پیش‌بینی رشد قیمت چاپ غیرممکن است

  • پنج شنبه, 23 خرداد 1398 ساعت 07:09
  • منتشرشده در چاپ

مدیر مجتمع چاپ تندیس‌برتر گفت: در کشور ما قیمت‌ها روزانه تغییر می‌کند و ثبات ندارد، به همین دلیل نمی‌توانیم رشد قیمت چاپ را در سال جدید پیش‌بینی کنیم.

محمدرضا خسروی؛ مدیر مجتمع چاپ تندیس‌برتر در گفت‌وگو با نشریه چاپ و نشر با اشاره به استقبال مشتریان از چاپ فرم‌های عمومی به علت ارزان‌قیمت بودن آن‌ها گفت: با افزایش و نوسان قیمت مواد اولیه چاپ، مانند کاغذ، سلفون و مرکب، میزان سفارش‌های ما نیز کمتر شده است.

وی افزود: علاوه بر افزایش قیمت مواد اولیه چاپ، بالاتر رفتن قیمت مایحتاج دیگر مردم و کاهش قدرت خرید آن‌ها بسیاری را به اولویت‌بندی مجبور کرده و به این طریق وضعیت سفارش‌های ما نیز تحت تاثیر قرار گرفته و کاهش یافته است.

 به گفته‌ی خسروی سفارشات کارهای چاپی امسال نسبت به سال گذشته تقریباً با 30 درصد افت و ریزش مواجه شده است.

مدیر مجتمع چاپ تندیس برتر اشاره کرد: برای تأمین مواد اولیه‌ی محصولات چاپی نه‌تنها مجموعه‌ی ما، بلکه تمامی واحدهای صنفی با مشکل روبرو هستند. به‌عنوان‌مثال قبل از عید امسال کاغذ گلاسه در بازار نبود و ما نیز مجبور شدیم فرم گلاسه را از محصولاتمان حذف کنیم. کاغذ، سلفون و مواد اولیه‌ای که الآن در بازار موجود است بسیار گران شده است.

وی درباره‌ی رشد قیمت چاپ در سال جدید گفت: در کشور ما قیمت‌ها روزانه تغییر می‌کند و ثبات ندارد، به همین دلیل نمی‌توانیم رشد قیمت چاپ را در سال جدید پیش‌بینی کنیم. چند ماهی است که نمی‌توانیم لیست قیمت ثابتی را به مشتریانمان ارائه دهیم.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 خرداد 1398 ساعت 08:44
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی