معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

اعتبار خرید کتاب از ناشران در پرده‌ی ابهام

معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت:‏ تاکنون اعتبار خرید کتاب از ناشران ابلاغ نشده است.

به گزارش چاپ و نشر؛ ناصر دولتشاه در گفتوگو با ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: سال گذشته 100 میلیون اعتبار خرید کتاب داشتیم که امسال تاکنون این اعتبار به استان ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد:  سال 97، در دو نوبت 400 عنوان کتاب از ناشران و نویسندگان لرستانی خریداری شد.

دولتشاه افزود: روال خرید کتاب بر این است که یک نسخه از کلیه کتاب‌های چاپ اول پس از اعلام وصول از دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی یا ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، در اختیار دبیرخانه هیئت انتخاب و خرید کتاب قرار می‌گیرد و پس از ثبت مشخصات کتاب‌ها، اصل آن در اختیار اعضای هیئت قرار می‌گیرد و آنها هم پس از بررسی کتاب‌ها، تعداد خرید از هر کتاب را مشخص می‌کنند.

  معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ‏افزود: بعد از اینکه عناوین و تعداد کتاب‌ها مشخص شد، مجموعه مصوبات هیئت صورت جلسه و از سوی دبیر هیئت انتخاب و خرید کتاب به معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می‌شود.

  وی خاطر نشان کرد: بعد از تائید معاونت امور فرهنگی، مصوبات جلسات در سامانه اینترنتی این معاونت بارگذاری ‏می‌شود و برای عموم افراد از جمله ناشران، قابل مشاهده است.

  دولتشاه گفت: عناوین کتاب‌های مصوب برای خرید در سایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در تارنمای هیئت انتخاب و خرید کتاب به نشانی http://mof.farhang.gov.ir/fa/home/book  بارگذاری شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 11:48
  • اندازه قلم