گفت و گو با مدیرعامل شرکت نوین تاک

رسیدن به آرزوها با چاپ دیجیتال

  • پنج شنبه, 18 خرداد 1396 ساعت 07:39
  • منتشرشده در چاپ

*هانیه صراف زادگان

چندی پیش مطلع شدیم که در هفتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی شرکت نوین‌تاک از ماشین چاپ بنر یووی وارنش رونمایی کرده است در همین راستا با علیرضا هادی گل مدیرعامل این شرکت گفتوگویی کوتاه انجام داده و به بررسی قابلیت‌های این دستگاه و مشکلات صنعت چاپ دیجیتال پرداخته‌ایم، آنچه در‌پی میآید گفت و گوی خبرنگار چاپ و نشر با ایشان است.

 

علیرضا هادی گل مدیرعامل شرکت نوین تاک  با بیان این مطلب که کیفیت تکنولوژی جدید چاپ دیگر مانند سابق نیست و حرفهای بسیاری برای گفتن دارد، گفت: چاپ دیجیتال به سمت و سوی یو وی گرایش پیدا کرده و سیستمهای یووی در بازار جا افتاده اند. بر همین منوال ما نیز به عرضه دستگاههای جدید یووی پرداختهایم که البته این دستگاه تفاوت هایی با دستگاه های معمول بازار دارد، دستگاه ما دارای سه خصیصه مهم و کاربردی است. در درجه اول مرکب مورد استفاده این نوع از ماشین های چاپ، مرکب یووی است. دومین خصیصه این ماشین برجسته چاپ کردن است و در آخر براق کردن موضعی کار چاپی.

هادی گل یکی از موارد مصرف ماشین جدید چاپ بنر یووی وارنش را برای تولید کارهای حرفهای دانست و در ادامه بیان کرد: این ماشین برای کارهای چاپی که نیازمند کیفیت بالا است کاربرد دارد، برای مثال میتوان به چاپ تابلوهای شرکت‌هایی همچون سونی، سامسونگ، الجی و ... اشاره کرد. البته این دستگاه چاپ، برای دکوراسیون داخلی نیز استفاده داشته و قابلیت چاپ برجسته بر روی انواع چرم، کاغذ دیواری، اجسام تخت، چوب، اکرلیک و سرامیک را دارا است.

وی در پاسخ به اینکه آیا با ماشین جدید چاپ، میتوان کار چاپ بنر تبلیغاتی را هم انجام داد، عنوان کرد: به اعتقاد بنده امروزه همه چیز به صورت تخصصی درآمده و دارای رده بندی است، چاپ نیز از این قانون مستثنی نمانده و برای هر عنوان کاری یک دستگاه چاپ تخصصی موجود است که هرکدام در جای خود به کار می روند. مثلا کار بنرهای تبلیغاتی را نمی‌توانیم با این ماشین چاپ انجام دهیم چون توجیه اقتصادی ندارد. برعکس آن نیز صادق است، نمیتوانیم کار چاپ دکوراسیون داخلی را با دستگاه بنر تبلیغاتی انجام دهیم، زیرا یک کار تخصصی است. می توان گفت دستگاه چاپ بنر یووی وارنش بیشتر در جهت تخصصی شدن کار چاپ به وجود آمده است.

مدیرعامل شرکت نوین تاک با بیان این نکته که چاپ دیجیتال مانند چاپ افست در زندگی همه تاثیر خود را گذاشته است، در ادامه درباره وضعیت چاپ دیجیتال و آینده آن اظهار نظر کرد: با توجه به شرایط اقتصادی دنیای امروز، کشورهای جهان سومی به خاطر مباحث مالی کمتر میتوانند ماشین های اروپایی و آمریکایی را در اختیار بگیرند ولی امروزه کشور چین به خوبی وارد دنیای تکنولوژی شده و قابلیت رقابت با غول‌های چاپ دنیا مانند کشورهای اروپایی، آمریکایی و ژاپنی را پیدا کرده است و این خود باعث شده بسیاری از ایرانی ها و کشورهای جهان سوم آرزوهایشان را دست یافتنی ببینند..

وی افزود: شاید خرید مشابه آمریکایی ماشین جدیدی که نوین تاک معرفی کرده است حول و حوش یک میلیارد تا یک میلیارد و نیم هزینه داشته باشد اما کشور چین با ساده کردن و بهینه سازی تکنولوژی، توانسته متناسب با خواست کشورهای جهان سوم قیمت گذاری کند. این تغییراتی است که دنیای چاپ دیجیتال با آن روبهرو شده است، ما نیز فراری از آن نداریم. این صنعت در حال رشد رو به جلو است و ما هم ناچاریم این تغییرات را در زندگی و کارمان بپذیریم.

هادی گل در ادامه گفت: در صنعت چاپ دیجیتال نیز مشکلاتی وجود دارد، ما آنها را کتمان نمیکنیم ولی باید در صدد حلشان برآییم. مشکل در فرهنگ سازی و مبحث اقتصادی کشور است، باید توجه داشت در همه کشورها مشکلاتی وجود دارد و این طبیعی است. مشکلات را باید خودمان حل و فصل کنیم.

هادی گل اشاره کرد: اولین و بزرگترین مشکل ما در چاپ دیجیتال، بحث خدمات است. بسیاری اوقات دستگاه‌هایی که فروخته میشوند، خدمات پس از فروش ندارند که این باعث از رده خارج شدن آنها میشود.

وی در انتها خاطر نشان کرد: نداشتن اتحادیه نیز از مشکلات بدیهی این صنعت است، علت پیگیری نکردن این موضوع از طرف انجمن چاپ دیجیتال برای من نیز جای سوال دارد. اگر این موضوع پیگیری میشد هم برای من که فروشنده هستم و هم برای خریدار مفید بود. درحالحاضر مرجعی برای حل و فصل اختلافات این صنعت وجود ندارد. امیدوارم که این مشکلات هر چه زودتر بر طرف شود، بنده به عنوان عضو کوچکی از خانواده چاپ دیجیتال برای رفع این معضلات اعلام آمادگی میکنم.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 31 خرداد 1396 ساعت 10:36
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی