رییس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی:

رویکرد اتحادیه‌ها توجه به نیاز ها ومشکلات صنفی است

  • یکشنبه, 29 بهمن 1396 ساعت 07:28
  • منتشرشده در چاپ

علی مغانی رییس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی با اشاره به اهمیت اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی گفت: اتحادیه‌ها حلقه واسط بین دولت و افراد صنفی هستند و تمام مشکلات اداری و صنفی اعضا شامل موضوعات مالیاتی و بیمه‌ای باید توسط اتحادیه‌ها برطرف شود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل  از ایرنا، با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار یکی از اولویت‌های هیات مدیره‌های تشکل‌های صنفی باید باشد، عنوان کرد: در برخی موارد اعضای صنف در مسایل کاری دچار مشکلات زیادی می‌شوند که معتقدم در این زمینه اتحادیه‌ها باید پاسخگو باشند و کارها را دنبال کنند تا به سرمنزل مقصود برسانند.

وی ادامه داد: می‌توان گفت که اتحادیه‌های صنفی تنها جایی است که دولت به عنوان متولی صنف قبول دارد ولی از سوی دیگر همکاران هم باید اتحادیه را به عنوان متولی قبول داشته باشند و با مراجعه به آن مشکلات خود را با روسا و اعضای اتحادیه در میان بگذارند تا هیات مدیره در صدد رفع آن بربیایند.

مغانی با اشاره به اهمیت بالای کار اتحادیه‌ها، تاکید کرد: طبق قانون نظام صنفی اتحادیه‌ها نمی‌تواتند کار تجاری انجام دهند و فقط بحث متولی‌گری کارهای صنفی را بر عهده دارند، در این زمینه برای حل مشکلات اعضا در دارایی، بیمه و فضای کسب و کار و مشکلاتی از این دست اتحادیه می‌تواند نقش داشته باشد و دخالت کند تا مشکلات برطرف شوند.

رییس اتحادیه چاپخانه‌داران استان خراسان رضوی همچنین به انتخابات پیش روی اتحادیه لیتوگرافان تهران اشاره کرد و گفت: در میان اعضای هیات مدیره هر اتحادیه‌ای باید همدلی و همسویی وجود داشته باشد تا کارها به بهترین شکل پیگیری و دنبال شود در کنار آن رییس این اتحادیه باید در تعامل با روسای اتحادیه‌های صحاف و چاپ برای حل بهتر و موثرتر مشکلات این حوزه عمل کنند.

وی تاکید کرد: معتقدم همراهی و همدلی و همصدایی می‌تواند در پیشبرد بهتر و موثرتر فعالیت‌های صنعت چاپ نقش به‌سزایی داشته باشد زیرا تجربه نشان داده است که با تعامل و همفکری کارها شکل بهتری به خود می‌گیرند و امیدوارم ترکیب آینده اتحادیه لیتوگرافان نیز با برنامه‌ریزی دقیق و با همیاری و همکاری و همراهی کارها را دنبال کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 12:22
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی