افزایش قیمت مرکب ایرانی

  • سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 ساعت 07:40
  • منتشرشده در چاپ

 مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران تهران با اشاره به افزایش قیمت مرکب ایرانی گفت: از ابتدای امسال دو شرکت ایرانی تولیدکننده مرکب بهای کالاهای خود را حدود 20 تا 25 درصد افزایش داده‌اند.

به گزارش چاپ و نشر، احمدرضا اعتمادمظاهری؛ مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با ایبنا، با بیان اینکه مرکب یکی از کالاهای اساسی چاپ و نشر به شمار می‌آید، گفت: دو نوع از مرکب‌هایی که عموما برای کاغذ تحریر و حوزه نشر کاربرد دارد، از ابتدای سال 98 قیمت‌های خود را 20 تا 25 درصد افزایش داده است.

 وی افزود: در این زمینه باید گفت که فاکتورهای قیمت مرکب سری مروارید 20 درصد افزایش داشته است و هر کیلو مرکب رنگ‌های زرد، قرمز و آبی 53هزار و 580تومان و هر کیلو مرکب مشکی به قیمت 43هزار و 800تومان فروخته می‌شود.

 مظاهری با اشاره به افزایش قیمت 25درصدی مرکب سری پیرامید که اغلب برای کارهای گلاسه استفاده می‌شود، توضیح داد: هر کیلو مرکب‌ زرد، قرمز و آبی 62هزار و 650تومان و مرکب مشکی کیلویی 57هزار و 500تومان است.

 وی با اشاره به قیمت مرکب‌های خارجی، عنوان کرد: قیمت مرکب خارجی به تناسب کیفیت و جنس که عمدتا چینی است از 68 هزار تومان شروع می‌شود و در مرکب‌های اروپایی تا 85 هزار تومان هم می‌رسد.

 مظاهری تاکید کرد: در این زمینه افزایش قیمت مرکب در کنار افزایش قیمت کاغذ و زینک آسیب‌های زیادی به بدنه چاپ و نشر می‌زند و امیدواریم به زودی تمهیدی برای رفع مشکلات این حوزه اندیشیده شود تا کمترین آسیب را در این بخش داشته باشیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 ساعت 06:57
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی