ایجاد سامانه الکترونیک و وب‌سایت هوشمند در اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

  • چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 09:08
  • منتشرشده در چاپ

عضو هیئت‌مدیره جدید اتحادیه چاپخانه‌داران تهران مطالبه برای اجرای دقیق بند ب ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم را اولویت اصلی اتحادیه جدید در بحث مطالبه گری عنوان کرد.

به گزارش چاپ و نشر؛ بابک عابدین عضو هیئت‌مدیره جدید اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به برگزاری انتخاباتهیئت‌مدیره چاپخانه‌داران تهران در روز یکشنبه 16 تیرماه گفت: نتایج انتخابات مشخص شده‌ است و سایر کاندیدا 3 روز مهلت دارند که به نتایج اعتراض کنند،‌ در غیر این صورت هیئت‌مدیره جدید ظرف 15 روز فعالیت خود را آغاز می‌کند.

 

وی که بالاترین رأی را در انتخابات هفته جاری اتحادیه چاپخانه‌داران تهران کسب کرده و به‌احتمال بسیار در سمت رئیس اتحادیه فعالیت خواهد کرد،‌ به مهم‌ترین برنامه‌های هیئت‌مدیره جدید اشاره‌کرده و گفت:‌ نخستین اقدام ما ایجاد سامانه الکترونیک و وب‌سایت هوشمند برای اتحادیه خواهد بود،‌ ما اصل برنامه‌های خود را بر شفافیت،‌ آینده‌نگری،‌ مطالبه‌گری،‌ آموزش و مشاوره قرار داده‌ایم،‌ بنابراین قبل از هر چیز به یک وب‌سایت هوشمند نیاز داریم.

عابدین در پاسخ به اینکه در سال‌های اخیر اتحادیه‌های صنفی چاپ چندان فعال نبوده و بیشتر در قبال مسائل صنفی خنثی بوده‌اند‌، شما چه برنامه‌ای برای پویا شدن اتحادیه دارید،‌ گفت: در بحث مطالبه‌گری ما اولویت‌هایی داریم برای نمونه اکنون مشکلات و موانع مالیاتی برای صنف چاپ بسیار حاد شده است،‌ ازجمله عدم اجرای دقیق بند ب ماده 95 قانون مالیات‌های مستقیم.

وی با اشاره به بند ب ماده 95 قانون مالیات‌های مستقیم،‌گفت:‌ سازمان مالیات‌های مستقیم آیین‌نامه‌ای را از سال 94 منتشر کرد و گفت،‌از سال 95 کلیه واحدهای حقیقی که زیر 3 میلیارد تومان اظهارنامه مالیاتی اعلام می‌کنند، نیازی به نگهداری دفاتر مالیاتی ندارند و اگر که طبق قوانین مشخص و مقرراتی که سازمان گفته اسناد هزینه درآمد را نگهداری کنند، گزارش‌های فصلی و گزارش‌های پایان سال را نگهداری کنند، به هنگام رسیدگی ممیز و ادارات باید این اسناد را به‌عنوان اسناد رسیدگی قبول کنند که متأسفانه از همان سال 95 تاکنون هر شخصی مراجعه می‌کند،‌ مأموران مالیاتی به دلیل نداشتن دفتر درآمدها را رد کرده و مطالبه بیشتری می‌کنند و درآمد مضاعفی اعلام می‌کنند.

عابدین گفت:‌ زمانی هم که به پرونده رسیدگی می‌شود،‌ به دلیل نبود اسناد برای آن درآمد اضافه جرائم سنگین در نظر می‌گیرند.

انتخابات اتحادیه چاپخانه‌داران تهران یکشنبه 16 تیرماه برگزار و پس از شمارش آرا و کنار گذاشتن 4 رأی باطله، هفت نفر به‌عنوان اعضای اصلی هیئت‌مدیره انتخاب شدند.

 

در این انتخابات بابک عابدین با 221 رأی، احمد ابوالحسنی با 196 رأی، میریونس جعفری‌اصل 191 رأی، سیدحسن نجفی 152 رأی، سیدعطاالله حسینی با 146 رأی، احمدرضا اعتمادمظاهری با 144 رأی و سعید حاجیلو با 137 رأی به‌عنوان اعضای اصلی هیئت‌مدیره برگزیده شدند.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 تیر 1398 ساعت 08:04
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی