کاهش روپیه در مقابل دلار  

 

 روند کاهشی ارزش ‘روپیه ‘واحد پولی پاکستان مقابل دلار در روزهای گذشته نیز ادامه دارد و ارزش آن به پایین ترین حد خود در مقابل یک دلار رسید. به گزارش شینیز نیوز، پایگاه خبری ‘ اکسپرس تریبیون’ با بیان اینکه بر اساس گفته تحلیلگران احتمال کاهش بیشتر در ارزش واحد پولی پاکستان در مقابل دلار []

 

پایگاه خبری ‘ اکسپرس تریبیون’ با بیان اینکه بر اساس گفته تحلیلگران احتمال کاهش بیشتر در ارزش واحد پولی پاکستان در مقابل دلار نیز هست، افزود: ارزش روپیه پاکستان که از دسامبر ۲۰۱۵ بین ۱۰۵ الی ۱۰۶ روپیه بابت یک دلار معامله می شد، اخیرا در پنج نوبت تا پنج در صد کاهش یافته است.

به نظر می رسد بانک مرکزی پاکستان نیز فرصت تعدیل واحد پولی این کشور را در مقابل دلار داده است.

بانک جهانی نیز در ۱۹ آبان ماه در گزارشی درباره گسترش رکود اقتصادی و افزایش تورم در این سال در سال میلادی آینده هشدار داد.

در بیانیه بانک جهانی ضمن اشاره به ناکامی های دولت پاکستان برای پرداخت بدهی های خارجی و تاثیر منفی آن بر اقتصاد این کشور، پبش بینی شده است که میزان تورم و گرانی در پاکستان در سال میلادی آینده به ۶ درصد افزایش یابد.

میزان تورم در کشور پاکستان در اکتبر ۲۰۱۷ (مهرماه ۱۳۹۶) ۳.۹ درصد بود و معدل تورم نیز در این کشور ۵ درصد است.

در آمار بانک جهانی آمده است: بر اساس شاخص های آماری، میزان نرخ رشد اقتصادی پاکستان در سال آینده میلادی (۲۰۱۸) تغییری نمی کند و ۵.۵ درصد خواهد بود.

 طاهر قادری رهبر حزب عوامی تحری نیز در جمع نمایندگان و وکلای ارشد حزب گفته است: حیثیت و قانون در دوران اشرافیگری قدرت خود را از دست داده و نهادها پایمال شده اند و بدون تحول برزگ انقلابی نمی توان کشور را بر ریل قانون قرار داد.

وی گفته است:حق کسی بدون حضور در خیابان ها احقاق نمی شود، در نتیجه ضعف نهادهاست که مردم برای دستیابی به عدل و انصاف وارد خیابان ها می شوند.

 

منبع: شینیز نیوز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)