علی مغانی:

اقتصاد فعلی، لغو نمایشگاه چاپ دیجیتال را می‌طلبید

  • شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 05:27
  • منتشرشده در چاپ

 

 رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی با اشاره به عدم برگزاری نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی گفت: توان مالی و اقتصادی دست‌اندرکاران این صنعت در یک سال اخیر به‌شدت کاهش پیدا کرده و مسئله اقتصادی یکی از مهم‌ترین دلایل عدم برگزاری این نمایشگاه به شمار می‌آید.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایپینا، علی مغانی با بیان اینکه نمایشگاه چاپ دیجیتال یک اقدام مثبت در حوزه فناوری‌های صنعت چاپ به شمار می‌آید، گفت: این نمایشگاه از ابتکارات این حوزه به شمار می‌آید که در طول هشت سال توانسته جدیدترین فناوری‌های صنعت چاپ را به مردم معرفی کند.

وی با اشاره به برگزار نشدن این نمایشگاه در سال جاری، افزود: اینکه امسال نمایشگاه برگزار نمی‌شود به دلیل شرایط غیرمعقول اقتصادی است که کشور ما در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

مغانی ادامه داد: زمانی که نمایشگاه برگزار می‌کنیم باید مخاطب داشته باشد، از سوی دیگر شرکتی که برای حضور در نمایشگاه هزینه می‌کند باید برآیندی نیز از حضور در نمایشگاه داشته باشد و با توجه به شرایط کنونی اقتصاد به نظر می‌رسد هیچ یک از این موارد وجود ندارد.

 

بیشتر بخوانید:

نمایشگاه چاپ دیجیتال، شاید وقتی دیگر 

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی با بیان اینکه عدم برگزاری نمایشگاه کار عاقلانه‌ای بود، عنوان کرد: من در صحبتی که چند روز پیش با مدیران نمایشگاه داشتم به این موضوع اشاره کردم که برگزار نشدن نمایشگاه کار درستی بوده است و امیدواریم در سال آینده شاهد برگزاری پرشوری از این نمایشگاه باشیم.

وی یادآور شد: اکنون هر بند کاغذ تحریر به بیش از ۵۵۰ هزار تومان رسیده و هر کیلو کاغذ گلاسه ۳۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود و این موضوعات موجب شده است که توان مالی و اقتصادی دست‌اندرکاران این صنعت به شدت کاهش پیدا کند و مسئله اقتصادی یکی از مهم‌ترین دلایل عدم برگزاری این نمایشگاه است.

مغانی با بیان اینکه اعضای صنف ما در شام غریبان به سر می‌برند، گفت: شام غریبان است چون آن‌ها نمی‌توانند کاری انجام دهند از حقوق کارگر و اجاره‌بها بگیرید تا مالیات و بیمه همه را از جیب پرداخت کنند زیرا حتی دو روز قیمت یک کالا را ثابت نیست.

به گفته وی، زمانی که یک چاپخانه‌دار قرارداد کاری می‌بندد و طی ۱۰ روز قرار است کار را تحویل بدهد زمان تحویل قیمت‌ها گاهی دو برابر شده است و این موضوع به شدت روی کار فعالان چاپ تأثیر گذاشته است.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 ساعت 05:59
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی