از ۱۴ تا ۱۶ آبان اتفاق می‌افتد

حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه بین المللی کتاب ترکمنستان

سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‏‌المللی کتاب و کنفرانس بین‌المللی «کتاب راه همکاری و پیشرفت» از تاریخ ۱۴ لغایت ۱۶ آبان‌ماه سال جاری در محل قصر نمایشگاهی عشق‌آباد برپا می‌شود.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایشگاه کتاب ترکمنستان، بزرگترین گردهمایی سالانه ناشران و نویسندگان در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز به شمار می‌رود. در این دوره از نمایشگاه، ناشرانی از ۲۰  کشور حضور دارند که از جمله آنها می‌توان به ایران، انگلستان، چین، ترکیه، روسیه، فرانسه، امریکا و... اشاره کرد.

کمیته هماهنگی و پشتیبانی نمایشگاه‌های بین‌المللی با همکاری انتشارات بین‌المللی الهدی و هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در عشق‌آباد مانند سنوات گذشته از ماه‌ها قبل نسبت به گردآوری کتب ادبی، هنری و فرهنگی و نیز ارتباط با ناشران و موسسات مطرح کشورمان برای حضور هرچه بهتر در این نمایشگاه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده است که برآیند آن حضور ۷ ناشر ایرانی در این نمایشگاه است.

ناشران ایرانی شرکت کننده در این دوره از نمایشگاه عبارتند از: مؤسسه فرهنگی و هنری و انتشارات بین المللی الهدی، انتشارات متن (فرهنگستان هنر)، انتشارات بوستان کتاب، انتشارات آستان قدس رضوی (به نشر)، انتشارات دانشگاه فردوسی، انتشارات مختومقلی فراغی و انتشارات راه ابریشم.

امید است همانند سنوات گذشته با حضور فعال ناشران ایرانی در این دوره از نمایشگاه و با ارائه محصولات فاخر زمینه آشنایی هر چه بیشتر پژوهشگران، محققان با فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی، گفتمان انقلاب اسلامی و اندیشه‌ها و رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و معرفی صنعت نشر ایران فراهم آید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 آبان 1398 ساعت 12:59
  • اندازه قلم