مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری

مسئله کاغذ و تخصیص سهمیه کاغذ یارانه‌ای پیگیری می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشکلات نشریات و مطبوعات استان مبنی بر گرانی کاغذ اظهار داشت: مسئله کاغذ و تخصیص سهمیه کاغذ یارانه‌ای به صورت متمرکز در معاونت مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می‌شود.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جواد کارگران ضمن اعلام این خبر افزود: ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مقدار کاغذ مورد نیاز مصرفی ٩ ماهه را از نشریات گرفته و به صورت کتبی به معاونت مطبوعاتی وزارتخانه مربوطه ارسال کرده‌ایم.

وی در ادامه بیان کرد: درخواست ما به صورت کاغذ تحریری و رولی ارسال شده که با پیگیری به عمل آمده درخواست کاغذ نشریات ما به اتحادیه ناشران کشور ارسال شد. 

کارگران با بیان اینکه متأسفانه مجددا با گرانی و کمبود کاغذ روبه‌رو شده‌ایم، خاطرنشان کرد: در پی پیگیری‌های انجام شده مطلع شدیم که درخواست‌های کاغذ تحریری فعلاً به دلیل کمبود نوع کاغذ با مشکل مواجه است بنابراین باید صبر کنیم تا کاغذ به معاونت مطبوعاتی برسد و آن‌ها سهمیه خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کاغذ رولی موجود است، تصریح کرد: نشریات و مطبوعات باید درخواست خود را از کاغذ تحریری به کاغذ رولی تغییر داده تا ظرف حدأکثر دو هفته آینده کاغذ درخواستی آن‌ها تحویل داده شود.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: درخواست مبنی بر تغییر نوع کاغذ به مطبوعات و نشریات اطلاع‌رسانی شده و در حال انجام است.

کارگران اضافه کرد: چاپ رولی در استان ما وجود ندارد و مصرف کاغذ نشریات چاپی ما کاغذ تحریری است.

وی با اشاره به نظر برخی از مطبوعات استان مبنی بر سلیقه‌ای عمل کردن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در تخصیص یارانه کاغذ تصریح کرد: تا کنون هر کدام از نشریات استان هر درخواستی که داشته‌اند همان درخواست را به معاونت مطبوعاتی ارسال کرده و هیچ دخالت و سلیقه‌ای در کار نبوده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: با پیگیری‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یارانه نشریات در طول سال ٩٧ به صورت ٢ تا ٦ ماهه و علی الحساب پرداخت شد که امیدواریم امسال نیز بتوانیم یارانه نشریات را به موقع پیگیری و دریافت کنیم.

کارگران با بیان اینکه میزان رشد یارانه اختصاصی به نشریات نسبت به سال‌های قبل رشد خوبی داشته است، افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تمام شده نشریات مکتوب به ویژه کاغذ و فیلم و زینک، این رشد یارانه نمی‌تواند پاسخگوی این هزینه‌ها باشد.

وی با بیان اینکه میزان یارانه اختصاص یافته به نشریات در سامانه جامع رسانه‌های کشور موجود می‌باشد، تصریح کرد: علیرغم اینکه تورم و مشکلات مربوط به افزایش هزینه‌های چاپ مختص به استان ما نیست و ما تابعی از کل کشور هستیم اما تمام سعی و تلاش خود را به کار برده تا در سال ٩٨ نیز حقی از استان در تخصیص یارانه‌ها و حمایت‌های معاونت مطبوعاتی وزارت تضییع نشود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 11:16
  • اندازه قلم