رقابت سالم در فضای نمایشگاه های کتاب

 

رئیس کمیسیون ویِژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه کتاب اصفهان شرایطی را فراهم می‌کند تا یک رقابت سالم میان ناشران شکل گیرد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حمیدرضا فولادگر در بازدید از سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان اظهار کرد: به صورت کلی نمایشگاه با هدف آشنایی مردم با آخرین دستاوردهای حوزه نشر برگزار می‌شود تا مردم با تالیف، تولید و توزیع کتاب ٱشنا شوند.

وی افزود: با برگزاری نمایشگاه کتاب دراصفهان زمینه ایجاد رقابت سالم میان ناشران ایجاد می‌شود، هم‌افزایی میان ناشران شکل می‌گیرد و تجربیات منتقل می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فناوری‌های نوین عرصه نشر در نمایشگاه کتاب در معرض دید قرار می‌گیرند،تصریح کرد:  در فرهنگ ملی و مذهبی ما بر مقوله مطالعه تاکیدات فراوانی شده و در حال حاضر فضای مجازی مردم را به سمت مطالعات مجازی سوق داده است.

وی نمایشگاه را عاملی برای انس گرفتن مردم با کتاب دانست و تاکید کرد: کتاب نقش خود را دارد و فضای مجازی هم نمی‌تواند جای آن را بگیرد.

فولاگر ادامه داد: اگر از فناوری‌های جدید در تالیف، نشر و توزیع کتب استفاده شود به طور قطع صنعت نشر اقتصادی می‌شود و این نمایشگاه‌ها در شرایط کنونی می‌توانند در افزایش بهره‌وری و اقتصادی کردن خرید کتاب نقش موثری ایفا کنند. در حقیقت یکی از آثار مثبت برگزاری نمایشگاه ایجاد مسابقه سازنده در میان ناشران برای افزایش بهره‌وری است.

خاطر نشان می‌شود، سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان با شعار «بخوان برای زندگی» از ۹ تا ۱۵ آبان‌ماه در نمایشگاه‌های اصفهان واقع در پل شهرستان پذیرای علاقمندان به یار مهربان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 17 آبان 1397 ساعت 10:18
  • اندازه قلم