مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری

وام پرداخت می‏‏ شود

 

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ۵ میلیون تومانی به ۴۰۰ هزار بازنشسته زیرپوشش صندوق خبر داد.

به گزارش چاپ ونشر به دنقل از ایلنا؛ جمشید تقی‌زاده زمان پرداخت این نوع تسهیلات بانکی به بازنشستگان را شهریور امسال اعلام کرد و از متقاضیان خواست از هم‌اکنون با مراجعه به سامانه صندوق بازنشستگی کشوری ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه این طرح با مشارکت بانک صادرات اجرا می‌شود، مجموع اعتبار پیش‌بینی شده را ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در این مرحله اولویت با افرادی است که تاکنون از تسهیلات بانکی صندوق بازنشستگی کشوری استفاده نکرده‌اند.

تقی‌زاده، بازنشستگان زیرپوشش صندوق بازنشستگی کشوری را نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر برشمرد.

وی اعطای رفاه کارت را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده این صندوق برای افزایش توان خرید بازنشستگان در سال ۹۷ دانست و افزود: براساس این طرح که نخستین بار به صورت آزمایشی در تهران اجرایی می‌شود، قرار است به هر یک از بازنشستگان تا سقف یک میلیون تومان کمک هزینه خرید مایحتاج اولیه تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه در این طرح ۵۰ هزار نفر بازنشستگان پوشش داده می‌شوند، گفت: بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای مایحتاج خود را خریداری کنند. تقی‌زاده در ادامه ارائه تسهیلات سفرهای زیارتی و تفریحی را از دیگر برنامه‌های صندوق بازنشستگی کشوری خواند و گفت: اعتبار کمک هزینه‌های این نوع سفرها از ۶۶۰ هزار تومان به ۷۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 تیر 1397 ساعت 09:09
  • اندازه قلم