آلودگی و وارونگی هوا در کلان شهر‌ها  

 

کارشناس هواشناسی از آلودگی و وارونگی دما در کلان شهر‌ها خبر داد.

 

محمد اصغری افزود:  با توجه به پایداری و سکونت هوا در لایه‌های جو، کاهش بارندگی و وزش باد شرایط طوری است که آلودگی و وارونگی دما در کلانشهر‌های تهران، ارومیه، تبریز، سنندج، اهواز، اراک، قزوین، کرمانشاه، مشهد و بجنورد از حد مجاز بیشتر است و این شرایط در روز‌های آینده هم ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به سامانه بارشی فعال در جنوب کشور، گفت: موج بارندگی در نواحی جنوبی کشور امروز هم فعال است که البته آخر شب از بین می‌رود.

اصغری تصریح کرد: اوج ناپایداری‌های جوی را به شکل رگبار و رعد و برق در سواحل دریای عمان پیش بینی می‌کنیم و همین شرایط در کنارک، مکران، زرآباد، جاسک و هرمزگان هم حاکم است.

وی گفت: این سامانه بارشی در نواحی جنوبی، سه شنبه به طور کامل از کشورمان خارج می‌شود.

کارشناس هواشناسی با اشاره به افزایش دما در سواحل دریای خزر افزود: از چهارشنبه عصر موج جدیدی از سمت شمال غرب و غرب کشور هوای این مناطق را تحت تاثیر قرار خواهد داد که بارش‌های حاصل از این موج جدید خفیف و پراکنده است و هسته آن در آذربایجان‌های غربی و شرقی و سواحل غربی دریای خزر خواهد بود.

اصغری افزود: پنجشنبه شب تا جمعه صبح شرایط برای وقوع بارش در تهران فراهم است و پیش بینی می‌کنیم تحت تاثیر بارش‌ها میزان شدت آلاینده‌ها کاهش پیدا کند.

 

منبع: خبرگزاری صداوسیما

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)