نجفي خبر داد:

بدهی۵۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران

 

شهردار تهران با بیان اینکه بدهی های شهرداری تهران سه برابر بودجه ۹۶ است، گفت: ۱۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از این بدهی ثبت نشده است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از همشهري آنلاين، محمدعلی نجفی در جلسه علنی شوراي شهر تهران با بیان اینکه افراد صاحب نظري در داخل و خارج از شهرداري تهران در تهيه اين گزارش كمك كرده اند كه حدود 50 هزار ساعت مي‌شود، افزود: اقدام هوشمندانه شورا باعث شد كه اين كار در سطح وسيعي انجام شود و از اين بابت متشكريم.

توضيح درباره گزارش شهرداري

وي ادامه داد: اين گزارش سه خروجي دارد،  یک گزارش 500 صفحه ای اصلی با پیوست های آماری، یک گزارش مدیریتی 60 صفحه‌ای و یک گزارش پاورپوینت در شورا که می توان گفت 95 درصد این گزارش دقیق است كه البته خوب ممكن است آمارها در طول زمان تغيير كنند.

نجفي درباره ديون و بدهي هاي شهرداري تهران با بيان اينكه ميزان اين بدهي ها سه برابر بودجه سال 96 است، توضيح داد: تاکنون 29 هزار و 510 میلیارد تومان بدهی‌ شهرداری ثبت شده است که 65 درصد آن بدهی‌های بانکی است.

ميزان بدهي‌هاي شهرداري تهران

شهردار تهران با بيان اينكه  13 هزار و 900 میلیارد تومان دیون و بدهی های ثبت نشده در شهرداري تهران وجود دارد، اضافه كرد: برآوردها نشان مي‌دهد كه  8 هزار و 600 میلیارد تومان بدهي در مراجعه قضايي دنبال شود كه با اين حساب بدهی‌های قطعی و غیرقطعی شهرداری 52 هزار و 100 میلیارد تومان است.

وي  به موضوع درآمدهاي پايدار شهرداري اشاره كرد و افزود: اين در آمدها از هيچ فرمولي پيروي نمي‌كند و  اداره مالی شهرداری کاملاً دیمی است چون كه درآمدهای پایدار از 7 درصد تا 25 درصد متغیر است.

ميزان درآمد پايدار

 

نجفي تصريح كرد: این نشان می دهد هرگاه سهم شهرداری از مالیات ارزش افزوده بیشتر شده درآمدهای پایدار آن بيشتر شده و بالعكس اما براي امسال پیش بینی می‌کنیم که درآمدهای پایدار شهرداری 24 درصد باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)