بازدید حجاج آمریکای لاتین از مرکز چاپ قرآن مدینه

گروهی از حجاج آمریکای لاتین با حضور در مرکز چاپ و نشر قرآن «ملک فهد» مدینه منوره، با مراحل چاپ کلام وحی در این مرکز آشنا شدند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از روزنامه اینترنتی «سبق»؛ این گروه با حضور در مجمع چاپ قرآن «ملک فهد» در مدینه منوره، از نزدیک در جریان مراحل چاپ قرآن و آماده‌سازی این کتاب مقدس به زبان‌های مختلف و همچنین، مراحل توزیع آن در کشورهای مختلف جهان قرار گرفتند.

 بازدید این گروه ۱۰۰ نفره از حجاج کشورهای حوزه آمریکای لاتین که از کشورهای برزیل، مکزیک، ونزوئلا، پرو و کلمبیا بودند، با هماهنگی انجمن جهانی جوانان مسلمان صورت گرفت.

 زیارت مسجدالنبی و مسجد قبا در مدینه، بازدید از آثار تاریخی و نمایشگاه‌های فرهنگی مکه و مدینه از جمله نمایشگاه‌ پرده کعبه، نمایشگاه بازسازی حرمین شریفین، نمایشگاه بازسازی مسجدالنبی(ص)، مرکز چاپ و نشر قرآن «ملک فهد»، نمایشگاه قرآن مدینه و کوه احد از دیگر برنامه‌های اجراشده برای حجاج آمریکای لاتین بوده است.

 همچنین این گروه از زائران بیت‌الله الحرام در جلسات سخنرانی‌ شماری از علما و مبلغان برجسته درباره مناسک حج و اهداف این سفر معنوی و نقش آن در وحدت مسلمانان شرکت می‌کنند.

منبع: ایکنا

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)