مدير01

مدير01

پنج شنبه, 02 فروردين 1397 ساعت 11:43

سال ۱۳۹۶ سال بسیار بدی برای صنعت بزرگ و مظلوم چاپ بود. من در دورهی مسئولیتم در اتحادیه و مشخصا در زمان وزارت دکتر هرندی رسما اعلام کردم که چاپخانهها ورشکسته شدهاند و موجی در راه است که این صحبتم مورد هجمهی مدیریت وقت ارشاد قرار گرفت، مطلبی که آن زمان بیان کردم بر حسب سیاستهای اشتباه اقتصادی و مدیریتی دولت بود که امروزه متاسفانه در حال حاضر شاهد گسترش این موج مخربیم.

محدود شدن فضای کسب و کار و کوچک شدن صنعت کشور و در نتیجه کاسته شدن از حجم بازار تولید باعث شده صنعت چاپ به عنوان صنعتی که نقشی تکمیلی را در این چرخه ایفا میکند به شدت آسیب ببیند. طی پنج سال اخیر بالغ بر ۵۰۰-۴۰۰ واحد چاپی تعطیل شده است که جای نگرانی بسیار دارد.

افزایش نرخ مرکب و کاغذ ، سیاست های غلط مالیاتی به خصوص ارزش افزوده، عدم حمایتهای تسهیلاتی مناسب، عدم دسترسی مناسب به قطعات یدکی در پی تحریمها، کافی نبودن تاثیر برجام برای صنایع و به خصوص صنعت چاپ ، ورود چاپخانههای دولتی به بازار بخش خصوصی، وضعیت آشفته صندوق بیمههای تامین اجتماعی، وارد شدن بار این نابسامانی بر واحدهای تولیدی، افزایش کلی هزینههای سربار، کم شدن از سود منطقی و در نهایت رقابت ناسالم میان همکاران به بغرنجتر شدن اوضاع منجر شده است.

با این روندی که اقتصاد کشور پشت سر گذاشته است پیش بینی قاطعی در باب سال جدید نمیتوان داشت. اقتصاد ما به شدت با سیاست گره خورده و طبعا در فضایی که آرامش و امنیت مالی حاکم نباشد شدت نوسانات افزایش میباید. تحریمها و به تبع آن برجام به عنوان مسئلهای که بیشترین تاثیر را بر شاخصهای کلان در اقتصاد امروز کشور دارد بسیار تعیین کننده شدهاند. علیرغم تایید برجام از سمت آمریکا تحریمهای جدیدی هم وضع شده که تقریبا اثرات مثبت آن را خنثی کرده است. مسالهی دیگر و نااطمینانی دومی که در مورد اقتصاد کشور وجود دارد، وضعیت متغیرهای کلان اقتصادی است. عدم‌اطمینان به وضعیت آتی متغیرهای کلان اقتصادی شامل تورم، نرخ ارز حقیقی، قیمت نسبی کالاهای سرمایه‌ای و رشد تولید ناخالص داخلی به‌طور مستقیم بر تصمیمات بازیگران درگیر با بدنهی اقتصاد اثر می‎گذارد. در سال جدید امیدوارم اقتصاد کشور از این شرایط سخت به سلامت عبور کند و سال خوبی برای همکاران عزیزم رقم بخورد. عید باستانی نوروز را به همه همکاران عزیز و دوستان گرامی ام تبریک عرض می‎کنم و سعادت، سلامتی و بهروزی همگان را از خداوند متعال خواهانم.

محمد کلاری

 

پیشکسوت صنعت چاپ و رییس اسبق اتحادیه‎ی چاپخانه‎داران

 

چهارشنبه, 01 فروردين 1397 ساعت 13:30

سال گذشته بدترین سال برای صنعت چاپ بود چون به هیچ عنوان امکان برنامه‎ریزی کوتاه‎مدت و یا بلندمدت وجود نداشت. بی‎ثباتی وضعیت اقتصادی، عدم مدیریت صحیح و سقوط مدام ارزش ریال ما را با مشکلات فراوانی روبه‎رو کرد. متاسفانه نود درصد کالاهای مورد نیاز این صنعت از خارج وارد می‎شود و شاهد این هستیم که هر روز قیمت این مواد مصرفی بالاتر می‎رود و در مقابل اجرت‎ها سقوط می‎کنند. رقابت ناسالم به همه آسیب زده است؛ بسیاری از همکارانمان یا چاپخانه‎هایشان را تعطیل کرده‎اند و یا می‎خواهند ماشین‎های چاپشان را بفروشند. با این وضعیت در سال آینده دورنمای روشنی نمی‎بینم ولی باید امیدوار بمانیم شاید توجهی صورت گرفت. در مقابل تمام مشکلات باید عزممان را بر استواری بگذاریم. برای خانواده‎ی چاپ سلامتی و سالی سرشار از برکت و موفقیت آرزو دارم.

بهمن پورمند

عضو هیئت‎مدیره‎ی چاپخانه‎داران تهران

نماینده ادوار مردم اردبیل و سرعین در مجلس:

احتمال چاپ اسکناس بدون پشتوانه توسط دولت

سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 07:40

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس،نماینده ادوار مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس با طرح این سؤال که راه حل دولت برای حل مشکلات سپرده‌گذاران چیست؟ گفت: دولت موظف به بازپس‌دادن سپرده‌های مردم است زیرا این اتفاق به‌واسطه سوءمدیریت دولت و بانک مرکزی صورت گرفت.

حسن نوعی‌اقدم با اشاره به مشکلات سپرده‌گذاران در موسسات مالی اظهار کرد: به دلیل عدم نظارت بانک مرکزی حجم بالایی از نقدینگی  مردم توسط برخی مؤسسات مالی و اعتباری به تاراج رفته و دولت برای حل این معضل هنوز راهکار مناسبی ارائه نداده است.

وی افزود: بانک‌ها در نقش یک بنگاه اقتصادی به واسطه سپرده‌های مردم و منابع خود فعالیت‌های اعتباری کرده و هدف آنها 100 درصد سودآوری است؛ لذا این یک امر طبیعی است که هر سیستم بانکی در چارچوب فعالیت کارشناسی‌شده باید به دنبال اهداف سود‌آوری با تکیه بر سپرده‌های مردم و منابع خود باشد.

رشد قارچ‌گونه مؤسسات مالی و اعتباری به دلیل عدم نظارت کافی بانک مرکزی بوده است

نماینده ادوار مجلس بیان کرد: در چند سال اخیر متأسفانه رشد قارچ‌گونه و اغلب بدون مجوز و از روی رابطه مؤسسات مالی و اعتباری که به صورت خودسرانه و گاه با مجوز بانک مرکزی به فعالیت‌های اعتباری می‌پرداختند، بدون رعایت شرایط و مقرارت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار اقدام به جمع‌آوری پول مردم کرده و نوید سودهای بالاتر از سود مقرر بانک مرکزی را داده بودند که از این راه مردم را اغفال کرده و بخشی از نقدینگی آنها را جذب کردند.

عضو هیأت رئیسه دوره هفتم مجلس ادامه داد: برخی از این مؤسسات حتی در ماه‌های اولیه فعالیت به وعده خود عمل کرده بودند که متأسفانه به دلیل عدم نظارت بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های نظارتی، گردانندگان این‌گونه مؤسسات و مراکز جعلی نقدینگی مردم را جمع کرده و به بهانه‌های مختلف یا در مسیرهای غیر اقتصادی سرمایه‌گذاری کردند یا اختلاس کرده و از کشور فرار کردند.

نوعی‌اقدم تشریح کرد: پس از بروز این اتفاقات مردم ناگهان متوجه این موضوع شده و سپرده‌های خود را از دست رفته دیدند و از مراجعات متعدد به دستگاه‌های مرتبط با این مسأله پاسخ مناسبی دریافت نکردند؛ به همین دلیل بسیاری از سپرده‌گذاران حتی حاضر به دریافت تنها اصل سپرده خود بوده و از خیر سود کذایی گذشته بودند.

نماینده ادوار مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به عدم پاسخ‌گویی مسؤولان ذیربط به این موضوع، بازتاب آن به خیابان کشیده شد و در برخی شهرهای کشور مردم متضرر شروع به اعتراض کردند که دشمنان نظام و انقلاب اسلامی نیز از این موضوع  سوء استفاده کردند.

دولت موظف به بازپرداخت سپرده‌های مردم است

استاد دانشگاه‌های استان اردبیل عنوان کرد: دولت موظف به باز پس دادن سپرده‌های مردم است زیرا این اتفاق به‌واسطه سوءمدیریت دولت و بانک مرکزی رخ داده و مردم در این رابطه مقصر نیستند؛ اما پرسش اصلی و مهمی که از سوی اقتصاددانان کشور مطرح می‌شود این است که دولت چگونه و از کجا پولی را که به آن دسترسی ندارد به مردم پرداخت خواهد کرد؟

عضو هیأت رئیسه دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌های بازپرداخت این سپرده‌ها تأکید کرد: با توجه به موضوعات مطرح‌شده، مسئولان دولت فقط دو راه برای باز پس دادن سپرده‌های مردم دارند که یکی از آن‌ها چاپ اسکناس بدون پشتوانه است و آثار قابل توجه تورمی، کاهش ارزش پول ملی و تضعیف پایه پولی را به همراه خواهد داشت زیرا آثار این حرکت تورمی به مردم و جامعه بازمی‌گردد و در واقع مطالبات برباد رفته مردم از عموم ملت تأمین می‌شود که این یعنی بهای سوءمدیریت و بی‌کفایتی برخی مسئولان را ملت باید بپردازند.

نوعی‌اقدم ادامه داد: راه دوم تأمین مطالبات مردم از مؤسسات مالی و اعتباری، استفاده از محل درآمدهای جدید برای تأمین مطالبات مردم است که این هم یعنی به جای ایجاد امکانات جدید و اجرای پروژه‌هایی نظیر پل‌سازی، احداث راه، احداث مدرسه، درمانگاه و ... باید با قسمتی از بودجه جای خالی پول‌های غارت شده مردم در مؤسسات مالی و اعتباری را پر کرد که در این روش نیز مطالبات مردم از جیب ملت پرداخت خواهد شد.

نماینده ادوار اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: دولت باید 14 هزار میلیارد تومان پول دزدیده شده از صندوق ذخیره فرهنگیان کشور را به فرهنگیان بازگرداند و سؤال این است که مبلغ مذکور از کجا باید تأمین شود؟ مسلما اختلاس‌گران صندوق ذخیره فرهنگیان در دسترس نیستند و این موضوع نیز همانند مطالبات مردم از مؤسسات مالی و اعتباری باید از جیب مردم تأمین شود و این مردم هستند که بهای بی‌کفایتی‌ها و سوءمدیریت مسئولان را می‌پردازند.

دولت در پایان سال مالی با کسری بودجه بالایی مواجه خواهد شد

استاد دانشگاه‌های استان اردبیل با اشاره به کسری بودجه دولت در پایان سال مالی ادامه داد: دولت متأسفانه به دلایل مختلف به لحاظ نبود امکانات و ورشکستگی سیستم بانکی و بویژه اختلاس‌های منابع بانکی، در آستانه پایان سال مالی با مشکلات مالی عدیده‌ای مواجه بوده و یقین دارم با کسری بودجه بسیار بالایی مواجه خواهد شد.

وی گفت: البته دولت بخشی از این کسری بودجه را با فروش اوراق قرضه ریالی که با نرخ سود 20 درصد ارائه می‌دهد تأمین خواهد کرد ولی یقینا رقم کسری بودجه سال جاری آنقدر بالا است که با جایگزینی فروش اوراق قرضه ریالی کسری‌های بودجه به طور کامل تأمین نخواهد شد.

عضو هیأت رئیسه دوره هفتم مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با در نظر گرفتن همه شرایط و اوضاع و احوال اقتصادی جامعه اطمینان دارم دولت برای حل مشکلات مالی پیش رو به استقراض از بانک مرکزی روی آورده و مبادرت به چاپ اسکناس بدون پشتوانه خواهد کرد که آثار سوء آن بر ملت تحمیل خواهد شد و در نهایت این ملت است که کسری بودجه دولت را تأمین خواهد کرد؛ یعنی کسری بودجه در پایان سال مالی و سایر مشکلات مالی موجود به ظاهر توسط دولت اما در واقع از سوی ملت تأمین می‌شود.

آثار سوءمدیریت دولت در مسائل اقتصادی در اوایل سال آتی مشاهده خواهد شد

نوعی‌اقدم اظهار کرد: آثار سوءمدیریت در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی کلان کشور به تدریج از اوایل سال 97 با افزایش قیمت‌ها نمایان شده و با توجه به شرایط کنونی و در صورت ادامه این روند اطمینان دارم با افزایش قابل توجه قیمت‌ها در سال آتی مواجه شده و نرخ تورم با این وضعیت در سال 97 دورقمی خواهد شد، مگر اینکه اتفاق خاص اقتصادی رخ دهد که قابل پیش‌بینی نباشد.

نماینده ادوار اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به این اوضاع در مجموع وعده های داده شده در ارتباط با کنترل تورم و رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در سال آینده، شعاری بیش نبوده و عملی نخواهد شد.

بی‌اعتمادی مردم به سیستم بانکی دلیل سوق به بازار ارز و طلا بود

استاد دانشگاه‌های استان اردبیل با اشاره به دلایل سوق مردم به سوی بازار ارز و طلا عنوان کرد: چند دلیل اساسی در ارتباط با حرکت مردم به سوی تبدیل سرمایه خود به ارز و طلا در چند ماه اخیر دخالت دارد که یکی از دلایل آن نرخ سود 15 درصدی مانند حبابی لرزان در سیستم بانکی است و مردم در هر حال دنبال فرصتی برای برهم زدن این معادله بودند تا سپرده های خود را از سیستم بانکی بیرون آورده و به مسیر دیگری ببرند.

وی ادامه داد: اتفاقاتی که در سیستم بانکی مخصوصا در مؤسسات مالی و اعتباری رخ داد بی‌اعتمادی مردم به بانک مرکزی و سیستم بانکی را به حداکثر رساند و شایعه ورشکستگی سیستم‌های بانکی دولتی و غارت سپرده‌های مردم از مؤسسات اعتباری و مالی به تدریج مردم را به نظام بانکی بدبین کرده و آنان را به این فکر انداخت که سپرده‌های خود را از بانک‌ها بیرون آورده و به مسیر دیگری هدایت کنند.

نوعی‌اقدم افزود: مردم در تنگنایی که دولت برنامه‌ای مشخص برای سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی و تشویق بخش خصوصی نداشت کوتاه‌ترین راه را خرید ارز و طلا دانستند که در نتیجه و در فاصله سه ماه نرخ ارز در ایران به شدت حالت صعودی گرفت و حتی به مرز 5 هزار تومان نیز رسید که در صورت ادامه این روند یقینا قیمت ارز تا 8 هزار تومان هم افزایش می‌یافت

عرضه اوراق قرضه ریالی دلیل ثبات نسبی قیمت ارز

عضو هیأت رئیسه دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام دولت در این رابطه گفت: دولت در این موقعیت برخلاف مصوبه شورای پول و اعتبار و برخلاف تصمیماتی که قبلا در خصوص نرخ 15 درصدی به سیستم بانکی اعلام کرده بود، عرضه اوراق قرضه با نرخ سود 20 درصدی را مطرح کرد، از سویی دلال‌های خرید و فروش ارز هم به این موضوع دامن می‌زدند که البته با توجه به کنترل‌های نظامی بر روی فعالیت دلال‌های ارزی به اضافه تصمیم جدید دولت مبنی بر فروش اوراق قرضه ریالی، روند افزایش قیمت ارز را متوقف کرده و از حالت صعودی و فزاینده به مسیر نزولی و کاهنده و سپس ثبات نسبی قیمت ارز انجامید که آن را از التهاب خارج کرد و مسکن موفقی بود.

نماینده ادوار اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پس از عرضه اوراق قرضه ریالی با سود 20 درصد بیشتر افرادی که قبل از آن خرید ارز در بازار آزاد را به نرخ 15 درصدی بانک‌ها ترجیح می‌دادند از خرید ارز منصرف شده و برای سود بیشتر اقدام به خرید اوراق قرضه ریالی کردند که به نظر من در این موقعیت اگر بحث بد و بدتر به عنوان یک تصمیم را در نظر بگیریم دولت با تصمیم بد به‌جای بدتر، ثبات نسبی قیمت ارز را انجام داد.

وی ادامه داد: دولت با فروش اوراق قرضه ریالی به اصطلاح آبی بر آتش ریخت و همین موضوع باعث ثبات نسبی قیمت نرخ ارز شد اما به دلیل آثار سوء آن سرمایه‌گذاری‌های جدید به واسطه بخش خصوصی کاهش پیدا کرده و در پی آن وعده‌های اشتغال و کنترل تورم دولت برای سال آینده اصلا عملی نخواهد شد، اما بزرگترین سوال و فاجعه‌ای که باید از تصمیم‌گیران دولتی جویا شد این است که سود 20 درصدی که ماه به ماه به سپرده‌گذاران پرداخت خواهد شد قرار است از کدام منابع تأمین ‌شود؟ آیا این مشکل نیز با استقراض بانک مرکزی حل و فصل خواهد شد؟ که البته این موضوع نیز فاجعه‌ای بیش نیست، چرا که از محل درآمدهای احتمالی دولت تأمین خواهد شد که در این صورت هم به نوعی تأمین منابع مالی و سود اوراق قرضه ریالی از جیب مردم است.

استاد دانشگاه‌های استان اردبیل عنوان کرد: اینگونه مدیریت اقتصادی کشور به دور از تدبیر و اندیشه و پای‌بندی به اصول کارشناسی است.

نوعی اقدم بیان کرد: برخی مسئولان دولتی با تصمیمات اشتباه و غیر کارشناسی خود به مردم، کشور، نظام و انقلاب شکوهمند اسلامی ضربه می‌زنند و قطعا مسئولانی که کفایت و تدبیر و لیاقت خدمت به مردم و رسیدگی به مشکلات اقتصادی کشور را ندارند باید کنار بروند تا افرادی که توانایی حل این مشکلات را دارند بر سر کار آیند.

وی افزود: سوالی که باید از مسئولان دولتی پرسید این است که آیا این نوع مدیریت در شأن نظام جمهوری اسلامی و مردم فهیم این کشور است؟ و در قبال ملت و خانواده‌های شهدا چه پاسخی دارید؟

نماینده ادوار اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه کشور از لحاظ اقتصادی و فرهنگی به بیراهه می‌رود، وضعیت مناسبی ندارد و برنامه‌ها و راهکارهای موجود عملی نشده است که البته این موضوع از دولت‌های قبل شروع شده اما متأسفانه در دولت دوازدهم نمود بیشتری داشته است.

سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 07:27

 

هر کدام از بسته‌بندی‌های پلاستیکی، شیشه‌ای و فلزی دارای نقاط ضعف و قوت نسبت به یکدیگر هستند. در این مطلب با انوع این نقاط ضعف و قوت آشنا می‌شوید.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از نوش آنلاین، آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه عواملی در انتخاب بسته‌بندی اولیه نوشیدنی از قبیل بطری فلزی، شیشه‌ای یا پلاستیکی تاثیرگذار هستند؟ به طور طبیعی ویژگی‌هایی مانند مانند وزن، قابلیت بازیافت، شفافیت، عمر مفید، حفظ شکل و مقاومت در برابر حرارت، نقش مهمی‌در انتخاب یکی از بسته‌بندی‌های موجود برای یک محصول نوشیدنی دارد. در جدول زیر این سه نوع بسته بندی بر پایه مهمترین ویژگی‌ها با یکدیگر مقایسه شده‌اند.

در این مطلب می‌توانید با بهترین بسته بندی‌های صنعت نوشیدنی در سال ۲۰۱۶ آشنا شوید. برخی کارشناسان صنعت نوشیدنی بر این باور هستند که یکی از مشکلات در این صنعت در ایران، برتری بسته بندی پت یا پلاستیکی است و دلایل اصلی استفاده از از این نوع بسته بندی ارزان بودن آن است.

وقتی صادرات پسته و بسته بندی متولی مشخصی ندارد

تولید از ایران سود در جیب ترکیه

سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 07:14

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از خانه ملت، نماینده مردم رفسنجان در مجلس،گفت: هزینه صادرات بسیار بالا رفته و سود آن بیشتر به جیب دلالان می‌رود و متولی که صفر تا ۱۰۰ این کار را انجام دهد در کشور وجود ندارد.

احمد انارکی محمدی در خصوص موانع پیش روز صادرات و تولید پسته در کشور، اظهار داشت: 95 درصد از تولید پسته بعد از فرآوری صادر می‌شود،باید این امکان وجود داشت که قبل از صادرات  ارزش افزوده آن را به صورت مثال با بسته بندی افزایش می‌دادیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین حجم پسته تولیدی کشور به‌صورت فله و عدل‌های 70 تا 50 کیلو از کشور خارج می‌شود، گفت: سود حاصل از بسته بندی و ارزش افزوده کشور ترکیه در زمینه بسته‌بندی پسته بیشتر از تولید پسته کشور ما است، این کشور با استفاده از پسته ایرانی این سود را کسب می‌کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از عوامل و موانع پیش روی صادرات پسته ایرانی معادلات بانکی است، ادامه داد: حجم پسته تولیدی زیاد است و تا به امروز نتوانسته‌ایم جایگاه خود را در دنیا پیدا کنیم زیرا به کشور ما در زمینه پسته ضربات سنگینی وارد شده و رغیب ما در این زمینه کشوری مانند آمریکا است که در زمینه استفاده از ابزارهای جهانی دست باز تری دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در دوران تحریم بازارهای خود را از دست داده‌ایم و اگر بخواهیم بازار خود را تصاحب کنیم باید به صورت زنجیره‌ای و دائما پسته ایرانی در بازار باشد، عنوان کرد: متاسفانه به دلایل مختلف میزان صادرات و قیمت پسته ایرانی تغییر می‌کند و همچنین به دلیل بروکراسی اداری پسته در گمرک و بر روی کشتی می‌ماند این مشکلات باعث می‌شود نتوانیم بازارهای جهانی را تصاحب کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای کسب بازار جهانی باید در بازار جهانی حضور داشته باشیم که متاسفانه در حال حاضر به‌صورت فصلی در بازر جهانی هستیم، اضافه کرد: در فصل برداشت کشاورزان به دلیل نداشتن نقدینگی مجبور به فروش تمامی محصول خود هستند، شرکت‌های تعاونی نیز به دلیل نداشتن نقدینگی کافی توان خرید تمام محصول پسته را ندارند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در گذشته بانک‌های خارجی هزینه خرید پسته از کشاورزان را پرداخت می‌کردند و بعدا به‌صورت وام با سود یک درصد باز پرداخت می‌کردیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هزینه صادرات بسیار بالا رفته و سود آن بیشتر به جیب دلالان می‌رود و متولی که صفر تا 100 این کار را انجام دهد در کشور وجود ندارد.

سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 07:03

 

شبکه های اجتماعی از سال 2014 رشد وسیعی پیدا کرده اند و با توجه به نفوذ بالا در افراد، می توانند راهکار بسیار خوبی برای بازاریابی آنلاین باشند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از (شارا)- شبکه های اجتماعی از سال 2014 رشد وسیعی پیدا کرده اند و با توجه به نفوذ بالا در افراد، می توانند راهکار بسیار خوبی برای بازاریابی آنلاین باشند.

درسال های گذشته، افزایش رقابت و فضای شلوغ شبکه های اجتماعی همچنین موج الگوریتمی شدن این شبکه ها، باعث شده است که تمام کسب وکارها از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی فعالیت های شان استفاده کنند. تحقیقی که در مورد کسب وکار و شبکه های اجتماعی در سال 2014 انجام شد، نشان می داد 81درصد کسب وکارهای کوچک و متوسط از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده می کنند. ممکن است در حال حاضر این میزان بسیار بیشتر باشد. همچنین یافته ها نشان می دهد که استفاده شبکه های اجتماعی در افراد از 7درصد در سال 2005 به 65درصد در سال 2015 رسیده که نشان دهنده این حقیقت است که رقابت در شبکه های اجتماعی به بالاترین میزان رسیده است.

اگر شما در سال 2011 در اینستاگرام یا پینترست حساب کاربری داشتید، ممکن بود جزو افراد نادری بودید که از این شبکه ها استفاده می کنند، یا اگر شرکت شما در سال در 2013 از فیس بوک برای تبلیغات اینترنتی خود استفاده می کرد، از خیلی از شرکت های دیگر جلو بود. امروزه تبلیغات در فیس بوک، چارچوبی استاندارد برای برندها است و سازمان ها، شبکه سازی در شبکه های اجتماعی را بسیار جدی گرفته اند. در حال حاضر به دلیل افزایش رقابت، خلاقیت، استراتژی سازی و ایده پروری مناسب، بازاریابی در شبکه های اجتماعی بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد.

فیس بوک در سال 2010 تلاش کرد راهکارهایی را برای نظم دادن به بازاریابی شبکه های اجتماعی ایجاد کند. این راهکار یک لینک اخبار (news feed) آپدیت شده بود و محتوایی را که عموما توسط یک کاربر دیده یا جست وجو می شود بدون در نظر گرفتن ترتیب زمان انتشار آن، پخش می کرد. با این کار فیس بوک اطمینان می داد که اثربخش ترین کیفیت محتوا را به کاربران نشان می دهد. از آن زمان به بعد، اکثر شبکه های اجتماعی از همین مدل برای بازاریابی محتوا استفاده کردند.

اینستاگرام، مدیوم (Medium)، توییتر (twitter) و لینکدین (LinkedIn) شبکه های اجتماعی هستند که از همین مدل استفاده کرده اند. در نتیجه، دسترسی طبیعی کاربران به این شبکه ها که از طریق موتورهای جست وجو صورت می گیرد، کاهش یافت. مطالعه هایی در این خصوص انجام شده که نشان می دهد دسترسی طبیعی فیس بوک در بازه زمانی ژانویه 2016 تا ژوئن 2016، 52درصد کاهش داشته است. در سایر شبکه های اجتماعی نیز چنین اتفافی افتاده است.

 با تغییر رویکرد ذهنی نسبت به شبکه های اجتماعی و استراتژی های مشخص، شما می توانید از این رسانه جدید استفاده کنید، ولی باید روی آن سرمایه گذاری کنید که بتوانید از آن بهره ببرید. در اینجا قصد داریم راه هایی را برای استفاده از شبکه های اجتماعی در کسب و کار به شما نشان دهیم

از نسخه های پولی شبکه های اجتماعی استفاده کنید

واقعیت این است که مخاطبان شما، محتوای باکیفیتی را که عرضه می کنید دوست دارند و وقت شان را برای آن می گذارند، ولی باید بدانید که راحت ترین کار برای کاهش نرخ دسترسی طبیعی به شبکه های اجتماعی و افزایش بازدید از طریق لینک اخبار این است که در شبکه های اجتماعی از سرویس های پولی استفاده کنید. بعضی از این سرویس ها شامل سرویس های تبلیغات تقویت شده فیس بوک و توییتر هستند.

هاب اسپات (Hobspot) که شرکتی در آمریکاست و راهکارهای جامع بازاریابی و فروش را روی نرم افزارهایش ارائه می دهد، متوجه شد که از سال 2014 تا 2015، شرکت ها بودجه تبلیغاتی برای شبکه های اجتماعی خود را از 17.7 میلیارد دلار به 23.6 میلیارد دلار تغییر داده اند. از آنجا که پلتفرم های شبکه های اجتماعی تمام تلاش خود را برای گرفتن توجه مخاطبان به کار می برند، استفاده از سرویس های پولی که شبکه های اجتماعی عرضه می کنند، راه حیاتی برای رشد محتوای عرضه شده است. متأسفانه افراد به منفعتی که از استفاده از شبکه های پولی می برند نگاه نمی کنند و حاضر نیستند چنین سرمایه گذاری داشته باشند که در نهایت باعث عقب ماندن آنها از رقابت می شود.

روی آموزش خودتان کار کنید

برای اینکه در یک صنعت، مخصوصا رسانه اجتماعی به روز باشید باید از کارشناسان این حوزه بخواهید که به شما آموزش دهند. مهم نیست که کسب وکار شما چقدر بزرگ یا کوچک است. می توانید هر سه ماه یک بار در دوره های آموزشی آنلاین یا کلاس های حضوری شرکت و از اطلاعات آنها استفاده کنید و آن را به کارمندان خود نیز انتقال دهید.

بر روی سرویس های طرف سوم (Third Party) سرمایه گذاری کنید

باید از ابزارهای تحلیلی یا سرویس های مشاوره ای که متخصص در این زمینه هستند استفاده کنید. مطمئن باشید که شرکت شما از بابت این سرمایه گذاری، سود خوبی کسب خواهد کرد. برای اینکه برای خودتان زمان بخرید، باید نزد مشاوران بروید که این مشاور می تواند یک شخص یا یک نرم افزار باشد. به یاد داشته باشید که اکثر چیزهایی که در زندگی به دست آورده اید، چیزهایی است که بهای آن را پرداخته اید.

تنها روی چند شبکه، به صورت عمیق کار کنید

در حال حاضر و با توجه به ارتقای الگوریتم شبکه های اجتماعی، کیفیت محتوا و درگیر کردن مخاطب با آن، در دیده شدن شما بسیار مهم است. الگوریتم فیس بوک، صفحه هایی را که نرخ دیده شدن آنها از طریق جست وجوی عادی از طریق موتورهای جست وجو پایین می آید، جریمه می کند. سایر شبکه های اجتماعی هم همین کار را انجام می دهند.

با این دید، شما باید زمان خود را روی آن دسته از شبکه های اجتماعی بگذارید که بهترین کارکرد را برای شرکت شما دارند. نباید هر پلتفرم شبکه اجتماعی را که می شناسید به کار بگیرید. اگر شبکه اجتماعی شما در پینترست خیلی خوب کار می کند و از توییتر هیچ نتیجه ای نگرفته اید، باید استراتژی فعالیت تان را در توییتر مجددا بازسازی کنید یا پینترست را در اولویت قرار دهید. اگر محتوایی که عرضه می کنید هیچ ارتباطی با لینکدین ندارد، می توانید آن را در شبکه های اجتماعی دیگری عرضه کنید. می بینید که این قانون خیلی صریح و ساده است.

در دنیای پر تغییر دیجیتال، ممکن است افراد در این دام بیفتند که باید در همه جا دیده شوند. این طرز فکر باعث می شود کیفیت محتوای تان را در پلتفرم های اجتماعی نادیده بگیرید که شما را از رسیدن به هدف دور می کند. باید دقت کنید که اکثر اوقات تصمیم گیری صحیح این است که از یک شبکه اجتماعی به خاطر کم اثر بودن، خارج شوید.

کتابچه هایی که  به معرفی مجموعه نیاوران

چاپ کتابچه هایی که بازگو کننده وقایع مجموعه نیاوران هستند

سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 06:42

 

بیش از ۶۰ هزار کتابچه فارسی و انگلیسی و نقشه راهنمای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ویژه ایام نوروز ۱۳۹۷ تهیه و چاپ شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، برای خدمات رسانی مناسب به بازدیدکنندگان بیش از ۶۰ هزار کتابچه اطلاع رسانی چاپ و میان گردشگران داخلی و خارجی در ایام نوروز توزیع می‌شود.

طراحی و نصب نقشه کامل مجموعه، بهای بلیت و توصیه‌های ضروری برای بازدیدکنندگان در نقاط مختلف مجموعه، راه اندازی کرده که اطلاع رسانی و معرفی موزه‌ها در دو نقطه از محوطه، ساماندهی و بازسازی مجدد تابلو‌های راهنمای مسیر، برپایی نمایشگاه محیطی از اهم اقدامات مرمتی و عمرانی انجام شده شامل تصاویر مربوط به قبل، حین و بعد از مرمت‌های انجام شده برای آگاه سازی بازدیدکنندگان و نصب شعار ویژه سال نو از دیگر اقدامات صورت گرفته برای خدمات رسانی بهتر به بازدیدکنندگان نوروزی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران است.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران یکی از کاخ موزه‌های شمال شهر تهران است که بنا‌های آن متعلق به دوران قاجار و پهلوی است و علاقه‌مندان برای بازدید در ایام نوروز می‌توانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۸ به این مجموعه واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند و مجموعه تا ساعت ۱۹ فعال خواهد بود.

چاپ و انتشار ۲۰ هزار نسخه کتابچه در حوزه مهارت‌های زندگی

چاپ به کمک افزایش مهارت های زندگی می آید

سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 06:25

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران از چاپ و انتشار ۲۰ هزار نسخه کتابچه با عناوین مختلف در حوزه مهارت‌های زندگی خبر داد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ علیرضا باقری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران گفت: در راستای پیشگیری اجتماعی از جرائم و با هدف اطلاع رسانی و آگاهسازی عمومی به شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات عید، معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با همه ظرفیت‌های درون و برون سازمانی اقدامات ویژه فرهنگی و اجتماعی را در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به طراحی، چاپ و انتشار اقلام و بسته‌های فرهنگی شامل برشور، تراکت، کتابچه و ویژه نامه‌های نوروزی با محتوای پیام‌های هشداری و مطالب جذاب و خواندنی، افزود: رویکرد پلیس ارتقاء مهارت‌های زندگی، فرهنگ ترافیک، اطلاعات راه‌ها و محدودیت‌های ترافیکی و هشدار‌های پلیس در حوزه‌های مختلف از جمله فضای مجازی است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران از چاپ و انتشار ۲۰ هزار نسخه کتابچه با عناوین مختلف در حوزه مهارت‌های زندگی، تهیه ویژه نامه بهار امنیت با بیش از ۵ هزار نسخه، بروشور و طرح‌های گرافیکی تبلیغاتی و هشدار در قالب بنر و پوستر و توزیع آن در ایستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی پلیس و قرارگاه‌های نوروزی در سطح شهرستان‌ها خبر داد.

سرهنگ باقری به تعامل و همکاری نزدیک با صدا وسیمای مرکز استان وتولید ویژه برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی خبر داد و افزود: برنامه سفر بخیر از برنامه‌های ویژه نوروز ۹۷ در ۱۶ قسمت و از ۲۸ اسفندماه از شبکه تبرستان پخش خواهد شد.

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 19:24

به گزارش پایگاه خبری ایلنا اعضای کارگری، دولت و کارفرمایی شورای‌عالی کار با افزایش ۱۹.۸ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷ و همچنین افزایش ۱۲ درصدی مزد برای سایر سطوح به علاوه ۲۴۱۸۸ ریالی روزانه مزد به‌طور کلی توافق کردند.

 

گرچه این توافق هنوز توسط وزرا امضا نشده اما توسط نمایندگان شورای عالی کار مصوب و نهایی شده است.

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 07:43

جلسات مزد در روزهاي پاياني سال، پرساعت و فشرده برگزار مي‌شود تا تکليف حداقل دستمزد کارگران مشخص شود. هرچند تا زمان نگارش اين گزارش هنوز تکليف ميزان رشد مزد مشخص نشده است؛ اما براساس مذاکرات جلسه‌اي که شنبه‌شب از ساعت ٢٠ تا چهار بامداد روز يکشنبه برگزار شده بود، اختلاف نظرها کاهش يافته است. اختلاف نظر بين نمايندگان کارگران و کارفرمايان سبب شد دويست‌وهفتادوسومين جلسه شوراي‌عالي کار از ساعت ٢٠ شب گذشته با حضور وزراي کار، صنعت و اقتصاد و شرکاي اجتماعي در محل وزارت کار برای تعيين دستمزد ٩٧ کارگران بدون نتيجه پايان يابد. گرچه اختلافات عميق پس از مذاکرات طولاني هشت‌ساعته شنبه‌شب تا حد زيادي تعديل شد؛ اما نهايتا روي نرخ توافق نهايي صورت نگرفت. براساس اخباري که روز يکشنبه منتشر شد، در ابتداي مذاکرات، نمايندگان کارگري پيشنهاد افزايش ٣٦درصدي حداقل حقوق را ارائه دادند، نمايندگان کارفرمايي پيشنهاد افزايش حدود هشت درصد مطابق با نرخ تورم و نمايندگان دولت پيشنهاد افزايش حدود ١٠ تا ١٢‌درصدي را مطرح کردند. پس از دو ساعت مذاکره و چانه‌زني، پيشنهاد دولت افزايش ٢٠درصدي، پيشنهاد اعضاي کارفرمايي افزايش حدود ١٤ تا ١٥ درصد و پيشنهاد اعضاي کارگري ٢٩,٣ درصد براي افزايش حداقل دستمزد بود؛ اما اين اعداد از سوي نمايندگان کارگران و کارفرمايان در زمان استراحت جلسه روز يکشنبه تکذيب و عنوان شد اين عددها فقط گمانه‌زني است. گويا هر دو گروه تصميم گرفتند تا قطعي‌نشدن نرخ دستمزد از اعلام هرگونه نرخي که در جلسه عنوان شده است، پرهيز کنند. با وجود تکذيب نمايندگان دو گروه، وزير کار از اختلاف نظرات اين دو گروه که بين هشت تا ٣٠ درصد در نوسان بوده، خبر داده است.وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي که پس از جلسه شب يکشنبه با خبرنگاران گفت‌وگو کرد، توضيح داد: کارگران و کارفرمايان درباره ميزان دستمزد ٩٧ اختلاف بسيار زيادي با هم داشتند که خوشبختانه با چانه‌زني‌هاي بسيار توانستيم به‌ صورت تقريبي به توافقي نسبي دست يابيم؛ اما تصويب نهايي روز يکشنبه در جلسه شوراي عالي کار خواهد بود.

علي ربيعي گفت: توقع کارگران درباره افزايش دستمزد بر حق است؛ اما نمي‌توان عقب‌ماندگي دستمزد سال‌هاي گذشته را يکباره جبران کرد. او گفت: کارگران مي‌خواهند کسري سال‌هاي گذشته را يکباره جبران کنند که انجام اين کار مشکل است. ربيعي توضيح داد: نشست شوراي‌عالي کار که از ساعت هشت شب گذشته آغاز شد، پس از هشت ساعت مذاکره به نتيجه نرسيد و ادامه آن به امشب موکول شد. ربيعي يادآور شد: گروه کارگري و کارفرمايي معتقدند که نرخ افزايش دستمزد بايد از شيب تورم پيشي بگيرد. وزير کار گفت: درصد افزايش بين ٨.٢ تا ٣٠ درصد در نوسان بود که ديدگاه گروه‌هاي کار در حال نزديک‌شدن به يکديگر است. او بيان کرد: مي‌خواهيم در اين نشست، دو طرف کارگر و کارفرما اقناع شوند و سه گروه کارگر، کارفرما و دولت مصوبه مزد را امضا کنند؛ نه اينکه فقط امضاي دو گروه از شرکاي اجتماعي کار را داشته باشد. ربيعي با بيان اينکه افزايش دستمزد بيش از نرخ تورم اعلامي خواهد بود، افزود: براي بخش صنعت، کشش بالاي پرداخت دستمزد دشوار است و بايد حداقل دستمزد با در‌نظر‌گرفتن معيشت دشوار کارگران و وضعيت صنعت کشور تصميم‌گيري شود.

 

صفحه1 از376