بازدید مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم از اولین چاپخانه رول استان  

  • پنج شنبه, 19 مرداد 1396 ساعت 04:54
  • منتشرشده در چاپ

 

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی قم ازنخستین چاپخانه رول استان بازدید و استقرار آن در شهرک صنعتی شهاب را خواستار شد.

 

به گزارش چاپ و نشر، امیر طیبی نژاد در آستانه روز بزرگداشت حمایت از صنایع کوچک در بازدید از نخستین چاپخانه رول استان طی سخنانی اظهارداشت:  تحول در صنعت چاپ قم برای رسیدن به جایگاه واقعی خود خواست همه مسوولان وفعالان این صنعت مهم و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه با همین دیدگاه بود که شهرک صنعتی شهاب بعنوان محلی مناسب برای انتقال چاپخانه داران قمی در نظر گرفته شد، افزود: شرکت شهرک های صنعتی قم با نگاه حمایتی و در راستای سیاست های راهبردی سازمان صنایع کوچک وخواست خود فعالان صنعت چاپ اقدام به هزینه های میلیاردی برای آماد هسازی شهرک صنعتی شهاب نمود ولی بدلیل مشکلات ناخواسته ای که پیش روی صنعت چاپ قرار گرفت آنگونه که شایسته بود و انتظار می رفت از استقرار در این شهرک استقبال نکردند.

طیبی نژاد حضور واحدهای صنعتی چاپ در این شهرک را فرصتی مغتنم برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه حرکت و اقبال خوبی برای استقرار در شهرک صنعتی شهاب توسط چاپخانه داران در حال بوجودآمدن است و مانیز مثل همیشه با تمام توان آماده خدمت رسانی و حمایت از به نتیجه رسیدن این حرکت هستیم.   

وی با استقبال از انتقال این واحد صنعتی بعنوان نخستین چاپخانه رول استان قم به شهرک صنعتی شهاب، تاکید کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته برای انتقال برخی صنوف به این شهرک صنعتی، ولی بالغ بر 150 هکتار از زمین های موجود همچنان به صنعت چاپ استان اختصاص دارد و در صورت اقدام فعالان این صنعت می توانند در این شهرک مستقر شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم حضور صنوف و بخصوص فعالان صنعت چاپ در شهرک های صنعتی را سبب فراهم شدن ارائه خدمات مشاوره ای، آموزشی رایگان، مشاوره های فنی و ارائه تسهیلات عنوان کرد و ادامه داد: یکی از سیاست هایی که با حضور فعالان چاپ استان به شهرک صنعتی شهاب دنبال می شود، توسعه فعالیت آنها در قالب صنعت و حتی برون رفت از تک فعالیتی و نگاه به بازارهای چاپ تبلیغات و بسته بندی است.

وی حرکت سریع صنعت چاپ به سوی چاپ تبلیغات و بسته بندی را مورد توجه جدی قرار داد و بیان داشت: یک زمانی تنها چند استان در صنعت چاپ به صورت جدی فعال بودند ولی برخی استان های دیگر با ورود به صنعت چاپ بسته بندی و تبلیغات در حال رقابت جدی با جایگاه استانهای قدیمی در این صنعت هستند.

طیبی نژاد ورود پرقدرت فعالان صنعت چاپ قم به عرصه های جدید را خواستار شد و اضافه کرد: با وجود اینکه دهها سال صنعت چاپ در استان قم فعال بود ولی این استان از دستگاه رول بی بهره بود و امروز فعال شدن این چاپخانه در استان را به فال نیک می گیریم و تداوم این حرکت را به نفع قم و صنعت چاپ کشور می دانیم.

وی جایگاه ممتاز جغرافیایی شهرک صنعتی شهاب و نزدیکی به تهران، فرودگاه امام خمینی(ره)، همجواری با اتوبان قم تهران، نزدیکی به قم و دسترسی سریع به جاده قدیمی قم تهران را از ظرفیت های این شهرک صنعتی برشمرد و خاطرنشان ساخت: مرحله توزیع و انتقال محصولات چاپی و بخصوص روزنامه های کشوری از این شهرک به مراتب آسانتر و در زمان کمتری نسبت به مناطق تهران انجام می شود و فعالان چاپی کشور نبایستی از این فرصت وظرفیت غافل باشند.

طیبی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و بیان داشت: در سال" اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" و در کنار تدوین، تبیین و اجرای سیاست های کلان دولت یازدهم و بدنبال آن دولت دوازدهم و اجرای راهبردهای اصولی طی 4 سال گذشته و 4 سال آتی، لازم است نقش و جایگاه رکن دیگری از خانواده حامی بخش صنعت، تولید و اشتغال که همان رسانه است را مجددا مورد ارزیابی و ارزشگذاری کنیم.

وی اضافه کرد: شرکت شهرک های صنعتی قم نیز طی سالیان اخیر کوشید با در خدمت گرفتن تمام ظرفیت خود در حمایت از فعالان و سربازان عرصه تولید و اشتغال استان در بخش صنایع کوچک وشهرک های صنعتی و در راستای منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات رئیس جمهور گام بردارد و به فضل الهی توانستیم در بخش تامین زیرساختی شهرک های صنعتی، حمایت از تولید و تولید کننده و ارائه تسهیلات و همچنین جذب سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی قم دستاوردهایی بدست آوریم که در طول تاریخ فعالیت این شرکت در استان بی سابقه و در برخی موارد نیز میزان اقدامات صورت گرفته با کل فعالیت های ماقبل خود برابری می کند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 22 مرداد 1396 ساعت 06:44
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی