عبدالناصر همتی:

ایران در زمینه فناوری بانکی و چاپ اسکناس خودکفا و پیشرو است

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه ایران در زمینه فناوری بانکی و چاپ اسکناس خودکفا و پیشرو است، گفت: در این زمینه ایران آمادگی دارد به سوریه ازلحاظ کارشناسی و انتقال تجربیات کمک کند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری موج، عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی در دیدار با رئیس‌کل بانک مرکزی سوریه درباره توسعه روابط کارگزاری شبکه بانکی ایران و سوریه گفت: این اقدام، گام لازم برای تسهیل امور بانکی صادرکنندگان و پیمانکاران ایرانی در کشور سوریه است.

همتی با تأکید بر اینکه ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در زمینه فناوری اطلاعات در اختیار شبکه بانکی سوریه قرار دهد گفت: امیدواریم با توسعه روابط بانکی ۲ کشور بتوانیم فضای مناسبی برای فعالان اقتصادی ۲ کشور ایجاد و با این امر تجارت خارجی ۲ کشور رونق گیرد.

 

تولید در ایران مسیر رونق را در پیش گرفته است

رئیس شورای پول و اعتبار در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تولید در ایران پرداخت و گفت: هم اکنون تولید در ایران مسیر رونق را در پیش گرفته و در کنار آن نیز آمارها حاکی از رشد صادرات غیر نفتی است. باید اقدامات ۲ جانبه بانکی را اجرایی و عملیاتی کنیم.

همتی با بیان اینکه ایران در زمینه فناوری بانکی و چاپ اسکناس خودکفا و پیشرو است، گفت: در این زمینه ایران آمادگی دارد به سوریه ازلحاظ کارشناسی و انتقال تجربیات کمک کند، ضمن اینکه در بخش فناوری اطلاعات با توجه به پیشرفت های قابل توجه ایران این ظرفیت وجود دارد که سیستم نظام های پرداخت سوریه با کمک ایران راه‌اندازی و تقویت شود.

 

رئیس‌کل بانک مرکزی سوریه: سوریه بسیار مشتاق است با بانک های ایرانی همکاری کند

در این دیدار همچنین رئیس‌کل بانک مرکزی سوریه با تأکید بر اینکه سوریه بسیار مشتاق است با بانک های ایرانی همکاری کند، گفت: با گشایش حساب های بانکی ۲ طرفه اطمینان بیشتری برای فعالان اقتصادی ایجاد خواهد شد ضمن اینکه ایده تشکیل یک کمیته مشترک بانکی برای پیگیری موارد توافقی سودمند است.

رئیس‌کل بانک مرکزی سوریه در خصوص همکاری در زمینه فناوری با بانک های ایرانی، گفت: مشتاق هستیم در این زمینه از تجربیات کشور شما استفاده کنیم.

او بیان کرد: همچنین در زمینه صنعت چاپ اسکناس با توجه به توانمندی های ایران مایل هستیم با اعزام گروه کارشناسی سوریه به ایران از نزدیک با ظرفیت های ایران در این حوزه آشنا شوند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)