برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی چاپ

  • سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 09:28
  • منتشرشده در چاپ

  به مناسبت روز ملی صنعت چاپ، مراسم نکوداشت این روز شامگاه 11 شهریورماه با حضور جمعی از اهالی صنعت معظم چاپ، مسئولان صنفی، نمایندگان وزارت ارشاد اسلامی و وزارت صمت و اتاق اصناف در هتل فردوسی تهران برگزار شد.   

 

سی‌و‌دومین جشنواره چاپ امسال

علی‌اکبر ابراهیمی معاون مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر با تبریک روز ملی صنعت چاپ، به اهمیت این روز در صنعت چاپ اشاره کرد.

وی با اشاره به برگزاری ۳۱ جشنواره در تهران و شهرستان‌های کشور که به مناسبت روز ملی صنعت چاپ برگزار شده بود، مراسم امشب را  سی‌و‌دومین جشنواره در دنباله آن جشنواره‌ها برشمرد و تداوم برنامه‌های این‌چنینی را موجب ایجاد فضای پرشور در بین اهالی صنعت چاپ قلمداد کرد.

 

هشت هزار اتحادیه کشور در بدترین شرایط به سر م‍ی‌برند

علی فاضلی عضو هیئت‌مدیره اتاق اصناف دیگر سخنران مراسم نکوداشت روز ملی صنعت چاپ، با انتقاد از رویکرد مسئولان مرتبط با صنعت مبنی بر اکتفای آنها به چند شعار و حضور در مراسم و جشنواره گفت: متاسفانه نگاه کارآمدی در مسئولین امر نسبت به کسب و‌کارها و اصناف نیست.

وی افزود: هشت هزار اتحادیه کشور در بدترین شرایط به سر می‌برند ولی به جای حمایت از آنها به شعار اکتفا می کنیم

فاضلی تاکید کرد: دست رد به سینه صاحبان حرف، گسترش فساد را به همراه دارد.

 

در ادامه‌ی این مراسم احمدابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه لیتوگراف بانی برگزاری این جشن از علی فاضلی خواست تا پس از ایراد سخنانش، شال پهلوانی را بر گردن مهدی قبادی معاون بازرگانی وزیر صنعت، معدن تجارت بیاندازد.

 

رفع موانع تامین کالاهای صنعت چاپ

عباس قبادی معاون بازرگانی وزیر صمت  ضمن تبریک روز ملی صنعت چاپ با تشکر از فعالان صنعت چاپ و دست‌اندرکاران صنف چاپ اظهار کرد: صنف چاپ صنف خوشنام، منظم و خوبی است. هر کدام از ما اگر بخواهیم از مشکلات اصناف بگوییم میتوانیم کتاب‌ها بنویسیم. تحریم‌های بی رحمانه فشار زیادی به اصناف وارد کرده است.

وی گفت: در حوزه کاغذ توفیقی نداشتیم. کار  را به دست صنف ندادیم و وزارت ارشاد کار را تحویل گرفت.

قبادی گفت: برای بخشی از کالاهایی که به صنف چاپ مربوط می‌شود هر کاری از دستمان برآید با تمام وجود انجام می‌دهیم. دست کم من به عنوان معاون بازرگانی هر کاری بتوانم کوتاهی نخواهم کردم. باید پذیرفت نمی‌توان منتظر دستی از عیب بود. هنوز نتوانسته‌ایم مشکلات از جمله مالیات، بهداشت و غیره را حل کنیم. باید تمام تلاش خود را برای حل این معضلات به کار بریم.

وی خاطرنشان کرد: ما در بحث بازرگانی به صنف چاپ نیازمندیم. چاپ در بطن جامعه و در بین مردم است. 

گفتنی است این مراسم با همت احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه لیتوگراف و با حمایت مصطفی پورشب، مدیرعامل شرکت اهورا برتر شگفت و مجید خادمی، مدیر مجموعه پویا هنر نوین (کارآفرین و نوآور نوزدهمین جشنواره ملی چاپ ایران) نمونه برگزار شد.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 06:50
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی