مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف:

تیر خلاص را بر پیکر نیمه جان صنعت چاپ نزنید

  • چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 ساعت 09:20
  • منتشرشده در چاپ

غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف ذیل نامه‌هایی که به رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون اول رئیس‌جمهور و آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی ارسال کرده است، با استناد به گفته‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حل مشکل و مسائل فرهنگی خصوصاً تأمین مواد اولیه که خوراک فکری جامعه است، خواستار برگزاری جلسات فوری درباره‌ی کاغذ و زینک شد.

وی نوشت: متأسفانه بر اساس مصوبه مورخ 27/1/98 نرخ ارز کاغذ روزنامه، چاپ تحریر و زینک از ارز حمایتی (4200 تومانی) به ارز مبادله‌ای (سامانه نیما) تغییریافته و این تصمیم مشکلات بازار کاغذ و زینک را از جهت کمبود و قیمت دو چندان نموده است. قانوناً، شرعاً و عرفا خلاف عهد نماینده نظام مقدس جمهوری اسلامی است که به تعهدات خود که قبلاً قانون بوده عمل ننمایند و ثبت سفارش‌هایی که قبل از تاریخ مصوبه مذکور تأمین ارز و تسویه شده (اعم از اینکه به گمرک رسیده یا در حال رسیدن باشد) مشمول این مصوبه ضد فرهنگی شده و درخواست مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردکنندگان شده است!

شجاع در این نوشته به‌صراحت اعلام کرد: در شرایط بسیار حساس کشور به لحاظ داخلی و بین‌المللی این اقدام تیر خلاصی به پیکر نیمه‌جان بسیاری از مطبوعات، ناشران، صنعت چاپ و بسته‌بندی و دیگر صنایع وابسته‌ی کشور خواهد زد و موجب تعطیلی حداقل 10 هزار واحد مرتبط خواهد شد و با این شرایط یک‌صد هزار نیروی کار به مخاطره می‌افتند.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 06:24
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی