نمایشگاه چاپ دیجیتال، شاید وقتی دیگر

  • دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 08:40
  • منتشرشده در چاپ

نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی با توجه به شرایط اقتصادی موجود و مشکلاتی که برای شرکت‌کنندگان ایجاد شده است، در زمانی دیگر برگزار می‌شود.

به گزارش چاپ و نشر، جلال ذکایی مدیر برگزاری نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی اعلام کرد: نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی که نهمین دوره‌ی آن قرار بود از تاریخ 28 تا 31 خردادماه در محل هتل المپیک تهران برگزار شود، متأسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی برگزار نمی‌شود.

ذکایی افزود: اوضاع اقتصادی امسال استثنایی است و ما هم پیش‌بینی شرایط خاص را برای امسال و این دوره از نمایشگاه چاپ دیجیتال داشتیم و می‌دانستیم که شرایط هم برای شرکت‌کننده‌ها به‌عنوان غرفه گذار و هم برای خریداران به‌عنوان بازدیدکننده سخت خواهد بود از این رو سعی کردیم اسبابی را فراهم کنیم که این نمایشگاه برگزار شود.

وی درباره‌ی قیمت‌گذاری غرفه‌ها بیان کرد: با توجه به اینکه قیمت تمام اقلام حوزه‌ی چاپ و سایر حوزه‌های مصرفی 3 یا 4 برابر شده است باز هم سعی کردیم غرفه‌ها را با تخفیف ویژه به غرفه گذاران، واگذار کنیم و قیمت‌هایمان را به نسبت سال گذشته تقریباً 10 یا 15 درصد افزایش داده بودیم که از آن مقدار هم چشم‌پوشی کردیم اما با تمام این تفاسیر شاهد این بودیم که بسیاری از غرفه گذاران امکان حضور در این نمایشگاه را نداشتند.

مدیر برگزاری نمایشگاه چاپ دیجیتال ادامه داد: برخی از شرکت‌ها اظهار کردند که با شرایط سخت می‌توانند در نمایشگاه شرکت کنند و بخشی دیگر هم با توجه به شرایط اقتصادی موجود، دچار مشکلات مالی شده و بدهی‌های سنگینی را هم متقبل شده بودند که در نهایت اذعان کردند علیرغم میل باطنی و با اینکه این نمایشگاه را نمایشگاهی موفق می‌دانستند امکان حضور در آن را ندارند و از عدم حضور خود در این نمایشگاه عذرخواهی کردند.

وی تصریح کرد: ما نیز شرایط شرکت‌کنندگان را درک کردیم و علیرغم میل باطنی و با اینکه این نمایشگاه جای خود را در تقویم نمایشگاهی کشور پیدا کرده بود و علاقه‌مندان هرسال خردادماه منتظر این رویداد بودند، تصمیم گرفتیم که نمایشگاه چاپ دیجیتال را امسال برگزار نکنیم و برگزاری آن را به موقعیتی دیگر و با قدرت بیشتر موکول کنیم.

وی در مورد آینده ی برگزاری این نمایشگاه توضیح داد: درباره‌ی تاریخ دقیق برگزاری این نمایشگاه در سال آینده باید بررسی و ارزیابی دقیقی صورت بگیرد که متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی در انتها برای فعالان حوزه‌ی چاپ دیجیتال آرزوی موفقیت کرد و گفت: درست است که شرایط فعلی اقتصادی سخت است و فعالان صنعت چاپ دچار مشکلات زیادی شده‌اند اما گاهی افراد کاربلد و حرفه‌ای با استقامت و پایداری توانسته‌اند کسب‌وکارشان را در شرایط سخت رونق بخشند، امیدوارم برای دست‌اندرکاران چاپ دیجیتال هم شرایطی برای رونق فراهم شود.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 05:40
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی