مدير01

مدير01

سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 14:21

 

 

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ناشران برای دریافت کاغذ مورد نیاز خود از فردا فقط به سامانه توزیع مراجعه کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی با اعلام این خبر افزود: تمهیدات لازم برای تامین کاغذ ناشران فراهم شده است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی در عین حال تصریح کرد: ناشرانی که درخواست کاغذ دارند می توانند با مراجعه به سامانه توزیع کاغذ به نشانی paperds.ir  درخواست خود را ثبت کنند.

جوادی ادامه داد: درخواست ها پس از بررسی و ارزیابی عملکرد ناشران در دو سال گذشته محقق می شود.

وی افزود: کاغذهایی که از طریق سامانه توزیع در اختیار ناشران قرار می گیرد بر اساس قیمت تمام شده مورد تایید سازمان حمایت و کارگروه ساماندهی کاغذ است.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از همکاری مناسب واردکنندگان کاغذ تاکید کرد: چنانچه سایر واردکنندگان کاغذ دولتی خود را بر اساس مصوبات در اختیار شبکه توزیع قرار دهند مشکل تعزیراتی متوجه آن ها نخواهد شد.

وی در پایان گفت: حل مشکل کاغذ در شرایط فعلی در گرو همکاری ناشران و مصرف کنندگان کاغذ و نیز واردکنندگان کاغذ با سیستم توزیع است.

 

 

 

سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 08:19

 

اعضای شورای اسلامی شهر تهران صبح سه‌شنبه 22 آبان در جلسه شورای اسلامی شهر تهران شهردار جدید پایتخت را انتخاب کردند.

به‌ گزارش چاپ ونشر به نقل از ‌ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه یکصدم شورای اسلامی شهر تهران پنجم از میان دو گزینه عباس آخوندی و پیروز حناچی، شهردار جدید را انتخاب  کردند.

در رأی گیری که توسط هیات رییسه انجام شد، عباس آخوندی با 10 رای و پیروز حناچی با 11  رای را کسب کند. بر همین اساس پیروز حناچی شهردار جدید تهران شد

رئیس انجمن واردگنندگان کاغذ و مقوا :

کاغذ ارزان می شود

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 14:22

 

سیدحسن میرباقری قیمت ۲۶۰ هزار تومان برای کاغذ تحریر را کاذب دانست و گفت:‌ ناشران کاغذ نخرند، به زودی کاغذهای نرخ پایین توزیع خواهد شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از قدس آنلاین، سیدحسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا، با اشاره به افزایش قیمت کاغذ در روزهای اخیر گفت:  قیمت فعلی بازار کاذب است،‌ بخشی از آن به دلیل کمبود کاغذ در بازار است که نتیجه عرضه نشدن ارز از سوی بانک مرکزی به واردکنندگان طی ماه‌های گذشته است.

وی ادامه داد: قیمتی که در بازار توسط خرده‌فروشان عرضه می‌شود،‌ قیمتی غیرواقعی است،‌ بنابراین ناشران اقدام به خرید کاغذ نکنند. کاغذ طی روزهای آینده توسط کارگروه  توزیع و قیمت‌ها کاهش محسوسی خواهند داشت.

میرباقری در توضیح بیشتر توزیع کاغذ از سوی کارگروه گفت:‌ برخی از اعضای انجمن واردکنندگان کاغذ در اقدامی خودجوش و داوطلبانه بخشی از کاغذهای خود را که ابتدای سال وارد کرده‌اند،د راختیار وزارت ارشاد قرار داده‌اند تا توزیع شود،‌ این کاغذها در نوبت نخست اختصاص ارز به کالاهای اساسی که توسط دولت انجام شده بود، خریداری شده‌اند.

وی ادامه داد:‌ سامانه توزیع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌اندازی شده و طی روزهای آتی کاغذها با قیمت بسیار پایین‌تری از قیمت فعلی بازار در میان ناشران توزیع خواهد شد. علاوه بر این بارهای جدیدی از کاغذهای خریداری شده فهرست اولیه مورد تایید وزارت ارشاد نیز در راه است و هفته آینده می‌رسد. با توزیع این محموله‌ها قیمت‌ها کاهش چشمگیری خواهد داشت.

  میرباقری هم‌چنین از کاهش چشمگیر کاغذ گلاسه و مقوای پشت طوسی در بازار خبر داد و گفت:‌ دو ماه است که بانک مرکزی تخصیص ارز نیمایی به واردکنندگان مقوا و گلاسه را قطع کرده است‌ و هیچ پاسخی به متقاضیان نمی‌دهد، چندین هزار تن کاغذ گلاسه و مقوا در گمرک مانده اما هنوز ارز اختصاص نمی‌یابد

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 11:43

 

مدیرعامل یک شرکت استارتاپی فعال در حوزه سرویس خودرو گفت: متاسفانه در حال حاضر هیچ حمایتی از سوی سازمان ها، نهادها و دستگاه ها دولتی در خصوص ایجاد و توسعه فعالیت های استارتاپی در کشور صورت نمی گیرد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از رادیو اقتصاد، محمد مصدق افزود: این در حالیکه فعالیت استارتاپی در بسیاری از کشورها به عنوان یک فرصت بی بدیل در رفع مشکلات اقتصادی در نظر گرفته شده است.

وی اظهارداشت: خدماتی که از طریق این نوع فعالیت ها به جامعه ارائه می شود توانسته بخش قابل توجهی از مشکلات تولید، اشتغال، تجارت، مباحث مالی و خدماتی کشورهای دنیا را برطرف کند.

مدیرعامل یک شرکت استارتاپی فعال در حوزه سرویس خودرو گفت: شوربختانه در ایران بستر رشد و بالندگی برای فعالیت استارتاپ ها به نحو بایسته و شایسته فراهم نبوده چرا که هیچ حمایتی از سوی سازمان ها و نهادهای دولتی در این حوزه صورت نمی گیرد.

وی افزود: حمایت مادی و معنوی لازمه ایجاد و توسعه فعالیت های استارتاپی در جامعه است.

مصدق بیان داشت: تاکنون با ۱۵۰ دستگاه، نهاد، سازمان وارگان به جهت تامین مالی طرح توسعه این مجموعه برای ۵۰۰ اشتغال مکاتبه شده اما تاکنون نتیجه ای در بر نداشته است.

وی گفت: برای اجرای طرح توسعه این پروژه استارتاپی تنها به دفتر مقام معظم رهبری مکاتبه ای صورت نگرفته است.

مدیرعامل یک شرکت استارتاپی فعال در حوزه سرویس خودرو افزود: اگر این مکاتبات و پیگیری ها به نتیجه ای نرسد به یقین درخواست خود را با دفتر معظم له در میان خواهیم گذاشت.

وی ضمن اشاره به اینکه استارتاپ ها در بحث اشتغال افزایی بسیار نقش آفرین هستند، اظهارداشت: کشور امروز با چالش بزرگی تحت عنوان بیکاری مواجه است بنابراین برای رونق اشتغال دولتمردان باید دست فعالان این حوزه را به گرمی بفشارند و به معنای واقعی از آنان حمایت کنند.

مصدق همچنین بروکراسی کاذب اداری، قوانین دست و پاگیر، عدم حمایت های مادی و معنوی و بسیاری موارد دیگر را از موانع جدی رشد و بالندگی استارتاپ ها در مملکت برشمرد و افزود: کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) به دلیل اهمیت بالا در اقتصاد و ایجاد اشتغال به یکی از موضوعات مهم در کشورهای مختلف دنیا تبدیل شده اند.

وی در ادامه یادآورشد: برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها در کشور باید به نحوی باشد که از ظرفیت ها و فرصت های استارتاپی برای برون رفت از مشکلات بالاخص اقتصادی در جامعه به بهترین وجه ممکن استفاده شود.

در نمایشگاه کتاب استانبول صورت گرفت؛

توافق برای چاپ 25 عنوان کتاب

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 11:37

 

ناشرانی از ترکیه و صربستان برای چاپ ۲۵ عنوان کتاب ایرانی در این دو کشور به توافق رسیدند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران بر اساس مذاکرات صورت گرفته میان آژانس ادبی پُل با ناشرانی از کشورهای ترکیه و صربستان در محل برگزاری سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول، توافق برای چاپ ۲۵ عنوان کتاب ایرانی در این دو کشور انجام شد.

بر اساس این گزارش، این قرارداد میان آژانس یادشده از ایران و انتشاراتی‌های «داملا»، «زنگین» و «نار» از کشور ترکیه و همچنین «آتوپیا» از کشور صربستان امضا شده است.

کتاب‌هایی هم که قرار است به زبان‌های خارجی در کشورهای ترکیه و صربستان ترجمه و نشر شوند، از ناشرانی مانند چشمه، شهرستان ادب، زنبور، قدیانی، سوره مهر، افق، محراب قلم و نردبان است.

این گزارش می‌افزاید: کشورهای ازبکستان، مکزیک، ایتالیا، آذربایجان، ایرلند و چند کشور دیگر نیز برای چاپ آثار ایرانی علاقه‌مندی خود را نشان داده‌اند و مذاکرات اولیه با این کشورها برای چاپ کتاب‌های ایرانی انجام‌شده است.

در سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول که از ۱۹ آبان ماه آغاز شده و همچنان در حال برگزاری است، ایران غرفه‌ای ۱۲ متری دارد که در دومین روز برگزاری این نمایشگاه، «آی گون»، مدیر نمایشگاه‌های خارجی وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه در اینن مکان حضور یافت و از نزدیک با مسئول غرفه ایران در خصوص حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت‌وگو کرد.

بخش بین‌الملل سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول فردا (۲۲ آبان) به کار خود پایان می‌دهد.

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 11:29

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از نو اندیش، بسته به نوع ماده غذایی نحوه بسته بندی نیز تفاوت خواهد کرد. برای بسته بندی مواد غذایی ماشین آلات بسیار زیادی طراحی شده و همچنین سبک بسته بندی نیز در این میان بسیار متنوع است. اگر قصد خرید دستگاه بسته بندی برای کسب و کار خود را دارید بهتر است پیش از خرید این معیارها را در نظر گرفته و سپس دستگاه مناسب برای کسب و کارتان را خریداری کنید.  انواع مختلف دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی را به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید.

 

دستگاه بسته بندی مواد غذایی

برای مثال مواد غذایی مانند گوشت و فرآوری‌های تازه و یخ زده باید در نوعی از بسته بندی قرار گیرند که داخل آن‌ها خلاء باشد چرا که این کار عمر آن را بسیار افزایش خواهد داد.

 

انواع ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی:

البته تعداد دستگاه‌های بسته بندی در دنیا بسیار متنوع و گسترده می‌باشد ولی ما در ادامه مرسوم ترین دستگاه‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

۱- ماشین بسته بندی مواد غذایی در خلاء:

یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی برای مواد غذایی این نوع دستگاه می‌باشد چراکه از فعالیت بسیاری از میکروارگانیسم‌های هوازی جلوگیری می‌کند. این نوع میکروارگانیسم‌ها زمانی شروع به فعالیت می‌کنند که در معرض هوا قرار گیرد.

از این نوع ماشین بیشتر برای بسته بندی گوشت و موادی که سریع خراب می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

۲- ماشین بسته بندی بیسکوییت:

دستگاه بسته بندی بیسکوییت نوع دیگری از تجهیزات بسته بندی مواد غذایی می‌باشد. معمولاً این نوع دستگاه با کنترل کننده‌های دیجیتال کنترل می‌شوند تا دقت آن‌ها بسیار بالا باشد. نکته مهم در مورد این دستگاه‌ها این است که می‌توانند به صورت اتوماتیک تعداد محصولات بسته بندی شده در زمان‌های مختلف را در خود ذخیره سازی کند این برای شرکت هایی که می‌خواهند به صورت روزانه بر تولید خود کنترل داشته باشند بسیار مهم است.

 

۳-  بسته بندی دسته‌ای (گروهی) مواد غذایی:

این دستگاه برای بسته بندی ثانویه مورد استفاده قرار می‌گیرد به این صورت که مواد غذایی بعد از بسته بندی شدن اولیه به صورت چندتایی دوباره بسته بندی می‌شوند. این کار به منظور حمل راحت مواد غذایی و پخش آن‌ها انجام می پذیرد. به عنوان مثال، رب بعد از بسته بندی شدن در قاب مخصوص خود به صورت چندتایی در یک بسته بزرگتر قرار می‌گیرد و سپس وارد ماشین‌های پخش می‌شود.

 

۴- دستگاه کیسه بندی:

این نوع دستگاه بیشتر در کشور چین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این کشور برای بسته بندی غلات و غذاهای پودری مانند پودر شیر و شکر از آن استفاده می‌شود.

 

۵- دستگاه بسته بندی بست‌زن:

این نوع دستگاه بسته بندی یکی از رایج‌ترین انواع این دسته است که می‌توان در کارخانجات مواد غذایی مشاهده کرد. عملکرد این دستگاه به این صورت است که بعد از بسته بندی اولیه این دستگاه وظیفه زدن بست فلزی بر روی بسته را بر عهده دارد.

این دستگاه بیشتر در کارخانجاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که خارج نشدن هوا از بسته برای محصول نهایی بسیار مهم می‌باشد.

 

۶- دستگاه سرپوش گذارنده:

این دستگاه را می‌توانید در کارخانجات تولید شربت‌ها و نوشیدنی‌های غذایی مشاهده کنید. از این دستگاه برای سرپوش گذاشتن بر روی بطری نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. البته این دستگاه فقط مخصوص مواد غذایی نبوده و در بسیاری از کارخانجات دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. درب بطری‌هایی که در نوشابه‌ها و یا شربت‌ها مشاهده می‌کنید توسط این دستگاه گذاشته می‌شود.

 

۷- ماشین آلات انباشت:

ماشین آلات انباشت به همراه ماشین آلات سرپوش گذارنده همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه بطری‌ها را برای پر شدن در موقعیت مناسب قرار می‌دهد. می‌توان گفت که مرحله پیش از دستگاه سرپوش گذارنده را ماشین‌آلات انباشته انجام می‌دهند. دستگاه انباشت را می‌توانید در شرکت‌های تولید نوشیدنی‌های غذایی مشاهده کنید.

معمول‌ترین و مرسوم ترین دستگاه‌های بسته بندی را شناختید. شما باید دقیقاً بر اساس نیاز خود در کسب و کارتان دستگاه مناسب را انتخاب کنید. قیمت دستگاه بسته بندی بر اساس نحوه عملکرد میزان مصرف برق و موارد دیگر تعیین می‌گردد.

 

ویترین نت ، پلتفرم B2B ایرانی

ویترین نت به عنوان یکی از برترین‌ها در حوزه B2B در ایران، این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید بدون واسطه از تامین کنندگان دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید. اگر به سایت ویترین نت مراجعه کنید می‌توانید به صورت مستقیم با تامین کنندگان دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی ارتباط برقرار کرده و محصولات مختلف آن‌ها را مشاهده کنید.

در این سایت برای هر محصول صفحه مخصوصی وجود دارد که ویژگی‌ها و نحوه عملکرد دستگاه به صورت کامل توضیح داده شده است و علاوه بر آن و مهم‌تر از هر چیز، ویدئویی از هرکدام موجود می‌باشد. شما می‌توانید با تامین کننده آن بدون هیچ واسطه‌ای وارد ‌ارتباط شوید.

 اگر قصد خرید دستگاه بسته بندی برای کسب و کارتان را دارید و یا تامین کننده دستگاه‌های بسته بندی هستید بهتر است به سایت ویترین نت مراجعه کرده و با نحوه عملکرد آن آشنا شوید. البته دستگاه‌های بسته بندی فقط یکی از محصولات  این سایت می‌باشد و شما می‌توانید اکثر دستگاه‌های مورد استفاده در صنعت را در آن پیدا کنید.

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 11:24

 

در ابتدا لازم می دانیم که تعریف مختصری از کاتالوگ را برای شما رائه دهیم. درواقع کاتالوگ ها یک نوع دفترچه یا کتابچه جامعی می باشند که شرکت ها یا سازمان هایی محصولی را به مشتریان خود عرضه می کند، جهت معرفی خود و محصولاتشان از آن استفاده می نمایند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از پول نیوز، کاتالوگ ها برای ایجاد رابطـه میـان استفاده کنندگان و سازندگان است. بنابراین هر چه در طراحی و چاپ کاتالوگ دقت بیشتری داشته باشید و سعی شود که کاتالوگ جامع تر و با کیفیت تری به مشتری ارائه شود، در مقابل  مشتریان نیز راحت تر می توانند کالا یا محصول مورد نظرشان را انتخاب و خریداری نمایند. پس می توان گفت  طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ نقش مهمی در انتخاب و خرید مشتریان ایفا می کند.

 

در چاپ دیجیتال کاتالوگ چه مواردی را باید مد نظر داشته باشیم؟

یکی از بهترین شرکت های طراحی و چاپ دیجیتال کاتالوگ شرکت آرته چاپ (www. artechap.com) می باشد که با بهره گیری از متخصصان حرفه ای در زمینه طراحی کاتالوگ آماده خدمات رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد. امیدواریم با ورود به وبسایت آرته چاپ و مشاهده نمونه کار های ارائه شده توسط آن ها از خدمات آرته چاپ استفاده نمایید.

 

ویژگی های یک کاتالوگ خوب

در این پاراگراف ویژگی های یک کاتالوگ خوب را ارائه می دهیم .

1-    مهم ترین ویژگی یک کاتالوگ خوب سادگی و قابل حمل بودن آن است که مخاطبان و مشتریان در زمان خیلی کم بتوانند آن را مطالعه کنند و تحت تاثیر آن بتوانند انتخاب و خرید نمایند.

2-    کاتالوگ های خوب معمولا داری ترکیب رنگی  4 تایی می باشد.

3-    باید به گونه ای کاتالوگ طراحی شود که تمام سوالات مشتری درمورد کالا یا خدمات را پاسخ دهد.

4-    نکته دیگر اینکه عکس های موجود در کاتالوگ باید با متن آن هماهنگی داشته باشد.

5-    کاتالوگ خوب نسبت به تراکت و پوستر باید اطلاعات و توضیحات بیشتری را رائه نماید.منظور این است که تیتر وار ارائه نشود و برای هر محصول حداقل توضیحات کوچکی بصورت مختصر و دقیق بیان گردد که مخاطب ترغیب به خواندن آن شود. دقت داشته باشید که این توضیحات نباید اغراق آمیز باشد و خریدار را به اشتباه بیندازد.

6-    برای اینکه کاتالوگ جلوه زیباتری پیدا کند، می توان ازیووی موضعی و با  روکش های سلفون استفاده نمود.

7-    همانطور که احتمالا خودتان نیز دیده باشید در طراحی کاتالوگ ، اغلب پراکنده گی محصولات و کالا ها به سبب حساسیت رقابت باعث سردرگمی و آشفتگی مخاطب در دریافت اطلاعات می شود و همین مسئله امکان دارد باعث شود که فرد مخاطب نتواند انتخاب درستی انجام دهد و در نتیجه اقدام به خرید محصول نکند. بنا براین جهت آسان سازی انتخاب کالا برای مخاطبان لازم است که محصولات بطور دقیق و شکیل و منظم در کاتالوگ قرار داده شوند.

 

اهمیت ترکیب رنگ در طراحی کاتالوگ

همانطور که در بالا ذکر شد ترکیب رنگی از همیت بالایی در طراحی کاتالوگ برخوردازر است که در این پاراگراف سعی می کنیم ویژگی های رنگ هایی که در طراحی کاتالوگ باید در نظر گرفته شودند را بیان می کنیم .

1- هر رنگ به تنهایی قادر است چیام خاصی را به مخاطب خود منتقل نماید

2- رنگ ها در 90 ثانیه اول مشاهده کاتالوگ بیشترین تاثیر را روی احساس مخاطب دارد.

3- شاید از نطر شما عجیب باشد اما تاثیر رنگ می تواند می تواند مخطب را به خرید کالا ترغیب نماید.

4- در واقع رنگ ها رفتار ما را نسبت به یک موضوع خاص را به صورت کامل نشان می دهند

با توجه به توضیحات بالا حتما متوجه شده اید که طراحی کاتالوگ یک کار کاملا حر فه ای و تخصصی است که طراح باید مهارت های زیادی در این زمینه داشته باشد تا بتواند بهترین و موثر ترین کاتالوگ را ارائه نماید.

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 09:38

 

سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان مالیاتی کشور دستور العمل نحوه رسیدگی و بررسی  پرونده های مالیاتی دارندگان کارت های بازرگانی و پیله وری را اعلام کرد.متن این نامه دستور العمل به شرح زیر است. به گزارش چاپ ونشر به نقل از اقتصادآنلاین، نظر به اینکه برخی از دارندگان کارت‌ بازرگانی و پیله‌وری، پس از رسیدگی و صدور برگ تشخیص مالیات، ضمن اعتراض ادعا می‌نمایند در آمد حاصله و مالیات مطالبه شده متعلق به آنان نبوده و به شخص دیگری تعلق داشته و مطالبه مالیات از غیر مودی صورت گرفته است، صرف نظر از این که ادعای مطروح چه در مرحله‌ای قرار گرفته باشد به منظور ایجاد وحدت رویه و تسریع در رسیدگی در اجرای تبصره ماده 157 قانون مالیات‌های غیرمستقیم، در رسیدگی به این قبیل ادعاها، با توجه به اتخاذ رویه‌های متفاوت از سوی هیات‌های حل اختلاف مالیاتی مقرر می‌گردد:

 

الف) شرایط ادعای مطالبه مالیات از غیرمودی

هرگاه پس از ابلاغ برگ تشخیص، قطعی یا مطالبه مالیات، مودی موصوف ادعا نماید که مالیات، مطالبه شده مربوط به او نیست، می‌بایست مراتب را به طور مکتوب با ارائه دلایل کافی، اطلاعات و اسناد و مدارک مثبته از جمله قرار داد منعقده با ذینفع، و کالتنامه تنظیمی با ذینفع، معرفی و ارائه مشخصات ذینفع، مشتمل بر نام و نام خانوادگی، نام شرکت، شماره شناسنامه‌، شماره ثبت، کد ملی، شماره اقتصادی، تاریخ تولد، تاریخ ثبت، نشانی محل سکونت یا فعالیت و یا اقامتگاه قانونی، تلفن‌های تماس، (پست الکترونیکی در صورت امکان) و همچنین رسید دریافت کارمزد از ذینفع یا مشخصا وجوه واریزی بابت کارمزد به حساب مدهی (مودی) به صورت ریزگردش کلیه حساب های بانکی مودی (شخص مدعی)‌در سال مورد رسیدگی با امضا و درج تاریخ (در صورت وجود هر یک از اطلاعات مزبور) به اداره امور مالیاتی مربوط تسلیم نماید.

ب) نحوه و چگونگی رسیدگی هیات حل اختلاف مالیاتی در اجرای تبصره ماده 157 قانون مالیات‌های مستقیم

در مواردی که مودی با ارائده دلایل، اسناد و مدارک به شرح بند الف به صورت مکتوب اعلام نماید که مالیات مطالبه شده مربوط به او نبوده و مودی واقعی شخص دیگری است پرونده امر در هر مرحله‌ای که باشد می‌بایست به قید فوریت و خارج از نوبت در هیات حل اختلاف مالیاتی به شرح زیر مورد رسیدگی قرار گیرد؟

1- قبل از قطعیت درآمد مشمول مالیات ( در موردی که هیات حل اختلاف مالیاتی در مرحله اعتراض مودی به برگ تشخیص با اعتراض به

1-1- در مواردی که اعتراض مودی به شرح بند بن مورد قبول و پذیرش هیات‌های حل اختلاف مالیاتی واقع شده‌ باشد:

در این صورت هیات حل اختلاف مالیاتی می‌بایست در اجرای تبصره ماده 157 قانون مالیات‌‌های مستقیم نسبت به انشاء رای جهت مطالبه مالیات از مودی واقعی که مشخصا آن نیز می‌بایست در متن رای درج گردد، اقدام نماید. رای صادره در اجرای تبصره مذکور مبنی ب رمطالبه مالیات از مودی واقعی قابل تجدید نظر خواهی یا شکایت توسط اداره امور مالیاتی برای طرح در مراجع بعدی مالیاتی نخواهد بود. این حکم در خصوص بخشی از ایک رای نیز که در اجرای تبصره ماده 157 قانون مالیات‌های مستقیم صادر شده باشد جاری خواهد بود.

1-2- در مواردی که اعتراض مودی به شرح بند ب مورد قبول و پذیرش هیات‌های حل اختلاف مالیاتی قرار نگیرد.

در این صورت هیات حل اختلاف مالیاتی بدوی با تجدید نظر حسب مورد نسبت به انشاء رای اقدام می‌نماید. رای صادره با رعایت مقررات قابل تجدید نظر خواهی یا شکایت در مراجع بعدی مالیاتی خواهد بود.

2- بعد از قطعیت درآمد مشمول مالیات:

2-1- در مواردی که اعتراض مودی به شرح بند ب مورد قبول و پذیرش هیات‌های حل اختلاف مالیاتی واقع شده باشد:

در این صورت هیات حل اختلاف مالیاتی می‌بایست در اجرای تبصهر ماده 157 قانون مالیات‌های مستقیم نسبت به انشاء رای جهت مطالبه مالیات از مودی واقعی که مشخصات آن نیز می‌بایست در متن رای درج گردد اقدام نماید. رای صادره در اجرای تبصره مذکور مبنی بر مطالبه مالیات از مودی واقعی قابل تجدید نظر خواهی یا شکایت توسط اداره امور مالیاتی برای طرح در مراجع بعدی مالیاتی نخواهد بود.

2-2- در مواردی که اعتراض مودی به شرح بند ب مورد قبول و پذیرش هیات‌های حل اختلاف مالیاتی قرار نگیرد:

در این صورت هیات حل اختلاف مالیاتی می‌بایست در اجرای تبصره ماده 157 قانون مالیات‌ةای مستقیم نسبت به انشاء رای مبنی بر عدم تایید ادعای مودی دقام نماید. رای صادره با رعایت مقررات قابل شکایت به شورای عالی مالیاتی خواهد بود.

ج- مواردی که می‌بایست در رسیدگی به ادعای مودی مبنی بر سوء استفاده از کارت بازرگانی توسط سایر اشخاص توسط هیات‌های حل اختلاف مالیاتی یا کارشناس/کارشناسان مجری قرار رسیدگی مورد توجه قرار گیرد:

1- در صورتی که ادعای مودی در مطالبه مالیات از غیر مودی احراز شود و یا این موضوع مورد اقرار مودی واقعی قرار بگیرد و به تایید هیات حل اختلاف مالیاتی برسد در این صورت هیات حل اختلاف مالیاتی نسبت به انشاء رای مبنی بر مطالبه مالیات از مودی واقعی در اجرای تبصره ماده 157 قانون مالیات‌های مستقیم اقدام می نماید.

2- چنانچه اسناد و مدارک ارائه شده توسط مودی مبنی بر مطالبه مالیات از غیر مودی، طبق نظر هیات حل اختلاف مالیاتی از کفایت لازم در قبول نظر مودی مبنی بر تایید ادعای مطرح شده در جلسه هیات حل اختلاف مالیاتی فراهم باشد در این صورت نیز هیات حل اختلاف مالیاتی در اجرای تبصره مذکور انشاء رای می‌نماید.

3- چنانچه اسناد و مدارک ارائه شده توسط مودی مبنی بر مطالبه مالیات از غیر مودی، طبق نظر هیات حل اختلا فمالیاتی از ؟؟؟؟؟مطرح شده در جلسه هیات حل اختلاف مالیاتی فراهم نباشد، در این صورت با ارجاع موضوع برای رسیدگی به ادعای مطرح شده به مجری یا مجریان قرار رسیدگی اقدامات زیر توسط مجریان قرار معمول گردد:

3-1- چنانچه در قبال ارائه کارت بازرگانی قراردادی بین دارنده کارت و سایر اشخاص منعقد شده باشد نسبت به اخذ و بررسی آن اقدام شود.

3-3- در صورتی که برای واردات کالا از طریق ثبت سفارش اقدام شده است ضمن مکاتبه با دفتر ثبت سفارشات و نظارت بر مبادلات تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) مشخصات ذینفع، کالای مورد ثبت سفارش، بانک عامل و ... دریافت شود.

4-3- با استعلام از بانک عامل، مشخصات پرداخت کننده وجه کالای وارداتی یا دریافت کننده وجه کالای صادراتی را پیگیری و مشخص نماید.

3-5- با مکاتبه و هماهنگی با گمرکات ذیربط، ترخیص کننده کالا و اینکه کالا به نام چه کسی و توسط چه موسسه یا کدام شرکت حمل و نقل و به کدام انبار منتقل شده است را کنترل و پیگیری نماید.

3-6- با مکاتبه و هماهنگی با گمرکات ذیربط اطلاعات مربوط به پرداخت کننده حقوق و عوارض گمرکی مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده و مالیات علی الحساب واردات کالا را حسب مورد دریافت نماید.

3-7- با مکاتبه با شرکت حمل و نقل کالای وارداتی مشخصات صاحب کالا و پرداخت کننده هزینه حمل را دریافت نماید.

3-8- با مکاتبه با انبار دار کالای واردات یکه کالا به آن انبار منتقل شده است، مشخصات صاحب کالای وارداتی، رسید انبار، بیمه نامه، نحوه تسویه کالا و پرداخت کننده هزینه انبار داری را مشخص نماید.

3-9- با توجه به ادعای مودی در صورت یکه طرف مورد ادعا در نظام مالیاتی دارای پرونده مالیاتی  می‌ّاشد، ضمن مکاتبه با اداره امور مالیاتی ذیربط از ثبت یا عدم ثبت و همچنین منظور شدن یا نشدن واردات مذکور در محاسبه درآمد مشمول مالیات آن اطمینان حاصل نماید.

3-10- در مورد صادرات کالا نیز ضمن اخذ اظهارنامه گمرکی و اطلاعات مربوط به دریافت کننده وجوه حاصل از صادرات و سایر اطلاعات مربوط، نسبت به احراز هویت صادر کننده واقعی کالا اقدام شود.

3-11- مکاتبه با سایر مراجع یا اشخاص ذیربط برای اخذ اطلاعات و اسناد مرتبط با موضوع پرونده از جمله نیروی انتظامی، مراجع قضایی، شرکت‌های تجاری طرف معامله، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، سازمان بنادر و کشتیران و ... ؟؟؟ مودی واقعی اظهار نظر نمایند. چنانچه مطابق هر یک از دلایل و مستندات مذکور امکان تعیین صاحب واقعی کالا فراهم باشد ضرورتی به بررسی سایر مستندات که اطلاعات آن موجود نمی‌باشد نخواهد بود.

هر گاه در اجرای رای هیات حل اختلاف مالیاتی و حکم قسمت اخیر تبصره ماده 157 قانون مالیات‌های مستقیم، داره امور مالیاتی صلاحیتدار برای مطالبه مالیات از مودی واقعی مربوط به محدوده جغرافیایی دیگر باشد وفق مقررات اقدام گردد.

هر یک از ادارات کل امور مالیاتی مکلفند آمار پرونده‌های مطرح در هیات‌‌های حل اختلاف مالیاتی موضوع تبصره ماده 157 قانون مالیات‌های مستقیم را با قید تاییید یا رد ادعای مودی مشتمل بر شماره و تاریخ رای با رعایت مهلت مقرر در آن، به تفکیک شهر و واحد مالیاتی در مرکز استان زیر نظر یکی از معاونین مالیاتی جمع‌بندی و هر ماه وضعیت رسیدگی مالیاتی آنها را به دفتر نظارت بر هیات‌های حل اختلاف مالیاتی گزارش نمایند.

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 09:22

 

افزایش قیمت کاغذ در بازار طی روزهای گذشته هر بند کاغذ تحریر ۷۰ گرمی را به بندی ۲۶۱ هزار تومان رسانید. این در حالی است که طیق برآوردهای کارگروه کاغذ قیمت هر بند کاغذ باید نهایت ۱۳۰ هزار تومان باشد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از خبرنگاران پویا‌،‌ در حالیکه انتقادات بسیاری طی هفته های اخیر به روند افزایشی قیمت کاغذ در بازار وجود داشته است‌، کاغذ طی روزهای گذشته باز هم گران‌تر شد و به قیمت هر بند 261 هزار تومان رسید.

بر این اساس هر بند کاغذ 70 گرمی 70 در 100 روز گذشته در بازار به قیمت هر بند 261 هزار تومان بفروش رفت. این در حالی است که کاغذ به مانند غذا و دارو در فهرست کالاهای اساسی قرار داشته و از ارز 4200 تومانی برای واردات آن استفاده شده است.

کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه‌های اخیر تلاش برای واردات کاغذ را با افزودن آن به فهرست کالاهای اساسی آغاز کرد و تاکنون دو فهرست مورد تایید خود از واردکنندگان کاغذ را منتشر کرده است،‌ واردکنندگانی که بخش قابل توجهی از بارهای خود را هنوز نتوانسته‌اند خریداری و وارد کشور کنند. بانک مرکزی اخیرا تعدادی از ثبت سفارشات برای ورود کالا به کشور را باطل و درخواست کرده تا مجدداً این مراحل توسط واردکنندگان طی شود. بخشی از این واردکنندگان از جمله واردکنندگان کاغذ بوده‌اند.

در هفته‌های گذشته فعالان بازار کاغذ افزایش قیمت نسبی کاغذ در بازار را نتیجه کمبود محصول عنوان کرده بودند.

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 09:14

 

وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه فعلی، جای نگرانی ندارد، گفت: اصلاح نظام بانکی را از هفته گذشته آغاز کرده‌ایم.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از مهر نوشت: فرهاد دژپسند در استودیو نگاه یک شبکه اول سیما در خصوص شرایط تحریمی کشور اظهار داشت: بیشتر تحریم های چند جانبه را پشت سر گذاشته‌ایم و تحریمهای ظالمانه فعلی جای نگرانی ندارد.

او در اشاره به برنامه‌های دولت و وزارت اقتصاد در شرایط کنونی گفت: اول باید بدانیم تحریم ها با ما چه کار می‌کنند، تحریمها می‌خواهد مردم را از دولت بریده و ناامیدی میان ملت ایجاد کند. تحریمها قصد دارد ورودی‌های کشور را مسدود کند به این خاطر تحریم نفتی و مشتقات آن جدی گرفته می‌شود.

دژپسند ادامه داد: اگر مردم احساس کنند با دولت و حکومت هستند، بخشی از گام های لازم برداشته شده است حال اینکه چگونه باید این حس پدید آید. حکومت باید در رفتارش ثابت کند که هدفی جز افزایش رفاه مردم ندارد و آرامش و آسایش مردم را در اولویت قرار دهد. اگر رقابت‌ها را برای انتخابات نگه داریم و پس از انتخابات به رفاقت بپردازیم و لباس همفکری بپوشیم می‌توانیم گامی مناسب در این راستا برداریم.

او افزود: بعد از تامین منابع و ایجاد آسایش باید به داشته‌هایمان توجه و بهره‌وری را حداکثر سازیم، باید از ظرفیت‌های خالی استفاده کنیم. باید دارایی‌های دولت را اهرمی کنیم برای خروج از شرایط تحریم به این منظور توانسته‌ایم محاسبه‌ای دقیق از دارایی‌های دولت تهیه نمائیم.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: در حال حاضر دارایی‌های دولت چیزی حدود هفت هزار، هزار میلیارد تومان اعم از مستغلات و اماکن است که بیست درصد این رقم حدود هزار و چهارصد و چهل میلیارد تومان خواهد بود و همین مبلغ برای ایجاد اهرم محرک اقتصادی کافیست. این رقم می‌تواند به گونه‌های مختلفی وارد اقتصاد کشور شود، یا به فروش برسد یا نیازمندیهای برخی شرکت ها به املاک تامین گردد.

او ادامه داد: واگذاری شرکتهای دولتی از دیگر اقدامات موثر در ایجاد تحرک اقتصادی خواهد بود البته موانع اجتماعی و فرهنگی بسیاری بر سر راه این طرح وجود دارد. البته ما نمی‌خواهیم در راستای کوچک‌سازی دولت، بحرانهای بیکاری ایجاد کنیم بلکه هدف ما تنوع‌بخشی به نیروی کار توسط آموزشهای فنی و حرفه‌ای خواهد بود آنهم در جهت افزایش سود و منافع شرکتهای خصوصی‌سازی شده واقعی است.

دژپسند در خصوص تورم و عوامل وابسته آن گفت: گاهی اوقات بدلیل افزایش نرخ ارز و مشکل در تامین مواد اولیه، تورم ناشی از فشار هزینه حاصل می‌شود و برخی مواقع بی‌اعتمادی به آینده می‌تواند انتظارات را بالا ببرد که تقاضا افزایش می‌یابد و در نهایت تورم بالا خواهد رفت.  اینکه در دولت آقای روحانی، تورم بخوبی کنترل شده است می‌توان علت آن‌ را کنترل انتظارات بیان کرد، یعنی من بعنوان خریدار امید داشته‌ام که در آینده کالا و خدمات ارزانتر خواهد شد و یا اطمینان داشته‌ام که گرانتر نمی‌شود پس شتابی برای خرید نداشته‌ام. اگر این احساس دوباره احیاء شود می‌تواند به شرایط اقتصادی کشور کمک بسیار کند ولی دشمن نمی‌خواهد چنین اتفاقی رخ دهد.

دژپسند در ادامه افزود: زمانی که درباره بازار مالی صحبت می‌شود بازار پول نباید این قدر نقش داشته باشد بلکه باید بازار سرمایه جایگزین آن شود. 

وی گفت: در ۲ سال اخیر بازار سرمایه با توجه به شرایط، خود را سر پا نگه داشته است. 

دژپسند با بیان اینکه باید عمق بازار سرمایه را افزایش دهیم افزود: نرخ سود باید مثبت باشد و زمانی که تورم یک رقمی شد نرخ سود نیز باید عکس‌العمل نشان می‌داد. 

وی درباره اصلاح نظام بانکی با بیان اینکه همچنان از شرایط گلایه داریم گفت: برنامه باید به گونه‌ای طراحی شود که مجریان با علاقه آن را اجرا کند. 

دژپسند افزود: البته در میان مدیران بانک‌ها این علاقه وجود دارد و هر بانکی برنامه مشخصی دهد تا با پایش آن، برنامه اجرایی شود. 

 

اصلاح نظام بانکی کلید خورد

وی گفت: اصلاح نظام بانکی را از هفته پیش آغاز کردیم. 

دژپسند افزود: بانک‌ها از بالا بودن میزان مطالباتشان دچار مشکل هستند. 

وی در پاسخ به اینکه آیا حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات بانکی در اختیار ۸ نفر است یا خیر؟ گفت: در اعداد تأمل و بر اساس تعاریف آنها را بررسی می‌کنم.

دژپسند افزود: بدهی دولت به نظام بانکی ادعایی است که بانک‌ها آن را مطرح می‌کنند و ما نمی توانیم تا زمانی که این ادعا حسابرسی نشده باشد آن را بپذیریم. 

وی گفت: باید با مردم صادق باشیم و مباحث را شفاف بگوییم زیرا شفافیت راهکار مبارزه با فساد است. 

دژپسند افزود: از کسی که افشاگری آن منتهی به صدور حکم می‌شود باید قدردانی کرد. 

وی گفت: اگر می‌خواهیم با فساد بجنگیم باید کارها الکترونیکی شود و از اقتصاد مقاوم به سمت اقتصاد هوشمند برویم و آن را الکترونیکی کنیم. 

دژپسند در پاسخ به این سؤال که آیا فساد سازمان یافته‌ای وجود دارد؟ افزود: فساد سازمان یافته تعریف دارد، اگر منظور فساد از صدر تا ذیل باشد چنین فسادی وجود ندارد اما اگر منظور فساد گسترده و شبکه‌ای است چنین فسادی داریم. 

وی با طبیعی خواندن مقاومت برخی دستگاه‌ها برای پیوستن به شبکه الکترونیکی گفت: نباید از الکترونیکی کردن اقتصاد عقب‌نشینی کنیم. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در این شرایط افزایش مالیات‌ها توجیهی ندارد و بهتر است درباره کاهش آن مطالعه شود. 

دژپسند گفت: به هیچ وجه افزایش نرخ مالیات‌ها مطرح نیست. 

وی با بیان اینکه از ظرفیت مالیات استفاده نمی‌کنیم افزود: اکنون سهم مالیات در اقتصاد کشور ۷ درصد است که باید آن را به ۱۰ درصد برسانیم.

دژپسند گفت: در چند سال اخیر بخش مالیات عملکرد خوبی داشته است اما باید راه‌های فرار و اجتناب از مالیات بسته شود. 

وی افزود: شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی و لغو برخی معافیت‌ها موجب افزایش درآمد مالیاتی می‌شود. 

دژپسند گفت: مالیات‌ها باید بدون فشار بر مردم و مالیات‌دهندگان افزایش یابد. 

وی با بیان اینکه مالیات نباید فقط ابزار درآمد دولت باشد افزود: مالیات ابزاری برای آرایش فعالیت‌های اقتصادی و زدودن فعالیت‌های مخرب در این بخش است. 

دژپسند گفت: موافق مالیات بر عایدی سرمایه هستم اما نرخ مالیات نباید تولید را کور کند و سرمایه‌ها را فراری دهد. 

وی درباره برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی بویژه بنزین افزود: تاکنون هیچ قراری در این زمینه گذاشته نشده است. 

دژپسند گفت: مراکز پژوهشی بسته‌هایی را ارائه داده‌اند که این بسته‌ها در دست بررسی و تاکنون هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

وی افزود: با توجه به اینکه بنزین یکی از اصلی‌ترین بخش های هدر رفت منابع ملی کشور است و این موضوع مورد توجه بسیاری از کارشناسان قرار دارد تعیین قیمت سوخت، فرآیندی را طی می‌کند تا نرخ عادلانه ای داشته باشد. 

دژپسند درباره بسته‌های حمایتی نیز گفت: بسته‌ها تا پایان این ماه اجرایی می‌شود اما دغدغه این است که شئون مردم حفظ شود. 

وی در پایان اظهار داشت: انتظار این است که بر اساس شرایط و عوامل بنیادین نرخ ارز کاهش یابد.

صفحه1 از634