مدير01

مدير01

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 09:03

سکه تمام بهار آزادی پس از ۷ کانال شکنی، روز گذشته آرام گرفت و در مدار کاهشی حرکت کرد. در دومین روز خردادماه، سکه ۱۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای دو میلیون و ۵ هزار تومان رسید. این افت در شرایطی رقم خورد که فلز گرانبهای داخلی در روزهای سوم و چهارم هفته به ترتیب، ۴۷ و ۲۲ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده بود. فعالان، قطع موقت روند افزایشی سکه تمام بهار آزادی را به دو عامل نسبت دادند.

اولین متغیر، به خروج نسبی خریداران از بازار مربوط بود. در واقع خریداران پس از دو روز سرانجام تصمیم گرفتند بخشی از خریدهای خود را به بازار وارد کنند و در انتظار پایین آمدن قیمت‌ها بمانند. در این میان، گروه دیگری باور داشتند، در ماه رمضان حجم معاملات سکه نیز در بازار پایین می‌آید. کاهش بهای سکه در شرایطی رخ داد که بهای اونس در بازارهای جهانی تا ساعت ۳‌بعدازظهر رنگ افزایشی داشت و به سوی مرز هزار و ۳۰۰ دلار حرکت می‌کرد. در این فضا، کاهش دامنه نوسانات دلار در بازار غیررسمی یکی از مهم‌ترین متغیرهای اثرگذار در خروج خریداران بازار سکه بود. روز چهارشنبه، دلار در حوالی محدوده ۶ هزار و ۲۸۰ تومان نوسان کرد و تغییرات چندانی را نسبت به روز سه‌شنبه از خود بروز نداد. این سومین روز متوالی بود که دلار در این محدوده قیمتی باقی می‌ماند.

 

یکی از مهم‌ترین عوامل کاهنده نوسان در بازار داخلی به نزول نرخ حواله درهم مربوط بود. روز گذشته، به گفته فعالان، نرخ حواله درهم بیشتر در محدوده هزار و ۶۷۰ تومان نوسان می‌کرد. نرخ حواله درهم و دلار با یکدیگر رابطه مستقیم دارند؛ به‌طور سنتی این انتظار در بازار وجود دارد که افزایش یکی از این دو ارز منجر به رشد دیگری شود. یکی دیگر از عواملی که در آرامش دلار نقش داشت، به نوسانات محدود بازارهای همسایه مربوط بود.  روز گذشته، ارزش دلار در منطقه سلیمانیه عراق در کانال ۶ هزار و ۱۰۰ تومان قرار داشت. هم زمان، در بازار هرات ارزش این ارز در محدوده ۶ هزار و ۷۰ تومان معامله می‌شد. در این میان، یکی دیگر از عواملی که در کاهش تحرکات معامله‌گران غیررسمی اثر داشته است، به برخوردهای انتظامی مربوط بوده است.

 

رشد نرخ رسمی

روز گذشته در مرکز مبادلات ارزی، نرخ رسمی دلار برای سومین روز متوالی افزایش قیمت را تجربه کرد و با ۲ تومان افزایش به  بهای ۴ هزار و ۲۰۸ تومان رسید. دلار مبادله‌ای در تاریخ ۳۱ اردیبهشت اولین افزایش خود را پس از حدود ۴۰ روز تجربه کرده و  با ۵ تومان افزایش به قیمت ۴ هزار و ۲۰۵ تومان رسیده بود. روز سه‌شنبه این ارز یک تومان افزایش دیگر را تجربه کرد. روز چهارشنبه برخلاف روند افزایشی دلار در مرکز مبادلات، نرخ رسمی یورو راه کاهشی را در پیش گرفت و با بیش از ۱۰‌تومان افت به قیمت ۴ هزار و ۹۴۶ تومان رسید. پوند انگلیس نیز با افت ۳ تومانی به‌بهای ۵ هزار و ۶۴۲ تومان رسید.

 

افت قیمت گرم طلا

روز چهارشنبه هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۶۰‌تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۱۸۸ هزار تومان رسید. کاهش قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در شرایطی به ثبت رسید که روز سه‌شنبه افزایش قابل توجه ۳‌هزار و ۹۶۰ تومانی را به ثبت رسانده بود. همسو با افت قیمت گرم طلا، بهای انواع سکه در بازار آزاد کاهش یافت. روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی در ساعات ابتدایی روز با افزایش فروش معامله‌گران به سوی مرز دو میلیونی حرکت کرد؛ در اواسط روز کمی افزایش قیمت را تجربه کرد و در ساعات انتهایی روز بار دیگر سیر کاهشی به خود گرفت. نتیجه این رفت و برگشت‌های قیمتی عقبگرد سکه تا قیمت دو میلیون و ۵ هزار تومانی بود که ۱۶ هزار تومان کمتر از قیمت بسته شده روز سه‌شنبه بود. نیم سکه و ربع سکه نیز روز گذشته کاهش قیمت را تجربه کردند. در پنجمین روز هفته، نیم سکه ۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۹۹۴ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز افت ۱۰ هزار تومانی را تجربه کرد و به قیمت ۵۷۳‌هزار تومان رسید.

بانک مرکزی بخشنامه پنج بندی تامین ارز را ابلاغ کرد

انحصارشکنی ارزی در سامانه نیما

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 08:20

بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه پنج‌بندی، پل ارتباطی فعالان تجاری با صرافی‌های غیربانکی را ایجاد کرد و به انحصار تامین ارز توسط بانک‌ها پایان داد. پیش از این بخشنامه، اولویت خرید و فروش برای واردکنندگان و صادرکنندگان با بانک‌ها بود؛ اما بر اساس بخشنامه جدید، فعالان تجاری می‌توانند صرافی مدنظر خود را برای مبادلات ارزی معرفی کنند. این گزینه باعث می‌شود از یکسو، فعالیت صرافی‌ها در سامانه نیما پررنگ‌تر از گذشته باشد. ازسوی دیگر، فعالان تجاری نیز از آزادی عمل بیشتری برای تهیه ارز، بهره‌مند شوند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از دنیای اقتصاد، بانک مرکزی در یک بخشنامه ۵ بندی، انحصار تامین ارز در سامانه نیما توسط بانک‌ها را شکست، تا صرافی‌های غیربانکی نقش فعال‌تری را نسبت به گذشته ایفا کنند. بر اساس یکی از بندهای این بخشنامه، مسوولیت خرید ارز، به غیر از مواردی که بانک عامل تعهد پرداخت ارز به فروشنده را دارد، بر عهده وارد‌کننده یا مشتری خواهد بود. در نتیجه واردکنندگان می‌توانند صرافی مجاز خود را برای تامین ارز معرفی کنند، این در حالی است که پیش از این اولویت تامین ارز بر عهده بانک‌ها بود. این موضوع می‌تواند باعث شود که صرافی‌های غیر بانکی نیز حضور فعال‌تری در سامانه نیما داشته باشند و فعالان تجاری نیز از آزادی عمل بیشتری برای انتخاب صرافی بهره‌مند شوند. بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی موارد پنج‌گانه‌ای درخصوص ثبت سفارش با تخصیص ارز بانکی ابلاغ کرد. این بخشنامه در راستای اجرای تصویب‌نامه شماره ۴۳۵۳‌‌/ ت۵۵۳۰۰هـ به تاریخ ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ هیات وزیران، مبنی بر تعیین سیاست‌های جدید ارزی، موارد زیر درخصوص ثبت سفارش‌هایی که تخصیص ارز آنها به‌صورت «بانکی (نیما)» تایید شده است.

بند نخست: اخذ تعهد از مشتری

در بند نخست، عنوان شده که بانک عامل باید نسبت به اخذ تعهد ورود کالا از وارد‌کننده (مشتری) مطابق تبصره ۴ بند «ی» بخش اول مقررات ارزی و ثبت آن در پرتال ارزی (سامانه تامین ارز) اقدام کند. بند «ی» در بخش اول مقررات ارزی مربوط به اخذ تعهد از واردکننده جهت ارائه اصل پروانه ترخیص قطعی کالا و وصول جریمه عدم ارائه پروانه مذکور است. در تبصره چهارم این بند عنوان شده که در رابطه با بخش غیردولتی لازم است آن بانک بابت تضمین ارائه پروانه ترخیص قطعی کالا، در زمان گشایش اعتبار یا ثبت سفارش برات اسنادی یا انجام حواله، نسبت به اخذ وثایق کافی معادل ۱۵ درصد وجه اعتبار، ثبت سفارش برات اسنادی و ۳۵ درصد وجه حواله ارزی به ریال اقدام کند.

در این بند عنوان شده که بانک باید تعهدی از متقاضی اخذ کند که در آن متقاضی متعهد شود در صورت عدم ایفای تعهد، معادل ریالی درصدهای فوق‌الذکر را به‌عنوان وجه التزام پرداخت می‌کند و در غیراین صورت بانک عامل مجاز به تبدیل وثایق ماخوذه بابت وجه التزام خواهد بود. همچنین در این بند عنوان شده که در صورت عدم ارائه پروانه ترخیص قطعی کالا در مهلت‌های مقرر، عدم ارائه گواهی گمرک، کسر تخلیه و بیش‌بود ارزش کالا، آن بانک باید وجه التزام مذکور را به میزان تعهد ارزی ایفا نشده به نرخ روز تسویه دریافت و به مدت یک سال نگهداری و در صورت عدم ایفای تعهد ارزی ظرف مدت مزبور، مبلغ ماخوذه را پس از کسر هزینه‌های مرتبط با وصول وجه التزام به حساب تضمین پروانه سبز گمرکی نزد اداره معاملات ریالی این بانک واریز کند.

بند دوم: مسوولیت خرید ارز

در بند دوم اعلام شده که مسوولیت خرید ارز، به غیر از مواردی که بانک عامل تعهد پرداخت ارز به فروشنده را دارد، بر عهده وارد‌کننده یا مشتری خواهد بود و وارد‌کننده باید با مراجعه به سامانه جامع تجارت، «راسا» اقدام به تامین ارز از سامانه نیما کند. این بند، مهمترین بند بخشنامه است که در آن مجوز بهره‌گیری از صرافی‌های غیربانکی نیز به فعالان اقتصادی داده شده است. مسوولان بانک مرکزی در این خصوص توضیح دادند که این بند از بخشنامه در جهت روان‌سازی گردش چرخ نیما بوده است و انتظار بر این است که آزادی عمل بازیگران پس از این بخشنامه افزایش یابد. پس از بخشنامه ۲۱ فروردین عملا خرید و فروش ارز در بازار آزاد ممنوع شد. در نتیجه صرافی‌ها از معاملات ارزی نیز منع شدند و پس از آن صادرکنندگان و واردکنندگان تنها در سامانه نیما می‌توانستند، معاملات ارزی انجام دهند. در این سامانه سه ضلع بانک، واردکننده و صادرکننده وجود داشت و بانک مرکزی به‌عنوان ضلع چهارم بر فعالیت‌ها نظارت می‌کرد. در این بین واردکنندگان کالا و خدمات به‌عنوان متقاضیان ارز، صادرکنندگان در نقش فروشندگان و همچنین بانک‌ها و صرافی‌ها به‌عنوان واسطه‌گران یعنی کسانی که منابع را از عرضه‌کننده به متقاضی هدایت می‌کنند، قرار داشتند. صرافی‌ها در این مرحله می‌توانستند از طریق این سامانه ارز صادرکنندگان را خریداری و حواله‌های ارزی آن را بفروشند، اما در این بخش اولویت با بانک‌ها بود. از سوی دیگر، برای تامین نیاز ارزی واردکنندگان، اولویت با بانک‌ها بود. در این شرایط متقاضی ارز نیز حق انتخاب برای تعیین صرافی نداشت و انتخاب بر عهده بانک بود. اما بر اساس این بند، امکان انتخاب برای صرافی آزاد است. بنابراین هنگامی که متقاضی قرار است ارز مورد نیاز را از صرافی تحویل بگیرد، انتخاب آزادانه‌ای دارد و می‌تواند ارز خود را از صرافی مورد نظر در صرافی‌های مجاز فعال در سامانه نیما تهیه کند. با این تفاوت که وقتی بانک صرافی خود را برای تامین ارز معرفی می‌کند با توجه به تعهداتی که برعهده دارد نسبت به پرداخت ارز متعهد خواهد بود، ولی اگر از صرافی آزاد دریافت شود ممکن است تعهدی در این رابطه وجود نداشته باشد.در این خصوص سعید مجتهدی، رئیس کانون صرافان در گفت‌وگو با «ایرنا» توضیح داده است با تمهیدات جدید اکنون مشتریان صرافی‌ها می‌توانند تقاضای ارزی خود را در بستر نیما با صرافی‌های مورد نظرشان انجام دهند و دیگر مشکلات گذشته وجود ندارد.رئیس کانون صرافان در این خصوص توضیح داد که پیش از این، واردکنندگان کالا پس از ثبت سفارش، برای تهیه ارز به بانک‌ها ارجاع داده می‌شدند اما اکنون می‌توانند صرافی مورد نظر خود را برای عملیات ارزی انتخاب کنند.در مقابل صادرکنندگان نیز این امکان را یافته‌اند که ارز حاصل از صادرات خود را از طریق صرافی منتخب خود به داخل کشور منتقل کنند.

بند سوم: تامین ارز بانک‌ها از نیما

در بند سوم به نحوه تامین ارز توسط بانک‌های عامل اشاره شده است. بر اساس این بند مقرر شده است بانک عامل در مواردی که تعهد پرداخت ارز به ذی‌نفع(فروشنده) را دارد، می‌تواند از طریق سامانه تامین ارز اقدام به خرید ارز از سامانه نیما کند. به گزارش «ایسنا» اصولا بانک‌ها سه راه تامین ارز دارند که بر این اساس، این راه‌ها شامل خرید از بانک مرکزی، حساب ارزی مشتری و سامانه تامین ارز است. براساس این بخشنامه این امکان فراهم شده که بانک‌ها بتوانند به سامانه نیما مراجعه کرده و ارز مورد نیاز خود را بر اساس قیمت‌های اعلام شده در بانک مرکزی تامین کنند.

بند چهارم: روش برات بدون تعهد

در بند چهارم بخشنامه نیز عنوان شده است: «در مواردی که واردکننده راسا اقدام به تامین ارز از سامانه نیما می‌کند مبنای عمل بانک عامل (در تشکیل پرونده، اخذ کارمزد و هزینه‌های...) روش برات بدون تعهد خواهد بود» در این باره لازم به یادآوری است که اگر وارد‌کننده راسا در سامانه نیما اقدام به تامین ارز کند، خود به خود مبنای عمل بانک روش برات بدون تعهد است به این معنی که نمی‌تواند از بانک درخواست کند که اول پول اسناد پرداخت شود و بعد اسناد تحویل متقاضی شود(روش برات با تعهد).

بند پنجم: اجرای مقررات تعهدات ارزی در نیما

در بند آخر این بخشنامه نیز به این موضوع اشاره شده که کلیه مقررات مربوط به تعهدات ارزی (تعهد ارائه پروانه گمرکی) درخصوص ثبت سفارش‌هایی که از طریق سامانه نیما تامین ارز می‌شوند نیز برقرار خواهد بود. پیش‌تر بانک مرکزی، طی بخشنامه‌ای به بانک‌های کشور، چارچوب نحوه رسیدگی به تعهدات ارزی ناشی از واردات کالا را تشریح کرده بود. در این بخشنامه نکات لازم برای بررسی نحوه تعهدات ارزی واردکنندگان که برای ورود کالای خود از ارزهای سیستم بانکی استفاده کرده‌اند، ارائه شده است.

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 07:47

 رمز موفقیت بسیاری ازکالاهای خارجی در بستهبندی آنهاست. در این تحقیق ما ابتدا عواملی که بر بستهبندی تأثیر دارند مانند: جنس، طرح، رنگ، خط و... را توضیح میدهیم و سپس آن را به بهترین نوع بستهبندی زعفران بسط خواهیم داد. زیرا یکی از ارزشمندترین رستنیهای ایران است که با رنگ و رایحهای دلانگیز و مزهای دلپذیر جهانیان را مجذوب خود میکند و با خواص فرحزایی، لطافت و زیباییبخشی به پوست و چهره و دیگر خصوصیات جادویی خود، میرود که دل‏های اقوام و ملل مختلف دنیای کنونی را به تسخیر درآورد. بیشک بستهبندی مناسب و حمایت از تولید داخلی به عنوان کلید رشد اقتصادی است. لذا این پژوهش درصدد است با هدف شناخت عوامل تأثیرگذار در بستهبندی زعفران به رشد و توسعهی صنایع زعفران کمک کند. در این راستا عوامل بااهمیت ارزآوری بستهبندی و کمک به صنایع دیگر، سطح آگاهی کشاورزان، اشتغال فارغالتحصیلان، کاهش ضایعات و عناصر بستهبندی در بخش صنایع زعفران مورد بررسی قرار گرفت.

امروزه صنعت بستهبندی نقش ارزشمندی را در فروش و بازاریابی محصولات کشاورزی بر عهده دارد. لذا طراحی مناسب و دقیق بستهبندی محصولات کشاورزی با توجه به سلیقه و فرهنگ مردم هر کشور نه تنها سبب ارزآوری این صنعت برای کشور شده بلکه به عنوان عامل اشتغالزایی روستاییان و فارغالتحصیلان بخش کشاورزی مطرح خواهد شد. بنابراین ارائهی زعفران با کیفیت عالی در بستهبندیهایی مطابق با استانداردهای جهانی و حافظ محیطزیست نوعی وفاداری به زعفران ایرانی را در سرتاسر جهان پدید خواهد آورد، که نتیجهی آن درآمدزایی هرچه بیشتر برای شاغلان در بخش کشاورزی، کاهش مهاجرت روستاییان، پیشرفت روستاها و افزایش تولید محصول زعفران خواهد بود. تمامی موارد فوق در سایهی مدیریتی اصولی و موجه امکانپذیر میشود. بنابراین با مدیریت صحیح و هدایت صادرکنندگان زعفران به سمت بستهبندی مناسب و شکیل، اقتصادی پویا در زمینهی توسعه صادرات زعفران خواهیم داشت.

به منظور انجام بازاریابی موفقیتآمیز، تولیدکنندگان زعفران و صنایع بستهبندی (صنعتگران) لازم است بتوانند محصولات خود را مطابق با کمیت، کیفیت، طرح، قیمت و زمانبندی مورد درخواست خریدار عرضه کنند، گرچه این امر اغلب برای تولیدکنندگان خرد زعفران و صنایع بستهبندی که احتمالاً در مناطق روستایی و کارگاهی و به دور از مراکز تجاری به سر میبرند کار آسانی نیست، ولی این افراد میتوانند گامهای مشخصی در جهت برقراری ارتباط با سازمانهای دولتی و تجاری ذیربط بردارند که فعالیتهای بازاریابی ملی و بین الملل آنها را تسهیل میبخشند.

صادرات و تجارت خارجی یکی از مسائل مهم اقتصادی در تمام کشورهاست و هر کشوری فارغ از موانع و محدودیتهای تعرفهای و غیرتعرفهای، برای حداکثر کردن سود تجاری خود به دنبال شناخت مزیت نسبی خود در تولید و صادرات آن کالاها و خدمات است. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ هر چندکه ثروت نفتی ما، باعث کمتوجهی به امر صادرات غیرنفتی شده است. دراین میان، محصولات کشاورزی و از جمله زعفران در ایران از مزیت نسبی در تولید و صادرات برخوردار هستند. همچنین صنعت بستهبندی نقش مهمی را در فروش و بازاریابی محصولات کشاورزی بر عهده دارد اما متاسفانه کشور ما به عنوان یکی از قطبهای اصلی تولید زعفران با کیفیت به دلیل عدم بستهبندی مناسب یا همان صادرات فلهای نتوانسته است جایگاهی متناسب با نوع محصول تولیدی خود را در جهان داشته باشد که این موضوع لطمات جبرانناپذیری چون مهاجرت روستاییان، اشتغال فارغالتحصیلان بخش کشاورزی در بخشهای غیرمرتبط، کاهش تولید زعفران و از دست دادن بازارهای جهانی را به همراه داشته است. پس با کمی توجه به مبحث بستهبندی و ایجاد کارخانه‎های پیشرفته در زمینهی بسته‌بندی زعفران تمام مشکلات مطرح شده حل و صنعت زعفران ایران شکوفا خواهد شد.

 

انواع بستهبندی از نظر جنس مواد مصرفی

مواد فلزی:

نیاز به بستهبندی مقاومتر منجر به پیدایش ظروف فلزی شد. در این راستا سال 1804 میلادی نیکلا اپرت به‎طور تجربی به فناوری ساخت قوطی برای نگهداری و بستهبندی مواد غذایی دست یافت. در کل قوطیسازی از زمان ناپلئون شروع و در قرن بیستم به شکل بهداشتی و با ایجاد تجهیزات مدرن برای ساخت، پر کردن و بستن در قوطی رواج یافت. اما در کشور ما ساخت قوطی فلزی ازسال 1307 شمسی توسط شخصی به نام درخشان در رابطه با نگهداری موادغذایی مورد توجه قرار گرفت و در سالهای 1312 - 1311 از قوطی فلزی برای نخود سبز و... بهره گرفتند تا زمان نگهداری موادغذایی را افزایش و ضایعات آن راکاهش دهند.

 

مواد شیشه ای:

یکی از قدیمیترین مواد برای بستهبندی، ظروف شیشهای بوده که قدمت آن به هفت هزار سال قبل از میلاد میرسد و در واقع صنعتی مهم به شمار میرفته است. پیش از اواخر قرن نوزدهم آبمعدنی، ترشی، مربا و دیگر محصولاتی که آزاد فروخته میشدند در ظرف‌های شیشهای که با روشی نسبتاً عقبمانده تولید میشدند، بستهبندی می‎شدند. اما در طول قرون گذشته تولید ظروف شیشهای رو به اصلاح گذاشت و امروزه صدها نوع از محصولات و مواد غذایی در ظروف شیشهای و با کیفیت برتر روانه بازار میشوند. علم شیشه و شیشهگری در ایران از زمانهای قبل بوده و هم اکنون نیز رو به رشد است.

 

مواد سلولزی:

این مواد شامل چوب، کاغذ، مقوا و... که از میان آنها کاغذ و مقوا در بستهبندی متداولترند. تاریخچهی بستهبندی با کاغذ و مقوا به تاریخچهی ساخت کاغذ یعنی سه هزار سال قبل از میلاد و زمانی که مصریان از پاپیروس برای نوشتن استفاده میکردند، برمیگردد. اولین کارخانهی کاغذسازی در کشور سال 1328 در کهریزک احداث شد که از کاغذهای باطله برای تولید کاغذ و مقوا استفاده میکرد.

 

مواد پتروشیمی:

توسعهی صنعت پلاستیک به سال 1843 برمیگردد، وقتی که جراح آفریقایی گزارش داد می‌توان با استفاده از مواد اولیهی کائوچو دستهی خوبی برای چاقو ساخت و بعد از آن شرکت Gutta Percha شکل گرفت که جوهردان و توپ بیلیارد را تهیه میکرد. در دسامبر 1935 شیمیدانهای انگلستان طی واکنشی تحت فشار زیاد و با تغییر دادن میزان، به مادهی جدیدی به نام اتیلن دست یافتند که خواص عایق حرارتی خوبی داشت و بدین گونه بود که با اختراع پلیاتیلن پیشرفت غیرمنتظرهای در انگلستان رخ داد. امروزه کاربرد آن از نظر میزان مصرف در درجهی اول اهمیت قرار دارد.

 

پلیاتیلن:

به دو دسته تقسیم میشوند:

الف) LDPE (پلیاتیلن با دانسیتهی کم)، ب) HDPE (پلیاتیلن با دانسیتهی زیاد) این دو پلیمر از نظر فرمول شیمیایی یکسان ولی از نظر ویژگیهای کاربردی کاملاً متفاوتند.

الف) LDPE / به صورت فیلمهای نازک و انعطافپذیر در تماس مستقیم با محصول استفاده میشود (برای بستهبندیهای چند لایه به عنوان لایهی درونی) و به دلیل دو ویژگی کاربرد وسیعی در صنعت بستهبندی پیدا کرده است: خنثی بودن یعنی عدم واکنش با محصول و داشتن قابلیت دوخت حرارتی. کاربرد مشخص LDPE برای بستهبندیهای تتراپک (Tettra Pack)، شیر استیریل و آبمیوه، پیورپک برای بستهبندی شیر پاستوریزه و ماست، تریپک برای بستهبندیهای کیسه‌ای، سه لایهی شیر پاستوریزه و پنج لایهی شیر استیریل است.

ب) HDPE / پلیمری سخت که از استحکام و ویژگی ممانعتکنندگی در برابر نور و عدم شفافیت آن برای انواع بطری شیر استفاده میشود.

 

پلیپروپلین:

الف) Plan p.p ساده که برای تولید انواع درب پلاستیکی استفاده میشود و در بعضی موارد برای تولید بطریها نیز کاربرد پیدا میکند.

ب) Borieht p.p خطیشده، این ماده حین فرآیند تولید تحت نیروی کششی در دو جهت عمود بر هم قرار داده شده و در نتیجه فیلم نازک شفاف با ویژگی ممانعتکنندگی مناسبتر تولید میکند. این ماده برای بستهبندی انواع چیپس، ماکارونی، پفک، بادام زمینی و مجموعاً Snack foods مناسب است.

ج) Pearlized Borieht، این فیلم نازک، انعطافپذیر و به رنگ سفید صدفی بوده و جایگزین مناسبی برای کاغذ در بستهبندی ویفر و پودر سوپ محسوب میشود. این ماده تا حدودی پوشاننده لکهی چربی بوده و از این نظر کاربرد زیادی در بستهبندی چنین محصولاتی را دارا است.

 

پلیاستر (Poly ethylene terephthalate) PET:

در بستهبندی نوشابه و روغن مایع به شکل بطری قابل استفاده است.

از این مادهی پلیمری به‎صورت فیلم نازک و مستحکم برای بستهبندی آبمیوهجات مانند محصولات گلدیس و ساندیس استفاده میشود.

 

پلی استایرن Poly styrene :

به صورت شفاف و شکننده بوده و برای تولید ظروف یکبار مصرف یا سینی کاربرد دارد. نوع خاصی از آن که در تولیدش از پلاستیکی به نام H.I.PS استفاده میشود. ضربهپذیر و مقاوم بوده، برای تولید ظروف ماست و مربای یکنفره استفاده میشود.

 

نایلون (پلی آمید):

در فرآوردههای گوشتی نظیر سوسیس و کالباس کاربرد وسیعی داشته و همراه با پلیاتیلن در بستهبندیهای تحت خلاء گوشت تازه و پنیر استفادهی زیادی دارد.

 

وینیل کلراید (Poly vinily dene choloricle)PVDC:

این مادهی پلیمری از نظر ویژگی ممانعتکنندگی در مقابل نفوذ گازها و رطوبت بهترین نوع مادهی پلیمری است. همچنین انعطافپذیری آن بسیار خوب بوده و برای بستهبندی فرآوردههای گوشتی و گوشت تازه که تحت خلاء فیلم پلیمری کاملاً به سطح محصول میچسبد ایدهآل است.

پلیمرها موادی خنثی هستند که روی مواد غذایی اثری ندارند ولی هنگام شکلدهی باید با مواد شیمیایی دیگری به نام افزودنیها مخلوط شوند.

 

در زعفران:

بستههایی که برای بستهبندی گل زعفران استفاده میشوند شامل بستههای پلیاتیلن با دانسیتهی کم، پلیاستر پلیاتیلن (PET/Poly) با ضخامتهای مختلف که بهترین مورد، ضخامت 66 میکرومتر است. بستههای تحت اتمسفر تغییر یافته میتواند کیفیت گلهای زعفران را حفظ کرده و روند کاهش خصوصیات کیفی آن را کند کند. بستههای پلیاتیلن با دانسیتهی پایین با ترکیب گاز 45:5:50 (دی اکسید کربن: اکسیژن: نیتروژن) جهت حفظ خصوصیات کمی و کیفی گل زعفران مناسب است. غلظت گاز درون بسته به روش اولستن و هدنکوئیست با استفاده از دستگاه آنالایزر پرتابل اندازهگیری میشود. برای این کار سرنگ دستگاه را درون بسته فرو کرده و سپس دستگاه پنج میلیلیتر از گاز درون بسته را به داخل سیستم مکش می‌کند آنگاه به صورت اتوماتیک غلظت گاز اکسیژن و دیاکسیدکربن داخل بسته را گزارش میکند. جنس بسته می‌تواند از پلیامید، پلیاتیلن با دانسیتهی پایین و پلی تیلن باشد که طبق تحقیقات پلی اتیلن با دانسیتهی پایین برای بستهبندی بهتر است.

 

طراحی بستهبندی

مشاهدهی ظاهر بستهبندی اولین برخورد مصرفکننده با محصول بوده و از این رو نقش طراحی بستهبندی درخرید مخاطبان و باقی ماندن در حافظهی بلند مدت آنان امری انکارناپذیر است. بنابراین میتوان طراحی بستهبندی را مهمترین فاکتور در موفقیتهای تجاری دانست. که با تحریک حس زیباییشناختی در افراد سبب خرید آنها شده و فروشهای تکراری را در پی خواهد داشت. در طراحی بستهبندی دو جنبهی کاربردی بودن یعنی داشتن ویژگیهایی برای حفاظت ازآسیبدیدگی محصول، سهولت در حمل و انبارداری، آگاهسازی مصرفکننده از محتویات و دسترسی آسان به آن و جذاب بودن یعنی انتخاب رنگ، خط و فرم مناسب با توجه به بازار هدف باید مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این هنرمند طراح بایستی تمامی اطلاعات لازم درمورد محصول، فرهنگ، سلیقه، جمعیت، قیمتها و شرایط محیطی و قانونی بازار هدف، دورهی عمر محصول و کلیه عملیات تولید تا توزیع و درنهایت رسیدن به دست آخرین مصرفکننده را از طریق پژوهش و تولیدکننده به دست آورد تا با آنالیز و دستهبندی این اطلاعات بتواند طرحی را برای بستهبندی مورد نظر ارائه کند که به طور قطع شانس حضور و فروش قابل قبول محصول در بازار هدف را تضمین کرده و در میان خریداران خود وفاداری ایجاد کند. پس طراحی بستهبندی تعیینکنندهی میزان فروش محصولات، باکیفیتهای یکسان ولی در بستهبندیهای متفاوت است. همچنین طراح باید به احساس مصرفکنندگان برحسب سن و جنسیت توجه کند تا در میان رقبای تجاری موفقتر باشد. البته مبارزه با مسئلهی دامپینگ یعنی ارائهی محصول بیکیفیت در بستهبندی جذاب و فریبنده ضروری است زیرا این امر نه تنها مصرفکنندگان را نسبت به محصولات با آن نام تجاری بدبین کرده بلکه نوعی تقلب محسوب میشود که حتی اعتبار کشور تولید کننده را نیز خدشهدار خواهد کرد.

(به عنوان مثال برخی ازکشورهایی که از ایران زعفران فلهای وارد میکنند محصول با کیفیت ایرانی را با موادی دیگر ترکیب کرده و در نتیجه محصولی بیکیفیت را با نام ایران به بازارهای جهانی عرضه میکنند که این امر اعتبار زعفران ایران را به شدت زیر سوال میبرد). بنابراین فروش بیشتر محصول و جذب خریداران در گرو محصول باکیفیت و طراحی زیبا و هنرمندانه بستهبندی است که برای نیل به این هدف توجه به رنگ، فرم، خط و تصویر مناسب و برند تجاری که در ادامه در مورد هر یک توضیح بیشتری خواهیم داد از اهمیت ویژهای برخورداراست.

در زمینهی طراحی بستهبندی در چند سالهی اخیر حرکتهای رو به رشدی را شاهد بودهایم و تولیدکنندگان علاقمندی زیادی به تغییر و تحول در نحوهی بستهبندی محصولات تولیدی خود نشان میدهند. از طرفی عوامل گوناگونی از قبیل تغییرات تکنولوژی و تأثیرات آن در فرآیند زندگی روزانه، رسانههای گروهی و هجمهی تبلیغات صوتی و تصویری آن و تغییر الگوهای مصرفی تقاضامندیهای جدیدی را اعلام میکنند. اما با تمام این تفاسیر، طراحی در زمینهی بستهبندی در کشور ما در قیاس با استانداردهای جهانی فاصلهی بسیاری دارد و عمده دلیل آن، نه صرفاً به لحاظ فناوری در صنعت بلکه به جهت عدم به کارگیری اصول لازمه در روند طراحی است.

 

رنگ

در طراحی بستهبندی محصولات غذایی رنگ به عنوان یکی از ارکان اساسی نقش مهمی را در فروش بهینه بر عهده دارد. پس در انتخاب رنگها برای بستهبندی باید به مفاهیم آنها در ملل مختلف و احساس گروه هدف بر حسب سن و جنسیت توجه ویژهای کرد زیرا رنگ اولین چیزی است که بیننده در مواجههی با محصول درک میکند. همچنین هر رنگ باید در جای خاص خود و بسته به نوع محصول انتخاب شود تا تأثیرگذاری آن هرچه بیشتر نمایان شود. مثلا برای تداعی تازگی، حیات و خنکی در محصولاتی مانند میوهجات، سبزیجات و آبهایمعدنی استفاده از رنگهای سبز، زرد و آبی مناسب است. یا برای نشان دادن کیفیت منحصربه‎فرد، ارزشمندی و القای قیمت گران برخی محصولات نظیر زعفران، پسته، شکلات، قهوه و... میتوان در رنگبندی بستهبندی آنها از مقداری طلایی و نقرهای به همراه رنگهای متالیک از آبی، فیروزهای، قهوهای، خاکستری و خرمایی استفاده کرد. استفاده از رنگ مشکی نیز به دلیل خنثی و عمیق بودن با اینکه سمبل اندوه است در بسیاری از بستهبندیهای لوکس حس اشرافی را القاء میکند یا استفاده از رنگهای شاد برای بچهها که به رنگ توجه بیشتری دارند و رنگ بنفش که مورد علاقهی خانم ها بوده و فروش بیشتر محصولات مربوط به این گروه هدف را دو چندان خواهد کرد. پس در انتخاب رنگ بستهبندی، علاوه بر زیبایی باید از روانشناسی رنگها نیز بهره جست، که این هنر ارائهی محصول برای موفقیت در تجارت است.

 

خط

خط زمانی از عوامل تأثیرگذار بر فروش تلقی میشود که با توجه به نوع محصول و گروه مصرفکنندهی آن، با درایت و هوشمندی انتخاب شود. به عنوان مثال در بستهبندی شیرینی و شکلات از حروف نرم و کشیده، برای داروها از خطوط خوانا و در قطعات صنعتی از حروف محکم برای تداعی دوام و استحکام استفاده میشود. همچنین بهرهگیری از حروف درشت برای کودکان کاربرد بیشتری دارد. علاوه بر این خط میتواند ترفندی برای فروش بیشتر باشد، لذا استفاده از کلماتی که اندکی ناخوانا بوده یا شکل غیر معمول دارند کنجکاوی مصرفکننده را برانگیخته و چه بسا فروش بیشتر محصول را در پی خواهد داشت. در بعضی کشورها مانند ایران مردم به خط اهمیت زیادی میدهند پس نوشتار در بستهبندیهای ورودی به بازار مصرف این گونه کشورها توجه ویژهای را طلب میکند. بنابراین هنگام به کارگیری خط در بستهبندی همواره باید دقت کنیم کلمات و نوشتهها طوری تنظیم و ترکیب شوند که تصویری بدیع وجذاب را در ذهن خریدار به وجود آورند.

 

ابعاد و فرم بستهبندی

ابعاد بستهبندی با توجه به فرهنگ مصرف در کشور هدف و طول عمر محصول تولیدی متفاوت است. مثلاً برای محصولی مانند قارچ که مدت نگهداری آن کوتاه بوده، طراحی بستهبندی در ابعاد کوچک سبب کاهش ضایعات شده و در نتیجه سود اقتصادی برای تولیدکننده خواهد داشت. همچنین اگر بازار هدف ما کشورهای اروپایی است، به دلیل جمعیت پایین خانوادهها و فرهنگ خاص مردم آن باید بستهبندیهای یکنفره یا حداکثر دو نفره طراحی کرد تا از این طریق شانس فروش محصول صادراتی در بازار هدف بیشتر شود. علاوه بر این توجه به فرم بستهبندی از نظر سهولت در حملونقل و جایگیری منظم در قفسهی فروشگاهها مهم بوده و باید دقت شود. شایان ذکر است بر حسب تحقیقات به عمل آمده در مورد فرمهای مختلف بستهبندی، نمونههای مکعب، چهارگوش و ایستاده موفقیت بیشتری را در جلب نظر مشتریان به‎ دست آوردهاند و نیز مشاهده شد که مردان به فرم بستهبندی توجه بیشتری میکند. پس در بستهبندی محصولاتی که عمدهی خریداران آن مردان هستند باید نگرش ویژهای نسبت به فرم بستهبندی داشت.

 

عکس و تصویر

انتخاب عکس و تصویر مناسب بر روی بستهبندی باید با توجه به گروهسنی مخاطب و بر حسب شناخت فرهنگ و سلیقهی بازار هدف انجام پذیرد. عکسها و تصاویر بسته به مخاطب متفاوتند، مثلاً برای برخی مخاطبان تصاویر کمیک و شخصیتهای تصویرسازیشدهی کارتونی و برای بعضی دیگر تصاویر واقعی نقش مؤثرتری در جلب نظر ایفا میکنند. به علاوه در بستهبندیهای فلزی، مقوایی و... که خریدار محتویات داخل بسته را نمیبیند استفاده از تصاویر مناسب چشمهای مخاطب را به خود خیره کرده و سبب تحریک اشتها و انگیزش وی شده، او را بی اختیار وادار به خرید محصول خواهد کرد. بنابراین کاربرد مناسب عکسها و تصاویر در بستهبندی طراحی شده تأثیر بسزایی در بالا بردن راندمان فروش و ایجاد وفاداری در مصرفکننده از طریق نقش بستن درذهن وی خواهد داشت.

 

 برند

برندها از جمله باارزشترین داراییهای یک تولیدکننده محسوب میشوند که با نفوذ به زندگی شخصی افراد و تحت تأثیر قرار دادن اعتقادات و ارزشهای آنان باعث افزوده شدن ارزش نهایی محصول میشوند. داشتن نام و نشان تجاری مزیتهای بسیاری از جمله: ایجاد سطح بالای وفاداری در مشتریان و توان رقابت با رقبا در بازارهای جهانی را داراست که این موارد در واقع منافع بلند مدت تولیدکننده را از نظر کاهش هزینههای بازاریابی و افزایش درآمد تضمین میکند. زیرا مشتریان وفادار نیاز به فعالیتهای گستردهی بازاریابی نداشته و باکمالمیل حاضر به خرید برند مورد علاقهی خود حتی با مبلغ بیشتر هستند تا در ازای آن مزایا و کیفیت تجربه شدهی خود را دوباره به دست آورند. /جهانگیر خادم المهدیه

 

تشعشعاتی که از برخی پسماندها درفضا منتشر می شود

تشعشعات را جدی بگیرید

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 07:37

مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت با اشاره به پسماندهای دارای تشعشع تصریح کرد: برخی از پسماندهای بازمانده می‌توانند در کنار تمامی مواد مخرب خود دارای تشعشعاتی باشند که مخرب بودن آنها را صد چندان می‌کند.

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایسنا، علی گورانی مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت - اظهار کرد: برخی از پسماندهای بازمانده می‌توانند در کنار تمامی مواد مخرب خود دارای تشعشعاتی باشند که مخرب بودن آن‌ها را صد چندان می‌کند.

 

وی  در یک برنامه رادیویی با موضوع پسماندهای الکترونیک با اشاره به اینکه موضوع پسماند یکی از سودآورترین صنایع دنیا به شمار می‌آید، گفت: در حالت کلی طبیعت دارای یک چرخه منحصر به خود است. اگر این چرخه در حوزه پسماند توسط انسان نادیده گرفته شود، منابع کره زمین در زمانی هرچند کوتاه مورد تخریب و نابودی قرار می‌گیرند. نبود توجه دقیق به موضوع بازیافت و پسماند در دنیا به این معنی است که انسان خودش را در فاضلابی که به وجود آورده، نابود می‌کند.

پسماند یک سرمایه ارزشمند اقتصادی است

وی با اشاره به اینکه موضوع بازیافت یکی از عوامل رشد توسعه پایدار جوامع است،اظهارکرد: هر آن چیزی که امروزه پسماند نام می‌گیرد، به نوعی قابل بازیافت است و حتی پسماند را در بسیاری از مواقع می‌توان معادل سرمایه یا پول تلقی کرد بنابراین توجه به موضوع بازیافت همیشه توجیهات اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی را به همراه دارد.

 

مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت با اشاره به پسماندهای دارای تشعشع تصریح کرد: برخی از پسماندهای بازمانده می‌توانند در کنار تمامی مواد مخرب خود دارای تشعشعاتی باشند که مخرب بودن آنها را صد چندان می‌کند. بازیافت پسماندهای تشعشع محور به علوم مختلفی نیاز دارد. متاسفانه تمامی زباله‌های موجود در کشور بدون تفکیک دقیق از مبدا با یکدیگر آمیخته شده‌اند و پس از آن در حالتی بسیار ابتدایی تفکیک می‌شوند.

گورانی ادامه داد: تفکیک جزئی و دفن پسماندهای مختلف، آسان‌ترین و بدترین راه برای دفع پسماند است چراکه پسماندهای دفن شده هر کدام به نوعی خاص دوباره به چرخه محیط زیست باز می‌گردند.

عملکرد بازیافت پسماند در حوزه تفکیک بسیار ضعیف است

غلامحسین کریمی خراسانی- مهندس الکترونیک مخابرات - اظهار کرد: بسیاری از شرکت‌های بازیافت اروپایی پسماندهای الکتریکی خود را با استفاده از فناوری‌های جدید در آب حل می‌کنند و به روال گذشته در آتش نمی‌سوزانند.

 

کریمی خراسانی با اشاره به مواد و املاح خطرناک موجود در پسماندهای قطعات الکتریکی و الکترونیک گفت: ماده کادنیوم موجود در باطری یکی از مخرب‌ترین موادی است که می‌تواند محیط پیرامون زیستی بازیافت خود را به نابودی بکشاند.

 

وی با اشاره به این که حدود ۹۰ درصد از پسماندهای مخابراتی کشور را پسماندهای سنگین تشکیل می‌دهند،اظهارکرد: سیستم‌های مخابراتی به‌صورت مستمر هنگام تعویض فناوری و تکنولوژی‌های خود حجم عظیمی از پسماند الکترونیکی سنگین را بر جای می‌گذارند. 

 

این مهندس الکترونیک مخابرات با اشاره به این که نظارت بر مدیریت پسماندهای قطعات الکترونیک و الکتریکی کار پیچیده و سختی نیست،گفت: بسیاری از مشکلات پسماند و تفکیک آن در کشور از مدیریت نامطلوب نشات می‌گیرند.

 

کریمی خراسانی با اشاره به روند فعالیت برخی از شرکت‌های بزرگ بازیافت پسماند قطعات الکتریکی در کشورهای اروپایی اظهارکرد: در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های بازیافت اروپایی پسماندهای الکتریکی خود را با استفاده از فناوری‌های جدید در آب حل می‌کنند و به روال گذشته در آتش نمی‌سوزاند. سوزاندن پسماندهای الکترونیکی آلودگی‌های بسیاری را وارد محیط زیست می‌کند در حالی که تکنولوژی‌های جدید بازیافت قطعات الکترونیک، محیط زیست را مورد احترام قرار داده است و بدون آسیب به آن کار خود را پیش می‌برند.

 

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای اروپایی تفکیک پسماندهای الکترونیک را در هفت سطح مختلف انجام می‌دهند. تفکیک پسماندها در کشور ما به صورت بسیار ضعیف انجام می‌شود و روند فعالیت تفکیک در کشور به روال امروزی سود چندانی را شامل این حوزه نکرده است.

پسماند فقط تر و خشک نیست

 

به گزارش ایسنا، در ادامه این گفت‌وگو محمدمصطفی خیرپرست - فعال حوزه بازیافت پسماند قطعات الکتریکی - اظهار کرد: در حال حاضر مهمترین و بزرگترین مشکل صنعت بازیافت کشور به تفکیک پسماندهای قطعات الکتریکی و الکترونیکی مربوط می‌شود.

 

خیرپرست با اشاره به روند فعالیت کشورهای پیشرفته در حوزه تفکیک پسماندهای قطعات الکتریکی و الکترونیک گفت: تمامی شرکت‌های بهره‌بردار از قطعات الکتریکی و الکترونیک در کشورهای توسعه یافته موظف به بازیافت قطعات مورد استفاده خود می‌شوند اما کشور ایران در حوزه قطعات الکتریکی و الکترونیک بیش از تولید دست به مصرف می‌زند.

 

این فعال حوزه بازیافت پسماند قطعات الکتریکی با اشاره به اینکه روند بازیافت در کشور مسیری بسیار پیچیده دارد، اظهار کرد: متاسفانه تفکیک پسماندهای قطعات الکتریکی و الکترونیک در داخل کشور هیچ گاه از مبدا انجام نمی‌شود. روند تفکیک پسماندهای مختلف از مبدا باید از طریق آموزش‌های گوناگون در بطن زندگی خانواده‌های ایرانی نهادینه شود.

 

خیرپرست همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه آموزشگرهای شهرداری در حوزه تفکیک پسماندهای خانگی اطلاع دقیقی از روند تفکیک قطعات الکتریکی و الکترونیکی ندارند.

 

این فعال در بازیافت پسماند قطعات الکتریکی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها موضوع پسماندهای قطعات الکتریکی و الکترونیک آن طور که باید مورد توجه قرار نمی‌دهند، اظهار کرد: در حال حاضر مهمترین و بزرگترین مشکل صنعت بازیافت کشور به تفکیک پسماندهای قطعات الکتریکی و الکترونیک مربوط می‌شود البته موضوع پسماند و اقدامات در این حوزه بخشی از وظایف شهرداری‌ها است. مدیریت کلی پسماندهای کشور در حوزه‌های مختلف زیر نظر شهرداری بر عهده سازمان مدیریت پسماند است، بر همین اساس توجه به موضوع تفکیک پسماندهای قطعات الکتریکی و الکترونیک از مبدا بخشی از وظایف این سازمان شهری به شمار می‌آید.

 

وی با اشاره به لزوم وجود آموزش‌های دقیق در خصوص موضوع پسماند به شهروندان خاطرنشان کرد: موضوع پسماند در کشور فقط به پسماندهای تر و خشک مربوط نمی‌شود.

تفکیک پسماند قطعات الکترونیکی باید مورد توجه قرار بگیرد

در این برنامه  ولی‌الله غلامی نجف آبادی - رئیس اتحادیه صنایع بازیافت کشور- اظهار کرد: تفکیک پسماند قطعات الکترونیک از مقیاس یک گوشی موبایل تا سنگین‌ترین ابزار موجود در این حوزه یک امر بسیار ضروری است.

 

نجف آبادی با اشاره به وجود سیستم‌های برقی و الکترونیک در تمامی دستگاه‌های فعال و اجرایی کشور گفت: بسیاری از دستگاه‌ها و فناوری‌های موجود در زمان حاضر شامل قطعات الکترونیک می‌شوند و در حالت کلی تمامی سیستم‌های مخابراتی قطعات و فناوری‌های الکترونیک را در دل خود جای داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از دستگاه‌ها و سیستم‌های مخابراتی از فلزات سنگین ساخته شده‌اند، اظهار کرد: رها شدن سیستم‌های فلزی و سنگین مخابراتی در محیط زیست می‌تواند آثار بسیار مخربی را بر این محیط بگذارد.

 

رئیس اتحادیه صنایع بازیافت کشور با اشاره به لزوم تفکیک پسماندهای قطعات الکترونیک گفت: تفکیک پسماند قطعات الکترونیک از مقیاس یک گوشی موبایل تا سنگین‌ترین ابزار موجود در این حوزه یک امر بسیار ضروری است. بهتر است که تفکیک پسماندهای الکترونیک از مبداء انجام شود و به دست مصرف‌کنندگان برسند.

 

غلامی نجف آبادی با اشاره به اینکه موضوع عدم تفکیک قطعات الکترونیکی یک مشکل و معضل جهانی است،اظهارکرد: اتحادیه اروپا سال گذشته قانون لزوم تفکیک قطعات الکترونیک و الکتریکی و تجهیزات مختلف موجود در این حوزه را تصویب کرد. تفکیک قطعات الکترونیک و الکتریکی بر اساس نظر اتحادیه اروپا باید به دست شرکت‌های سازنده انجام شود.

 

رئیس اتحادیه صنایع بازیافت کشور با اشاره به معضل عدم تفکیک قطعات الکترونیک و الکتریکی در کشور آمریکا گفت: در سال ۲۰۱۰ کشور آمریکا به دلیل کمبود برنامه در حوزه تفکیک قطعات الکترونیک و الکتریکی مجبور شد تا حدود ۱۰ هزار تلفن همراه را دفن کند.

 

وی در پایان اظهارکرد: تفکیک و بازیافت نادرست و غیر علمی قطعات الکترونیک و الکتریکی می‌تواند آثار بسیار مخربی را برای فرد و محیط زندگی افراد داشته باشند.

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 07:23

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از محکومیت برخی متهمان پرونده کانال‌های تلگرامی به حبس خبر داد و گفت: البته رای آنها قطعی نشده و در صورت اعتراض حق دارند تقاضای تجدیدنظرخواهی کنند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از همشهری، عباس پوریانی در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده کانال‏‌های تلگرامی اظهار کرد: پیش از مسدودسازی تلگرام، برخی کانال‌های تلگرامی مطالبی بر خلاف قوانین و مقررات منتشر می‌کردند؛ طبیعی است بر اساس قانون افرادی که در معرض توهین قرار می‌گیرند حق شکایت کیفری از فرد اهانت کننده برای آنها محفوظ است.

 

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران تصریح کرد: در این پرونده افرادی به عنوان اشخاص حقوقی دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی نسبت به برخی مطالب اهانت آمیز در تلگرام شکایت کردند.

رییس کل محاکم تهران گفت: افرادی به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و توهین به مقامات دولتی و قضایی تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.

پوریانی در پایان خاطرنشان کرد: پرونده این متهمان با صدور کیفرخواست به مجتمع قضایی کارکنان دولت ارجاع شد و پس از طی مراحل رسیدگی، برخی از این متهمان محکوم به حبس‏ شده‌اند که البته رای آنها قطعی نشده و در صورت اعتراض حق دارند تقاضای تجدیدنظر کنند طبیعی است

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از محکومیت برخی متهمان پرونده کانال‌های تلگرامی به حبس خبر داد و گفت: البته رای آنها قطعی نشده و در صورت اعتراض حق دارند تقاضای تجدیدنظرخواهی کنند.

عباس پوریانی در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده کانال‏‌های تلگرامی اظهار کرد: پیش از مسدودسازی تلگرام، برخی کانال‌های تلگرامی مطالبی بر خلاف قوانین و مقررات منتشر می‌کردند؛ طبیعی است بر اساس قانون افرادی که در معرض توهین قرار می‌گیرند حق شکایت کیفری از فرد اهانت کننده برای آنها محفوظ است.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران تصریح کرد: در این پرونده افرادی به عنوان اشخاص حقوقی دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی نسبت به برخی مطالب اهانت آمیز در تلگرام شکایت کردند.

رییس کل محاکم تهران گفت: افرادی به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و توهین به مقامات دولتی و قضایی تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.

پوریانی در پایان خاطرنشان کرد: پرونده این متهمان با صدور کیفرخواست به مجتمع قضایی کارکنان دولت ارجاع شد و پس از طی مراحل رسیدگی، برخی از این متهمان محکوم به حبس‏ شده‌اند که البته رای آنها قطعی نشده و در صورت اعتراض حق دارند تقاضای تجدیدنظر کنند طبیعی است پرونده قابلیت تجدیدنظرخواهی را دارد و پرونده برخی نیز در مرحله تحقیقات است.ظرخواهی را دارد و پرونده برخی نیز در مرحله تحقیقات است.

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 07:00

میکروبرندها، برندهایی هستند که بدون سرمایه گذاری های عظیم و تنها با استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی در حال کسب شهرت و جذب مشتری هستند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از نوداد، اگر چند دقیقه ای را در اینستاگرام به مشاهده ی تصاویر تبلیغاتی برندها اختصاص دهید، قطعا متوجه انواع برندهایی خواهید شد که نام بزرگی ندارند اما محصولاتشان جذاب بوده و توجه شما را به خود جلب می کنند. این روند در سال های اخیر رشد زیادی داشته و به مرور، برندهای فروش مستقیم، جایگاه خود را در بازار تثبیت می کنند.

اسکات بلسکی، مدیر طراحی و اجرای محصول در شرکت ادوبی و موسس استارتاپ Behance در این مقاله به بررسی این برندها و روند گسترش آنها پرداخته است. او معتقد است در دهه های گذشته، تمرکز کارشناسان و متخصصان بازاریابی روی برندهای بزرگ بوده و از فاکتورهایی مانند مقیاس پذیری، تاثیرات شبکه ای و قدرت فروش در آمازون برای آنالیز آنها استفاده شده است.

این برندهای خرد بدون نیاز به هزینه ی بالا در حال تصاحب بازار هستند

تا سال ها تصور بر این بوده که برندهای بزرگ توسط شرکت ها و برندهایی که توجهی جدی به علایق مصرف کنندگان دارند، منسوخ خواهند شد. اما روند شبکه های اجتماعی نشان می دهد که هر دو بخش برندهای سنتی و مدرن باید با هزاران میکروبرند جدید رقابت کنند. این برندها هزینه ی عملکردی پایین، طراحی ویژه ی محصول برای مشتری و روش های خاص جذب مشتری دارند که زنگ خطر را برای برندهای بزرگ به صدا درخواهد آورد. به عقیده ی بلسکی کارشناسان از توجه به روند طولانی پیشرفت میکروبرندها غافل شده اند.

تعداد بالای میکروبرندها و بازاریابی موثر آنها، بیش از تصور هر کارشناس بازاریابی روی دنیای تجاری تاثیر خواهد گذاشت. این برندها با تمرکز دقیق روی بازار مورد نظر، تولید محصول تنها در زمان نیاز و استفاده از رسانه های اجتماعی، مخاطبان خود را در هرکجا که باشند پیدا کرده و آنها را به خرید تشویق می کنند.

البته پدیده ی برندهای کوچک مسئله ی جدیدی نیست. اما در گذشته این برندها تا همیشه کوچک مانده و سود عملکردی پایینی داشتند. این در حالی است که میکروبرندهای کنونی تا ۱۰ میلیون دلار فروش را نیز تجربه کرده اند و حاشیه ی سود بالایی نیز داشته اند. سوال اصلی این است که چه چیزی باعث ایجاد این موج تجارت شده و پیامدهای آن چه مواردی خواهند بود؟

میکروبرند

یک نکته ی اساسی در مورد این برندها آن است که عموم آنها انبار ندارند. این تولیدکننده های کوچک با زنجیره های تامینی که توانایی تولید و ارسال بسته های کوچک کالا را دارند، همکاری می کنند. عموم آنها شرکایی در کشور چین دارند. برخی از این برندها بدون برنامه ریزی برای تولید، محصول اولیه را طراحی کرده و به نمایش گذاشته اند؛ آنها سپس به مشتریان اعلام کرده اند که تا تامین مرحله ی اول موجودی انبار و ارسال محصولات، به چند ماهی زمان نیاز خواهند داشت.

با توجه به برنامه ریزی گفته شده، این شرکت ها می توانند چند برند را به طور همزمان معرفی کنند و تنها روی آن مواردی که استقبال زیادتری داشته تمرکز کنند. این استراتژی باعث می شود که این برندها سرعت رشد و افول بالایی داشته باشند. نکته ی مهم این که اکثر آنها با دقت زیادی هزینه های جذب مشتری و حفظ آن در اینستاگرام را مورد مطالعه قرار می دهند.

تبلیغات مدرن با تمرکز ویژه روی مشتری

هدفمندی تبلغیات این برندها روی فاکتورهایی همچون سن، موقعیت جغرافیایی و همچنین علایق مشتریان در اینستاگرام انجام می شود. علاوه بر آن این برندها به جذب مشتری یکدیگر نیز کمک می کنند. وقتی شما به یکی از برندها علاقه مند شده و آن را دنبال می کنید، برندهای دیگر نیز شما را پیدا کرده و در هدف تبلیغات خود قرار می دهند.

 

این نوع از جذب کاربر باعث می شود که برندها به مرور محصولات خود را نیز بسته به تنوع کاربران تغییر دهند. آنها بیش از کاربران از علایقشان خبر دارند و به اطلاعاتی پیچیده (کلان داده ی اینستاگرام) دسترسی دارند.

پیامدهای میکروبرندها

سوال نهایی این است که برنده ی رقابت در دنیای میکروبرندها چه کسی خواهد بود؟ شبکه های اجتماعی که واقعا اجتماعی باشند و کشف و تجربه ی موارد مربوط به سبک زندگی را ممکن کنند، برای این برندها بهترین گزینه هستند. قطعا بهترین انتخاب در این حالت نیز شبکه ی اجتماعی اینستاگرام است.

 میکروبرند

البته پینترست هم این پتانسیل را دارد که در کشف و گسترش فعالیت میکروبرندها مفید واقع شود. تنها نکته ی مورد بحث حریم خصوصی افراد است که همیشه مسئله ای نگران کننده خواهد بود.

اینستاگرام بهترین شبکه ی اجتماعی برای حضور و گشترس میکروبرندها است

در بخش فروشنده ها قطعا برنده ی نهایی طراحان هستند. افرادی که می توانند به سرعت برندها را توسعه دهند و طراحی را در مرکز توجه شرکت قرار دهند. شرکت های فعال در زمینه ی تامین مواد، بسته بندی و نقل و انتقال محصولات و از همه مهم تر، توسعه ی پلتفرم های آنلاین برای این برندها نیز می توانند از این فرصت بهترین بهره را ببرند. در مورد سرمایه گذاران وی سی نیز به نظر نمی رسد که این برندها نیازی به سرمایه ی آن چنانی داشته باشند و عموما با سرمایه های شخصی و در حالت بوت استرپ رشد می کنند.

تنها نکته ی باقی مانده در مورد این میکروبندها، کیفیت محصولات است. کاربران تجربه ی خوشایندی از محصولات ارزان قیمت ساخت چین ندارند. همین حقیقت باید زنگ خطری برای برندهایی باشد که قصد دارند با قیمت پایین بازارهای ناب را از آن خود کنند. آنها شاید در ابتدا به موفقیت نسبی برسند اما به سرعت توسط برندهایی با محصولات باکیفیت تر از صحنه ی رقابت حذف خواهند شد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که در کنار تمام بازیگران این پدیده ی جدید، طراحان نقش مهم تری ایفا می کنند. آنها بدون تحمل فشار زیاد از سمت کارفرما یا رقبای بزرگ، ایده های خود را شکل می دهند، آنها را آزمایش می کنند و در نهایت به مرحله ی اجرا می رسانند. نکته ی کلیدی این است که خلاقیت و هوش طراحان، کلید موفقیت برندها در آینده خواهد بود.

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 06:41

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در فروردین و اردیبهشت ۲۸.۵درصد صادرات غیر نفتی کشور رشد داشته است گفت: در دو ماه اول امسال یک و نیم میلیارد دلار تراز تجاری کشور مثبت بوده است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از اقتصاد آنلاین، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیات دولت  اظهار کرد:‌ در دو ماه اول سال واردات 1.7 دهم درصد کاهش پیدا کرده است و 28.5 درصد صادرات غیر نفتی کشور رشد داشته است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی تاکید کرد:‌ با مدیریت واردات مقابله با قاچاق و جلوگیری از ورود کالا بدون پرداخت حقوق ورودی حتی از مجاری قانونی باید از کالای ایرانی حمایت کنیم. تبلیغات کالاهای ایرانی در وقت‌های مناسب و در بین برنامه‌های پربیننده تلویزیونی به صورت مجانی یا با حداقل هزینه پخش شود. این کار کمک می‌کند که مردم نسبت به وضع تولید که وضعیت بسیار مطلوب و خوبی دارد، شناخت پیدا کند.

وی تصریح کرد:‌ ما درمدیریت واردات و همچنین جلوگیری از ورود کالای قاچاق بدون پرداخت حقوق ورودی حتی به صورت قانونی، امسال با شدت بیشتری عمل کرده و از کالای ایرانی حمایت می‌کنیم تا شرایط بالا رفتن کیفیت کالاهای داخلی فراهم شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های منابع مالی تخصیص یافته به حوزه صنعت با تاکید بر این که رقم تخصیص یافته به این بخش نوید یک سال خوب در حوزه‌ی تولید را می‌دهد، گفت: امیدواریم با حمایت مردمی ارزش مصرف کالای داخلی در مقایسه با کالای خارجی بیشتر شده و بدین ترتیب تولید کنندگان با امید به ادامه فعالیت خود بپردازند.

شریعتمداری تاکید کرد:‌ امروز کشور مشحون از توانمندی‌های بسیار در حوزه‌های مختلف طراحی و مهندسی است و در بسیاری از صنایع در لبه دانش حرکت می‌کنیم اما متاسفانه امکان انتقال اطلاعات به مردم از طریق صدا و سیما فراهم نشده است. از صدا و سیما تقاضا داریم که پیشرفت‌های مهم صنعتی ما را در عرصه‌ی تکنولوژی برتر به ویژه حوزه طراحی‌ و مهندسی و ساخت و تولید به مردم منعکس کند.

وی خاطرنشان کرد : این که یک کشور بتواند ظرف ۵ سال ۸۰ میلیون تن ظرفیت خود در زنجیره تولید فولاد را افزایش دهد و به سقف ۲۰۰ میلیون تن برساند و همزمان ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت در حال اجرا با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد داشته باشد ، یعنی آن کشور در حوزه صنایع پایه زنده است.

وزیر صنعت با بیان این که مشغول بودن ۵۱ هزار واحد صنعتی در کشور به ساخت و ساز نشان دهنده‌ی پیشرفت صنعتی کشور است ادامه داد: تقاضای تاسیس برای ۲۰ هزار و ۷۶۰ واحد صنعتی جدید در سال گذشته نشانه‌علاقمندی فعالان بخش خصوصی به فعالیت و تولید با وجود سختی‌های موجود در این بخش است.

شریعتمداری در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به پرسشی درباره‌ی تاثیر تصمیم آمریکا به خروج از برجام در روند تولید در کشور با تاکید بر این که از روز نخست مطرح شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری نگاه درون زا به توانمندی‌های داخل در جای جای اقتصاد کشور شکل گرفته است خاطر نشان کرد:‌امروز در بخش قابل ملاحظه‌ای از تولید ، به هیچ وجه نیازمند فضای بیرونی نیستیم.

وی با تاکید بر این که تاثیر خروج آمریکا از برجام بر صنعت را به صورت صد در صدی رد نمی‌کنم اظهار کرد: حتما اگر آمریکایی‌ها فشار آوردند در برخی شاخه‌های صنعتی که تبادلاتی با دنیا داریم ممکن است با مقداری نقص مواجه شویم اما اقتصاد ایران و توانایی‌های اقتصادی و صنعتی کشور آنقدر وسیع و متنوع است که کشور با این توپ و تشرهای تو خالی به هیچ وجه ضربه‌ای به آن وارد نمی‌شود.

وزیر صنعت همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد افزایش قیمت خودرو گفت: فقط خودروسازان داخلی مجاز به افزایش قیمت تا مرز تورم انتظاری یعنی ۹.۶ درصد با رعایت ضوابط سازمان حمایت هستند.

وی تاکید کرد: اگر تخلفی در این مورد توسط نمایندگان مجاز شرکت‌های خودروسازان مهم گزارش شود، سازمان های نظارتی برخورد جدی خواهد کرد.

شریعتداری درباره تمایل قطعه سازان به افزایش 30 درصدی قیمت تمام شده در تولیدات خود اظهار کرد: به دلیل افزایش جهانی قیمت فولاد و تبعیت قیمت داخل از آن و همچنین افزایش قیمت محصولات پتروشیمی در بورس و آلومینیوم، قیمت تمام شده برخی از مواد مصرفی در تولید و ساخت قطعات داخلی افزایش یافته است.

وزیر صنعت در پایان با تاکید بر اینکه باید به قدرت خرید مردم نیز توجه داشت، خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم خودروسازان سود خود را با افزایش بهره وری تامین کنند و با حمایت بیشتر از نوسازی صنعتی، قیمت تمام شده تولید در فعالیت های قطعه سازی به حداقل برسد.

گرانی کاغذ زمینه ساز ورود به دنیای اینترنتی شد

گریز روزنامه ها به دامن فضای مجازی

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 06:16

به گزارش چاپ ونشر ب نقل از ابتکار، این روزها با افزایش قیمت کاغذ و کم‌شدن مخاطب روزنامه‌های کاغذی به نظر می‌رسد که دیگر تنها راه برای ادامه حیات روزنامه‌ها، روی آوردن به انتشار نسخه اینترنتی باشد. اما روزنامه اینترنتی به چه زیرساخت‌هایی نیاز دارد؟

زیرساخت هایی که نداریم

هر روز خبری از گران شدن کاغذ یا مشکلات گمرکی به گوش می‌رسد و روزنامه‌ها و مجلات یکی پس از دیگری عطای چاپ روی کاغذ را به لقایش می‌بخشند و تصمیم‌ می‌گیرند که از این به بعد تنها روی بستر وب مطالب‌شان را منتشر کنند. اما تصمیم گرفتن تنها برای موفقیت یک نشریه اینترنتی کافی نیست و زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متفاوتی برای مورد توجه قرار گرفتن یک روزنامه در اینترنت نیاز است. حوریه دهقان‌شاد، استاد ارتباطات درباره این زیرساخت‌ها به می‌گوید: طبیعی است که روزنامه‌های اینترنتی در درجه اول به اینترنت پرسرعت و باندهای وسیع‌تر نیاز دارند که ما در این زمینه با مشکل روبه‌رو هستیم. به دلیل همین سرعت پایین، دسترسی مردم به روزنامه‌های اینترنتی سخت‌ است. اما از لحاظ ساختاری نیازمند این هستیم که افراد مشغول به کار در این روزنامه‌ها همیشه در دسترس باشند چون خبرها در روزنامه‌های اینترنتی مدام در حال تغییر هستند و اخبارشان با واکنش‌های سریع مخاطبان روبه‌رو می‌شود و به همین دلیل به صورت پیوسته نیاز دارند که خبرهای تکمیلی بنویسند یا تیترها را عوض کنند و ... روزنامه‌نگارانی باید در روزنامه‌های مجازی مشغول به کار شوند که توانایی چنین اقداماتی را داشته باشند، وگرنه روزنامه اینترنتی همان روزنامه کاغذی است که فقط شکلش تغییر کرده و ممکن است به زودی رو به نابودی و زوال برود. این استاد ارتباطات ادامه می‌دهد: در همه جای دنیای روزنامه‌های اینترنتی روزنامه‌هایی هستند که دائم در حال آپدیت شدن هستند. بنابراین روزنامه‌ها باید از لحاظ منابع انسانی تامین باشند تا بتوانند در بازار رقابت باقی بمانند.

شاید در این بین این سوال مطرح شود که با وجود خبرگزاری‌هایی که گزارش‌های تحلیلی هم منتشر می‌کنند دیگر چه نیازی به روزنامه‌های اینترنتی وجود دارد؟ دهقان‌شاد در رابطه با تفاوت روزنامه اینترنتی و خبرگزاری می‌گوید: ایراد گرفتن به انتشار روزنامه اینترنتی در زمان وجود خبرگزاری شبیه این است که بگوییم زمانی که دو روزنامه منتشر می‌شود چه نیازی به روزنامه سوم است. اما سیاست‌های این روزنامه‌ها با هم تفاوت دارند، همان‌طور که سیاست‌های روزنامه اینترنتی و خبرگزاری با هم متفاوت است.

او ادامه می‌دهد: مخاطب به دلایلی روزنامه یا خبرگزاری خاصی را انتخاب می‌کند. ممکن است این دلیل معطوف به ایدئولوژی و نگاه آن روزنامه به مسائل باشد. بنابراین مخاطبان بنابر تفاوت و شباهت نگاه رسانه‌ها به مسائل آنها را برای اطلاع از اخبار و خواندن گزارش‌های تحلیلی انتخاب می‌کنند. هر رسانه چارچوب‌های خاصی برای خودش دارد که باعث می‌شود مخاطبان را به سمت خودشان جلب کنند. روزنامه‌ها البته عمیق‌تر به مسائل می‌پردازند، گزارش‌های تحلیلی‌تر و یادداشت‌های عمیق بیشتر در روزنامه‌ها دیده می‌شود.

سرعت در روزنامه اینترنتی حرف اول را می‌زند

آیا خبرنگاران روزنامه‌های کاغذی و مجازی با هم تفاوت دارند؟ دهقان‌شاد می‌گوید: به جز آنلاین بودن و همیشه در دسترس بودن خبرنگار، توانایی و نوع نگارش خبرنگار در فضای مجازی بسیار مهم است. به دانشجویان علوم ارتباطات و رسانه در دانشگاه‌ها آموزش‌هایی داده می‌شود که خیلی سریع‌تر بتوانند تولید خبر کنند و یا گزارش‌های مورد نیاز را تهیه کنند. اگر هم در دانشگاه‌ها این آموزش‌ها به آنها داده نشده است، این افراد باید بتوانند بنابر تجربه به این مهارت دست پیدا کنند. سرعت خبرنگار به دلیل حجم وسیعی از مخاطبانی که تحت پوشش قرار می‌گیرند باید بیشتر از پیش باشد. موقعیت خبرنگاران و وظیفه آنها در روزنامه‌های اینترنتی به مراتب حساس‌تر از روزنامه‌های کاغذی است.

تغییر رده سنی مخاطبان

اینترنتی شدن روزنامه‌ها چه تاثیری بر نوع مخاطبان این رسانه‌ها می‌گذارد؟ آیا تغییری در گروه سنی مخاطبان حاصل می‌شود؟ آیا روزنامه‌ها باید سبک و سیاق کاری خود را در روزنامه‌های اینترنتی تغییر دهند؟ دهقان‌شاد می‌گوید: رنج سنی مخاطبان نشریات اینترنتی به شدت پایین خواهد آمد. حتی ممکن است رسانه‌ها مخاطبان میانسال به بالای خود را از دست بدهند و دیگر مانند گذشته این رده سنی جزو مخاطبان نباشند و در عوض رده سنی وجوان و جوان جایگزین میانسالان شوند. طبیعی است که برای این مخاطبان نوع مطالب دیگری اهمیت دارد. با تغییر گروه سنی مخاطبان، باید به خواسته‌های آنان توجه کرد. جوانان به صورت مولتی مدیا به همه چیز نگاه می‌کند یعنی اگر خبری را پیگیری می‌کند، هم به دنبال متن گزارش است و هم تصویر. او می‌خواهد خبر را به صورت صوتی و تصویری دنبال کنند، یادداشت بخوانند و .... امروز نسل جوان و نوجوان دیگر چندان دنبال خواندن نیستند و روزنامه‌های اینترنتی با داشتن توانایی در ارائه خبر به صورت صوتی و تصویری می‌توانند حاشیه‌های اخبار را کاملا پوشش دهند و به این روش جوانان را جذب مسائل و اتفاقات روز بکنند.

آگاهی؛ راه پیشرفت جامعه

این استاد ارتباطات در رابطه با آگاهی پیدا کردن جوانان با روزنامه‌های اینترنتی و به دنبال آن پیشرفت جامعه می‌گوید: این موضوع بستگی به نگاه حاکم در جامعه دارد. گاهی ممکن است جامعه تمایلی به آگاهی هرچه بیشتر جوانان نداشته باشد. اما از سوی دیگر زمانی که سیاست‌ آگاهی‌بخشی جوانان در جامعه‌ای وجود داشته باشد، هرچه جامعه نسبت به مسئولیت‌ها و حقوق خود آگاهی بیشتری داشته باشد، آن جامعه رو به پیشرفت می‌روند. کشورهای بسیار کوچکی که امروز جزو کشورهای پیشرفته هستند، شاید بسیاری از ویژگی‌ها و توانایی‌های کشور ما را نداشته باشند اما به دلیل وجود شهروندان متعهد و مسئول پیشرفت کرده‌اند چون نسبت به اتفاقاتی که در اطراف‌شان رخ می‌دهد احساس مسئولیت می‌کنند و نگاه بی‌تفاوتی به مسائل جامعه ندارند و مشرکت اجتماعی بالاتری دارند. طبیعی است که هر چه شهروندان آگاه تر باشند، جامعه بیشتر به سمت پیشرفت و توسعه گام برمی‌دارد.

