سال نو مبارک

هر ساله در آغاز سال نو و آمدن بهار یکی از سئوالاتی که در ذهن مردم مطرح می شود این است که سال پیش رو سال چیست؟چه حیوانی وچه رنگی؟البته ناگفته پیداست که سر نوشت هر کس تنها به دست خود اوست که شکل می گیرد و هیچ چیز دیگری در این فرایند دخالتی ندارد . اما در زمان های پسین رویدادهای آینده را از روی ستارگان پیش گویی می کردند واین سنت تا به حال باقی مانده .این پیشگویی ها معمولا بر اساس گاه شمار های چینی ، جلالی و هجری قمری است .مردم غالبا سعی بر آن دارند که چون سال نو می شود بایستی تعبیرات وپیش گویی هایشان نیز مثبت باشد وبیشتر جنبه های مثبت مثلا آن حیوان که سال به نام او نامگذاری شده رامورد توجه قرار دهند .مثلا سال آینده سال سگ است.اگر از ویژگی های سگ بخواهیم بگوییم به بایستی به نگرانی،درون گرا بودن،اسرار بر کاری داشتن،و...... اشاره کرد که همه جنبه های منفی است اما سگها جنبه های مثبت زیادی هم دارند.مثل وفاداری نسبت به صاحب خود،جلب کردن اعتماد دیگران به خود ،جزیی نگر بودن از ویژگی های خوب سگهاست.
در طول تارخ سگ‌ها نقش‌های مختلفی را در جوامع بر عهده داشته اند  و انسانها از این حیوانات برای شکار، همراهی ونگهبانی از گله‌، باربری، بخصوص محافظت و کمک به پلیس و نیروهای نظامی، همراهی و کمک به افراد ناتوان،مثل نابینایان و.... استفاده کرده‌اند.
حال سال آینده سال سگ است واین با شماست که کدامیک از ویژگی های این موجود با وفا را در کار خویش سر لوحه قرار دهید و سال آتی را چگونه با فکر مثبت خویش سازماندهی کنید.هر سال با نام هر حیوانی که آغاز گردد زیبا و میمون است حال به این بستگی دارد که شما چگونه به آن می نگرید؟ / محمود سمیعی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)