سامانه ی «تامین کاغذ یارانه‌ای» رویکردی نوین

  • پنج شنبه, 10 آبان 1397 ساعت 08:05
  • منتشرشده در کاغذ

 

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نمایشگاه کتاب اصفهان گفت: با بهره گیری از  این سامانه بعنوان واسطه بر نحوه تقاضای کاغذ با ارز دولتی مدیریت و بر ثبت سفارش و واردات کاغذ نظارت می شود تا کاغذ به مصرف واقعی برسد.

محسن جوادی، رویکرد این وزارتخانه را تقویت مطالعه و پویایی محتوایی، فرهنگی و اقتصادی بیان کرد و افزود: با توجه به مشکلات در حوزه کتاب، مقدمات ارائه تسهیلات برای اهل قلم هم فراهم شده است.

وی از مردم خواست برای رونق کتاب فروشی ها خرید کتاب را در درجه نخست سبد خرید خود قرار دهند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: باارائه تولیدات محتوای داخل به خارج ازکشور برای فارسی زبان کشورهایی همچون افغانستان وتاجیکستان همچنین متقاضیان ایرانی خارج ازکشور می توان تحرکی در نشر داخل ایجاد کرد.

محسن جوادی افزود: فروش یارانه ای کتاب در فصل های مختلف با 20درصد تسهیلات و 80درصد سهم خریداران موجب ایجاد گردش مطلوب در کتاب فروشی ها شده است.

سیزدهمین نمایشگاه کتاب با ارائه حدود 96هزار و 500عنوان کتاب از 481ناشر در 384غرفه  تا 15آبان در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان در پل شهرستان دایر است.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران تصریح کرد: خبرهای خوبی از حمایت‌ها در حوزه کتاب به گوش می‌رسد و اخیراً نیز سامانه «تامین کاغذ یارانه‌ای» افتتاح شد که در راستای حمایت از ناشران و کاهش قیمت کتاب موثر خواهد بود.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایکنا از چهارمحال و بختیاری، امیرمسعود شهرام نیا، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب چهارمحال و بختیاری که با حضور جعفر مردانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری و جمعی از مسئولان فرهنگی استان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان افتتاح شد، با اشاره به اینکه این نمایشگاه سیصد و شصت و ششمین نمایشگاه کتاب استانی در کشور است، گفت: توجه دادن مردم به کتاب و کتابخوانی هدف اصلی برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در کشور است.

وی با اشاره به اینکه حال کتاب خوب نیست، افزود: متاسفانه وضعیت کتاب و کتابخوانی در کشور مطلوب نیست و با توجه به بحران ارزی اخیر و گرانی کاغذ و کتاب این اتفاق تشدید شده است.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران نمایشگاه‌های کتاب استان‌ها را موجب ایجاد هیجان کتاب و کتابخوانی در جامعه عنوان کرد و اظهار کرد: امید است با برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ کتاب در استان‌ها شاهد رونق فرهنگ کتابخوانی در کشور باشیم.

شهرام نیا تصریح کرد: خبر‌ها و حمایت‌های خوبی در حوزه کتاب اعلام شده است و اخیرا نیز سامانه تامین کاغذ یارانه‌ای افتتاح شد که در راستای حمایت از ناشران و کاهش قیمت کتاب موثر خواهد بود.

وی نمایشگاه‌های کتاب چهارمحال و بختیاری را در کشور افتخارآفرین خواند و عنوان کرد: نمایشگاه‌های کتاب استان به دلیل استقبال زیاد مردم استان بسیار مطرح شده و ناشران بسیاری علاقه‌مند حضور در این نمایشگاه بودند که کار انتخاب ناشران برای ما سخت بود.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران رکود فروش در کتابفروشی‌ها به دلیل برپایی نمایشگاه کتاب را از دغدغه‌های این موسسه خواند و خاطرنشان کرد: در همین راستا نیز ۱۲ کتابفروشی در سطح استان همزمان با نمایشگاه بزرگ کتاب، کتب خود را با همان تخفیف نمایشگاه عرضه می‌کنند.

شهرام نیا همدلی و همکاری مسئولین استان در برگزاری این نمایشگاه را ستودنی دانست و اظهار کرد: امید است این همدلی در راستای حمایت از فرهنگ کتاب و کتابخوانی و توسعه نشر و در نتیجه آن افزایش سرانه مطالعه نیز اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه غرفه متمرکز نیز برای ناشرانی که نتوانسته‌اند در این نمایشگاه حضور یابند دایر است، عنوان کرد: بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق اَپ نمایشگاه یا کیوسک‌های «از من بپرس» کتاب موردنظر خود در نمایشگاه کتاب را به راحتی جستجو کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 23 آبان 1397 ساعت 14:43
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی