطف افزایش محدودیت زمانی ویدئوها تا 60 ثانیه و البته افزودن امکان بارگذاری چند ویدئو در کنار هم در قالب یک پست برند BuzzFeed مشکل چندانی برای بارگذاری ویدئوهای خوشمزه خود پیدا نکرد.

 

6. لیویا سالا

در اینجا بازهم با یک برند فعال در زمینه تولید محتوای مربوط به خوراکی های خوشمزه مواجه هستیم. البته آنها از شیوه ای متفاوت نسبت به برند BuzzFeed برای توسعه فرآیند بازاریابی شان استفاده کرده اند. در این ویدئوی سازنده غذاهای ترکیبی و جدید اهل میلان، لیویا سالا، اقدام به تهیه مجموعه ویدئوهایی با محوریت فرآیند تهیه خوراک راویولی می کند. طی ضبط این ویدئوها لیویا با گفت وگوهای خنده دار و البته ارائه اطلاعات کاربردی به کاربران اوقات خوشی را برای آنها رقم می زند، بنابراین در ویدئوهای وی ما با یک فرآیند آشپزی خشک مواجه نیستیم، بلکه یک گزارش مفصل از شیوه طبخ در کنار گفت وگوهای دوستانه و شوخی های جالب نیز داریم.

به جای استفاده از شیوه بارگذاری پشت سر هم ویدئوها، لیویا از سرویس جدید اینستاگرام برای بارگذاری چند ویدئو در کنار هم استفاده کرده است. به این ترتیب مخاطب با ویدئوهای طولانی در کنار هم مواجه است. این کار دسترسی مخاطب به همه ویدئوها را بسیار ساده تر از هر زمانی کرده است. همچنین وی برای ساخت ویدئوهای خود به جای ضبط ویدئویی از کنار هم قرار دادن مجموعه تصاویر استفاده کرده است. به این ترتیب ما به جای مشاهده ویدئویی طولانی فقط مجموعه تصاویر مهم در فرآیند تهیه خوراکی به همراه صدای لیویا سالا را خواهیم داشت. مزیت اصلی این ویدئو نیز دقیقا همین خلاقیت جالب و غافلگیرانه اش است. به همین دلیل این ویدئو جایزه برترین ویدئو کوتاه در اینستاگرام را نیز به خود اختصاص داد.

 

7. آل استیت

آیا شما هم فکر می کنید شرکت های حوزه بیمه فقط با تولید محتوای تبلیغاتی کسل کننده پیوند دارند؟ خوشبختانه شرکت آل استیت همیشه در زمینه بازاریابی و تبلیغات خود را از عموم شرکت ها متمایز کرده است. شیوه فعالیت آنها نیز استفاده از خلاقیت و ایده های جنجالی برای جلب توجه هرچه بیشتر کاربران قلمداد می شود.

نکته جالب در مورد این برند تولید محتوای اختصاصی برای هر پلتفرم است. بر این اساس ویدئوهای این برند در یوتیوب با نمونه های آنها در اینستاگرام یا توییتر کاملا متفاوت است. همچنین در زمینه تولید محتوای تبلیغاتی آنها همیشه از ایده های مشتریان شان الهام می گیرند. به این ترتیب همیشه مشتریان احساس تعلق به این برند را خواهند داشت.

در اینستاگرام همه کاربران میم ها (Memes) جذاب را دوست دارند. با این حال فرمت میمی که آل استیت استفاده می کند، برای بسیاری از کسب وکارها ناآشناست. به طور معمول کاربران از میم ها به دلیل اشاره شان به وقایع روز به گونه ای طنزآلود، امکان اشتراک گذاری ساده و تگ کردن دوستان خوشش شان می آید. برند آل استیت نیز در زمینه کاربرد ایده های خود دقیقا این راه را در پیش گرفته است. به این ترتیب بسیاری از اعضای شرکت در ذیل این پست ها تگ می شوند. همچنین کاربران نیز با مشاهده علاقه مدیران شرکت و کارمندان آن به این میم ها شروع به تعامل متقابل حتی با عالی ترین مقام آل استیت می کنند.

 

8. Ikea

در اینجا ما با یک نمونه عالی در زمینه تولید ویدئوهای کوتاه و جذاب برای معرفی محصولات جدید یک برند مواجه هستیم. ویدئوی کنونی Ikea در مورد تبلیغ تشک های ضد لغزش با محوریت دنبال هم بازی یک پدر و پسر است (پدر داستان ما یک لباس هیولایی جالب بر تن دارد).

این ویدئو به طور عمده به دلیل عدم تمرکز دقیق روی محصول شهرت دارد. در حقیقت، مخاطب به ندرت در این ویدئو خود محصول را مشاهده می کند. در عوض ویدئوی Ikea روی مزیت های محصول تمرکز دارد. این نمایش مزیت محصول در تعامل کامل با نمایش ویژگی های برند Ikea نیز هست. همه کاربران اینستاگرام علاقه بالایی به مشاهده ویژگی های یک برند در شبکه های اجتماعی دارند. آنها علاقه مند به مشاهده پشت صحنه کسب وکار، ارزش های اساسی و شیوه تعامل برند محبوب شان با دنیای پیرامون هستند، بنابراین دفعه بعد که قصد تهیه ویدئویی تبلیغاتی برای محصول خود را داشتید، شیوه برند Ikea را در ذهن داشته باشید.

 

9. محصولات کمپ برند

شرکت ماجراجویی های خارج از خانه کمپ برند کار خود را در کانادا شروع کرد. با نگاهی به محتوای این برند در شبکه های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام ما با خیل عظیمی از پست های هیجان انگیز مواجه خواهیم شد. در زمینه تولید محتوای آنلاین استراتژی اصلی این برند نه تنها ارائه محتوای باکیفیت، بلکه نمایش شیوه های زندگی هیجان انگیز و متفاوت است. به طور عمده تمرکز اصلی این برند روی نمایش شیوه های زندگی متفاوت و هماهنگ با نوع محصولات تولیدی اش است.

مدیرعامل این شرکت، لزلی مک نیلی، در زمینه ماهیت اصلی محتوای آنلاین برندش اینگونه اظهار نظر می کند: «در اینستاگرام هدف اصلی ما بیشتر نمایش اوقات خوش به جای تمرکز روی محصولات مان است. ما با خلق هشتگ های زیبا روی تولید محتوای جذاب و در عین حال ارتباط بیشتر با مخاطب تاکید داریم. تولید تی شرت های تبلیغاتی با هشتگ Keepitwild نیز دقیقا در همین راستا بوده است.»

اگرچه این برند به طور معمول ویدئوهای زیادی را تولید نمی کند، اما همین ویدئوهای اندک برای آنها موفقیت بسیار زیادی را به همراه آورده است. توجه داشته باشید که پلتفرم هدف این برند اینستاگرام است، بنابراین به سایر شبکه های اجتماعی توجه چندانی ندارد.

 

10. Ben & Jerry’s

در اینجا با یکی از برترین نمونه های معرفی محصول تازه مان در اینستاگرام مواجه هستیم. همه ما به دلیل امکان بیان خیال انگیز ماجرای تولید یک محصول در قالب فرمت ویدئویی علاقه مند به مشاهده آنها در فضای آنلاین هستیم. بی تردید فرآیند ساخت یک محصول هرگز به آسانی که در ویدئوهای تبلیغاتی به نظر می رسد، نیست. در هر صورت ساخت هر وسیله ای، به ویژه دستگاه های هوشمند، در عصر کنونی نیازمند صرف زمان و دقت بالایی است.

خلق ویدئوی جذاب برای نمایش شیوه ساخت یک محصول و رونمایی از آن در اینستاگرام ایده بسیار جذابی است. در مورد ویدئوی برند Ben & Jerry’s باید گفت از نظر هیجان و مدت زمان هماهنگی کاملی با الگوریتم اینستاگرام دارد. نکته مهم به هنگام طراحی یک ویدئوی جذاب برای مخاطب افزودن المان های ارزشمند بدان است. به این ترتیب مخاطب به هنگام جست وجو در اینستاگرام و بالا و پایین کردن صفحه اصلی خود سر پست ما متوقف خواهد شد. این نوع توقف نیازمند یافتن المانی جذاب از سوی مخاطب در ویدئوی مان است. برند Ben & Jerry’s به هنگام ساخت ویدئوی خود محدودیت زمانی در اینستاگرام را به خوبی رعایت کرد. آنها فقط 20 ثانیه برای تاثیرگذاری روی مخاطب خود زمان نیاز داشتند. شاید در نگاه نخست 20 ثانیه زمان بسیار اندکی محسوب شود، با این حال آنها برای زمان مخاطب اهمیت بالایی قائل هستند. به این ترتیب با کوتاه سازی ویدئوی شان زمان کاربران را هدر ندادند.

 

11. ویستیا

ویدئوهای با محوریت چگونگی انجام فعالیت های مختلف یا ساخت اشیای دست ساز در دنیای آنلاین محبوبیت بالایی دارد. نکته مهم در اینجا جذاب سازی چنین ویدئوهایی برای پلتفرم اینستاگرام است. در این زمینه برند ویستیا کار فوق العاده ای را انجام داده است. آنها از زاویه دوربین مناسب در کنار متن های کمکی پایین صفحه استفاده کرده اند. همچنین در صورت مشاهده ویدئوهای این برند بدون صدا چیز خاصی را از دست نخواهید داد. آنها دقیقا توصیه اولیه این مقاله مبنی بر تلاش برای تولید محتوای ویدئویی به صورتی که نیاز چندانی به افزایش ولوم صدا نباشد، رعایت کرده اند.

نکته خلاقانه در ویدئوهای این برند بارگذاری برشی از ویدئوی کامل شان در اینستاگرام است. به این ترتیب با ارجاع به لینک ویدئوی اصلی در بخش بیوگرافی کاربران علاقه مند فرصت تماشای نسخه کامل اثر هنری ویستیا را خواهند داشت.

 

12. CBRE

در اینستاگرام هیچ چیز مانند سپری کردن زمان با چاشنی هیجان و جذابیت کاربران را سر ذوق نمی آورد. به طور معمول ما انتظار چندانی از یک ویدئوی تبلیغاتی متعلق به برندی فعال در زمینه سرمایه گذاری و بورس نداریم. همین قدر که چنین ویدئوهایی افتضاح نباشند، کارشناس ها را راضی خواهد کرد. با این حال برند CBRE تمام پیش فرض های موجود در این زمینه را شکسته است. به این ترتیب آنها با خلق جلوه های بصری زیبا کاربران را به سوی جلوه جذاب صنعت شان راهنمایی کردند.

حتی اگر شما در یک صنعت حوصله سر بر فعالیت دارید، امکان ساماندهی امور بازاریابی و تبلیغاتی با ایده های جذاب به منظور جذب نگاه مخاطب به کسب وکارتان وجود خواهد داشت. یکی از ایده های جذاب، به ویژه در اینستاگرام، افزودن دو عنصر حیاتی به مطلب مان است. نخست ارتباط محتوای برندمان با زندگی روزمره کاربران و دوم امکان استفاده از آن به صورت عملی. به عبارتی دیگر، ویدئوی خود را کاملا قابل درک برای انسان های عادی کنید. همیشه توجه داشته باشید که در فضای شبکه های اجتماعی باید سطح آگاهی و تحصیلات عموم مردم را در نظر داشت، بنابراین اگر محتوای بازاریابی ما بیش از حد حرفه ای و شامل عبارت های تخصصی باشد، مخاطب با آن ارتباط چندانی برقرار نخواهد کرد. این دقیقا اشتباه بسیاری از برندها به ویژه در صنعت هایی نظیر بیمه، بورس و مشاوره مالی است. به همین دلیل کاربران علاقه چندانی به تماشای محتوای تبلیغاتی این برندها ندارند.

به جای تاکید روی کلیشه های ناموفق در عرصه کسب وکارتان به سراغ تعامل عاطفی و برقراری ارتباط عمیق با مخاطب هدف تان بروید. برند CBRE با نمایش ویدئویی زیبا در کنار متنی قوی این کار را به خوبی انجام داد. در ویدئوی این برند با نمایش صحنه ابری یک روز معمولی در زمینه اطلاع از شیوه تغییر آب و هوا، جهت یابی و تاثیر آن روی بازارهای بورس و سرمایه گذاری به کاربران اطلاع رسانی کرده است. البته اطلاعات دقیق در این زمینه در لینکی جانبی روی بخش بیوگرافی قرار گرفته بود.

 

13. California Farms

California Farms یکی دیگر از برندهای موفق در زمینه تولید محتوای جذاب به صورت مداوم است. استراتژی آنها در زمینه بازاریابی در اینستاگرام مبتنی بر تولید هر دو نسخه عکس محور و ویدئویی است. همچنین موضوع محوری اغلب این مطالب پیرامون گیف های جذاب، جوک های خنده دار و شوخی های مرتبط با اتفاقات روز سراسر جهان است. مطلبی که در اینجا مدنظر من است، مرتبط با معرفی یکی از تازه ترین محصولات برند California Farms است. آنها در این ویدئو و کمپین مرتبط با آن از شیوه معرفی آرام استفاده کرده اند. بر این اساس یک برند به جای معرفی یکجا و ناگهانی محصول خود آن را در قالب چند پست ادامه دار نمایش می دهد.

خلاقیت مرکزی ویدئوی برند California Farms در حوزه استفاده از انیمیشن های زیبا برای ویدئوهای کمپین اش است. به این ترتیب مخاطب با جلوه های بصری بی نهایت زیبا و چشم نواز در ویدئوهای این برند مواجه خواهد شد. اگر شما نیز علاقه مند به پیگیری استراتژی California Farms هستید، باید تیم مشخصی را برای یادگیری مهارت های کار با نرم افزارهای تولید انیمیشن قرار دهید. به این ترتیب در زمینه تولید محتوای انیمیشنی خودکفا خواهید شد. در غیر این صورت همکاری با آژانس های تولید انیمیشن راهکار جایگزین شما خواهد بود.

 

14. Flixel Photos

در اینجا با یک عکس بسیار زیبا از برند Flixel Photo مواجه هستیم. شاید هم این یک ویدئو باشد. در حقیقت این محتوا به صورت مشخص «سینما گراف» نام دارد. سینما گراف تقریبا ترکیبی از فرمت تصویر و ویدئو است. این فرمت به طور مشخص برای تولید تصاویر دارای المان های متحرک در وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. تاثیر این نوع محتوای جدید روی مخاطب بسیار جالب است. در هر صورت مخاطب ما تا به حال چنین محتوایی را مشاهده نکرده است. به همین خاطر برای کنجکاوی هم که شده به سراغ آن خواهد رفت.

خوشبختانه ساخت محتوایی با فرمت سینما گراف چندان سخت نیست با جست وجویی ساده در اینترنت نرم افزارهای بسیاری برای کمک به ساخت چنین فرمتی پیدا خواهید کرد.

 

15. دانکین دونات

یک ویدئو برای موفقیت در عرصه بازاریابی و تبلیغات نیازی به بیش از اندازه طولانی بودن ندارد. در واقع، محتوای برند دانکین دونات در اینجا ترکیبی از سه تصویر مجزاست. این تکنیک به طور مشخص از ترکیب تصاویر مجزا برای ساخت ویدئوهای شبیه تصویر سود می برد. به این ترتیب در عین حال که با فرمت ویدئویی مواجه هستیم، حس و حال تصویر را نیز خواهیم داشت. ساخت چنین فرمت بصری بسیار ساده است. فقط باید به بخش iMovie در کامپیوتر شخصی مان مراجعه کنیم. در گوشی های هوشمند برند اپل این اپ به صورت پیش فرض وجود دارد.

در نگاه نخست محتوای ویدئوی دانکین دونات بسیار ساده است. با این حال آنچه این ویدئو را جذاب کرده، زمان بندی دقیق به هنگام انتشارش است. برند دانکین دونات ویدئوی خود را دقیقا همزمان با روز جهانی مادر منتشر کرد. انتخاب دونات به عنوان هدیه روز مادر ایده جالب، غیرعادی و هیجان انگیزی است. به همین خاطر شمار بالایی از کاربران بدان روی خوش نشان دادند. در ویدئوی دانکین دونات، دونات های در بسته بندی مانند دسته گل به مادرها داده می شود. این امر نیز یکی دیگر از نکات جذاب برای برندهای تازه کار است.

 

16. WeWork

آیا باز هم به دنبال یک ایده جذاب هستید؟ از اینستاگرام برای نمایش فرهنگ ویژه شرکت تان استفاده کنید. در حقیقت اینستاگرام پلتفرمی عالی برای نمایش تصویری دوستانه و در عین حال متعهد به ارزش های اساسی از برندمان است. به هنگام فعالیت در این شبکه اجتماعی با انتخاب صدا و جلوه های بصری مناسب برای برندمان توجه مخاطب را به ارزش های بنیادی شرکت خود جلب خواهیم کرد.

در ویدئو کنونی با یک فضای شاد، شلوغ و پر از احساس تعلق خاطر مواجه هستیم. چنین مهمانی هایی را همه در دوران بچگی تجربه کرده ایم. اگرچه به هنگام بزرگسالی نیز چنین مهمانی هایی برپاست، با این حال لذت حضور در آنها به عنوان کودک دوچندان است. به همین دلیل ویدئوی برند WeWork به نوعی نوستالژیک نیز هست. سکانس اصلی این ویدئو شامل گفت وگوی افراد بزرگسال، بازی کودکان در کنار اتاق و البته حضور افرادی با لباس های اسکی برای استفاده از برف های بیرون از خانه است.

نکته اصلی ویدئوی WeWork را زمانی متوجه خواهیم شد که به هویت افراد حاضر در این ویدئو پی ببریم. در حقیقت همه افراد حاضر در این ویدئو تبلیغاتی کارمند برند هستند. به این ترتیب WeWork به نوعی در تلاش برای نمایش فرهنگ کلی برندش نیز هست. وقتی کارمندان یک شرکت اینقدر با هم صمیمی هستند، محل کارشان باید بسیار مطلوب و پرانرژی باشد.

 

17. برنامه زنده شنبه شب

برنامه آمریکایی «شنبه شب» به صورت زنده از شبکه NBC پخش می شود. در حقیقت این برند به دلیل ماهیت جذاب خود کار بسیار ساده تری برای جلب نظر مخاطب دارد. با این حال جذابیت ذاتی این برنامه دلیل استقبال کاربران از اکانت این برند در اینستاگرام نیست. ترکیب محتوای تولیدی با شاخه های مختلف علم مخاطب این برند را به هیجان می آورد.

 

شیوه بازاریابی اینستاگرام

کارلا مارشال به عنوان یکی از اعضای مهم این برنامه برای خبرگزاری Real SEO اینگونه رمز موفقیت شان را شرح داده است: «پیوندزدن هر برنامه تازه به یکی از برنامه ها و بحث های گذشته ایده بسیار جالبی از کار در آمد. همچنین برای نسل جدید که به طور معمول به ویدئوهای فوق کوتاه عادت دارند، پخش تکه هایی از برنامه های قبلی بسیار جذاب است.»

به عنوان نمونه ای جذاب از فعالیت این برند در شبکه های اجتماعی برنامه مصاحبه با بازیگر مشهور سریال بازی تاج و تخت «پیتر دینکلیج» و خواننده این سریال «گون استفانی» را در نظر بگیرید. هر دو این افراد با شلوارهایی بسیار عجیب تحت عنوان «شلوارهای فضایین در برنامه حاضر شدند. این ایده برای جلب نظر نسل جوان در فیس بوک و اینستاگرام بسیار عالی بود. به این ترتیب با بارگذاری بخش هایی کوتاه از این برنامه 70 هزار کاربر در همان ساعت نخست به تماشای آن پرداختند. به گفته کارلا: «نسل جوان در شبکه های اجتماعی به دنبال ایده های جذاب و دوست داشتنی است. البته این ایده ها باید با سلیقه کلی تر آنها یعنی ویدئوهای کوتاه نیز سازگار باشد. خوب یا بد، نسل جوان علاقه چندانی به محتوا طولانی ندارد.»

اگر کسب وکار شما نیز با ویدئوهای کوتاه توان جلب مخاطب بیشتری دارد، وقت را از دست ندهید. به سراغ آژانس

پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 09:36

 

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می‌گوید با بررسی وضع موجود می‌بینیم ارز ۴۲۰۰ تومانی کوچکترین کمکی به اقشار آسیب پذیر نکرده بلکه موجب ایجاد پدیده‌هایی از جمله قاچاق معکوس و رانت شده است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فرصت امروز، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز در بیست و ششمین شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس گفت: تک نرخی کردن ارز بهترین راه حل برای خروج از بحران ارزی و اقتصادی است که با انجام این کار و از محل اضافه درآمد آن، به اقشار آسیب پذیر رسیدگی شود.

جمال رازقی افزود: از ۲۲ فررودین امسال تاکنون هر چهار روز شاهد صدور یک بخشنامه جدید در حوزه صادرات هستیم که این بخشنامه‌ها نه تنها مشکلی را از تولید و صادرات حل نکرده بلکه هر روز پیچیده ‌تر و سیاسی ‌تر شده است. اقتصاد ما سالها زیر سایه سیاست بوده و متاسفانه امروز علاوه بر سیاسی بودن، امنیتی نیز شده است.

رازقی با اشاره به دریافت نامه مبنی بر بازگشت ارز به برخی از صادرکنندگان و تولیدکنندگان اظهارداشت: مگر تولید کننده و صادرکننده می ‌تواند کالای خود را بفروشد و ارز آن را وارد نکند؟ باید مسیر باز شود، می بینیم هر چه تحریم کنندگان مسیر فعالیت اقتصادی ما را می بندند متاسفانه در داخل کشور نیز چند برابر مانع ایجاد می کنیم.

وی با اشاره به خطر ارز ٤٢٠٠ تومانی و چند نرخی بودن آن، اضافه کرد: بر اساس آمار رسمی بانک مرکزی در خصوص قیمت خرده فروشی مواد غذایی مورد نیاز خانوار که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه می شود اما متاسفانه شاهد افزایش قیمت ها هستیم و سوال اینجاست که ارز ۴۲۰۰ تومانی کجا رفته است؟

رئیس اتاق شیراز ادامه داد: با بررسی وضع موجود می بینیم که ارز ۴۲۰۰ تومانی کوچکترین کمکی به اقشار آسیب پذیر نکرده است بلکه موجب ایجاد پدیده هایی از جمله قاچاق معکوس و ایجاد رانت نیز شده است و نسبت به وضعیت موجود احساس خطر می‌کنیم.

رازقی عنوان داشت: در حال حاضر بهترین راه برای تامین ارز و بهبود فضای اقتصادی کشور عرضه ارز بر مبنای مکانیزم عرضه و تقاضا در جامعه است.

 

پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 09:03

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فرصت امروز، امروزه ثابت شده است که میزان بیش از حد استرس در افراد خود زمینه بسیاری از بیماری ها را فراهم می آورد. در این رابطه توجه داشته باشید که کار افراد نباید به نحوی باشد که سلامت شخصی آنها را با تهدیدی جدی مواجه سازد. در این رابطه توجه داشته باشید که همواره نمی توان محیط بیرونی را مورد انتقاد قرار داد و در بسیاری از موارد این ضعف خود افراد است که باعث می شود تا با کوچک ترین اتفاقی استرس آنها به مرحله غیرطبیعی برسد. در این رابطه توجه داشته باشید که این امر تنها در رابطه با کارمندان نبوده و مدیران خود در معرض موارد استرس زا به مراتب بیشتری هستند. اگرچه در این رابطه مقالات متعددی به چاپ رسیده است، با این حال در این مقاله به بررسی هفت راهکار ساده و در عین حال کارساز پرداخته ایم.

 

1-در رابطه با موضوعات مختلف صحبت کنید

جالب است بدانید که تقریبا نیمی از استرس های افراد ناشی از موارد غیرواقعی و نادرست است. به همین خاطر لازم است تا از همان ابتدا در رابطه با مسئله پیش آمده با رئیس و یا کارمندان خود گفت وگو کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که طولانی شدن استرس شما صدمات غیرقابل جبرانی را روی سلامتی شما خواهد گذاشت. در این رابطه می توان یک سیستم اشتراک اطلاعات مناسب ایجاد کرد و مطالب مفید و راهکارهای کنترل استرس را در آن مطرح کرد. در نهایت این امر که به صورت ماهانه از یک روان شناس دعوت کنید، خود به بهبود سلامت روحی تیم شرکت کمک شایانی خواهد کرد.

 

2-کارمندان خود را بیمه کنید

از جمله مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا افراد از همان ابتدای بروز نشانه های مریضی روحی و با جسمی خود، به دنبال بهبود آن نباشند، هزینه های بالای درمانی است. درواقع حقوق یک کارمند ممکن است تنها کفاف زندگی روزمره وی را بدهد و به همین خاطر لازم است تا شما برای آن برنامه ریزی داشته باشید. امروزه بسیاری از شرکت ها اقدام به برگزاری جلسات ورزشی و انواع بیمه نامه ها برای کارمندان خود می کنند تا سلامت آنها بیشتر حفظ شود. در این رابطه توجه داشته باشید که شما نیازمند کارمندانی خواهید بود که تا چندین سال بتوانند در بهترین سطح برای شما کار کنند. بدون شک کنار گذاشتن تیم کاری و جایگزین کردن آنها با افراد جدید، نه تنها هزینه بر خواهد بود، بلکه زمانی را نیز نیاز خواهد داشت تا به هماهنگی لازم با سایرین دست پیدا کنند. تحت این شرایط رشد شرکت شما با کندی محسوسی مواجه خواهد شد. به همین خاطر توصیه می شود تا در این رابطه برنامه ریزی دقیقی را داشته باشید. در این زمینه نظر کارمندان نیز کاملا همسو بوده و طی تحقیقاتی 88درصد آنها توجه به این امر را جزو معیارهای رضایت شغلی خود تلقی کرده اند.

 

3-دورکاری را پیشنهاد دهید

دورکاری درواقع به این امر اشاره دارد که کارمندان همواره نباید در محیط شرکت حضور داشته باشند و برخی از کارهای خود را در محیط خانه نیز می توانند به پایان برسانند. مزیت این امر خصوصا در شرایط حساس بسیار بالا خواهد بود. برای مثال ممکن است کارمندی به تازگی صاحب فرزند شده باشد. بدون شک امکان اعضای مرخصی طولانی مدت از جانب شما فراهم نخواهد بود. علت این امر نیز به این خاطر است که تحت این شرایط شرکت با تاخیر در انجام کارها مواجه خواهد شد. به همین خاطر دورکاری می تواند به خوبی رضایت کارمندان را به همراه داشته باشد. همچنین فراموش نکنید که این امر برای شما نیز مزیت های اقتصادی زیادی را به همراه دارد. برای مثال تحت این شرایط شما دیگر به فضای بسیار بزرگ نیاز نخواهید داشت و می توانید در بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی کنید. با این حال دورکاری نیز نباید به اقدامی تمام وقت تبدیل شود و بهتر است تا حداقل ماهی یکبار کارمندان در شرکت حضور یابند. نتایج آمارها در این رابطه حاکی از آن است که افراد تحت این شرایط می توانند به کارهای دیگر خود بهتر برسند که این خود زمینه کاهش استرس را به همراه خواهد داشت.

 

4-فضای شرکت را جذاب و آرامش بخش سازید

کاهش میزان سر و صداها، بهبود طراحی و ظاهر شرکت و اختصاص قسمتی به محل استراحت افراد از جمله مواردی است که به کسب آرامش افراد کمک خواهد کرد. بدون شک محیط کاری در صورتی که هدفمند شکل نگرفته باشد، مکانی کاملا استرس زا خواهد بود. در این رابطه توجه داشته باشید که الزام استفاده از حداقل یک گیاه و رسیدگی به آن نیز خود می تواند به کسب آرامش بیشتر در افراد کمک کند. همچنین این امر که افراد را در نحوه انجام کارها آزاد گذاشته و تنها نتایج مورد نیاز را تبیین کنید، از دیگر مواردی است که کارمندان شما را از فشار کاری بیش از حد دور نگه خواهد داشت.

 

5-برنامه کاری خود و افراد را مورد بازبینی قرار دهید

در بسیاری از موارد مدیران به صورت غیرعمدی اقدام به افزایش حجم کاری کارمندان خود می کنند. در این رابطه توجه داشته باشید که افزایش فشار کاری و خستگی کارمندان، خود آنها را در برابر انواع استرس ها ضعیف خواهد کرد. به همین خاطر لازم است تا همواره حجم کاری افراد را مورد بازبینی قرار داده و نظرات آنها را در این رابطه جویا شوید.

 

6-فراموش نکنید که حتی قوانین نیز قابل تغییر خواهند بود

هر قانونی باید از انواع تبصره و موارد استثنا برخوردار باشد. علت این امر به این خاطر است که با گذشت زمان ممکن است شرایط دستخوش تغییراتی شود. تحت این شرایط حتی امکان دارد که قانون رایج دیگر پاسخگوی نیاز شرکت نباشد. به همین خاطر لازم است تا در صورت نیاز حتی اقدام به حذف و یا جایگزین کردن برخی از قوانین نمایید. این امر نه تنها نشانه ضعف نخواهد بود، بلکه شجاعت و توجه شما را نسبت به کارمندان نشان خواهد داد. بدون شک کار کردن در شرکتی که مدیریت توجه کافی را نسبت به کارمندان خود دارد، برای هر فردی مناسب خواهد بود.

 

7-حجم کاری خود را کاهش دهید

این بخش کاملا به مدیران اختصاص دارد. اگرچه این افراد همواره از بالاترین سطح دانش و توانایی برخوردار هستند. با این حال این امر نباید منجر به حجم کاری بیش از حد شود. بدون شک مدیران نیز نقش های مهم دیگری غیر از مدیریت خود دارند و لازم است تا پاسخگو همه آنها باشند. تحت این شرایط این امر که بخشی از اقدامات خود را به کارمندان نمونه شرکت محول کنید، باعث خواهد شد تا آنها نیز بتوانند بخشی از کار مدیریت را تجربه کنند و با ادامه این روند جانشین های مناسبی از میان همان ها به وجود آید. بدون شک سپردن شرکت به فردی که از دل خود تیم رشد کرده است، با ریسک به مراتب کمتری همراه خواهد بود.

پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 08:09

 

 به گزارش چاپ ونشر به نقل از مهدی سعیدی‌کیا، موسس کتاب‌پلاس، درباره فعالیت استارت‌آپ‌ها در حوزه کتاب و لزوم توجه به این امر در حوزه نشر اظهار کرد: ما تنها استارات‌آپ در حوزه کتاب فیزیکی هستیم، یعنی استارت‌آپ‌های دیگر در حوزه کتاب‌های الکترونیک و یا کتاب صوتی هستند. ما تلاش می‌کنیم کتاب فیزیکی خریده و خوانده بشود و با تولید محتوای الکترونیکی مبتنی بر کتاب در فضای مجازی به دنبال نقد و معرفی و ترویج کتاب هستیم.

وی درباره فعالیت‌های این مجموعه گفت: کتاب‌پلاس برای جلوگیری از قاچاق کتاب برچسبی را به کتاب‌ها توسط ناشران الصاق می‌کند که اصالت کتاب را تضمین می‌کند، زیرا در حال حاضر از نظر مشتری بین کتاب کپی و کتاب اصلی فرقی وجود ندارد، خریدار کتاب هم کتاب اصلی را می‌بیند و هم می‌تواند کتاب قاچاق  با تخفیف ۵۰ درصد بخرد. زمانی که بر روی کتاب‌ها برچسب زده می‌شود، کتاب کددار می‌شود و خریدار کتاب می‌تواند از مزایای آن استفاده کند که کتاب قاچاق آن مزایا را ندارد از جمله پلاس‌های کتاب.

سعیدی‌کیا در ادامه افزود: پلاس‌ها می‌تواند دو جنبه داشته باشد؛ جنبه‌ای مربوط به خود کتاب مانند این‌که قسمتی از  کتاب به صوت یا اینفوگراف تبدیل بشود و یا قسمتی از کتاب نقد شود و جنبه دیگر غیرکتاب است؛ مثلا ناشر برای این‌که باشگاه مشتریان خوبی داشته باشد از موسسات دیگر کدهای تخفیف و امتیازاتی را برای مشتریان خود می‌گیرد و بر کتابش می‌گذارد که کتاب‌پلاس این کار را به نیابت از ناشران عضو خود انجام می‌دهد. الان ۲۰ موسسه بر روی کتاب‌های دارای برچسب کتاب‌پلاس کد تخفیف و امتیازاتی را به واسطه مسئولیت اجتماعی‌شان  ارائه می‌دهند.

او خاطرنشان کرد: خیلی از ناشران بزرگ دنیا مانند مگراهیل ، وایلی و  پیرسون  از این اقدام برای جلوگیری از کپی کتاب‌شان استفاده می‌کنند. در کشورهای پیشرفته اصلا این‌طور نیست که کپی و پی‌دی‌اف کتاب‌های‌شان موجود نباشد اما خدماتی کنار کتاب‌های‌شان  ارائه می‌دهند که این خدمات  باعث می‌شود شخص از کتاب کپی استفاده نکند و تشویق می‌شود از کتاب اصلی استفاده کند.

مدیر استارت‌آپ کتاب‌پلاس سپس بیان کرد: ناشران ما باید وارد فضایی شوند که  دیگر مدل بیزینس‌شان تک‌محصولی  و فقط ارائه کتاب صرف نباشد و خدمات پس از فروش کتاب ارائه بدهند. اگر کتاب تولید شده اما خریده نمی‌شود باید راجع‌ به آن فکر کنند؛ مثلا مسابقه طراحی کنند. در واقع باید جریان‌سازی کنند. الان بسیاری از کسب و کارها از انواع و اقسام روش‌ها برای درگیری ذهنی مخاطب‌شان با محصول‌شان بهره می‌برند؛ مانند مباحث گیمیفیکیشن و مدیریت ارتباط با مشتری و ناشر نباید فکر کند با تولید کتاب مأموریتش تمام شده و حالا همه باید از او متشکر باشند، کتابش را بخرند، و کتابش را کپی نکنند و در فضای مجازی نگذارند.

او در ادامه تأکید کرد: ناشران باید وارد حوزه بازاریابی بویژه بازاریابی دیجیتال بشوند. ناشران باید بتوانند بازار منابع و درآمدشان  را با سازمان‌ها، دستگاه‌ها و موسسات به اشتراک بگذارند تا بزرگ شوند. ۴۰ سال از انقلاب گذشته اما یک ناشر وارد بورس نشده است. چرا این‌طور است؟ چه اتفاقی افتاده است؟ البته من انکار نمی‌کنم قسمتی از این ناتوانی و ضعف به خاطر حمایت دولتی مبتنی بر اقتصاد دستوری حوزه نشر بوده است. به نظرم اگر ناشران از جانب دولت حمایت نمی‌شدند، در یک جهش ژنتیکی پوست می‌انداختند و وارد معرکه‌ای می‌شدند که بازار جهانی را طی کنند.

مدیرمسئول انتشارات آها با بیان این‌که اقتصاد بازار نشر ما اقتصاد متولی‌گری است، گفت: هر وزیری که می‌آید احساس می‌کند باید از این بازار حمایت کند. ناشران باید خود را از این قضیه مبرا کنند و سعی کنند به جای این‌که منابع دولتی را جذب کنند، کاغذ دولتی بگیرند و از نمایشگاه استفاده کنند به سمتی بروند که از این فرصت‌ها برای جهش استفاده کنند. اگر در نمایشگاه کتاب، کتاب می‌فروشند باید بتوانند مخاطب خوبی هم برای سایت‌شان پیدا کنند، باید برای بعد از نمایشگاه هم فکر کنند که چه باید بکنند و از این بابت می‌توانند از استارت‌آپ‌های فعال در این زمینه‌ها از جمله  کتاب‌پلاس کمک بگیرند. به ضرس قاطع خواهم گفت اگر امروز صنعت نشر فاصله خودش را با فناوری‌های روز کم نکند و از حمایت‌های دولتی فاصله نگیرد به طور قطع و یقین از بیرون صنعت نشر فناوری خواهد آمد و ناشران را کنار خواهد زد و دولت را نیز با خود همراه خواهد کرد؛ مثل بسیاری از کسب و کارها که امروز دیگر نام و نشانی در ذهن مردم ندارند.

او ادامه داد: ما با پژوهشکده بیمه و موسسات بیمه‌ای صحبت کرده‌ و توانسته‌ایم نظرشان را جلب کنیم تا برای جبران خسارت ناشرن وارد ماجرای قاچاق کتاب بشوند و برای این موضوع هزینه کنند. در واقع بیمه خاص برای کتاب تعریف شود و ناشران بتوانند از این بیمه استفاده کنند و جلو قاچاق کتاب گرفته شود. باید بتوانیم  منابع غیر از کتابی را از بازارهای دیگر  جذب بازار کتاب کنیم؛ در این زمینه  موافقت‌های اولیه یکی از بانک‌ها را برای جذب سرمایه‌گذاری در کتاب‌پلاس را گرفته‌ایم که به‌زودی جزئیات آن رسانه‌ای خواهد شد.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: لازمه این‌که بخواهیم منابعی غیر از وزارت ارشاد در حوزه صنعت کتاب جذب کنیم  این است که خودمان منابع و بازارمان را به اشتراک بگذاریم و اجازه بدهیم صنعت بیمه، تجارت الکترونیک و فین‌تک‌ها وارد حوزه کتاب شود. باید هزینه‌هایی را پرداخت کنیم و از این طریق صنعت‌مان را رشد بدهیم. چه اشکالی دارد صنایع دیگر وارد صنعت نشر بشوند؟ دنیا به سمتی پیش می‌رود که بسیاری از سایت‌ها تولید محتوا می‌کنند و به کاربران خود هدیه می‌دهند؛ چرا صنعت نشر نتواند برای تولید محتوای مبتنی بر کتاب که به نوعی بازاریابی محتوایی است از  آن‌ها استفاده کند؟

او با بیان این‌که صنعت نشر ما در حلقه بسته خود گیر افتاده است، اظهار کرد:  ما نمی‌توانیم پای‌مان را فراتر از خود و چارچوب‌های ذهنی و فرضیات‌مان بگذاریم. یکی از اقدامات این است که استارت‌آپ‌ها در حوزه کتاب بیشتر فعال شوند و شروع به ارائه خدمات کنند و برای ارائه خدمات بهتر به ناشران با هم رقابت کنند تا به رشد آن‌ها کمک کنند.

سعیدی‌کیا در ادامه بیان کرد: بقای صنعت نشر  ما به استفاده از فناوری‌های روز دنیا بستگی دارد.  اگر این فناوری را خود ناشران  می‌توانند تأمین کنند که بسم‌الله؛ هزینه‌اش را بدهند و سرمایه‌اش را جذب کنند. اگر نمی‌توانند استارت‌آپ‌هایی هستند که می‌توانند این کار را با هزینه‌های بسیار کمتر از این این‌که هر ناشری بخواهد خود آن را فراهم کند انجام می‌دهند . می‌توانیم بگوییم بقای صنعت نشر به این است که از فن‌آوری عقب نماند. مدل بیزینس ما در صنعت نشر مدل ۴۰ سال قبل  است و تغییری در فرآیند ما ایجاد نشده است، دستگاه‌های چاپ ما تغییر کرده، اما  تغییری در مدل بیزینس ما ایجاد نشده است؛ در حالی که مدل بیزینس باید مبتنی بر فناوری عوض شود.

او در پایان گفت:  پیش‌بینی من این است که در نمایشگاه کتاب‌ هم بتوانیم برنامه منسجمی را برای  ناشران عضو کتاب‌پلاس برنامه‌ریزی و اجرا کنیم تا ناشران با یک برندینگ گروهی صنعت‌شان را به ‌آی‌تی و استارت‌آپ‌ها نزدیک کنند. ناشران دیگر هم تشویق شوند از استارت‌آپ‌ها کمک بگیرند. امیدوارم شرکت‌های سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر هم نگاه‌شان به صنعت نشر تغییر کند و در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند و استارت‌آپ‌های بیشتری را دعوت کنند تا وارد صنعت نشر شوند.

پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 07:51

 

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس تخلفات به وجود آمده در بحث کاغذ را ایجاد سهمیه بندی های غلط و بی ضابطه دانست.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در خصوص تخلفات وارد کنندگان کاغذ به کشور گفت:  تخلفاتی که در بحث کاغذ در کشور اتفاق افتاد، متاسفانه به دلیل سهمیه بندی هایی بود که در بوجود آمدن وضعیت نابسامان کاغذ دخیل بود که عده ای با استفاده از همین سهمیه بندی ها و با دریافت ارزهای دولتی، تخلفات گستردهای در بحث کاغذ انجام دادند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید شرایط را به سمتی هدایت کرد که قیمت تولیدات داخلی و همچنین قیمت کالاهای  خارجی وارداتی نرخ های یکسانی داشته باشند و در سراسر کشور به صورت تک نرخی بفروش برسند.

 

نظارت و کنترل صحیح بر تخصیص ارز دولتی؛ حلقه مفقوده دولت

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم ادامه داد:  تخلفاتی که در بحث کاغذ اتفاق افتاد، به نبود نظارت و کنترل از جانب دولت برمی گردد و متاسفانه تخصیص ارز دولتی در بسیاری از موارد، ایجاد فساد کرد و کسانی ازاین شرایط سوءاستفاده کرده و سودهای کلان کسب کردند.

وی افزود: نکته ای که در بحث تخصیص ارز دولتی حایز اهمیت است، محسوس نبودن تفاوت قیمت کالاهای وارداتی با ارز 4200 تومانی و آزاد است که با نگاهی به میانگین افزایش قیمت ها، مشاهده می شود که 30 درصد برای کالاهای وارداتی با ارز آزاد و 29 درصد برای کالاهی وارداتی با ارز دولتی ثبت شده است که این آمار بیانگر شکست خوردن سهمیه بندی های غلط است.

 

ارزهای دولتی قیمت کالاهای اساسی را کاهش نداد

 لاهوتی بیان کرد: در سال گذشته بالغ بر 13 میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی تخصیص داده شد وباتوجه به اختلاف قیمت ارز دولتی با ارز نیمایی این مبلغ نزدیک به 51 هزار میلیارد تومان است؛ درحالیکه کشور این مبلغ را به دست عده ای قرار می دهد تا کالاهای اساسی مردم را با قیمت های پایین به دست مردم برساند ولی با توجه به بالا بودن قیمت ها، بهتر بود این مبلغ به دست مردم می رسید و خود برای آن هزینه می کردند .

وی ادامه داد: برای سال آینده بالغ بر 14 میلیارد دلار پیش بینی شده است که این مبلغ نزدیک 56 هزار میلیارد تومان است اما اگر تنها 1 درصد تفاوت قیمت باشد، آنچه بنظر می رسد، بیهوده بودن این تصمیم است؛ بنابراین باید این مبلغ را بین مردم تقسیم کرد تا خود برای آن چاره ای بیاندیشند.

 

مبالغ تخصیصی برای ارز دولتی به طور مستقیم به دست مردم برسد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: وضعیتی که امروز در خصوص کاغذ و مشابه آن در کشور ایجاد شده به دلیل ایجاد سهمیه بندی های دلخواه و بی ضابطه است که به طور قطع به فساد منجر می شود که برای تغییر این روند، باید مبالغ به دست مردم برسد که خود برای آن تصمیم گیری کنند.

پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 07:30

 

به گزارش چاپ و نشر به نقل از(اخبار رسمی)، اختراع چاپ برخلاف تصور همگان که گوتنبرگ را مخترع چاپ می‌دانند و در تاریخ ثبت شده به قرن‌ها پیش از گوتنبرگ برمی‌گردد. ابتدا آشوریان هزاران سال قبل از میلاد مهرهای خود را بر روی خشت‌هایی از رس حک می‌کردند. استفاده از حروف قابل انتقال نیز بین سال‌های ۱۰۵۱ و ۱۰۵۸ در چین توسط شخصی به نام پی چنگ آغاز شد.

حروف اختراعی پی چنگ از جنس گل رس بودند. سپس حروف چوبی متداول شدند. سپس گوتنبرگ در سال ۱۴۴۰ بدون اطلاع از کار چینی‌ها، حروف قابل انتقال را اختراع کرد و برای هر حرف الفبا نیز از یک حرف جداگانه استفاده کرد.

حروف متحرک را چینی‌ها اختراع کردند، ولی گوتنبرگ که زرگر بود، برای ریخته گری حروف آلیاژی از سرب و آنتی موان ساخت و طوری نسبت این دو فلز را انتخاب کرد که حروف خیلی سخت و خیلی نرم نباشند.

گوتنبرگ برای رفع موانع و حل مشکلات چاپ برای مرکب هم فرمول مناسبی ساخت. حدود ۲۰ سال بعد از کارهای گوتنبرگ در راستای چاپ، این صنعت با استفاده از سطح‌های برجسته در ونیز، لیون، و پاریس رواج بسیار کمی داشت. به دلیل هزینه‌های بسیار بالای دستگاه گوتنبرگ، فقط ثروتمندان می‌توانستند از آن استفاده کنند و به همین دلیل استقبال چندانی از آن نشد.

۳۰۰ سال بعد، چاپ سنگی یا لیتوگرافی توسط آلوئیس زنه فلدر، نمایشنامه نویس آلمانی در سال ۱۷۹۶ میلادی اختراع شد. در این روش برای چاپ تعداد ۷۵۰ عدد هرسنگی که متن یا تصویر روی آن حک می‌شد، مطلوب بود و بالاتر از این تعداد، نقش بر روی سنگ چاپ نمی‌شد.

برای نخستین بار در ایران، میرزا صالح شیرازی در سال ۱۲۵۰ که از سوی دولت برای یادگیری هنرهای جدید به اروپا اعزام شده بود، یک دستگاه چاپ سنگی با خود به تبریز آورد و چاپ سنگی را در تبریز به راه انداخت. چاپخانه‌های سنگی در تهران، اصفهان و سپس سایر شهرهای ایران راه اندازی شد و به مدت ۵۰ سال تنها روش چاپی در ایران بود و تا اواخر دوره قاجاریه، برای چاپ، از چاپ سنگی استفاده می‌کردند.

با اینکه هشت سال قبل از ورود چاپ سنگی توسط میرزا صالح، چاپ سربی در ایران راه اندازی شده بود اما به دلیل هزینه‌ها و زحمت زیاد، بعد از ورود چاپ سنگی، به طور کامل کنار گذاشته شد ولی سال‌ها بعد در اواخر دوره قاجار، به طور مجدد چاپ سربی مورد استفاده قرار گرفت. روش چاپ سربی بدین صورت بود که کاغذ بر روی صفحه‌ای از حروف برجسته سربی و آغشته به مرکب فشرده می‌شد و حروف بر روی کاغذ چاپ می‌شد.

در روزنامه‌ها، ابتدا حروف چینی به صورت دستی انجام می‌گرفت اما بعدها دستگاه‌هایی مثل «لاینو تایپ» که در سال ۱۸۸۶ میلادی ساخته شد، این کار را انجام می‌داد. کم کم با پیشرفت فناوری و چاپ، دستگاه‌های قدیمی از رده خارج شدند و جای خود را به دستگاه‌های الکترونیکی دادند.

چهارشنبه, 26 دی 1397 ساعت 11:22

 

پیش از آن که وزارت امور خارجع آمریکا درخواست جمع آوری فایل ها توسط سازمان نام برده را مطرح سازد، ظرف مدت تنها 2 روز بیش از 100،000 بار دانلود و ذخیره سازی شدند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از عصرایران؛ مجله تصویری سلاح  لیبریتور یک سلاح دستی تک لول است که با استفاده از تکنیک چاپ سه بعدی قابلیت تولید دارد. می توان آن را نخستین تفنگی دانست که به روشی کاملا متفاوت ساخته شده و در اختیار بازارهای نظامی مربوطه قرار گرفته است. جالب است بدانید که این تفنگ توسط سخت افزار متن باز Defense Distributed (سخت افزار متن باز مانند نرم افزارهای متن باز متشکل از اطلاعات قابل دسترسی راحت برای همه افراد هستند) طراحی شده و فایل آن در تاریخ ششم ماه مه سال 2013 در اینترنت انتشار یافته است. Defense Distributed نیز یک سازمان آنلاین به شمار می رود که به طراحی و توسعه شماتیک های (طرح واره) دیجیتال از تسلیحات مختلف در قالب فایل کد (طراحی به کمک رایانه) می پردازد. پیش از آن که وزارت امور خارجع آمریکا درخواست جمع آوری فایل ها توسط سازمان نام برده را مطرح سازد، ظرف مدت تنها 2 روز بیش از 100،000 بار دانلود و ذخیره سازی شدند.

در تاریخ 19 ژوئیه سال 2018، وزارت دادگستری آمریکا توافق نامه ای را با Defense Distributed به امضا رساند که برنامه فروش تسلیحات به دست آمده از تکنیک چاپ سه بعدی را از یکم اوت همین سال آزاد می ساخت. این در حالی بود که یک قاضی فدرال در 31 ژوئیه سال 2018، ارائه طرح های مذکور را متوقف ساخت. وی معتقد بود که تولید و به کار گیری لیبریتور به علت غیر قابل ردیابی بودن آن با نگرانی های ایمنی و امنیتی همراه خواهد شد.

این پیستول در واقع اقتباسی از لیبریتور FP-45 (تفنگ تک لول) طراحی شده توسط George Hyde به شمار می رود. FP-45 طی دوران جنگ جهانی دوم در حجم بالا برای فرماندهی سرویس های استراتژیک آمریکا تولید شد.

در تاریخ 12 آوریل سال 2014، یک مرد ژاپنی پنج کپی از لیبریتور تولید کرد و ویدئویی که این ادعا را تایید می کرد در فضای اینترنت منتشر ساخت. مقامات او را در 8 مه همین سال دستگیر کردند و مشخص شد که حداقل دو نسخه از کپی های تهیه شده دارای قدرت کشندگی بوده اند.

مشخصات لیبریتور

- نوع: پیستول تک لول

- محل تولید: آمریکا

- طراح: Defense Distributed

- طراحی شده به سال: آوریل 2013

- تولید شده به سال: از 2013 تاکنون

- طول: 216 میلی متر

- طول لوله: 64 میلی متر

- ارتفاع: 160 میلی متر

- کارتریج: .380 ACP

- مکانیسم: تک لول

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

چهارشنبه, 26 دی 1397 ساعت 11:00

 

رئیس کل بانک مرکزی از ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز طی روزهای آینده و آغاز فرآیند ایجاد بازار متشکل معاملات ارزی خبر داد و گفت: این اقدامات نویدبخش استمرار ثبات بازار پول و ارز است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از مهر نوشت: در نشست دوره‌ای عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی با اساتید و صاحبنظران اقتصادی موضوعات روز حوزه پول و ارز کشور مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم تداوم اقدامات بانک مرکزی در  بازار ارز تاکید شد.

در این جلسه رییس کل این بانک با اشاره به فشارهای اقتصادی و جنگ روانی و تبلیغاتی  دولت آمریکا و متحدینش برای برهم زدن تعادل بازار ارز، از کنترل بازار ارز توسط بانک مرکزی خبر داد و برنامه‌های خود را تشریح کرد.

همتی با تاکید بر اینکه ثبات نسبی در بازار حاکم است گفت: بانک مرکزی با قدرت نیازهای واقعی مردم و فعالان اقتصادی راتأمین می‌کند.

رییس کل بانک مرکزی عنوان کرد: بر اساس اقدامات انجام شده روند تامین و صدور حواله‌های ارزی از طریق کشورهای مختلف بسط یافته است.

همتی همچنین با اشاره به ابلاغ دستورالعمل  سپرده ریالی مبتنی بر ارز طی روزهای آینده و نیز آغاز فرآیندهای اجرایی ایجاد بازار متشکل معاملات ارزی تصریح کرد: مجموعه این اقدامات در کنار برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای اصلاح نظام پولی کشور نویدبخش استمرار ثبات در بازار پول و ارز کشور است.

در ادامه این نشست صاحبنظران اقتصادی ضمن قدردانی از اقدامات موثر بانک مرکزی در ایجاد آرامش در بازار ارز خواستار استمرار نظارت این بانک در این بازار شدند و به تشریح دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداختند.

صفحه1 از693