گفت‎وگو با بهمن پورمند عضو هیئت‎مدیره‎ی اتحادیه‎ی چاپخانه‎داران و مدیر چاپخانه‎ی نیما

مرد همیشه در صحنه‏ی ‏چاپ

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 06:09

گاهی تقدیر اتفاقی، مسیری را پیش رویت باز میکند که برای آن ساخته شدهای و رسالت توست. آن وقت است که استعداد خدادادی تو کشف میشود و موفقیت را تجربه میکنی اما نکته این است که تلاش تو در این ورطه چه جایگاهی دارد. آیا به موفقیت نسبی رضا می‏شوی یا اینکه سعی میکنی خوب را به عالی تبدیل کنی؟

چهرهی ماندگار این شمارهی چاپ و نشر مردی است که چاپ درِ خانهاش را زده و او نیز سرنوشتش را پذیرفته اما به کم قانع نشده، و برای پرورش دادن به استعدادش سالها تلاش کرده و تن به سفر سپرده است. بهمن پورمند مرد نام آشنایی است که علاوه بر فعالیت مستمر در عرصهی چاپ کشور، بیش از دو دهه را در شرکت تعاونی و اتحادیهی چاپخانهداران تهران حضور داشته و همواره نقش پر رنگ خود در اعتلای این صنعت را حفظ کرده است. روایت پر فراز و نشیب سالها فرزندِ خلف خانوادهی چاپ بودن را از زبان راوی خوش سخن ما بخوانید. بهمن پورمند متولد ۱۳۲۳ اصالتاً شهمیرزادی است ولی در شهر تهران بزرگ شده است.

آشنایی با چاپ

در حدود 14 سال داشتم که در یک مهمانی از قضا با رئیس کارخانهی ویتانا (آقای تهرانچی) که یکی از کارخانههای خیلی معروف در زمان خود بود ملاقات کردم، با هم صحبت کردیم و به من پیشنهاد دادند که تابستانها در چاپخانهای که کارهای چاپی محصولات کارخانهی ویتانا را چاپ میکرد، کار کنم. من را به «چاپ اطلس» که از قدیمیترین و معروف‏ترین چاپخانههای آن زمان در تهران بود معرفی کردند و من از همان موقع تا کنون در حوزهی صنعت چاپ فعالیت دارم.

سال‏های دور

یکی دو سالی تابستان ها در «چاپ اطلس» به کار حروفچینی پرداختم و این کار و محیط چاپخانه بسیار برایم خوشایند آمد، بعد از اتمام درسم به صورت دائمی، تقریبا چهار سال به کار در چاپخانهی «اطلس» ادامه دادم. بعد از حروفچینی به کار صحافی پرداختم و بعد از آن با ماشین چاپ دو ورقی هایدلبرگ لترپرس کار کردم، آن زمان ماشینهای افست بسیار کم بود.

دوران تحصلات ابتدایی را در تهران گذراندم، سپس در حین کار در چاپخانه در مدارس شبانه تا دوره‎ی سیکل درس خواندم ولی پس از آن نتوانستم ادامهی تحصیل بدهم.

بعد از «چاپ اطلس» به چاپخانهی «دنیای چاپ» رفتم، «دنیای چاپ» تازه یک دستگاه افست دو ورقی خریداری کرده بود و من روی آن ماشین شروع به کار کردم. حدود سه تا چهار سال نیز در آنجا به کار ادامه دادم و سپس به چاپخانهی «گوتنبرگ» چاپخانه‏ای بسیار مهم و خوش‎‎نام رفتم. البته باید متذکر شوم که مدیریت تمام چاپخانههایی که بیان کردم بر عهدهی آقای امیر کمالی بود.

چاپخانهی «گوتنبرگ»

 در آنجا با همکاران خوبی مانند آقایان محمد بلالی و نقاش که متاسفانه هر دو نفرشان فوت کرده‌اند (روحشان قرین رحمت الهی باشد)، آقای علی بلالی و دیگر دوستان کار می‌کردیم.  چاپخانهی «گوتنبرگ» بسیار مجهز بود ماشین چاپهای افست بزرگ و کوچک در سایزهای مختلف وجود داشت. چند سالی در آن چاپخانه مشغول بودم.

آقای پرویز کمالی، برادر آقای امیر کمالیفرد بسیار محترم و با وجدان کاری بالا و بسیار فهیم بودند. ایشان به من در چاپخانهی «گوتنبرگ» خیلی کمک کردند و من او را الگوی خود قرار دادم. در کارها از ایشان بسیار کمک می‌گرفتم و در پیشرفت کارهایم همیشه مدیون آن بزرگوار هستم.

 

شراکت در «چاپ حافظ»

 در سال ۱۳۴۹ بعد از اینکه از چاپخانهی «گوتنبرگ» ترک نمودم، به همراه آقای خسرو بشارت، روانشاد فریدون مشیری (شاعر معروف) و آقای مهدی بهمنی شراکتی چاپخانهای را با نام «چاپ حافظ» تأسیس کردیم. بعد از چهار سال همکاری در «چاپ حافظ»، تصمیم گرفتم سهم خودم را از چاپخانه واگذار کنم و برای تکمیل دانش فرآیند کار چاپ به آلمان رفتم.

عزیمت به آلمان

 مدت ۵ سال دوره‌های پیش از چاپ و چاپ را در آلمان گذراندم و در کارخانهی رولند و چاپخانههای مختلف مشغول به کار بودم، بعد از گذران این دورهها و آموختن مسائل چاپ با دریافت دیپلم چاپ به ایران برگشتم.

مردم کشور آلمان بسیار سختکوش هستند و از وجدان کاری بالایی برخوردارند و با تمام جدیت به کار میپردازند و دروغ نمیگویند. علاوه بر اینکه در کار و زندگیام آقای کمالی الگوی من بودند در آلمان یاد گرفتم و دیدم لزومی ندارد کسی بالای سر کارگر، مسئول و یا اپراتور ماشین چاپ باشد تا کارش را به خوبی انجام دهد، همه وظیفهیشان را به خوبی می‌دانند و به خوبی کارشان را انجام میدهند. من آن زمان به این مسائل بسیار دقت کردم و خواستم مانند آنها کار کنم و در کارهایم موفق باشم. در درس، اپراتوری، کار و زندگی‏ام همه‎ی دیدههایم را به کار بستم.

مردم شرطی شدهاند و بدون فکر در زمان انتخاب یک کالای ایرانی در مقابل همتای آلمانی همان کالا، قطعا کالای آلمانی را انتخاب میکنند. کالای آلمانی برابر با بهترین کالا است به همین دلیل بدون هیچ فکری انتخاب میشود و این بزرگترین سرمایهی کشور آلمان است.

در آلمان افراد زیادی بودند که به من پیشنهاد کار دادند، موردی بود که من افسوس میخورم که چرا پیشنهاد کار را نپذیرفتم. آقای ماهری نامی بود که بعد از جنگ جهانی دوم به آلمان عزیمت کرده بود و چاپخانهای با ماشینهای افست رولند زنجیری داشت و کارهای بینظیری را چاپ میکرد. همیشه می گفت: «کار کردن با ماشین‏های چاپ افست به قدری راحت است که میتوان جلوی ماشین خوابید». بس که کارش عالی بود، حتی آلمانیها هم به کار او حسادت میکردند و غبطه میخوردند. چاپخانه برای خودش بود و به من پیشنهاد داد که با هم کار کنیم، حتی به من قول داد که از چاپخانه سهمی به من بدهد و مسائل اقامت من را در کشور آلمان درست کند ولی من قبول نکردم. متاسفانه شرقیها، برخلاف غربی‌ها که واقعگرا هستند، احساسات برشان غلبه میکند. احساسگرایی باعث شد من به خاطر مادر و خواهرم به ایران برگردم ولی الان که فکر می‌کنم هر کس باید مسئول زندگی خودش باشد و زندگی دلخواهش را بسازد. متاسفانه در ایران بیشتر احساسی برخورد می‌شود.

در کشور آلمان اگر دولت مالیات بر ارزش افزوده یا مالیاتی را برای چاپخانهای در نظر گیرد آنها با میل و رغبت پرداخت می‌کنند و اگر از بومییان کشور آلمان کسی خلافی انجام دهد، بلافاصله تخلف را اطلاع می‌دهند زیرا می‌خواهند کارشان سالم باشد. همهی مردم کشور آلمان علاقهمند به کمک به دولت هستند و دولت نیز همواره همراهشان است، یک فرد از بدو تولد تا زمان فرا رسیدن مرگش تامین است و بزرگترین نعمت برایش این است که بدون استرس و مشکلات بدون اینکه پس اندازی داشته باشد، زندگی میگذراند. بزرگترین خواستهی یک فرد هم امنیت کاری، تامین آینده و ثبات زندگی است.

زمانی که از سفر آلمان بازگشتم توشهای از آموختههای مثبت زیادی را به همراه داشتم و یاد گرفتم که هر چیزی جای خود را دارد و نباید مسائل را با هم مخلوط کرد. باید تفریح، مسافرت و کار هر کدام سر جای خود باشد. یکی دیگر از مواردی که از مردم آلمان یاد گرفتم این بود که در کل به سیاست کاری ندارند و به آرامی زندگی می‌کنند.

چاپخانهای مستقل

بعد از بازگشت از سفر آلمان به همراه آقای مهرنواز چاپخانهای را از سناتور مسعودی در ابتدای خیابان ظهیرالاسلام اجاره کردیم. اسم آن چاپخانه مسعودسعد بود که بعدها پاساژ شقایق فعلی، جای آن چاپخانه ساخته شد. با خرید یک ماشین افست دو ورقی SM شروع به کار کردیم. بعد از گذشت چهار سال در سال 1356 تصمیم گرفتم به صورت مجزا کار کنم و بهصورت مستقل چاپخانهای را به نام «چاپ نیما» واقع در خیابان سعدی شمالی، خیابان هدایت تاسیس کردم. دو ماشین دو رنگ داشتم و کارهای نفیس و بسیار خوبی را چاپ میکردم. انجام کارهای چاپی نفیس آن زمان با ماشینهای مکانیکی بسیار سخت بود ولی با این حال مشتریان خیلی زیاد بودند و من برای اینکه بتوانم کارهای مشتریان را چاپ کنم از یک یا دو ماه قبل وقت میدادم.

آن زمان هم کار زیاد بود و هم چاپخانههایی که توانایی اجرای کار خاص را داشته باشد خیلی کم بودند، البته تواناییهای «چاپ نیما» باعث شده بود که مشتریان هر چه بیشتر علاقمند شوند که کارهایشان را در چاپخانهی نیما انجام دهند. بعد از گذشت حدود چهل سال از آن زمان هم اکنون وضعیت کار چاپ به جای اینکه بهتر شود بدتر شده است. قیمتی که من آن زمان میگرفتم بعد از گذشت این مدت با قیمت حاضر برابری می‌کند و وضعیت بسیار بد شده است.

بعد از حدود ۳۴ سال کار کردن در خیابان هدایت به فکر افتادم تا فضای بزرگتری را برای چاپخانه تهیه کنم به همین دلیل در خیابان ۱۷ شهریور جنوبی سالنی را تهیه کردم و یک ماشین چاپ دو ورقی پنج رنگ _74_SM را خریداری کردم و الان نیز در همانجا مشغول به کار هستم.

وجدان کاری

 در مدت زمانی که در صنعت چاپ فعالیت دارم همیشه سعی کردهام وجدان کاری را در نظر بگیرم، به مشتری بسیار احترام بگذارم و تا جایی که در توانم هست کارهای خوبی را به مشتری تحویل بدهم. تاکنون کارهای نفیس زیادی را انجام داده‌ام. یک دوره کتاب سجدهی صاحبنظران که بنده چاپ کرده‎ام جزو آثار برتر انتخاب شد.

 الان کار کردن با تکنولوژیهای جدید چاپ واقعا راحت شده است، مشکلات و درگیریهایی که در زمان کار کردن با ماشینهای مکانیکی وجود داشت، اکنون وجود ندارد و ماشینهای چاپ مانند کلاویه پیانو دارای میز کنترل هستند و همهی امکانات از هر نظر قابل کنترل است. ولی با تمام این پیشرفت‎ها باعث تاسف است که به جای اینکه کار چاپ رونق بیشتری بگیرد و بهتر شود، خیلی بدتر شده است و خانوادهی چاپ، نشر و بستهبندی در تنگنا قرار گرفته‎اند، امیدواریم به زودی شاهد بهبود وضعیت این صنف و صنعت باشیم.

همکاری با اتحادیه

در حدود 20 سال گذشته عضو هیئت مدیرهی شرکت تعاونی چاپخانهداران بودم که با شرکت تعاونی چاپخانهداران تهران برای تست مرکب، کاغذ، الکل ایزوپروپیل و محصولاتی که شرکت تعاونی باید خریداری میکرد، همکاری داشتم، بدین گونه که کاغذها و یا مرکبهایی را که گزینههای خرید شرکت تعاونی بودند از نظر کیفیت کار، درجهی نوری، شفافیت و ماندگاری امتحان و نتیجه را به شرکت تعاونی اعلام میکردم و نیز 12 سال است که به صورت مداوم در اتحادیه و شرکت تعاونی فعالیت دارم.

یک دوره عضو هیئتمدیرهی شرکت تعاونی چاپخانهداران تهران، یک دوره رئیس هیئتمدیرهی شرکت تعاونی، دو دوره عضو هیئتمدیرهی اتحادیهی چاپخانهداران، دو دوره عضو کمیسیون فنی و حل اختلاف اتحادیه، یک سال رئیس هیئتمدیره اتحادیهی چاپخانهداران بودم و هم اکنون نیز نایبرئیس اول اتحادیه چاپخانهداران تهران هستم. دو دوره داور جشنواره ملی صنعت چاپ بودم و یک دوره نیز از طرف آقای اسماعیلی معاون وزیر به عنوان سرگروه داوران جشنواره انتخاب شدم.

زندگی خانوادگی

سال ۱۳۴۸ ازدواج کردم و چهار فرزند دختر دارم، دو دخترم ازدواج کردهاند و به همراه همسرانشان در خارج از کشور زندگی میکنند و دو دختر دیگرم نیز در ایران هستند و سال آخر دانشگاه را میگذرانند. فرزندانم گاهی در کار به من کمک میکنند ولی مستقیما به کار چاپ علاقمند نیستند چون کار در چاپخانه شغلی مردانه و فیزیکی است. تنها کار کردن در بخش لیتوگرافی، بخش طراحی و گرافیکی میتواند برای خانمها مناسب باشد که من امیدوارم بتوانم یکی از دخترانم را در این بخش همراه خود کنم تا با من همکاری کند.

من به مسائل مالی خانه توجه خاصی نداشتم و با درآمدی که داشتم زندگی را می‌گذراندم ولی همسرم با برنامه‌ریزیهای خوب و بهجا همیشه کمک حال من بوده و هست و برای خرید منزل و دیگر مسائل هم کمکم می‎کند و هم راهنمایی‌های خوبی دارد. همیشه نظرات و ایدههای خیلی خوبی دارد که من بعدها متوجه میشوم که چقدر با ارزش است. جا دارد در اینجا از همراهی و حضور دلگرم کنندهاش تشکر کنم.

 خاطرهی خوش

خاطرهی خوش در محیط کار بسیار زیاد است ولی اکثر آنها به زمان قبل از انقلاب برمی‌گردد. در زمان حال خاطرهی خاصی در ذهنم ندارم. خوشترین خاطرات برای من در زمانی است که در «چاپ گوتنبرگ» کار می‌کردم. اتفاقات بسیار خوب و شیرینی برایمان رقم میخورد و با دوستان بسیار خوبی همراه بودم. آن دوران برای من بهترین زمان بود که خیلی خوب و خوش بودیم.

خاطرهی تلخ

متاسفانه در «چاپ نیما» یکی از کارگران من که شب کار می‌کرد دستش لای نورد رفت و دو انگشتش قطع شد. من خیلی ناراحت شدم. وی را به بیمارستان بردم و پیگیر کارهایش بودم تا پزشکان توانستند یکی از انگشتانش را پیوند بزنند ولی متاسفانه یک انگشتش را از دست داد، وقتی پیوند انگشت دیگر نتیجه نداد، تلاش کردم تا انگشت مصنوعی برای او تهیه کنم. این اتفاق بدترین خاطرهای است که برای من باقی مانده است.

پله پله تا موفقیت

 من به عنوان کسی که سالیان سال است در این صنعت مویی سپید کردهام به جوانان توصیه میکنم که پلههای پیشرفت را یکی یکی بالا بروند و به دنبال این نباشند که یک شبه ره صدساله را بپیمایند. متاسفانه در کشور ما با جوی که حاکم شده است تمام جوانان می‌خواهند با سرعت به آخرین پله برسند و این اصلاً منطقی و علمی نیست و جوانان با این روند به یکباره سقوط میکنند. من اعتقاد دارم جوانان با کار و کوشش به همه چیز خواهند رسید. یک جوان باید زحمت بکشد و کار کند تا نتیجهی کارش را ببیند.

من همیشه به تمام کارگران چاپخانه گفته‏ام و میگویم که وجدان کاری یکی از اصلیترینها است و اگر هر کس وجدان کاری داشته باشد در اولین فرصت موفق می‌شود. من دوست دارم جوانان امیدوار باشند و تمام تلاششان را در کار بکنند و فکر نکنند که اگر فردی از پول و موقعیت مناسبی برخوردار است، یک شبه به آن رسیده، سال‏ها برای رسیدن به آن موقعیت تلاش کرده و زحمت کشیده است. متاسفانه ارزشها کمرنگ شده‎اند و این برای ملیت و فرهنگ کشور خیلی بد است.

سخن آخر

یکی از راههایی که میتواند انسان را از استرس، شلوغی فکر و دلواپسی آزاد کند، یادداشت کردن کارهای روز آینده است. این کار باعث می شود تا صبح اول وقت با نگاهی اجمالی یادمان بیاید چه کاری را باید در طول روز انجام دهیم. با این روش میتوان بدون فراموش کردن به تمام کارها رسیدگی کرد، این روش باعث راحتی کارها و استمرار آن سبب پیشرفت می شود؛ من همیشه این کار را انجام دادهام.

من 15 سال با دکتر خواجه نوری، بنیانگذار روانشناسی ایران، همکاری داشتم و کتابهای او را چاپ میکردم. ایشان مرد بسیار وارسته‏ای بودند که به بسیاری از خانوادههای بیبضاعت و دچار مشکل کمک می کردند. من در زندگی و کارهای اجتماعی وی را سرلوحهی خود قرار دادم و از ایشان موارد بسیاری یاد گرفتم.

در انتها از شما و مسئولان نشریه‌ی چاپ و نشر کمال تشکر را دارم که در تعالی این صنف همواره کوشیده‌اید. شما افرادی را که برای زنده ماندن صنعت چاپ عمری را گذراندهاند معرفی میکنید و یادبودی از آنها به جا میگذارید. انشاءالله در کارهایتان موفق باشید.

 

بررسی وضعیت سررسید در سالی که گذشت

ریسک بزرگ تولید سررسید در سال 97

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 06:07

«تقاضای مشتریان از لحاظ کیفی و کمی از اولویتهای هر تولیدکننده‏ای است ولی متاسفانه نوسان قیمت در کیفیت و کمیت تولیدات سررسید تاثیرگذار بوده است». بخشی از صحبت‎های مدیرعامل «چاپ، نشر و تبلیغات شاملو» است که به بررسی وضعیت تولید سررسید در سال گذشته و سال جدید میپردازد، در ادامه مشروح آن را میخوانید.

سعید شاملو، مدیرعامل «چاپ، نشر و تبلیغات شاملو» وضعیت تولید سررسید را در سالی که گذشت جالب ندانست و گفت: با توجه به نوسانات موجود در بازار و بیثباتی در قیمتها وضعیت هم برای تولیدکنندگان و هم برای مصرفکنندگان سررسید جالب نبود. با توجه به اقتصاد بیمار، تولیدکنندگان نتوانستند به اهداف از پیش تعیینشدهی خود برسند، همچنین به طبع آن مصرفکنندگان نیز نتوانستند به محصول با قیمت مناسب دست یابند.

 وی افزود: سال گذشته با اینکه انتظار داشتیم که به 100 درصد اهدافمان برسیم ولی متاسفانه با توجه به نوسانات بازار تنها 60 درصد آنها محقق شد.

شاملو اهداف هر شرکتی را در ابتدا گسترش فروش و راضی نگه داشتن مشتریانش دانست و تاکید کرد: برآورده کردن تقاضای مشتریان از لحاظ کیفی و کمی در اولویتهای هر مجموعهای است ولی متاسفانه نوسان قیمت در کیفیت و کمیت تولیدات سررسید تاثیرگذار بوده است. به همین دلیل تولیدی که باید و شاید انجام نشد و گاهی اوقات به خاطر این نوسانات، کاغذ با کیفیت مدنظر موجود نبود. در کل تولید سررسید در سال گذشته راضیکننده نبود.

مدیرعامل چاپ، نشر و تبلیغات شاملو وضعیت تولید سالنامه و سررسید را در سال 97 وخیمتر از گذشته دانست و در ادامه تصریح کرد: مواد اولیهی تولید سررسید وارداتی هستند و دولت برای تهیهی ملزومات سررسید و هدایای تبلیغاتی ارز دولتی اختصاص نمیدهد و تولیدکنندگان مجبور هستند ارز مورد نیازشان را از بازار آزاد تهیه کنند و این مسئله صدمهی بسیار زیادی را به بازار تولید سررسید میزند. برای خروج از این بحران مجموعهی ما در نظر دارد که برای سال آینده تولیداتش را محدودتر کند. باید با احتیاط بیشتر قدم برداریم و محتاطتر باشیم تا از این نوسانات رد شویم.

شاملو به عنوان یک تولیدکننده از دولت انتظار دارد که حداقل شرایط واردات مواد اولیه را فراهم کند و در ادامه میگوید: نباید برای حمایت از کالای ایرانی تنها شعار دهیم. حمایت از کالای ایرانی وقتی محقق میشود که تولیدکننده بتواند به راحتی کالا را تولید کند و در اختیار مشتری قرار دهد و این امر پیشزمینهی اقتصادی و سهولت در واردات مواد اولیه را میطلبد. برای تولید‏کننده باید شرایط مساعدی فراهم شود تا بتواند محصولات خود را با قیمت پایین تولید کند وگرنه محصولات تولید شده با وضعیت موجود در بازار، صعود نرخ دلار و تورم 100 درصدی به دست مشتری میرسند و قطعا مشتری ناراضی خواهد بود و به هیچ عنوان از کالای تولید ایران حمایت نخواهد کرد.

وی در انتها درباره‏ی تولید کاغذ در داخل کشور بیان میکند: به نظر من کاغذ تولید ایران وجود ندارد. هم اکنون کارخانه‏ای که به تولید کاغذ بپردازد؛ وجود ندارد. صد درصد مواد اولیهای که در این صنف استفاده میشوند وارداتی هستند. ولی این دلیل نمیشود که بگوییم این محصول یک کالای ایرانی محسوب نمیشود. بالاخره هر کالایی برای تولید به مواد اولیه‏ای احتیاج دارد. ممکن است این مواد در ایران تولید شوند و ممکن است از خارج کشور تامین شوند. متاسفانه دولت در این زمینه بیشتر شعار داده است و هنوز نتوانسته بازار را کنترل کند. برای تولیدکنندگان نیز ارزی را برای تهیهی مواد مصرفی اولیه فراهم نکرده است. هم اکنون تمام تولیدکنندگان سردرگم هستند و کسی ریسک برنامهریزی گسترده برای تولید در سال 97 را نمیپذیرد.

 

صفحه1 از457