رییس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان:

آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه است

  • دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 09:01
  • منتشرشده در چاپ

رییس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان« محمدعلی‌ انصاری‌پور» با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در صنعت چاپ گفت: در یکسال اخیر تلاش کردیم به موضوع آموزش در قالب همایش و سمینارهای مختلف به صورت ویژه بپردازیم زیرا معتقدیم که آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری برای آینده صنعت چاپ است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از (ایبنا)، محمدعلی انصاری‌پور عنوان کرد: در سال ۹۶، سه دوره آموزشی برای چاپخانه‌داران اصفهان برگزار کردیم و بخش عمده توان خود را روی مساله آموزش گذاشتیم تا فعالان صنعت چاپ استان ما از توانمندی‌های خوب و مناسبی برخوردار شوند.

وی افزود: نیاز به آموزش همیشه وجود دارد اما نکته مهم این است که آموزش حلقه مفقوده صنعت چاپ است و اگر متولیان امر به آموزش به عنوان سرمایه‌گذاری نگاه کنند این رویکرد بازخورد خوبی در صنعت چاپ دارد و تبعات آن نیز برای صنعت خواهد بود.

شجاع با بیان اینکه آموزش در چاپ نباید فقط برای اپراتورها باشد، تاکید کرد: معتقدم یک چاپخانه مدیران مختلفی شامل مدیران فنی، فروش، بازاریابی و تبلیغات دارد که همه آن‌ها باید با هم آموزش داده شوند تا جایگاه یک چاپخانه رشد و ارتقا پیدا کند و در سایه آن صنعت چاپ کشور به خوبی دیده شود.

وی یادآور شد:‌ با توجه به رشد روزافزون دانش و تکنولوژي امروز اگر با دید قدیم و بدون آموزش در صنعت چاپ کشور حرکت کنیم دچار مشکل می‌شویم زیرا با امکانات جدید و بهره‌گیری از فضای مجازی این صنعت به سرعت پیشرفت می‌کند و اگر نسبت به آموزش بی‌توجه باشیم عقب می‌افتیم و در این میان تنها مقوله‌ای که فاصله را کم می‌کند و برای رشد بستر فراهم می‌کند آموزش است.

انصاری‌پور تاکید کرد: یکی از مسوولیت‌های مهم هر اتحادیه صنفی آموزش است و اتحادیه ما همیشه روی این مضوع حساسیت داشته‌ است و امسال توقع داشتیم اداره کل ارشاد به ما کمک کند ولی با تغییرات در سال جاری برنامه‌ها به بهره‌برداری نرسید و سه سمینار را با مجموعه بخش خصوصی برگزار کردیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 12:24
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی