افزایش بهره وری توجه به مهارت آموزی

  • دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 07:42
  • منتشرشده در چاپ

اولین دوره آموزشی پیش از چاپ فلکسو به همت اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ  ١٥ مهرماه درسالن امین الضرب اتاق بازرگانی تهران با حضور جمعی از علاقه‌مندان برگزار شد.

 بابک عابدین رئیس اتحادیه صادرکنندگان هدف از برگزاری این دوره را افزایش بهره‌وری در چاپخانه‌ها دانست و اعلام کرد:‌ مشکلات موجود در مسیر تولیدات چاپ و بسته‌بندی و وجود حلقه مفقوده بین زنجیره تأمین و زنجیره تولید سبب شده تا دوره‌های آموزشی با رویکرد افزایش بهره‌وری در حوزه چاپ در دستور کار اتحادیه صادرکنندگان چاپ قرار بگیرند.

وی ادامه داد:‌ تحویل سفارشات و تولید به‌موقع و باکیفیت همچنین ارائه کالا به‌صورت یکنواخت در بازارهای داخلی و خارجی در کشور ما همواره با مشکلاتی روبه‌رو بوده تأمین این مهم نیازمند آموزش است.

عابدین افزود: تلاش داریم تا شیوه‌های افزایش بهره‌وری در چاپخانه‌ها را به‌دوراز بالا بردن هزینه و سرمایه‌گذاری جدید بالا ببریم و این امر محقق نمی‌شود مگر با کمک آموزش لذا درصدد برآمدیم تا با برگزاری اولین دوره‌ی آموزشی چاپ فلکسو این چالش را تا حدودی برطرف کنیم.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان ‌اظهار کرد: بنگاه‌های تولیدی کوچک مانند چاپخانه‌ها پتانسیل‌های فراوانی دارند و می‌تواند ارزآوری قابل‌توجهی را برای کشور به ارمغان بیاورند اما شرط لازم برای این مهم شناخت پتانسیل‌ها و مدیریت مناسب است.

‌وی تصریح کرد:‌ ایران در حوزه چاپ و بسته‌بندی توانایی‌های لازم را دارد و چنانچه بتواند از این پتانسیل بهره‌برداری  کند در  مدت کوتاهی به جایگاه مناسبی در منطقه تبدیل خواهد شد.

در ادامه جلسه مانی نورایی با بررسی چالش‌های پیش از چاپ پرداخت و گفت:  آماده‌سازی پیش از چاپ مرحله بسیار مهم و قابل‌توجه است این مرحله تأثیر بسیار بالایی بر روی خروجی تولید دارد.

وی افزود:‌ توجه به فنّاوری در کنار طراحی و آماده‌سازی ازجمله مسائلی است که به‌دقت باید از سوی مدیران واحدهای تولیدی موردبررسی قرار گیرد.

نورایی افزود:‌ استفاده مناسب از تکنولوژی و سرعت‌بالا در آماده‌سازی و طراحی همچنین یکسان‌سازی و تنظیمات رنگ، ابعاد دیگر مراحل پیش از چاپ محسوب می‌شوند.

 این استاد دانشگاه اظهار کرد:‌ چنانچه این زنجیره کوچک ولی کارساز تسلط کافی به کار در این بخش نداشته باشد نمی‌تواند کار خود را به‌درستی انجام دهد و خروجی نهایی با چالش روبرو خواهد شد.

وی تأکید کرد: دوره‌های آموزشی این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانیم بهره‌وری بالا و سرعت بیشتری در ارائه خدمات فراهم کنیم.

این استاد وجود دوره آموزشی را امری تأثیرگذار بر روند تولید دانست و افزود:  بالا بردن بهره‌وری، رویکردی مهم در چاپخانه است. چاپ فلکسو، نرم‌افزارهای مورداستفاده در کنار تکنیک‌ها و تفکیک رنگ .... عواملی هستند تاثیر قابل‌توجهی بر بهره‌وری دارد.

 

 


 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 21 مهر 1397 ساعت 06:58
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی