اشتباه تایپی روی اسکناس‌های جدید ۵۰ دلاری در استرالیا

بر روی این اسکناس چهره ادیت کووان، اولین زن عضو پارلمان استرالیا قرار دارد. این اشتباه تایپی در متنی که در کنار شانه ادیت کووان چاپ شده، دیده می‌شود.

تازه‌ترین اسکناس ۵۰ دلاری در استرالیا شامل اشتباهی تایپی در متن نوشته شده بر آن است که گفته شده تا حدی مایه خجالت است. بانک مرکزی استرالیا کلمه «مسئولیت» را بر روی میلیون‌ها اسکناس جدید زرد رنگ اشتباه تایپ کرده است.

این بانک این اشتباه تایپی را تایید کرد و گفت که در چاپ این اسکنا‌س‌ها در آینده این اشتباه را تصحیح می‌کند. اما در حال حاضر حدود ۴۶ میلیون از این اسکناس‌های جدید در سراسر کشور در گردش مالی است.

بر روی این اسکناس چهره ادیت کووان، اولین زن عضو پارلمان استرالیا قرار دارد. در پشت تصویرش نقل قولی از او آمده که در واقع اولین نطقش در پارلمان است. او در نطقش گفته بود: «این مسئولیت بزرگی است که تنها زن در پارلمان هستم و می‌خواهم تاکید کنم که ضرورت دارد زنان دیگری هم اینجا باشند». این جمله با حروف بسیار ریز چندین بار بر روی این اسکناس چاپ شده، اما هر بار کلمه «مسئولیت» اشتباه چاپ شده است.

گفته شده که بیشتر از شش ماه طول ‌کشید که یک نفر بتواند با یک ذره‌بین پی به این اشتباه تایپی ببرد. در سمت دیگر این اسکناس ۵۰ دلاری تصویر دیوید یونایپون، نویسنده برجسته بومی قرار دارد.

این اسکناس جدید اواخر سال گذشته چاپ و روانه بازار شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)