مفاهیم رنگ‌های پس‌زمینه در ایمیل‌ها

 

به گزارش چاپ و نشر؛ استفاده از رنگ در نامه مستقیم بسیار مهم است. رنگ‌های مناسب می‌توانند نرخ پاسخگویی شما را افزایش دهند. چرا رنگ نامه مستقیم بسیار مهم است؟ این یک ابزار ارتباطی قدرتمند است زیرا رنگ احساسات را در ما القا می‌کند و احساسات را به آتش می‌کشد. در نامه پستی مستقیم، ما می‌خواهیم از مجموعه‌ای مناسب از رنگ‌ها برای پاسخ دادن به نامه‌های دریافتی استفاده کنیم. فرقی نمی‌کند که نامه ارسالی شما در یک پاکت نامه، کارت‌پستال یا یک پست الکترونیکی برای ارسال به دیگران باشد. چرا که تمام قطعات پستی مستقیم تحت تأثیر گزینه‌های رنگ قرار می‌گیرند. رنگ صفحه نامه چیزی است که مردم ابتدا متوجه آن می‌شوند. حتی قبل از آنکه به سراغ مضمون نامه بروند، رنگ صفحه نامه توجه اشان را جلب می‌کند... حال ببینیم چگونه می‌توانید از رنگ‌ها برای افزایش میزان پاسخگویی مستقیم به ایمیل‌ها یا نامه‌های مختلف اداری و یا تجاری خود استفاده کنید؟

 

رنگ‌ها و تأثیر آن‌ها در احساسات مستقیم در پست‌های الکترونیکی

قرمز: وقتی تصمیم به استفاده از این رنگ می‌گیرید، پیام‌هایی را منتقل می‌کنید که هیجان‌انگیز، پرشور، خطرناک، پرانرژی یا عملکرد گرا هستند.

آبی: این رنگ احساس هماهنگی، صلح، ثبات، آرامش و اعتماد را نشان می‌دهد.

سبز: این رنگ طبیعت است، بنابراین، این رنگ بیانگر احساساتی مانند رشد، سخاوت، باروری و سلامتی است.

زرد: رنگ آفتاب شادی، مثبت، خوش‌بینی و سرگرمی است.

 صورتی: این رنگ به احساسات زنانه، بازیگوش، عدم بلوغ و عشق بی‌قیدوشرط اشاره دارد.

نارنجی: این رنگ جالب احساس خلاقیت، ماجراجویی، موفقیت، تعادل و شوق را به افراد می‌بخشد.

سفید: این رنگ به عواطفی از قبیل بی‌گناهی، خوبی‌ها، فروتنی و پاکیزگی ذهن فرد را هدایت می‌کند.

بنفش: این رنگ سلطنتی باعث می‌شود احساس قدرت، اشرافیت، تجمل، معنویت و خرد داشته باشید.

سیاه: این رنگ احساس رمز و راز، قدرت، بزرگی، پختگی و ظرافت را به شما نشان می‌دهد.

قهوه‌ای: این رنگ احساس راحتی، امنیت و واقع‌بین بودن و از رؤیا خارج شدن را به فرد القاء می‌کند.

خاکستری: معمولاً این رنگ در نامه‌نگاری‌ها کمتر استفاده می‌شود ولی بیانگر بی‌طرفی و تعادل است.

در انتخاب رنگ‌ها برای کمپین‌های مستقیم پیام چند نکته وجود دارد. اول، رنگ‌ها را می‌توان متفاوت درک کرد و برخی از افراد کوررنگی هستند؛ یعنی رنگ‌ها را به‌خوبی تشخیص نمی‌دهند. دوم، معانی ذکر شده در بالا ممکن است بر اساس تجربیات خاص خود از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

بااین‌حال، اکثریت قریب به‌اتفاق مردم وقتی به رنگ‌ها نگاه می‌کنند معانی ذکرشده در بالا را می‌بینند. همچنین به خاطر داشته باشید که این معانی برگرفته از مطالعات در ایالات‌متحده است. حال به این نکته توجه کرد که اگر به کشورهای دیگر نامه ارسال می‌کنید، باید بررسی کنید که رنگ‌ها برای آن‌ها و در آن کشور چه معنی دارد.

آیا بخش‌های نامه فعلی شما احساساتی را که قصد داشتید بیان کنید به‌راحتی منتقل می‌کنند؟

رنگ‌های روشن‌تر انرژی بیشتری دارند و می‌توانند پاسخ سریع‌تری داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که از فضای سفید نامه در طراحی خود استفاده می‌کنید تا ظاهری شلوغ‌تر و احساس اضطراب کمتری به خواننده بدهد. هنگام استفاده از رنگ‌های مکمل، اطمینان حاصل کنید که آن‌ها مکمل یکدیگر هستند.

مانند هرگونه تغییر در طراحی نامه‌های مستقیم، رنگ‌های خود را آزمایش کنید. لیست خود را به نصف تقسیم کرده و نیمی از لیست خود را با یکرنگ برجسته ارسال کنید، درحالی‌که نیمی دیگر را با رنگ دیگری ارسال می‌کنید. ببینید کدام یک پاسخ بهتری دریافت می‌کنند. آیا می‌دانید 93 درصد خریداران روی ظاهر بصری قطعات پستی مستقیم شما تمرکز کرده‌اند و آن‌ها بخش بزرگی از تصمیمات خود را بر اساس آن پایه‌گذاری می‌کنند؟ بنابراین انتخاب رنگ مناسب و پیشنهاد مناسب واقعاً پاسخی را به دنبال خواهد داشت. آیا واقعاً برای شروع آماده‌اید؟

 

نوشته: Summer Gould

ترجمه: محمود سمیعی

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)