عرضه قرآن به خط بریل به کشورهای اسلامی

  • چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 10:21
  • منتشرشده در چاپ

 مدیر بنیاد روشندلان استان اصفهان گفت: بزرگ‌ترین انتشارات و چاپخانه بریل برای چاپ و نشر قرآن در مؤسسه روشندلان راه‌اندازی شده است که محصولات فرهنگی و قرآنی آن علاوه بر داخل کشور به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و سوریه ارسال می‌شود.

به گزارش چاپ و نشر؛ سیدمرتضی نیکزاد، مدیر بنیاد روشندلان استان اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان، اظهار کرد: سال ۹۸ برای اولین‌بار در کشور، مؤسسه فرهنگی قرآنی روشندلان در استان اصفهان تأسیس شد. این مؤسسه از همان زمان‌، فعالیت خود را در زمینه‌های علوم قرآنی و معارف اسلامی برای نابینایان آغاز کرد.

 

بیشتر بخوانید: افزایش هزینه‌های چاپ و نشر مربوط به روشندلان

 

 

وی افزود: علاوه بر اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های متعدد قرآنی، بزرگ‌ترین انتشارات و چاپخانه بریل برای چاپ و نشر قرآن و ادعیه، زیارات و صحیفه سجادیه در این مؤسسه راه‌اندازی شده است که محصولات فرهنگی و قرآنی آن، علاوه برداخل کشور، به کشورهای منطقه مانند عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و همچنین سوریه ارسال می‌شود. البته چاپ ونشر قرآن، و دیگر کتاب‌های دینی به خط بریل هزینه بسیار سنگینی دارد که خیرین و علاقه‌مندان در این زمینه کمک‌های مالی فراوانی می‌کنند تا محصول به قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده برسد.

مدیر بنیاد روشندلان استان اصفهان درباره مشکلات روشندلان قرآنی گفت: ایاب و ذهاب نابینایان محدودیت‌هایی برای آنها ایجاد می‌کند و متأسفانه اداره بهزیستی به دلیل مشکلات مالی، همکاری‌های لازم را ندارند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 07:21
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی